Hastalıklar için olumlama cümleleri

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Hastalıklar ve kullanılması gereken olumlalama cümleleri aşagıda belirtilmiştir..

Fiziksel bir sorununuz olduğunda listeyi kullanmanın iyi bir yolu:

1-Sorunun zihinsel nedenine bakın ve bunun sizin için doğru olup olmadığını düşünün. Değilse, sessizce oturun ve kendinize sorun: “Bende bunu yaratan hangi düşünceler olabilir?”
2-Şu sözleri tekrar edin: “Bilincimde bu koşulları yaratan düşünce kalıbını bırakmaya hazırım.”
3-Yeni düşünce modelinizi birçok kez tekrar edin.
4-İyileşmenin zaten başlamış olduğunu varsayıp, kabul edin.

Durumunuz üzerinde her düşündüğünüzde, bu dört basamağı tekrar edin.

A

ADDİSON HASTALIĞI (Böbreküstü bezi yetmezliği)
Olası Neden: Derin boyutta duygusal yoksunluk. Kendine duyulan kızgınlık.
Yeni Düşünce Modeli: Bedenimin, düşüncelerimin, duygularımın bakımını sevgiyle yapıyorum.

ADRENAL SORUNLAR
Olası Neden: Yenilgi duygusu. Kendine aldırış etmemek. Endişe
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Kendime bakma isteğini duyuyorum.

AĞLAMAK
Gözyaşları hayatın ırmaklarıdır. Üzüntü ve korkudaki kadar sevinçte de gözyaşı dökülür.
Yeni Düşünce Modeli: Tüm duygularımda huzur içindeyim. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

AĞRILAR, SIZILAR
Olası Neden: Sevgiye hasret çekmek. Dokunulmayı özlemek.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Sevecen ve sevilen bir insanım.

AIDS
Olası Neden: Kendini reddetmek, cinsel suçluluk ve yetersizlik duygusu.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın kutsal ve görkemli bir ifadesiyim. Cinselliğimden haz duyuyorum. Kendimi seviyorum.

AKCİĞER SORUNLARI
Olası Neden: Hayatı kabul etmemek. Depresyon. Üzüntü. Dolu dolu bir yaşama kendini layık görmeme.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatım mükemmel bir denge içinde. Hayatı dolu dolu yaşamaya hakkım ve kapasitem var.

AKINTI
Olası Neden: Eşe duyulan kızgınlık. Cinsel suçluluk duygusu. Kendini cezalandırma.
Yeni Düşünce Modeli: Başkaları, kendime duyduğum sevgi ve saygının aynalığını yapıyor. Cinselliğimin coşkusunu yaşıyorum.

ALERJİLER
Olası Neden: Kime alerji duyuyorsunuz? Kendi gücünü reddetmek
Yeni Düşünce Modeli: Dünya güvenli ve dostça. Güvencedeyim. Hayatla barış içindeyim.

ALKOLİZM
Olası Neden: Ne yararı var? Yararsızlık, suçluluk, yetersizlik duygusu. Kendini reddetme.
Yeni Düşünce Modeli: Şu anda yaşıyorum. Her an yeni bir an. Özdeğerimi görmeyi seçiyorum. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

ALZHEİMER HASTALIĞI
Olası Neden: Yaşamı terketme arzusu. Hayatı olduğu gibi kabul edememek.
Yeni Düşünce Modeli: Her şey doğru zaman ve mekan sıralaması içinde gelişiyor. Her şey olması gerektiği gibi oluyor.

AMFİZEM (Akciğer Hastalığı)
Olası Neden: Yaşam korkusu. Kendini yaşamaya layık bulmama.
Yeni Düşünce Modeli: Dolu dolu ve özgür yaşamak en doğal hakkım. Hayatı ve kendimi seviyorum.

AMNEZİ (Hafıza kaybı ya da sorunları)
Olası Neden: Korku, hayattan kaçış. Kendi ayakları üzerinde duramama.
Yeni Düşünce Modeli: Zeka, cesaret ve özdeğere daima sahibim. Hayatta olmayı seviyorum.

ANEMİ ( Kansızlık)
Olası Neden: ‘’Evet, ama” yaklaşımı. Haz yoksunluğu. Yaşam korkusu. Yeterli olmama duygusu.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın her alanında zevk alacağım çok şey var. Hayatı seviyorum.

ANKSİYETE (Kaygı)
Olası Neden: Hayatın akışına ve gidişatına güven duymama
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayatın akışına güveniyorum. Güvencedeyim.

ANOREKSİ (Yemek yemeyi tamamen durdurma)
Olası Neden: Hayatı reddetmek. Aşırı korku, kendinden nefret ve reddedilme
Yeni Düşünce Modeli: Olduğum gibiyim. Olduğum gibi olmaktan mutluyum. Yaşamayı seçiyorum. Hazzı ve kendimi kabul etmeyi seçiyorum.

ANÜS
Atma noktası, boşaltma noktası.
Yeni Düşünce Modeli: İhtiyaç duymadığım şeyleri kolaylıkla ve rahatlıkla atıyorum.

ANÜS - APSE
Olası Neden: Bırakmak istediğiniz şeyi bırakamamaktan duyduğunuz kızgınlık
Yeni Düşünce Modeli: Bıraktığımda güvendeyim. Sadece ihtiyacım olmayan şeyleri atıyorum.

ANÜS - FİSTULA (Akıntı)
Olası Neden: Gereksiz şeyleri kısmen tutarak atmak. Geçmişin olumsuzluklarına takılı kalmak.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgiyle geçmişi tümüyle özgür bırakıyorum. Özgürüm. Sevgiyim.

ANÜS - KAŞINMA
Olası Neden: Geçmiş hakkında suçluluk duymak. Pişmanlık.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi sevgiyle affediyorum. Özgürüm.

ANÜS - ACI
Olası Neden: Suçluluk duyma. Cezalandırılma arzusu. Yetersizlik.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmiş geçmişte kaldı. Şimdi kendimi sevmeyi ve onaylamayı seçiyorum.

ANÜS - KANAMA
Olası Neden: Kızgınlık ve öfke.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın akışına güveniyorum. Doğru ve yararlı adımlar atıyorum.

APATİ (Çevre ile anormal derecede ilgisizlik, duygusuzluk, kayıtsızlık)
Olası Neden: Duygulara izin vermemek. Kendini ölü gibi hissetme. Korku.
Yeni Düşünce Modeli: Duygularıma izin veriyorum. Kendimi hayata açıyorum. Yaşam deneyimlerine hazırım.

APANDİSİT
Olası Neden: Korku, yaşam korkusu. İyi şeylerin akışını engellemek.
Yeni Düşünce Modeli: Güvendeyim. Kendimi gevşetiyor ve hayatın zevkle akmasına izin veriyorum.

APSE
Olası Neden: İncinme, küçümsenme, intikam duyguları içinde dönüp durma.
Yeni Düşünce Modeli: Düşüncelerimin özgürleşmesine izin veriyorum. Geçmiş bitti. Huzurluyum.

ARTER (Kanı, Kalpten Diğer Dokulara Taşıyan Kan Damarı)
Yaşam sevincini taşıyan damarlar.
Yeni Düşünce Modeli: Yaşam sevinciyle doluyum. Bu sevinç kalbimin her atışında tüm bedenime yayılıyor.

ARTERİOSKLOZ (Atardamar duvarlarının sertleştiği ve kalınlaştığı durum)
Olası Neden: Direnme, gerginlik. Katışlaşmış dar düşünceler. İyiyi görmeyi reddetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayata ve hazza tamamen açığım. Sevgiyle bakmayı seçiyorum.

ARTRİT (Romatizma)
Olası Neden: Sevilmediğini hissetmek. Eleştirilmek, kırgınlık.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgiyim. Kendimi sevmeyi ve onaylamayı seçiyorum. Başkalarına sevgiyle bakıyorum.

ARTRİTLİ PARMAKLAR (Romatizmalı Parmaklar)
Olası Neden: Cezalandırma, suçlama arzusu. Kurban olduğunu hissetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgi ve anlayışla bakıyorum. Tüm yaşadıklarıma sevginin ışığıyla yaklaşıyorum.

ARABA TUTMASI
Olası Neden: Korku. Tutsaklık. Tuzağa düşmüş hissetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Zaman ve mekan içinde kolaylıkla ilerliyorum. Sevgi çepeçevre beni kuşatıyor.

ASTIM
Olası Neden: Nefes almaya hak duymamak. Boğulmuşluk duygusu ve bastırılmış gözyaşı.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatımın sorumluluğunu üstlenme güvenini duyuyorum. Özgür olmayı seçiyorum.

ASTIM NÖBETİ
Olası Neden: Korku. Hayata güvenmemek. Çocuklukta takılıp kalmak.
Yeni Düşünce Modeli: Büyümekten korkmuyorum. Hayatıma ve kendime güven duyuyorum.

BEBEK ASTIMI
Olası Neden: Yaşam korkusu. Doğmaktan duyulan pişmanlık.
Yeni Düşünce Modeli: Bu çocuk güven dolu bir ortamda ve seviliyor. Beklenilen ve değer verilen bir çocuksun.

AYAKLAR
Olası Neden: Kendimizi, başkalarını, hayatı anlama kapasitemiz.
Yeni Düşünce Modeli: Anlayışım genişliyor. Değişen dünyaya ayak uyduruyorum.

AYAK PARMAKLARI
Geleceğin küçük ayrıntıları.
Yeni Düşünce Modeli: Tüm ayrıntılar kendi kendine yerlerini bulurlar.

AYAK BİLEĞİ
Hareket ve yol belirlemeyi temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatta ileri doğru adımları kolaylıkla atıyorum.

MADURA AYAĞI (Ayakta delikler açan bir mantar hastalığı)
Olası Neden: Dışlanmaktan duyulan çaresizlik duygusu. İleri adım atamama.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. İlerlemek için kendime izin veriyorum.

AYBAŞI (REGL DÖNEMİ) SORUNLARI
Olası Neden: Kadın olmaktan duyulan suçluluk duygusu. Cinsel organların günah, pis olduğu inancı.
Yeni Düşünce Modeli: Kadın olarak gücümü ve bedenimin normal işlevlerini kabul ediyorum. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

B

BACAK SORUNLARI
Olası Neden: Çocukluk travmalarının etkisinden kurtulamamak.
Yeni Düşünce Modeli: Benim için bildiklerinin en iyisini yapıyorlardı. Onları affediyorum.
- ALT
Olası Neden: Gelecek korkusu. Kıpırdamak istememek.
Yeni Düşünce Modeli: Geleceğe güvenle bakıyorum.

BADEMCİKLER
Olası Neden: Korku. Bastırılmış duygular. Tıkanmış yaratıcılık.
Yeni Düşünce Modeli: Yüksek düşünceler bende ifade buluyor. Her şey iyiliğim için oluyor.

BAĞIMLILIKLAR
Olası Neden: Kendinden kaçmak. Korku. Kendini sevmeyi bilmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Artık ne kadar harikulade bir varlık olduğumun farkına vardım. Kendimi sevmeyi ve haz almayı seçiyorum.

BAĞIRSAK SORUNLARI
Olası Neden: Dışkının atılmasını sağlıyor.Eski ve ihtiyaç duyulmayan şeyi atmaktan korkmak.
Yeni Düşünce Modeli: Kolaylıkla eskiyi bırakıyor, coşkuyla yeniyi kabul ediyorum.

BAŞ AĞRISI
Olası Neden: Değersizlik duygusu. Korku. Kendini eleştirme.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Yaptığım şeyleri sevgiyle yapıyorum.

BAŞ DÖNMESİ
Olası Neden: Kaçış. Dağınık düşünce. Görmeyi reddetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatla uyum ve barış içindeyim. Canlı ve mutlu olmakla güven içindeyim.

BAYILMAK
Olası Neden: Korku. Başedememek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayattaki her şeyle başetme gücüm var.

BEDEN KOKUSU
Olası Neden: Korku. Kendinden hoşlanmamak. İnsanlardan korkmak.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Güven duyuyorum.

BEYİN
Bilgisayar ve santralı temsil ediyor.
- TÜMÖR
Olası Neden: Yanlış programlanmış inançlar. İnatçılık. Değişmeyi reddetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Zihnimin bilgisayarını yeniden programlamak çok kolay. Hayat değişimler sürecidir.

BİTKİNLİK
Olası Neden: Can sıkıntısı. Yaptığı işi sevmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayattan coşku duyuyorum. Enerji ve coşkuyla doluyum.

BOĞAZ SORUNLARI
Olası Neden: Kendi adına konuşamamak. Yutulmuş kızgınlık. Tıkanmış yaratıcılık. Değişme ve korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi özgürce, kolaylıkla, sevgiyle ifade ediyorum. Yaratıcılığımı kullanıyorum. Değişmeye hazırım.

BOYUN AĞRILARI
Olası Neden: Soruna bir başka açıdan bakmayı reddetmek. İnatçılık. Esnek olmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Kolaylıkla ve esneklikle bir konuyu her açıdan görebiliyorum. Bir şeyi yapmanın ve görmenin bir çok yolu var.

BÖBREK SORUNLARI
Olası Neden: Yargılama, düş kırıklığı, başarısızlık. Utanç. Çocuk gibi tepki gösterme.
Yeni Düşünce Modeli: Daima doğru adım atıyorum. Her deneyim yararlı. Büyümeyi seçiyorum.

BRONŞİT
Olası Neden: Bağırılıp çağrılan aile ortamı.
Yeni Düşünce Modeli: Çevremde barış ve uyum var.

BUNAMA
Olası Neden: Çocuğun güven dolu sanılan dünyasına geri dönmek. Bakım ve ilgi talep etmek. Etrafındakileri bir çeşit kontrol etme yolu. Kaçış.
Yeni Düşünce Modeli: Korunma. Güven. Barış. Evrensel akıl hayatın her boyutunda çalışıyor.

BURUN AKMASI
Olası Neden: İçsel ağlama. Çocuksu gözyaşı. Kurban rolüne bürünme.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatımın yaratıcı gücünün bende olduğunu kabul ediyorum. Hayattan zevk almayı seçiyorum.

BURUN KANAMASI
Olası Neden: Kabul görme isteği. Önem verilmeme duygusu. Sevgi istiyorum.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Gerçek değerimi biliyorum.

C

CİLT SORUNLARI
Olası Neden: Kaygı, korku. Eski, derine gömülmüş bir tehlike. Dokunulma yoksunluğu.
Yeni Düşünce Modeli: Barış ve sevgi düşünceleriyle kendimi koruyorum. Geçmişi unuttum ve affettim. Şimdi özgürüm.

CİNSEL HASTALIKLAR
Olası Neden: Cinsel organların günah ve pislik yuvası olduğu inancı. Suçluluk. Cinsellikte insanları kullanmak, sömürmek, tecavüz etmek.
Yeni Düşünce Modeli: Cinselliğimi sevgiyle ifade ediyorum. Bana iyi duygular hissettiren cinselliği yaşamayı seçiyorum.

CUSHING HASTALIĞI (Bir tür hormon bozukluğu)
Olası Neden: Zihinsel dengesizlik. Sürekli çılgınca fikirler üretilmesi. Aşırı güçlülük duygusu.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgiyle bedenimi ve zihnimi dengeliyorum. Şimdi bana iyi duygular veren düşünceleri seçiyorum.

CÜZZAM
Olası Neden: Hayatla baş edememe. Temiz ve iyi olmadığına dair uzun süreli inanç.
Yeni Düşünce Modeli: Sınırlılığımı aşıyorum. Sevgi tüm hayatımı iyileştiriyor.

Ç

ÇENE SORUNLARI
Olası Neden: Kızgınlık. İntikam arzusu.
Yeni Düşünce Modeli: Yarattıklarımı değiştirme gücü bende.

ÇIBAN (ŞİRPENÇE)
Olası Neden: Bize yapıldığını düşündüğümüz haksızlıklara duyulan zehirli öfke.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişi bırakıyorum, hayatımın her alanını iyileştirmek için kendime zaman tanıyorum.

ÇOCUK HASTALIKLARI
Olası Neden: Takvime, toplumsal kurallara ve sahte yasalara inanmak. Etrafındaki yetişkinlerin çocukça davranışları.
Yeni Düşünce Modeli: Bu çocuk kutsal sevgi ve korumasıyla kuşatılmış. Zihinsel bağışıklık talep ediyoruz.

ÇOCUK FELCİ
Olası Neden: Paralize eden kıskançlık. Birisini durdurma isteği.
Yeni Düşünce Modeli: Her şey, herkese yetecek kadar çok. Sevecen düşüncelerle özgürlüğümü yaratıyorum.

ÇÜRÜKLER
Olası Neden: Yaşamda küçük engeller. Kendini cezalandırma.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve saygı duyuyorum. Kendime sevecen davranıyorum.

D

DALAK
Olası Neden: Obsesyon. Bir şeylere aşırı tutku.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

DELİLİK
Olası Neden: Aileden kaçış. Hayattan şiddetli bir kaçış.
Yeni Düşünce Modeli: Bu kişi gerçek kimliğini biliyor ve Evrensel Aklın yaratıcı bir ifadesi.

DENGE KAYBI
Olası Neden: Dağınık düşünceler.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatım olduğu gibi mükemmel ve güvenli. Her şey iyi ve güzel.

DENİZ TUTMASI
Olası Neden: Korku. Ölüm korkusu. Kontrolü yitirme.
Yeni Düşünce Modeli: Her yerde barış ve huzur içindeyim. Hayata güveniyorum.

DİRSEK
Olası Neden: Yön değişimlerini ve yeni deneyimleri kabullenmeyi temsil eder.
Yeni Düşünce Modeli: Yeni deneyimlere,yeni değişimlere ve yeni doğrultulara kolaylıkla uyum sağlıyorum.

DİSK KAYMASI
Olası Neden: Hayatta hiç bir desteğin olmadığı duygusu. Kararsızlık.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat, tüm düşüncelerimi destekliyor. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

DİŞ SORUNLARI
Olası Neden: Uzun süreli kararsızlık. Karar vermek için düşünceleri analiz edememe.
Yeni Düşünce Modeli: Doğruluk ilkesinden şaşmadan kararlarımı veriyorum. Doğru kararlar verdiğimin güvencesi içindeyim.

DİŞETİ KANAMALARI
Olası Neden: Hayatta aldığımız kararlardan haz duymama.
Yeni Düşünce Modeli: Aldığım kararların doğruluğuna güveniyorum. Huzurluyum.

DİŞETİ SORUNLARI
Olası Neden: Kararları kesinleştirememek, hayat karşısında güçsüzlük.
Yeni Düşünce Modeli: Kararlı bir insanım. Kendimi sevgiyle destekliyorum ve kararlarımı uyguluyorum.

DİYABET (Şeker Hastalığı)
Olası Neden: Geçmişteki seçimlerinden pişmanlık duymak. Hayatı kontrol altına alma ihtiyacı. Derin üzüntü. Hayattan tat almama.
Yeni Düşünce Modeli: Bu an güzelliklerle dolu. Günün tatlı yönlerini görmeyi, yaşamayı seçiyorum.

DİZ SORUNLARI
Olası Neden: İnatçı ego ve gurur. Taviz verememe. Uzlaşamama. Esnek olmama.
Yeni Düşünce Modeli: Affediyorum. Anlıyorum. Şefkat duyuyorum. Kolayca uzlaşıyorum.

DOĞUŞTAN GELEN SAKATLIKLAR
Olası Neden: Karmik. Böyle gelmeyi siz seçtiniz. Ailemizi de biz seçeriz.
Yeni Düşünce Modeli: Her deneyim, gelişim sürecimiz için mükemmel. Olduğum gibi olmaktan mutluyum ve huzurluyum.

DUDAK UÇUĞU
Olası Neden: Hayatı küçümseme alışkanlığı. Kendini ve başkalarını aşırı eleştirme. ‘Her
şey ne kadar kötü, değil mi?’ deme alışkanlığı.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatla birim. Kendimi ve başkalarını seviyorum. Yaşamaktan mutluluk duyuyorum.

DÜŞÜK
Olası Neden: Gelecek korkusu. ‘Şimdi değil, daha sonra..’ Yanlış zamanlama.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat bana daima uygun çözümleri getiriyor.

E

EGZAMA
Olası Neden: Aşırı muhalefet, düşmanlık. Zihinsel feveran.
Yeni Düşünce Modeli: İçimde ve etrafımda uyum, barış, sevgi ve hazla çevriliyim. Güvencedeyim.

EKLEMLER
Olası Neden: Hayatımızın yön değiştirmesi.
Yeni Düşünce Modeli: Daima en iyi yöne doğru gidiyorum.

EL BİLEĞİ
Hareketi ve kolaylığı temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Tüm deneyimlerime bilgelikle, sevgiyle, kolaylıkla yaklaşıyorum ve üstesinden geliyorum.

EPİLEPSİ (Sara)
Olası Neden: Eziyet çekme. Hayatı reddediş. Büyük mücadele duygusu. Kendine yönelik şiddet.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatı sonsuz ve haz dolu olarak görmeyi seçiyorum. Ben de sonsuz, haz dolu ve huzurluyum.

F

FITIK
Olası Neden: Zedelenmiş ilişkiler. Gerginlik. Yanlış yaratıcı ifade.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Kendim olmakta özgürüm.

FİBROİD TÜMÖR VE KİSTLER
Olası Neden: Eşe derinden kırılma ve bu kırgınlığı besleme. Kadınlık benliğine darbe yemek.
Yeni Düşünce Modeli: Bu deneyimi bana çeken düşünce kalıbından kendimi kurtarıyorum.

FRİJİTLİK (Cinsel Soğukluk)
Olası Neden: Korku. Hazdan korkma. Cinselliğin kötü olduğuna dair inanç.Duyarsız eş.
Yeni Düşünce Modeli: Bedenimden zevk duyarken güvencedeyim. Kadın olmaktan mutluluk duyuyorum.

G

GASTRİT
Olası Neden: Uzun süren kararsızlık.

GEĞİRME
Olası Neden: Korku. Hayatı çabucak yutmaya çalışmak.
Yeni Düşünce Modeli: Yapmam gereken her şeyin yeri ve zamanı var. Huzurluyum.

GÖĞÜSLER
Anneliği ve şefkati temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Mükemmel bir denge içinde besleniyor ve besliyorum.
- KİSTLER, YUMRULAR, AĞRILAR
Olası Neden: Aşırı annelik. Aşırı koruma. Aşırı tahakküm. Yaşamdan beslenmeyi engellemek.
Yeni Düşünce Modeli: Kendim olmakta özgürüm, başkalarının da kendileri olma özgürlüğüne saygı duyuyorum. Herkes büyüyüp gelişmeli.

GÖZLER
Berrak görüşü simgeliyor. Geçmişi, anı geleceği.
Yeni Düşünce Modeli: Her şeyi sevgi ve sevinçle görüyorum.

GÖZ SORUNLARI
Olası Neden: Hayatta gördüğü şeylerden hoşlanmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Görmekten hoşlanacağım bir hayatı yaratıyorum.
- ASTİGMAT
Olası Neden: Kendini olduğu gibi görme korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Kendi güzelliğimi ve görkemimi görmeyi seçiyorum.
- KATARAKT
Olası Neden: Geleceği karanlık görmek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat sonsuz ve haz doludur.
- ÇOCUKLARDA OLMASI
Olası Neden: Ailede olan biteni görmek istememe.
Yeni Düşünce Modeli: Bu çocuğu mutluluk ve güzellik kucaklıyor.
- ŞAŞILIK
Olası Neden: Aynı anda zıt amaçların olması.
Yeni Düşünce Modeli: Gördüğüm bana güven veriyor.
- HİPERMETROP
Olası Neden: Anda yaşanılanların değerini bilmemek ve korkmak.
Yeni Düşünce Modeli: Şimdi ve buradayım. Güvende olduğumu görüyorum.
- MİYOP
Olası Neden: Gelecek korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Kutsal hayatın rehberliğine güveniyorum.
- GLOKOM (Göz Tansiyonu)
Olası Neden: Taşlaşmış affetmezlik.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgi ve şefkatle bakıyorum.
- KERATİT (Kornea İltihabı)
Olası Neden: Aşırı kızgınlık. Yumruk atma arzusu.
Yeni Düşünce Modeli: Bırakıyorum yüreğimdeki sevgi gördüğüm her şeyi iyileştirsin.

GRİP
Olası Neden: Kitlesel karamsarlık ve inançlara uyum. Korku. İstatistiklere inanmak.
Yeni Düşünce Modeli: Toplum inançlarının ötesindeyim. Toplumsal etkilerden özgürüm.

GUATR
Olası Neden: Üzerindeki baskılara duyulan nefret. Kurban. Doyumsuzluk.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatımın tek otoritesi ve gücü benim. Kendim olmakta özgürüm.

GUT HASTALIĞI
Olası Neden: Tahakküm etme ihtiyacı. Sabırsızlık. Kızgınlık.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimle ve başkalarıyla barışığım ve huzurluyum.

H

HAZIMSIZLIK
Olası Neden: İçgüdüsel korku, kaygı, başa çıkamama.
Yeni Düşünce Modeli: Yeni deneyimleri kolaylıkla ve zevkle özümsüyorum.

HEMOROİD
Olası Neden: Geçmişe duyulan kızgınlık. Geçmişin sorumluluğu altında ezilme.
Yeni Düşünce Modeli: Yapmak istediğim her şey için zamanım var. Sevgi olmayan her şeyi bırakıyorum.

HEPATİT
Olası Neden: Değişime direnç. Korku, kızgınlık, nefret.
Yeni Düşünce Modeli: Düşüncelerim arınmış ve özgür. Geçmişi bırakıyorum, yeniye yöneliyorum.

HERPES
Olası Neden: Cinselliğin ayıp olduğu toplumsal inancı kabullenme. Cezalanma ihtiyacı. Utanç duygusu. Cezalandırıcı bir Tanrı’ya inanma.
Yeni Düşünce Modeli: Benim Tanrı anlayışım sevgidir. Cinsellik normal ve doğaldır. Cinselliğimi ve bedenimi seviyorum.

HİPERTROİDİ
Olası Neden: İstenen şeyi yapamamaktan duyulan aşırı düş kırıklığı. Daima kendini değil, hep başkalarını düşünmek.
Yeni Düşünce Modeli: Gücüme yeniden sahip çıkıyorum. Kararlarımı kendim veriyorum. Kendi mutluluğumun doyumunu yaşıyorum.

HİPERVENTİLASYON
Olası Neden: Korku. Değişime karşı duymak. Gidişata güvenmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Nerede olursam olayım güven içindeyim. Hayatın akışına güveniyorum.

HİPOFİZ
Kontrol merkezi.
Yeni Düşünce Modeli: Zihnim ve bedenim mükemmel denge içinde.

HİPOGLİSEMİ
Olası Neden: Hayatın yükü altında ezilmek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatımı hafif, kolay, zevkli hale getirmeyi seçiyorum.”

HODGKİN HASTALIĞI (Bir tür lenf kanseri)
Olası Neden: Suçlama ve ‘yetersiz olmak’tan duyulan büyük korku. Kendini kabul
ettirmeye duyulan aşırı gereksinme çabalarıyla yaşam zevkinin unutulması.
Yeni Düşünce Modeli: Kendim gibi olmaktan son derece memnunum. Olduğum gibi değerliyim ve yeterliyim. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

HORLAMA
Olası Neden: Kalıplaşmış düşüncelerden kurtulmayı inatçı bir reddediş.
Yeni Düşünce Modeli: İçinde sevgi ve haz olmayan düşüncelerimi bırakıyorum. Yeniyi, tazeliği, canlılığı seçiyorum.

I
ÇE DÖNMÜŞ TIRNAK
Olası Neden: İlerlemekten duyulan endişe ve suçluluk duygusu.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatta kendi yolumu çizmek en doğal hakkım. Güvenliyim. Özgürüm.

İDRAR SORUNLARI
Olası Neden: Endişe. Eski düşüncelere saplanma. Bıkkınlık.
Yeni Düşünce Modeli: Eskiyi kolaylıkla ve rahatlıkla bırakıyor ve yeniye hayatımda yer veriyorum. www.kontejyan.com

İDRAR YOLU ENFEKSİYONU
Olası Neden: Genellikle karşı cinse veya sevgiliye duyulan öfke. Başkalarını suçlamak.
Yeni Düşünce Modeli: Bu koşulları yaratan bilincimdeki kalıpları değiştiriyorum. Değişmeye hazırım.Kendimi seviyorum.

İKTİDARSIZLIK
Olası Neden: Cinsel baskı, gerginlik, suçluluk. Toplum baskısı. Önceki eşe duyulan öfke. Anne korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Cinsel gücümü kolaylıkla ve zevkle ifade ediyorum.

İSHAL
Olası Neden: Korku. Reddetmek. Kaçış.
Yeni Düşünce Modeli: Beslenme, hazmetme ve dışkılama sistemim düzenli işliyor. Hayatla barış içindeyim.

İŞTAH
–FAZLA
Olası Neden: Korku. Korunma ihtiyacı. Duyguları yargılamak.
Yeni Düşünce Modeli: Güvendeyim. Hissetmek sağlıklıdır. Duygularım normal ve kabul edilebilir şeylerdir.
-AZ
Olası Neden: Korku. Kendini koruma. Hayata güvenmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Güvendeyim. Hayat zevkli ve güven dolu.

K

KABA ETLER (Butlar)
Gücü temsil ediyor. Gevşek kabaetler; gücün kaybolması.
Yeni Düşünce Modeli: Gücümü akıllıca kullanıyorum. Güçlüyüm. Güven doluyum.

KADIN SORUNLARI
Olası Neden: Kendini, dişiliğini, dişilik prensibini reddetme.
Yeni Düşünce Modeli: Kadın olduğum için mutluyum. Bedenimi seviyorum.

KALÇA SORUNLARI
Olası Neden: Büyük kararlar almada duyulan korku. Gidilecek bir yönün olmaması.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatım denge içinde. Her yaşta kolaylıkla ve zevkle hayatımda ilerleme gösteriyorum.

KALP
Sevgi ve güven merkezi.
Yeni Düşünce Modeli: Kalbim sevgi ritmiyle atıyor.
-SORUNLARI
Olası Neden: Uzun süreli duygusal sorunlar. Haz yoksunluğu. Kalbin katılaşması. Stres ve zorluklar.
Yeni Düşünce Modeli: Coşku, haz, mutluluk. Bunların düşüncelerimi, deneyimlerimi, bedenimi doldurmasına izin veriyorum.
- KRİZİ
Olası Neden: Haz duygusunu para, pozisyon vb için feda etmek.
Yeni Düşünce Modeli: Önce sevgi geliyor. Hayattan haz almayı seçiyorum.
– KALP DAMARLARININ DARALMASI
Olası Neden: Zihinsel katılık, katı yüreklilik,çelik gibi irade, esnek olmama. Korku.
Yeni Düşünce Modeli: Sevecen mutlu düşünceleri seçerek sevecen, mutlu bir dünya yaratıyorum. Güvenli ve özgürüm.

KAN
Bedende hazzı temsil ediyor, özgürce akıyor.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın mükemmel ritmi içinde haz alıyorum ve haz veriyorum.

KAN SORUNLARI
Olası Neden: Sevinç yoksunluğu ve düşüncelerin özgürce dolaşamaması.
Yeni Düşünce Modeli: Sevinç verici yeni düşünceler içimde özgürce dolaşıyor.
-PIHTILAŞMA
Olası Neden: Haz duymaya kapalı olmak.
Yeni Düşünce Modeli: İçimde yeni bir hayat uyanıyor.

KANAMA
Olası Neden: Haz alma duygusunu yitirmek. Kızgınlık, ama neye?
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın mükemmel ritmi içinde haz alıyorum ve haz veriyorum.

KAN BASINCI
- YÜKSEK
Olası Neden: Uzun zamandır çözülemeyen duygusal sorun.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişi huzurla bırakıyorum.
-DÜŞÜK
Olası Neden: Çocukta sevgi yoksunluğu. Yenilgi. Niye uğraşayım ki? Nasılsa bir şey değişmeyecek.
Yeni Düşünce Modeli: Hep sevinç dolu olan şu anda yaşamayı seçiyorum. Yaşamım bir sevinç
kaynağı.

KABIZLIK
Olası Neden: Eski düşüncelerden vazgeçmeyi reddetmek. Geçmişe saplanmak. Bazen cimrilik.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişi bıraktığımda yenilik, tazelik, canlılık geliyor. Hayatın içimden akmasına izin veriyorum.

KANDİDİA (Bir çeşit mantar hastalığı)
Olası Neden: Aşırı öfke ve düş kırıklığı. Kendini parçalanmış hissetmek. Tahakkümcü ve ilişkilere güvenmeyen, alıcı bir kişilik.
Yeni Düşünce Modeli: Olabileceğim her şeyi olmaya kendime izin veriyorum. Hayatta en iyi şeylere layığım. Kendime de başkalarına değer veriyorum, takdir ediyorum ve
seviyorum.

KANGREN
Olası Neden: Marazi düşünceler. Zehirli düşüncelerin sevinci boğması.
Yeni Düşünce Modeli: Şimdi uyumlu düşünceleri seçiyorum.

KANSER
Olası Neden: Derin acı. Uzun süre taşınan kırgınlık, sır, hüzün bedeni kemiriyor. Nefreti içine gömmek.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişle ilgili her şeyi sevgiyle affediyorum. Yaşamımı mutlulukla doldurmayı seçiyorum. Kendimi seviyorum.

KARACİĞER SORUNLARI
Öfke ve gazabın merkezidir.
Olası Neden: Sürekli şikayet etmek. Kendini kandırmak. Haklı çıkmak için sürekli başkalarında hata bulmak. Kötü hissetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Kalbim açık olarak yaşamayı seçiyorum. Baktığım her yerde sevgiyi görüyorum.

KARIN AĞRILARI
Olası Neden: Korku, başlamış bir olayı, süreci durdurmak.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın akışına güveniyorum.Güvencedeyim”

ÇOCUKLARDA KARIN AĞRISI
Olası Neden: Zihinsel tahriş. Sabırsızlık. Çevreden duyulan rahatsızlık.
Yeni Düşünce Modeli: Bu çocuk yalnızca sevgiye ve sevgi dolu düşüncelere karşılık veriyor. Her şey barış dolu.

KAS SORUNLARI
Olası Neden: Aşırı korku. Herkesi ve her şeyi çılgın bir şekilde kontrol etme arzusu.
Güven duymanın derin ihtiyacı.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatta olmak güzel. Kendim olmak güzel. Kendime güveniyorum.

KAŞINMA
Olası Neden: Akıntıya kürek çekme arzusu. Doyumsuz. Pişman.
Yeni Düşünce Modeli: Bulunduğum noktada huzurluyum. Arzu ve ihtiyaçlarımın karşılanacağını bilerek, iyiliğimi kabul ediyorum.

KATARAKT
Olası Neden: Geleceği olumlu görememek. Karanlık gelecek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat sonsuzdur ve haz doludur. Her ana heyecanla yaklaşıyorum.

KAZALAR
Olası Neden: İstediğini dile getirememe. Otoriteye karşı çıkma isteği. Şiddete inanmak.
Yeni Düşünce Modeli: Bunu yaratan düşünceyi aşıyorum. Huzurluyum, değerliyim.

KEKEMELİK
Olası Neden: Güvensizlik. Kendini ifade yoksunluğu. Ağlamaya izin verilmemesi.
Yeni Düşünce Modeli: Düşündüklerimi ifade etmekte özgürüm. Kendimi güven ve sevgiyle ifade ediyorum.

KELLİK
Olası Neden: Korku. Gerginlik. Her şeyi kontrol altında tutmaya çalışma.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayata güveniyorum.

KEMİKLER
Evrenin temel yapısını temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Dengeli ve sağlam yapılıyım.

KEMİK SORUNLARI
-KIRILMA
Olası Neden: Otoriteye karşı tepki.
Yeni Düşünce Modeli: Dünyamda kendimin efendisi benim. Düşüncelerim yalnızca bana ait.
-DEFORMASYON
Olası Neden: Zihinsel baskı ve gerginlik. Kasların ve düşüncenin esnekliğini
kaybetmesi.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın nefesini dolu dolu içime çekiyorum. Hayatın akışına güveniyorum.

KISIRLIK
Olası Neden: Hayat sürecine duyulan korku ve direnç ya da anne baba olmaya ihtiyaç duymamak.
Yeni Düşünce Modeli: Hayata güveniyorum. Doğru yerde, doğru zamanda, doğru şeyi yapıyorum. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

KIZARIKLIK
Olası Neden: Gecikmelerden duyulan rahatsızlık. Dikkat çekmenin çocukça bir yolu.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayatta her şey gerektiği zaman oluşuyor.

KİSTLER
Olası Neden: Acı veren eski bir filmi tekrar tekrar seyretmek. Acıları beslemek. Sahte büyüme.
Yeni Düşünce Modeli: Zihnimin sinemaları güzel filmler gösteriyor. Çünkü ben seçiyorum. Kendimi seviyorum.

KİSTİK FİBROZ
Olası Neden: Hayatın size mutluluk getirmeyeceğine dair derin inanç. ‘Zavallı ben’.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat beni, ben hayatı seviyorum. Hayatı dolu dolu ve özgür yaşamayı seçiyorum.

KOLLAR
Hayat deneyimlerini kucaklama kapasitesi ve yeteneği.
Yeni Düşünce Modeli: Yaşadıklarımı kolaylıkla ve zevkle, severek kucaklıyorum.
KOLESTROL
Olası Neden: Haz kanallarının tıkanması. Haz alma korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatı sevmeyi seçiyorum.Haz kanallarım ardına kadar açık.

KOLİT
Olası Neden: Aşırı derecede katı ana babalar. Eziyet çekme ve yenilgi duygusu. Şefkate duyulan büyük ihtiyaç.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Mutluluğumu kendim yaratıyorum. Hayatta ‘kazanan’ olmayı seçiyorum.

KOMA
Olası Neden: Korku. Bir şeyden veya birinden kaçmak.
Yeni Düşünce Modeli: Seni sevgi ve güvenle kucaklıyoruz. İyileşmen için ortam yaratıyoruz. Sen sevgisin.

KONJUNKTİVİT (Gözakı iltihabı)
Olası Neden: Hayatta görülen şeylere öfke ve düş kırıklığı duymak.
Yeni Düşünce Modeli: Sevginin gözleriyle görüyorum. Uyumlu bir çözüm yolu var ve bu yolu kabul ediyorum.

KORONER TROMBOS (Kalp damarları tıkanıklığı)
Olası Neden: Yalnızlık duymak ve korkmak. Yeterli olmamak. Yeterince uğraşmamak. ‘Asla yapamayacağım.’
Yeni Düşünce Modeli: Tüm hayatla birim. Evren beni tümüyle destekliyor. Her şey harikulade.

KRAMPLAR
Olası Neden: Gerginlik. Korku. Sıkı sıkıya yapışmak.
Yeni Düşünce Modeli: Zihnimi gevşetiyorum ve huzur dolu olmasına izin veriyorum.

KRONİK HASTALIKLAR
Olası Neden: Değişimi reddetmek. Gelecekten korkmak. Güvende hissetmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Gelişmeye ve değişime hazırım. Şimdi güvenli yeni bir gelecek yaratıyorum.

KUDUZ
Olası Neden: Kızgınlık. Çözüm yolunun şiddet olduğu inancı.
Yeni Düşünce Modeli: İçimde ve çevremde barış hüküm sürüyor.

KULAKLAR
İşitme kapasitesini temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgiyle dinliyorum.

KULAK AĞRISI
Olası Neden: Kızgınlık. İşitmek istememek. Fazla kargaşa. Kavga eden ana baba.
Yeni Düşünce Modeli: Çevremde uyum var. İyi ve hoş şeyler işitiyorum. Sevginin merkeziyim.

KULAK ÇINLAMASI
Olası Neden: Dinlemeyi reddetmek. İçimizdeki minik sese kulak vermemek. İnatçılık.
Yeni Düşünce Modeli: Yüksek benime güveniyorum. İçimdeki sese sevgiyle kulak veriyorum. İçinde sevgi olmayan her şeyi bırakıyorum.

KURDEŞEN
Olası Neden: Küçük, gizli korkular.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatımın her alanında barış var.

L

LARENJİT
Olası Neden: Öfkeden konuşamamak. Otoriteye kızgınlık. Konuşmaktan korkmak.
Yeni Düşünce Modeli: İstediklerimi rahatlıkla dile getiriyorum. Kendimi ifade edebiliyorum.

LENF BEZLERİ
Olası Neden: Aile çatışmaları, kavgalar. Çocuk istenmediğini hissediyor.
Yeni Düşünce Modeli: İstenen, hoş karşılanan ve çok sevilen bir çocuğum.

LÖSEMİ
Olası Neden: İlham ve yaratıcılığın hunharca yok edilmesi. ‘Ne yararı var?’
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişteki sınırlılığımı aşıp, şimdiki anın özgürlüğünü yaşıyorum. Kendim olmakla güvencedeyim.

MENOPOZ SORUNLARI
Olası Neden:Artık istenmemekten korkmak. Yaşlanma korkusu. Kendini
kabullenmeme.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın tüm dönemlerinde dengeli ve huzurluyum. Bedenimi sevgiyle
kutsuyorum.

MİDE BULANTISI
Olası Neden: Korku. Bir fikri ya da deneyimi kabul edememe.
Yeni Düşünce Modeli: Güvendeyim. Hayatın bana daima iyilikler getireceğine güveniyorum.
MİGREN
Olası Neden: Köşede sıkışıp kalma duygusu. Cinsel korkular. (Migreni geçirmek için en iyi yol
mastürbasyondur.)
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın akışına kendimi bırakıyorum. Hayat benim hayatım.

N

NARKOLEPSİ
Olası Neden: Her şeyden uzaklaşma isteği. Aşırı korku. Burada olmayı istememek.
Yeni Düşünce Modeli: Kutsal bilgeliğin gücüne ve rehberliğine güveniyorum.

NASIRLAR:
Olası Neden: Katılaşmış kavram ve düşünceler. Somut korkular.
Yeni Düşünce Modeli: Yeni düşünce ve yolları görmek ve denemek güvenli. İyiye açığım.

NEFES
Hayatı içimizde hissetme yeteneği.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatı seviyorum.

NEFES KOKMASI
Olası Neden: Kızgınlık ve intikam dolu düşünceler.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişime sevgiyle sünger çekiyorum. Sadece sevgiyi dile getiriyorum.

NEFES SORUNLARI
Olası Neden: Hayatı dolu dolu yaşamaktan korkmak. Yaşamda yeri olmadığını
hissetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatı dolu dolu ve özgürce yaşamak en doğal hakkım. Sevilmeye layığım. Hayatı dopdolu yaşamayı seçiyorum.

NEFRİT (Bright Hastalığı da denilen bir böbrek hastalığı)
Olası Neden: Hiç bir şeyi doğru yapamayan bir çocuk gibi hissetmek. Düş kırıklığı ve başarısızlığa gösterilen aşırı tepki.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Değerli ve yeterli bir insanım. Hayatımda olması gereken şeyler oluyor. Yeniyi kolayca kabul ediyorum.

O

OMURGA
Hayatın esnek desteği.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat tarafından destekleniyorum.

OMURGA EĞRİLİĞİ
Olası Neden: Hayata güvenmemek. Onursuzluk. Cesaretsizlik. Desteksizliğin korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Korkularımı yeniyorum. Sevgiyle dik duruyorum. Bu, benim hayatım.

OMURİLİK MENENJİTİ
Olası Neden: Aşırı aile uyumsuzluğu. Kızgınlık ve öfke dolu bir ortamda yaşamak.
Aşırı içsel karmaşa. Destek yoksunluğu.
Yeni Düşünce Modeli: Düşüncelerimde, bedenimde ve dünyamda barış yaratmayı seçiyorum. Güvenliyim ve seviliyorum.

ÖDEM
Olası Neden: Kimi ya da neyi bırakamıyorsun?
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişi bırakıyorum ve özgürleşiyorum.

P

PAMUKÇUK
Olası Neden: Dudaklardan dökülmesi engellenen çirkin, suçlayıcı sözcükler.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgi dolu dünyamda yalnızca sevinç dolu deneyimler yaratıyorum.

PANKREAS
Hayatın tadını simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Hayattan tat alıyorum.

PARMAKLAR
Hayatın detaylarını simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın ayrıntılarıyla barış içindeyim.
- BAŞ PARMAK: Akıl ve endişeyi simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Zihnim dingin.
- İŞARET PARMAĞI: Ego ve korkuyu simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Güvendeyim.
- ORTA PARMAK: Kızgınlık ve cinselliği simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Cinselliğimle barış içindeyim.
- YÜZÜK PARMAĞI: Birlikte olma ve üzüntüyü simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Sevecen ve huzurluyum.
- KÜÇÜK PARMAK: Aile ve sahte bir görünüm verme çabasını simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Hayat ailesinde olduğum gibi görünüyorum.

PARKİNSON HASTALIĞI
Olası Neden: Korku. Herkesi, her şeyi aşırı kontrol etme arzusu.
Yeni Düşünce Modeli: Güvende olduğumu bilerek rahatım. Hayatım bana ait.

PEPTİK ÜLSER
Olası Neden: Yeterli olmama inancı. Başkalarını memnun etme kaygısı.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Kendimle barışığım.

PROSTAT SORUNLARI
Olası Neden: Zihinsel korkuların erkekliği zayıflatması. Vazgeçmek. Cinsel baskı ve
suçluluk. Yaşlanma korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Gücümü kabul ediyorum. Ruhum daima genç

R

RAHİM
Yaratıcılığın evini simgeliyor.
Yeni Düşünce Modeli: Bedenimle barışığım.

RAŞİTİZM (Bir tür kemik hastalığı)
Olası Neden: Duygusal beslenme eksikliği. Sevgi ve güven yoksunluğu.
Yeni Düşünce Modeli: Güvenliyim. Evrenin ta kendisi olan sevgiyle besleniyorum.

ROMATİZMA
Olası Neden: Kurban. Hep haksızlığa uğradığını hissetmek. ‘Hep benim başıma geliyor.’Sevgi yoksunluğu.
Yeni Düşünce Modeli: Deneyimlerimi ben yaratıyorum. Kendimi ve başkalarını sevip onayladıkça, gittikçe daha olumlu deneyimleri hayatımda yaratıyorum.

SAFRA TAŞI
Olası Neden: Katı düşünceler. Lanetleme. Gurur.
Yeni Düşünce Modeli: Geçmişi arkamda bırakmayı seçiyorum.

SAĞIRLIK
Olası Neden: Reddediş. İnatçılık. Tecrit. ‘Neyi işitmek istemiyorsun?’ ‘Beni rahatsız etme’.
Yeni Düşünce Modeli: Yüce sesi dinliyorum. İşittiğim her şey bana zevk veriyor. Her şeyle birim.

SAMAN NEZLESİ
Olası Neden: Duygusal tıkanma. Zamanla yarış. Suçluluk.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın BÜTÜNÜYLE BİR’İM. Her zaman hayata güven duyuyorum.

SARILIK
Olası Neden: İçsel ve dışsal önyargı. Dengesiz mantık.
Yeni Düşünce Modeli: Kendim ve herkes için sevgi, anlayış ve şefkat duyuyorum.

SELÜLİT
Olası Neden: Çocukluk anılarına takılı kalmak. Geçmişteki kötülükleri unutamamak. İlerlemekte zorlanmak. Kendi yolunu çizme korkusu.
Yeni Düşünce Modeli: Herkesi affediyorum. Kendimi affediyorum. Tüm geçmiş acılarımı affediyorum. Özgürüm.

SIRT SORUNLARI
– ÜST
Olası Neden: Duygusal destek yoksunluğu. Sevilmediğini hissetmek. Sevgiyi
göstermemek.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Yaşam beni destekliyor ve seviyor.
- ORTA
Olası Neden: Suçluluk. Sırta binen yükün altında ezilmek. “Sırtımdan in”. Yeni Düşünce Modeli: Geçmişimi bırakıyorum. Yüreğimdeki sevgiyle hayatta ileriye doğru yol almayı seçiyorum.
- AŞAĞI
Olası Neden: Parasızlık korkusu. Ekonomik destekten yoksunluk.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın kendisine güveniyorum. İhtiyacım olan şey daima karşılanıyor

SİĞİL
Olası Neden: Küçük nefretler duyma. Çirkin olduğuna inanma.
Yeni Düşünce Modeli: Tüm ifadesiyle hayatın sevgisi ve güzelliğiyim.

SİNİR AĞRISI (Nevralji)
Olası Neden: Suçu cezalandırmak. İletişim konusunda şiddetli üzüntü.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi affediyorum. Sevgiyle iletişim kuruyorum.

SİNİR KRİZİ
Olası Neden: Ben merkezcilik. İletişim yollarını tıkamak.
Yeni Düşünce Modeli: Yüreğimi açarak, açık ve sevecen iletişim kuruyorum.

SİNİRLİLİK
Olası Neden: Korku, evham, mücadele, acelecilik. Hayata güvenmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Sonsuzluğun içinde yolculuk yaptığımı biliyorum. Her şeye zaman var. İçtenlikle iletişim kuruyorum.

SİNÜS SORUNLARI
Olası Neden: Çok yakın bir insandan tedirgin olmak.
Yeni Düşünce Modeli: İçimde ve çevremde huzurlu ve uyumlu bir ortam var.

SİVİLCE
Olası Neden: Kendini kabul etmemek. Kendinden hoşnut olmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın kutsal bir ifadesiyim. Kendimi şu anda olduğum gibi seviyorum ve kabul ediyorum.

SİYAH NOKTALAR
Olası Neden: Kirli ve sevgisiz hissetmek.

SOĞUK ALGINLIĞI
Olası Neden: Aynı anda birden çok şeyin birden olması. Zihinsel karışıklık. Küçük
incinmeler. “Her kış üç kez soğuk algınlığına yakalanırım” türünden inançlar.
Yeni Düşünce Modeli: Gevşemeye ve düşüncelerimin berraklaşmasına izin veriyorum. İçimde ve çevremde berraklık ve uyum var.

Ş

ŞİŞMANLIK
Olası Neden: Korunma isteği. Aşırı duyarlılık.
Yeni Düşünce Modeli: Kutsal sevgiyle korunuyorum ve güven duyuyorum.

T

TETANOZ
Olası Neden: Kızgın, yiyip bitiren düşüncelerden kurtulma isteği.
Yeni Düşünce Modeli: Yüreğimdeki sevginin tüm bedenimi ve duygularımı yıkamasına ve iyileştirmesine izin veriyorum.

TIRNAK YEMEK
Olası Neden: Çaresizlik ve düş kırıklığı. Kendini yemek. Anne babaya öfke duymak.
Yeni Düşünce Modeli: Büyümeyi seçiyorum. Artık kendi hayatımı kolaylıkla ve zevkle idare ediyorum.

TİMÜS BEZİ
Bağışıklık sisteminin temel guddesi.
Olası Neden: ‘Herkes bana zarar vermeye uğraşıyor. Hayat bana saldırıyor.’
Yeni Düşünce Modeli: Sevecen düşüncelerim bağışıklık sistemimi güçlendiriyor. İç ve dış dünyamda güvenliyim. Sevgiyle iyileşiyorum.

TİROİD
Olası Neden: Aşağılanmak. ‘İstediğim hiç bir şeyi yapamıyorum. Bana sıra ne zaman gelecek?’
Yeni Düşünce Modeli: Eski sınırlılığımı aşıyorum ve kendimi özgürce, yaratıcılığımla ifade ediyorum.

TÜBERKÜLOZ
Olası Neden: Bencillikle kendi kendini yok etmek. Hükmedici sabit düşünceler. Öç alma ihtiyacı.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi sevdikçe ve onayladıkça, daha zevkli, huzurlu, barışçıl bir dünya yaratıyorum.

U

UÇUK VE KABARCIKLAR
Olası Neden: Kırgınlık. Duygusal korunma yoksunluğu.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın akışında, her yeni deneyime kolaylıkla uyum sağlıyorum.

UYKUSUZLUK
Olası Neden: Korku. Hayat sürecine güvenmemek. Suçluluk.
Yeni Düşünce Modeli: Günü ardımda bırakıyor, huzurlu bir uykuya dalıyorum. Yarın yeni bir gün ve çözümleriyle geliyor.

UYUŞMA
Olası Neden: Başkalarını umursamamak. Sevgi vermemek. Zihinsel duyarsızlık.
Yeni Düşünce Modeli: Duygularımı ve sevgimi paylaşıyorum. Herkesin sevgisine karşılık veriyorum.

UYUZ
Olası Neden: Başkalarının fazla etkisinde kalmak.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın yaşayan, seven, haz dolu bir ifadesiyim. Benim, kendi kişiliğim var.

Ü

ÜLSER
Olası Neden: Korku. Yetersiz olduğuna dair duyulan güçlü inanç. Sizi ne yiyip bitiriyor?
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Barış ve huzur doluyum.

ÜRPERME
Olası Neden: Zihinsel kasılma. Geriye çekilme. Uzaklaşma arzusu. Beni yalnız bırak.
Yeni Düşünce Modeli: Her zaman emniyetteyim ve güven içindeyim. Sevgi beni kuşatıyor ve koruyor.

V

VARİS
Olası Neden: Bulunduğun durumdan nefret etmek. Cesareti yitirmek. Aşırı yük taşıdığını hissetme.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatı seviyorum ve özgürce hareket ediyorum. www.kontejyan.com

VİTİLİGO (Ciltte beyaz noktalar)
Olası Neden: Ait olmama. Kendini her şeyin dışında hissetmek. Bir gruba
dahil hissetmemek.
Yeni Düşünce Modeli: Hayatın tam merkezindeyim. Herkesle ve her şeyle sevgiyle bağlıyım.

Y

YANMA
Olası Neden: Kızgınlık. Küplere binmek.
Yeni Düşünce Modeli: Sevgi ve coşku doluyum.

YANIKLAR
Olası Neden: Kızgınlık. Alev alev öfke.
Yeni Düşünce Modeli: İçimde ve çevremde barış ve uyum yaratıyorum. İyi hissetmeyi hak ediyorum.

YAŞLILIK SORUNLARI
Olası Neden: Toplumsal inançlar. Eski düşünceler. Kendim olma korkusu. Şimdiyi
reddetmek.
Yeni Düşünce Modeli: Her yaşta kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hayatın her anı mükemmel.

YATAĞI ISLATMA
Olası Neden: Ebeveyn korkusu. Genellikle baba.
Yeni Düşünce Modeli: Bu çocuğa sevgi, şefkat ve anlayışla bakıyorum.

YILANCIK
Olası Neden: Başkalarının hayatına çok fazla karışmasına izin vermek. Kendini yeterince temiz ve iyi bulmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi seviyorum ve onaylıyorum. Hiç kimsenin, hiç bir şeyin üzerimde gücü olmasına izin vermiyorum.

YİRMİNCİ YAŞ DİŞİ
Olası Neden: Sağlam bir temel yaratmak için gereken zihinsel hazırlığı yapmamak.
Yeni Düşünce Modeli: Bilincimi, hayatın genişletmesine açıyorum. Gelişmek ve değişmek için hazırım. Ve bol imkanım var.

YUMURTALIKLAR
Yaratıcılık noktası.
Yeni Düşünce Modeli: Yaratıcılığımı dengeliyorum.

YÜZ
Dünyaya gösterdiğimizi temsil ediyor.
Yeni Düşünce Modeli: Kendimi olduğum gibi ifade ediyorum.

Z

ZATÜRRE
Olası Neden: Umutsuz. Hayattan bıkkınlık. Duygusal yaraların iyileşmesine izin verilmemesi.
Yeni Düşünce Modeli: Yeni düşünceleri kabul ediyorum. Bu an, yeni bir an.

ZONA
Olası Neden: Korku ve gerginlik. Aşırı duyarlılık.
Yeni Düşünce Modeli: Dinginim ve huzurluyum. Çünkü hayatın akışına güveniyorum.

''ŞİMDİ, HERHANGİ BİR ŞEKİLDE HASTALIK OLARAK ORTAYA ÇIKABİLECEK OLAN İÇİMDEKİ DÜŞÜNCE KALIPLARINDAN KENDİMİ BİLİNÇLİ OLARAK ÖZGÜR KILIYORUM.''

KAYNAK : LOUISE HAY’ in DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ adlı kitabı

Ü

Üye silindi 56746

Olası Neden: Kadın olmaktan duyulan suçluluk duygusu. Cinsel organların günah, pis olduğu inancı.
Yeni Düşünce Modeli: Kadın olarak gücümü ve bedenimin normal işlevlerini kabul ediyorum. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.

Bazı kadınların bu dönemi ağır atlatmasının altında suçluluk duygusu mu yatıyor, beden bizi cezalandırıyor mu?

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Saglikli bir kadin hamilelik doneminde cocugunu taşıyacak, anne olacak çocuğunu buyutecek ama belli zaman dilimleri icerisinde vucudundaki yasadigi fizyolojik durum için kadina pis, necis diyecekler. Bilincaltina kadinin ozel gunlerinin rezil birsey oldugu bu sekilde yerlestirilirse vucudun da bizi cezalandirmasi son derece mantikli.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Hmm, konuya baktım. Nickname n de ilaç ismini andırmıyor değil, hani ?

Dipnot: Olumama babında mutluluk için ufak bir latife?
Teşkkür ederiizz?

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Pek çok sebep olabilir.. Örn. Genetik
Tıpkı annem gibi, benimde bacaklarımda ağrı ve mide bulantısı ile geçiyor ilk iki günüm. Hiçbir suçluluk duygusu hissetmediğim halde kas spazmları yaşıyorum.

**

Söylemeden geçemeyeceğim : Suçluluk duygusunun temel nedeni bekaret nişanı olan ilk gece utancına kadar uzanıyor. Benzer baskılar yüzünden Tr'de her 10 kadından 6'sı vajinusmus ile mücadele ederken, aile ve eş baskısı nedeniyle hasta/sorunlu/değersiz hissediyor.

Çocukluktan itibaren bilinçaltına işleyen yüzeysel baskı hem adet döneminde hem de cinsel yaşamda sorun.

Psichi

Kayıtlı Üye
Hepsini okuyamadım çok uzun olduğu için. Düşüncemi belirtmel gerekirse elbet ki bağzı hastalıklarda hastanın motivasyonunu olumlu tutması stresten uzak psikolojisi düzgün ve kendisine inançlı olması önemli faktörlerdir. Falat bunlar tedavi edici değil tedaviye destek olan faktörler. Yalnız bu konuya kendisini çok kaptıran kişi kendisinin iyi olduğu konusunda kendisini kandırarak asıl tıbbi tedavilerini ihmal edecek durumlar yaşayabilir. Düşünce gücüyle kendini iyleştirmek ya da hastalıktan korunmak genellikle psikolojik vakıalarda önemli bir etkendir. Yinede tıbbi tedavi öncelikli ve ihmal edilmeden gerçekleştirildikten sonra bu konulara yönelmelidir diye düşünmekteyim. kişinin olmadığı bir pozisyondaymış gibi kendisini kandırması olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bilinç ve düşünce alışkanlıklarının değiştirilmesi hali hazır kalıplara bağlı kalarak asıl kendi ihtiyacı olan gerçekci değişimleri gerçekleştirmeyebilir. Herkes kendi gerçeğinin farkında olarak kendisini gerçekçi şartlanmalar yaratmalıdır diye düşünmekteyim. Örnek vermek gerekirse bir aids hastasının bu yolla kendisini iyleştirebiceğine inananarak bu olumlamalaeı yapıp sonrasında iyileşmediğinş görürse inancında daha çok kayıplara yol açarak daha önceki bulunduğu motivasyon seviyesinden daha çok düşük bir ruhsal sıkıntı çekebilir. Bağzı hastalıklarda gerçekci olmak gerekir diye düşünmekteyim.

S

Sehane

Bu kitap ile geçmişte karşılaştığımı hatırlıyorum, hatta farklı bir versiyonu sayılar ile ilgiliydi ve şöyle bir konu açmıştım:

Şimdi sözlerin gücü gerçekten hafife alınmaması gereken bir durum. Çünkü onları tekrarlamak gerçektende hayatımızda etkilere sebep oluyor. Sözler genel olarak tutarlı ve inanarak söylerseniz oldukça etkili olurlar, benim dorunlarım için öle olmuşlardı en azından. Yalnız olumlamalrda dikkat edilmesi gereken şey 21 gün boyunca belli bir sayıda tekrarlanamsıdır. Bir gün tekrarlayarak bir fayda göremezsiniz.

Bazı kadınların bu dönemi ağır atlatmasının altında suçluluk duygusu mu yatıyor, beden bizi cezalandırıyor mu?
Beden bizi cezalandırmıyor tabii ki, bedende gerçekleşen sorunlar birer ceza değildir. Beden aksine gel beni kurtar, ilgilen der. Bunu tam açıklamak için hastalıkların genel yapısnı anlatmam gerekiyor ama hiç kafa karıştırmayayım şimdi. Regl sorunlarının temel kaynakları cinsellik ve erkeksel egemenlik kavrramlarından oluşan sorunların içinizde baskılanması ve zamanla vücudunuza yansımasıdır. Çünkü o bölgede bizlerin cinsellik çakrası da yer alır. Onun tıkanmasına sebep olacak sorunlar hayatınıza bu şekilde yansır. Mesela erkeklerin iktidar problemleri için aynı durum geçerlidir. Bilimsel araştımalar bile baskının bu tür sonuçlar doğurduğunu kanıtlar.

Yani eğer regl sorunları bir kişi var ise, yoğunlaşması gereken iki konu var+ çakrasını dengelemek iyi bir çözüm olabilir.