Güzellik için cadı kremi

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yuzunuzun daha gergin ve parlak olmasini istiyormusunuz? Hadi benden bir tarif size
Malzemeler :
1 avuc kurt pencesi (9 saat soğuk suda bekletiniz)
1 avuc nane
1 avuc lavanta
1 avuc gul
2 adet kuru incir
1 yaprak aloevera
1 paket kuru maya

(Bulamadiginiz bitkilerin yagini esit oranda kullanin, nane yağını ise 6 damladan daha fazla kullanmayın. )
Yapilisi :

Incir haric ve maya haric tum malzemelerimizi 1 litre suya koyup kaynatalim , ardindan su kaynamaya basladiginda incirimizi kucukce dograyip koyunuz. mayayı ve kurt pençesini karışım oda sıcaklığına geldikten sonra ekleyiniz. Yaklasik 30 dk daha kaynadiktan sonra altini kapatip sogumasini bekleyelim. Soguduktan sonra suzelim.

1 hafta kullanabiliriz bu formulu fakat yaptiktan sonra once kucuk bir bolgeye surup alerjiniz var mi kontrol edin lutfen.
1 hafta yapildiktan sonra 3 4 aylik sure zarfinda bir tekrarlanmalidir. 1 haftalik surecte her gun yuzunuze guzelce yedirerek surup , yarim saat bekletiniz. Ve unutmadan imajinasyonunuzla bunu bir kremden iksire cevirebilirsiniz
Tamamen kendi tarifimdir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yuzunuzun daha gergin ve parlak olmasini istiyormusunuz? Hadi benden bir tarif size
Malzemeler :
1 avuc kurt pencesi
1 avuc nane
1 avuc lavanta
1 avuc gul
2 adet kuru incir
1 yaprak aloevera
1 paket kuru maya
(Bulamadiginiz bitkilerin yagini esit oranda kullanin)
Yapilisi :
Incir haric ve maya haric tum malzemelerimizi 1 litre suya koyup kaynatalim , ardindan su kaynamaya basladiginda incirimizi kucukce dograyip maya ile birlikte koyalim. Yaklasik 10 dk daha kaynadiktan sonra altini kapatip sogumasini bekleyelim. Soguduktan sonra suzelim.
1 hafta kullanabiliriz bu formulu fakat yaptiktan sonra once kucuk bir bolgeye surup alerjiniz var mi kontrol edin lutfen. 1 hafta yapildiktan sonra 3 4 aylik sure zarfinda bir tekrarlanmalidir. 1 haftalik surecte her gun yuzunuze guzelce yedirerek surup , yarim saat bekletiniz. Ve unutmadan imajinasyonunuzla bunu bir kremden iksire cevirebilirsiniz
Tamamen kendi tarifimdir.

Bulamadığımız kuru bitkilerin yerine aynı oranda yağ kullanamayız;
1- Değil bir avuç 1 kaşık nane yağını bile yüzünüze süremezsiniz,mentol cayır cayır yakar ve nefes almanız zorlaşır kokunun keskinliğinden
2- Kurtpençesinin yağı yok,bunca senedir hiç görmedim işitmedim,bilen var mı?
3- En önemlisi bahsettiğiniz bitkilerin yağları uçucu yağ sınıfına girer (gül,lavanta ve nane)ve bu durumda onları kaynayan suya atarsanız "uçar"lar ne kokusu kalır ne şifası.
4- 1 yaprak aloe vera rahat bulunur yoksada yarım çay bardağı aloe vera su halinde satılıyor(sulandırılmadan likit bitki olarak,aloe içindeki sıvısı satılıyor hatta yanıklara sürmektir satış amacı)yağı değil bu sıvısı kullanılabilir ancak kaynatma hususunu bilemem.

Bitkilerin kendiyle yapmak en doğrusu olacaktır.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yağını kullanırken kaynatma işlemi yapmadan kullanmanız gerek. Ve hiçbiri cayır cayır yakmıyor gidip yapıp kullanabilirsiniz. Ekli dosyayı görüntüle 5618 Buda kurt pençesi ;) Demekki mod olsakta bilmeden yorum yapmıyormuşuz.
Zaten kurt pençesi yağı "bilen var mı" diye sormuşum okursanız.
"Mod olsak ta" diye vurgulamışsınız,ben Tanrı değilim herşeyi biliyorum diye bir iddiam yok.
Amanane yağı konusunda senelerdir migren için damlalar halinde onu kullandığımdan bahsettiğiniz miktarda cilde uygulanması halinde cayır cayır yakacağını iyi bilirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Syn.Lavender'in dediklerine ek olarak. Bu kadar bitkinin birleşmesiyle ortaya farklı bir etki daha çıkabilir. Nane yağının yakıcı bir şey olduğu çoğu kişi tarafından bilinir. Çoğu hastalığın tedavisinde kullanılır.Ve en 1-2 damla sürülür ya da damlatılır cilde o zaman bile az da olsa yakar. 1 avuç naneden çıkan yağ ise 1-2 kaşıktır ve onu cilde sürdüğünüz zaman ne olacağını tahmin etmek zor değil. Cilt tahriş olur,yanar. :)

Lütfen uygulama verirken oluşabilecek durumları da yazın.Siz kendinize yapıyor olabilirsiniz ama bir başka kişi sizin dayandığınız şey dayanamayabilir. :)

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
1- Yağlar ile ilgili bir avuç değil eşit miktar terimini kullandım.
2-Sayın Tai chi düzgün okursanız öncesinde bir miktar ve belirli bir alana uygulanmasını sorun oluşmaması durumunda kullanılmasını söyledim.
Biraz daha dikkat lütfen.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
1- Yağlar ile ilgili bir avuç değil eşit miktar terimini kullandım.
2-Sayın Tai chi düzgün okursanız öncesinde bir miktar ve belirli bir alana uygulanmasını sorun oluşmaması durumunda kullanılmasını söyledim.
Biraz daha dikkat lütfen.

Hala eşit miktar terimine takılıyorsunuz ve tatmin edici cevap veremiyorsunuz. Ve hala zararlı bir uygulama gibi duruyor. Güzellikten çok cilde zarar verecek bir uygulama gibi duruyor.
Tavsiyem Nane yağını ve diğer yağların etkilerini biraz daha araştırın.
Bir Majisyen bir uygulama yaparken yapacağı uygulamayı ilk önce bir araştırma sürecinden geçirir,koyacağı maddelerin etkilerini araştırır sonra birleştirme aşamasına,uygulamayı yapma aşamasına gelir.

Nane yağı koklanır iştah kapansın diye,dudağa bir damla sürülür bronşitleri felan açsın diye,ciltte kaşıntı olan yere bir 1-2 damla sürülür kaşıntı gitsin diye.
Ve siz bulamadığınız bitkilerin yağlarını eğit kulanın yazmışsınız. Naneyi herkes bulabilri ve sizin dediğinizi yapıp 1 avuç nanenin yağını çıkarıp uygulamayı yaparlarsa güzellikten çok zarar görürler.Bu arada yanlış anlamayın ama sizi kötülemek değil.Sadece uygulama zararlı bir uygulama gibi duruyor. :)

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Pamuk Prensesin üvey annesinin resmine dikkat ettiniz mi hiç? Çok güzel bir kadındır. Zaten bunu duymak için günde 5 kere aynaya “söyle benden güzeli var mı” diye sorar.
Ayna da “yok kraliçem senden güzeli yok” der her seferinde.
İyi hoş…
Masalı dinlerken hepimiz bu diyalogu biliriz de nedense hepimiz üvey annenin eşsiz güzelliğinden değil, pamuk prensesin güzelliğinden etkileniriz. Çünkü kalbi kötü değildir. Masumdur, temizdir, gülümseyen ve gülümsetendir. Çalışkandır, hırsları kini yoktur, sevecendir, merhametli ve paylaşımcıdır. Bunun için güzelliği daha çok kabul görür belki de…
Bu masal, şuur altımıza “kavgasız ve hayatla barışık yaşayan” insanlar güzeldir kalıbını kazımak için kurgulanmıştır belki.
Ama sizce de öyle değil mi? Yani şirret bir kızın güzelliğini fark edebilir misiniz?
Yahut bağırıp çağıran, her şeyden şikâyet eden biri size güzel görünür mü?
Ya da bencil ve kibirli bir kadının ne kadar güzel olduğu göze batar mı?

Konuyu şuraya bağlamak istiyorum bu cilt ve en gözde yerimiz bilinmeyen uygulamar ile sonu kötü olabilir güzellik derken sonuçları ağır olabilir doğal yollardan bu sorunu gidermek en mantıklisı

Sevgilerimle

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tekrardan Sayın thai chi , Annem ben ve kardeşimin düzenli olarak uyguladığı ve sonuç almadığı zararı olduğu bir formül olsa idi yazmazdım. Burada kimseye zarar verme gibi bir amacımda yok , olmadı. İsterseniz konuyu kapatın ve insanlara zarar vermesin fakat bir biyoloji mezunu olup hergün labaratuvarda yapıtaşlarını inceleyen bir insanım 6 yıldırda witchcraft ve alternatif tıp ile ilgileniyorum. Tekrar diyorum anlamak isteyen anladı , sorun yapan ise yaptı. Denemeyin , deneyen ise sonuçlarını yazsın hep beraber görelim. Kırıcı ve şefk kırıcısınız. Hiçbir şekilde herhangi bir yanlışlık yok. İsterseniz hepsinin bileşenlerinin -elementlerine kadar- sayarım.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Maya, yararlı bakterilerden oluşur, kaynatılması ve ya dondurulması halinde bakteriler ölür. Mayanın kullanım amacını bu yüzden anlayamadım.
Kurtpençesi zaten yara ve ağrı için kullanılan bir bitkidir. Sıcak suda değil soğuk suda bekletilmelidir. kaynatılması halinde içindeki yararlı maddeler zarar görür. Hemen uygulanacaksa ılıkla sıcak arasında 3 dakika bekletilmelidir.

Lavanta, gül, incir, aleovera hepsi cilt için uygundur. Uzun süre kaynatılmaları uygun değildir.

Nane yine yara bakımında ve şişkinlikte cilt için kullanılabilir. Çok eser miktarda kullanılmalıdır. Cilde zarar verebilir.

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Değerli yorumunuz ve eklentileriniz için teşekkür ederim. Mayayı bu yüzden sonra konulmasını söyledim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Yanlış anlaşılma oluyor, kaynadıktan sonra koyun demişsiniz. Konun içeriğini düzelteyim ki yanlış anlaşılmalar ortadan kalksın.

runnllrunn

Kayıtlı Üye
Urum konunun içeriğini değiştirip yanlış anlaşılmaları düzelttikten sonra uygulama yapılabilir mi? Net bir cevap alabilirsek ona göre hareket edelim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Maya antik çağlardan beri güzellik için kullanılıyor, gül ve lavanta da aynı şekilde,
yara bakımı için nane ve kurt pençesi de yine antik dönemden beri kullanılır.
17 yüzyıldan sonra aleovera kullanılmaya başladı Avrupa da. Ondan önce zaten Mısır ve Fas da zaten kullanılıyordu.
İncirin ise yaprakları lapa haline getirilip kullanılırdı. Kuru inciri süt ile yumuşatıp Isıl işleme tabi tutmadan kullanan kişiler var özellikle sivilce tedavisinde

Ben nane ve lavantayı listeden çıkarıp kullanabilirim. Nane ve lavantanın sık kullanılması zarar verebilir. ya da nane ve lavantayı kaynatıp buharını yüzüme uyguladıktan sonra (haftada bir kez) sonra her gün az miktarda bu kremi kullanabilirim. Kurt pençesi yerine civan perçemini tercih ederim.

Konuyu açan arkadaşında belirttiği gibi karışımı küçük miktarda hazırlayın cildinizin çok küçük bir yerinde deneyin, sorun olmaz sa aynı şekilde kullanın.