Hacet-Dilek Duası-11

gülşahh

Kayıtlı Üye
Meraba arkadaşlar yeni üye oldum bu uygulama forumda varmı bilmiyorum ama paylaşmak istedim.
41 kere;bismillahirrahmanirrahim ve üfevvidu emri ilallahi innallahe basirun bil ıbad
41 kere; allahumme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammed salaten tuncina biha min cemiıl ehvali vel afati ve takdi lena biha cemiıl hacati ve tütahhiruna biha min cemiıs seyyiati ve terfeuna biha aled deracati ve tübelliğuna biha aksal ğayati min cemiıl hayrati fil hayati ve badel memat. inneke ala kulli şeyin kadir..
41 kere; la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minez zalimin
1 defa; ya ğayyasül müsteğisine eğisni bi (hacet)bi hakki hateynil ayeteyniş şerifeteyni ve hazihis sayfetül münifeti ve bi hakki nebiyyike muhammedin sallallahü aleyhi ve selleme ve ezvacühü ve zürriyyetühü ve ali beytihi ve tabiine ila yevmiddine ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim..
Okunursa allah okuyanın dileğini en kısa sürede gerçekleştirir inşallah.hacet yazan yerde dilek söylenecek okumaya devam edilecek..
KAYNAK:usulul _bast fi_sirril evrak

La-edri

Kayıtlı Üye
Aslinda hic bir dua icin abdest sart degildir... Islamda böyle bir sart yok. Adab denilirse kabul görülür ama sart cümlesi durumun yönünü degistirir...

syg.

Dicle

Kayıtlı Üye
Paylaşımız için çok sağolun,Allah razı olsun.

gülşahh

Kayıtlı Üye
Evet abdest şart değl ama abdestli olmak daha iyidr hatta dha öncesnde hacet namazı kılmakta.ama kesn yapılcak dye bseyde yok..allah sizdende razı olsun teşekkürler..

buveli

Kayıtlı Üye
ben daha yeniyim ama çok güzel ve anlamlı şeyler öğreniyorum inşşallah hepimizin dilekleri gerçek olur

bedeste

Kayıtlı Üye
bu duayı okuyupta dileği olan arkadaşlar var mı?