Havas riyazatsız yapılır mı?

Beylane

Kayıtlı Üye
Elimde olan el yazmadı bir havas kitabına göre Havas ilmini başarıyla becerebilmrk için 3gün boyunca riyazat orucu tutmak gerekiyormuş. Şeker hastasıyım hayatımda birkez bile oruc tutamadım. Bu ilim sağlıklılara mı özel sadece yoksa o kitaptaki uygulamalara özel mi riyazat gerekli?

Ü

Üye silindi 58480

Kan şekerinin düşmesine dayanamayan, melekutun tesirine nasıl dayanacak? Peygamber bile düşüp bayıldı. Tir tir titredi. Üstümü ört takatim kalmadı dedi.

Ruhsal deneyimler; bedenin, sinir sisteminin, hormonlarının ve nörolojik haritanın sağlamlığı nispetinde sende karar kılabilir.

Riyazat 40 gün yapılır. 40 gün sonra açlıktan kafayı yemezsen, halisulasyonlar baslamazsa, bildiklerini unutmazsan, aklı melekelerin seni terketmezse, belli kriz eșiklerini aklı selim ile așabilirsen anca bunun vereceği sağlıklı raporu ile havas işine girersin.

Şeker hastasıysan havas işine girmek senin için 1 kavanoz alpella yiyip sonra 1 hafta kepekle beslenmek gibi olur. Komaya girersin.

Ü

Üye silindi 58480

Bu ilim sağlıklılara mı özel

Akıllı olanlara özel. Aklı başında biri şekeri var diye oruç tutmamazlık etmez.

Orucunu tutar. Oruçlu iken gerekirse düşer bayılır. Öldürmeyen şey güçlendirmiyor mu?

Oruç, herseyin beyinde başlayıp beyinde bittiğini sana deneyimleterek öğreten bir tatbikattır. O deneyimin sınavını vermeden metapsișik düzlemde tutunamazsin. Çünkü beyin orası için buradakinden daha dayanıklı olmalı. Burada istersen kokainman ol. Bu tabakada rahat yaşarsın.

Beylane

Kayıtlı Üye
Akıllı olanlara özel. Aklı başında biri şekeri var diye oruç tutmamazlık etmez.

Orucunu tutar. Oruçlu iken gerekirse düşer bayılır. Öldürmeyen şey güçlendirmiyor mu?

Oruç, herseyin beyinde başlayıp beyinde bittiğini sana deneyimleterek öğreten bir tatbikattır. O deneyimin sınavını vermeden metapsișik düzlemde tutunamazsin. Çünkü beyin orası için buradakinden daha dayanıklı olmalı. Burada istersen kokainman ol. Bu tabakada rahat yaşarsın.

ne saçma bir şey yazmışsın öyle ya? Tip1 diyabet hastasıyım max 4saat açlıktan sonra hipoglisemiye giriyorum. Hipoglisemi ise beyne zararı olan bir şeydir. Beynin çalışması için şekere ihtiyaç vardır. Ha her şey beyinde bitiyorsa ufacık bir kalp çarpıntısını kontrol altına almayı deneyebilirsin :) alabilirsen tabi...Aklını kullanan biri zaten başka varlıklardan yardım alarak kendi menfaati için varlıklardan yardım dilenmez. Buhur vb varlıklar için para birimi gibi bir şeydir zaten. Gerçekten aklını kullanabilen birisi sadece yaratıcısına iman eder ondan yardım diler. İslam dinine mensup olanlar 5 vakit namazlarında fatiha suresinin 'Yalnız senden yardım dileriz' ayetini okurlar. Müslüman aklını kullanabilendir. Yazmak için yazmayalım bir daha lütfen

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Bu ilim sağlıklılara mı özel sadece
Burada oruçtan, riyazetten, kasıt nefsi terbiye etmek, kalbi temizlemeye çalışmak. Elbette ki sadece riyazet ile bitmiyor iş. Ben 41 gün riyazet yapıp da hiçbir netice elde edemeyeni de gördüm; yine günlerce riyazet yaparak gördükleri karşısında şaşkına dönerek riyazeti bırakanı da gördüm. Bu işler Allah'ın dilemesiyle olur. İlim de onun dilemesiyle, hidayette öyle. Buna en güzel misal ümmi olan mübarek Peygamberimiz'e gelen oku emridir.
Netice itibariyle İlle de oruç ille de riyazet demek, Hak Teala'nın hâşâ iradesini sınırlandırmak olur. İlim yolunda ilerlemek isterseniz, temiz kalp, halis niyetle, can-ı gönülden Allah'a dua edersiniz, helal dairesinden çıkmamaya riayet edersiniz umulur ki kabul ola.
Fakat Rabbin verdiği ilime de dikkat etmek gerekir ki nice ilim verdiklerinin ilmi, kendilerini helaka sürüklemiştir... Bizim için neyin hayır neyin şer olduğunu bilemeyiz. Rabbim ilmiyle amel edenlerden, hidayete erenlerden olmayı nasip etsin...

Ü

Üye silindi 58480

ne saçma bir şey yazmışsın öyle ya? Tip1 diyabet hastasıyım max 4saat açlıktan sonra hipoglisemiye giriyorum.

Olumlama :

Niyet ettim hergun 2 saatte bir hipoglisemiye girmeye.

Niyet ettim hergun 2 saatte bir hipoglisemiye girmeye.

Niyet ettim bir krizden çıkıp diğerine girmeye.

Niyet ettim helak olmaya.

2 saatte bir hipoglisemiye girebiliyorsan, 8 saatte bir de girersin. 4 saatin atamasını kim yaptı? Hangi Kitapta yazıyor? Beyinde başlar beyinde biter. Bunu kendimden biliyorum. 10 günlük su orucu yapılmaz diyordum. Yapılıyormuş.

ıssız bir adada düșsen, onun adrenalini ile tüm gün sapasağlam hayatta kalmanın telaşı ile hareket edersin. Hipoglisemini unutursun. Herşeyi hormonlar tetikler ve yönetir. Oruç sana kendi hormonlarını yönetmeyi öğretir.

Tabi oruçtan bahsi sen açtın diye diyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Flood :

Tip 1 ve tip 2 nin şiddet oranlarını şaşırmışım.
İleri olanı tip 1 miș. Ben tip 2 ye göre yazdım.

O yüzden susuyorum.

Düşünmeden yazdığım için de kusura bakmayın, ama çok güzel yazmışım. 10 kere okudum hala çok zevk veriyor.

...

Çok geçmiş olsun @Beylane.
Gidiyorum tmm. ?

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Bırakın böyle işleri, bu bilgileri kaldıracak olanlar yapsın. Haddin olmayan bilgiyi öğrenip ne olucaksın. Kafayı yiyip delireceksin.

Deterministik düzene çomak sokup iki sonuç elde edicek siniz diye buna girişiyorsanız zaten o kapıların size açılacağını sanmam.

Dünyayı kontrol etmek zorunda değiliz.

Hastalığınız için geçmiş olsun.