Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

birdgarden

Kayıtlı Üye
Anladım, bizler daha iyilerine laiyiz, demek istiyorsunuz. Sorun bizde değil... Peki :)
Bura form kişisel algılamayalım galiba rhea'ya söylemim sivri geldi itici geldi ona haklı olabilir belki sonuçta öneri benimki orda altını çizeceğim alıntı ne gibi katkı olur hepimiz kafası farklı çalışıyor anlıyor benim anladığım başkasının anladığı farklı olur tek bir doğru yokki ben o kadar kendimi özel hissetmiyorum sorun vardır bende doğru kitap istersen bir kütüphane oku anladığın kişisel bişeydir bu konu böyle uzar gider sinema film olsa yorum yapardım o görsel bişey çünkü.

cathrine

Kayıtlı Üye
''Ne kadar istesek de geçmişi değiştiremeyiz.Ama yaşananların bizde yarattığı sonuçları değiştirebileceğimize inanıyorum.''

Hayat Yolları/Alice Miller

cathrine

Kayıtlı Üye
''Duygularının çevresine aklıyla öyle kalın duvarlar örmüştü ki,gerçek bir iletişime,yalnızca istisnai durumlarda değil,sürekli olarak kapalıydı.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Yetişkin bir insan olarak seçeneklerimin bulunduğunu ve kendimi feda etmem gerekmediğini;fikirlerini hiç sorgulamamış olduğundan kendini değiştirmeyi düşünmeyen birinin değişmesini beklemek zorunda olmadığımı ancak yıllar sonra anladım.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kendimizi riske atmadan,karşımızdakinin nelere muktedir olduğunu öğrenemeyiz.Beklenmedik bir şey ancak diyalog içinde ortaya çıkabilir.Belki de çıkmaz.Açıkmış görüntüsü veren ve çok iyi konuşan ama sağlam kalelerini terk etmek durumunda kalınca paniğe kapılan pek çok insan vardır.Böylesi bir korunma olmaksızın varlıklarını sürdürebileceklerini düşünmezler.''