havas ilmi ile alakalı

cnklc77

Kayıtlı Üye
bir hocaya gitmiştim bir keresinde bana bir kağıt vermişti bu kağıdı evinin girişinde yakacaksın demişti kağıtta boynuzlu bir yaratık vardı birde bir kağıt daha vermişti bunu da akletine sarıp akarsuya atacaksın demişti bir kağıt daha vardı bunu da suyun içine koyup her gün içeceksin demişti safran mürekkebi ile bir muska yazmıştı öğrenciydim o sıralar 200 tl istemişti parayı yüz yüz iki defada verecektim sinirlendi muskayı ve kağıtları aldı sana cin musallat olmuş demişti sizce bana verdiği kağıtlar ne olabilir merak ediyorum boynuzlu yaratık olan kağıttan korkmuştum

dünyalı

Kayıtlı Üye
bir hocaya gitmiştim bir keresinde bana bir kağıt vermişti bu kağıdı evinin girişinde yakacaksın demişti kağıtta boynuzlu bir yaratık vardı birde bir kağıt daha vermişti bunu da akletine sarıp akarsuya atacaksın demişti bir kağıt daha vardı bunu da suyun içine koyup her gün içeceksin demişti safran mürekkebi ile bir muska yazmıştı öğrenciydim o sıralar 200 tl istemişti parayı yüz yüz iki defada verecektim sinirlendi muskayı ve kağıtları aldı sana cin musallat olmuş demişti sizce bana verdiği kağıtlar ne olabilir merak ediyorum boynuzlu yaratık olan kağıttan korkmuştum

Safran çok pahalı ...Tabi gerçek safran kullandıysa....

Rahatsızlığınız devam ediyorsa paragöz olmayan bir hoca bulabilirsiniz.......ötekilerin bu işi hayır için yaptığını sanmayın

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Safran çok pahalı ...Tabi gerçek safran kullandıysa....

Rahatsızlığınız devam ediyorsa paragöz olmayan bir hoca bulabilirsiniz.......ötekilerin bu işi hayır için yaptığını sanmayın

Öylesini bulmak o kadar zor ki para alıp da yapamıyorlar yine de.. ve 200tl çok ucuz. Serbest piyasa usulü çalışıyor çoğu, iyileri tenzih ederim ama zayıflığımız sayesinde çok iyi paralar kazanıyor çoğu.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Şeytan figürü olabilir, ne yapmaya çalıştığını anlamadım. Her cin musallat olmuş diyene inanmayın yoksa da var diyorlarmış diye duymuştum.

Erzurum

Kayıtlı Üye
İş
Cindarlık değil.

İlgnç.
Sorun ne ki?
Cincilerin zaten çözemedikleri bir tane sorun yok sorsan. Uzaktan ameliyattan tut 4 melekle görüşmeye kadar.. Yani işlemi tutanı da pek görmedim..
Hayal gücü ile mana alemine gerçekten girebilmek arasında çok ince bir çizgi var. Bu ince çizgiyi anlayan insanda zaten cinle iş yapmaz. Cindarlar cinlerin kontrolündedir. Cinlerin de en iyi yaptığı şey olmayanı var gibi göstermek olduğundan düştükleri durumu siz düşünün... Cincilere para vermemek lazım, gitmemek bakım yaptırmamak lazım. Anlam verilemeyen her rahatsızlık metafizikle mi ilgili yahu?

Rahatsızlığın ne bilmiyorum ama Cincilerin çözemeyeceği kesin....

Aslanbas

Kayıtlı Üye
Havas ilmi denince akla ilk gelen şey vefk oluyor. Ancak baktığımızda kimileri vefki 300-500 TL ye 1 haftada yaparken. Burdan okuduğuma göre çok pahallı ve meşakatli bir şey olduğuda yazmaktadır. Şahsen hiç yapıp yaptırıp kullanmadım. Onun için çok bilgimde yok bu konuda. Siz değerli mabet üyeleri bu konuda uzman olan arkadaşlar ;
1- vefkin çok ciddi miktarlarda ücret ile yapılmasının nedeni nedir? Özel olarak kullanışan ve farklı bir işlemmi yapılıyor?
2- diğer sorum yanlış bilmiyorsam vefkte kuran dan birşeyler kullanılıyor. Müslüman olmayan biri vefk yapabilirmi?
Şimdiden teşekkür ederim.

cnklc77

Kayıtlı Üye
İlgnç.
Sorun ne ki?
Cincilerin zaten çözemedikleri bir tane sorun yok sorsan. Uzaktan ameliyattan tut 4 melekle görüşmeye kadar.. Yani işlemi tutanı da pek görmedim..
Hayal gücü ile mana alemine gerçekten girebilmek arasında çok ince bir çizgi var. Bu ince çizgiyi anlayan insanda zaten cinle iş yapmaz. Cindarlar cinlerin kontrolündedir. Cinlerin de en iyi yaptığı şey olmayanı var gibi göstermek olduğundan düştükleri durumu siz düşünün... Cincilere para vermemek lazım, gitmemek bakım yaptırmamak lazım. Anlam verilemeyen her rahatsızlık metafizikle mi ilgili yahu?

Rahatsızlığın ne bilmiyorum ama Cincilerin çözemeyeceği kesin....
İlk başta para verecektim ama sonradan vazgeçtim çünkü sinirle benden kağıtları ve muskayi aldı

cnklc77

Kayıtlı Üye
Size niye sinirlendi, yazmamışsınız, islemi yanlıs mı yaptınz?
parayı 2 seferde verecektim 100 tl ilk verecektim sonra 1 hafta sonra 100 tl verecektim anlaşmıştık 100 tl verdim geri kalanı nerde dalga mı geçiyorsun dedi sinirle kağıtları ve muskayı aldı benden

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
parayı 2 seferde verecektim 100 tl ilk verecektim sonra 1 hafta sonra 100 tl verecektim anlaşmıştık 100 tl verdim geri kalanı nerde dalga mı geçiyorsun dedi sinirle kağıtları ve muskayı aldı benden

Boşver o zaman belki işler daha çok arapsaçı olacaktı geri almasaydı bana pek güvenilir gelmedi istediği tutar az da olsa önceliği Allah rızası olan birisi bu şekilde davranmaz şu kadar tutuyor veremezsen de canın sağolsun der. Araştırdığım kadarıyla da ücrete çok takılı kalmayanların manevi gücü fazla öyle birisini bulman etkili olabilir.

cnklc77

Kayıtlı Üye
Boşver o zaman belki işler daha çok arapsaçı olacaktı geri almasaydı bana pek güvenilir gelmedi istediği tutar az da olsa önceliği Allah rızası olan birisi bu şekilde davranmaz şu kadar tutuyor veremezsen de canın sağolsun der. Araştırdığım kadarıyla da ücrete çok takılı kalmayanların manevi gücü fazla öyle birisini bulman etkili olabilir.
Teşekkür ederim

Erzurum

Kayıtlı Üye
İş
Cindarlık değil.
Havas ilmi denince akla ilk gelen şey vefk oluyor. Ancak baktığımızda kimileri vefki 300-500 TL ye 1 haftada yaparken. Burdan okuduğuma göre çok pahallı ve meşakatli bir şey olduğuda yazmaktadır. Şahsen hiç yapıp yaptırıp kullanmadım. Onun için çok bilgimde yok bu konuda. Siz değerli mabet üyeleri bu konuda uzman olan arkadaşlar ;
1- vefkin çok ciddi miktarlarda ücret ile yapılmasının nedeni nedir? Özel olarak kullanışan ve farklı bir işlemmi yapılıyor?
2- diğer sorum yanlış bilmiyorsam vefkte kuran dan birşeyler kullanılıyor. Müslüman olmayan biri vefk yapabilirmi?
Şimdiden teşekkür ederim.

Havas deyince akla ilk gelen maalesef artık cinler, vefk ilmi değil. Hoş vefk ilmi de havası tam karşılamaz. Havas takvada üstün, fıkıh, kelam, tefsir ilimlerine hakim kimse demektir. Havas olur bu kimse. Avam da bunlara hakim olamayanlardır. Aslında ayrım ne güzel dimi? Fakat günümüzde cini olana havascı ve ilim sahibi derler ve bahsettiğim ilimlerin i sini bilmez bu kişiler. Bilmedikleri için de cinlerin oyuncağı haline gelirler....

Gelelim sorularına

Yüksek fiyat istenmesinin nedeni elbette istenilen vefkin kapsamına göredir. Yaklaşık 2 ile 4 bin arasında çalışan, görevlileri olan bir vefk yaptırır ne hacetin de varsa görürsün. Kısaca bir örnek vereyim hacet sadece vefk kalemlerinden biridir. E düşün ki dua ediyorsun bir ben amin demişim bir de evliya dan bir çok ruhaniyet. Elbet icabet vefk ile daha çabuklaşır.
Vefk meselesi çok uzun ve kapsamlı bir meseledir. Fakat en basit hali bile yukarıda ki izah kadsr basit değildir.

Vefk kurandan ayetler esmalar kullanılarak yapılır. Bu esma ve ayetler bir çok matematiksel işlemden sora şifrelenir ve vakti günü saati her geldiğinde binlerce hatta yüzbinlerce tur okumaları yapılır. Bu işlem ortalama vefkine göre 20 ila 40 gün arasında sürer. Ciddi bir mesai ister. Pahalı olmasının bir nedeni de budur.

Müslüman olmayan birinin kurana yaklaşması yasak ayeti şifrelemesi okumaları yapması normal mi sence?
Yaptığını zanneder. Suflileri bağlar sora uğraş dur. Hem bu konu direk maneviyat la ilgilidir. Nasibinde olmayan bir Müslüman ve hatta çok takva bir mümin okuma yapsın, nasibinde yoksa eğer muhakkak sufliler hemen icabet eder. O yüzden havas kişiler müstesna insanlardır. Öyle her safran ulaşıp kalemi eline alan havas alimi olsaydı havas-avam mesleesi olmazdı dimi? Ki internet dolu.....
Yaptırmak istediğin İşlemin tutup tutamayacağını anlamanın bir yolu var. Yaptırcsğın kişiye anlamsız Bir güven duymaya başarsın. Fakat bu güven zerre şüphe götürmez. Ama içinde bir şüphe oluşursa, tek bir soru işareti dahi oluşursa yaptırma. O işlem kesin çalışmaz.