Güney Ay Düğümü ve Kuzey Ay Düğümü

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Güney ay düğümü geçmiş yaşantımızdaki çektiğimiz acılar, yaptığımız çeşitli hataların merkezidir yani bunlardan ders alıp ruhumuzun gelişimini sağlamak ve tekrar aynı hatalara düşüp kendimizi incitmemek için kuzey ay düğümüne yönelmek gerekir.

Reenkarnasyona göre geçmiş yaşamlarda yapılan hatalardan arınmak adına bu dünyada bedenlenilir. Bu bedenlenme ile geçmişteki yeteneklerimiz,huylarımız,başarılarımız yeniden yaşama aktarılmaktadır. Dolayısıyla güney ay düğümünde kendimizi rahat hissederiz çünkü bildiğimiz yerde bulunuruz.
Ama işin aslı hiçte rahat sayılmayız çünkü korkularımızdan kaçarız, gerçeklerle yüzleşemediğimiz için sürekli kaygıyla yaşarız.
Kuzey ay düğümünde ki burç ve ev beceriksiz olduğumuz mücadele etmemiz gereken noktayı gösterir. Ne zaman kuzey ay düğümünün özelliklerini kazanırsak o zaman ruhumuz bir dengeye ulaşır ve rahatlar artık kaygısızdır ,güçlüdür misyonunu tamamlamıştır. Bize acı veren engelleri aşmak gerekir.
Reenkarnasyona göre bu engelleri aşana kadar ruhumuz sürekli bedenlenir ta ki dengeyi kurup, hatalardan ders alana kadar.

Kad ın bulunduğu burç kazanmamız gereken niteliklerken ev ise meydan okumamız gereken alanı gösterir. Hayatımızın pusulası astrolojiye göre Kuzey ay düğümüdür.

Ü

Üye silindi 56746

Güney ay düğümü geçmiş yaşantımızdaki çektiğimiz acılar, yaptığımız çeşitli hataların merkezidir yani bunlardan ders alıp ruhumuzun gelişimini sağlamak ve tekrar aynı hatalara düşüp kendimizi incitmemek için kuzey ay düğümüne yönelmek gerekir.

Reenkarnasyona göre geçmiş yaşamlarda yapılan hatalardan arınmak adına bu dünyada bedenlenilir. Bu bedenlenme ile geçmişteki yeteneklerimiz,huylarımız,başarılarımız yeniden yaşama aktarılmaktadır. Dolayısıyla güney ay düğümünde kendimizi rahat hissederiz çünkü bildiğimiz yerde bulunuruz.
Ama işin aslı hiçte rahat sayılmayız çünkü korkularımızdan kaçarız, gerçeklerle yüzleşemediğimiz için sürekli kaygıyla yaşarız.
Kuzey ay düğümünde ki burç ve ev beceriksiz olduğumuz mücadele etmemiz gereken noktayı gösterir. Ne zaman kuzey ay düğümünün özelliklerini kazanırsak o zaman ruhumuz bir dengeye ulaşır ve rahatlar artık kaygısızdır ,güçlüdür misyonunu tamamlamıştır. Bize acı veren engelleri aşmak gerekir.
Reenkarnasyona göre bu engelleri aşana kadar ruhumuz sürekli bedenlenir ta ki dengeyi kurup, hatalardan ders alana kadar.

Kad ın bulunduğu burç kazanmamız gereken niteliklerken ev ise meydan okumamız gereken alanı gösterir. Hayatımızın pusulası astrolojiye göre Kuzey ay düğümüdür.
baktığımda kad'ın beni zorladığını görüyorum ama, bu nasıl oluyor? ya da acaba bilgi edindiğim kaynakta mı sorun vardı? :) gad ve kad'ı bir örnekle açıklayabilir misiniz? ya da kad bizi ondaki özellikleri edinmemiz için zorluyor olabilir mi? bu da aklıma geldi.

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Kuzey Ay Düğümünün sizi zorlaması çok normal. Sizin bilmediğiniz, sahip olmadığınızı düşündüğünüz ve hatta korktuğunuz nitelikler Kuzey Ay Düğümünün nitelikleridir.
Pek tabii bu nitelikleri ama zorlanarak ama acı çektirerek hayat size kazandırır.

Şimdi geniş bir nehrin ortasında bir ada düşünün ve bizde burada yaşıyoruz, tüm dünyamız buradan ibaret. Rahat ve mutlu olduğumuzu düşünüyoruz. Birde karşı kıyı var orada ise zaman zaman başka insanlar görüyoruz. Eğlenip gidiyorlar. Rüzgar eğlence seslerini ve o tatlı kokuyu (mangal olsun) bize kadar getiriyor. Merak ediyoruz ama yüzmekten dahası insanlarla iletişime geçmekten çekiniyoruz. Bunlara gerek olmadığını tüm kaygı ve merakımıza karşın şu anda mutlu olduğumuzu hissediyoruz.
Fakat nehir suları günden güne yükseliyor. Vakit varken bir sal yapmazsak yada akıntı artmadan yüzerek karşı kıyıya çıkmazsak nehir bizi ve dünyamızı yok edecek. Bu noktada ise karar bize kalıyor. Ya rahat olduğumuzu sandığımız yerde kalıp içimizdeki merak ve kaygı ile boğulup gideceğiz (burası gad) ya da karşıya geçme cesaretini gösterip zorla da olsa o eğlenen insanlardan birisi olacağız ve yeni dünyamızda gerçek anlamda rahat olup aynı zamanda kendimize huzurlu bir ortam sağlayacağız (burası kad)

Hayat veya evren adı neyse artık bizim kad yolculuğumuzdaki maceramızı zorla da olsa başlatır. Bir şekilde ivme kazandırır. Önemli olan bunu çok fazla acı çekmeden başarmaktır.
Gad tutkal misali sırtımıza yapışır bizi bırakmaz , engel olur, ruhumuza vurulmuş prangadır, geçmişteki hatalarımızdır, zaten sahip olduklarımızdır, artık yaşanmış bitmiştir. Kad ise öyle değil. Tam tersi ruhumuzun rotasının merkezidir, zaten sahip olduğumuza yeni özellikler katmak ve daha başarılı olmaktır. Kad mıknatıstır, kendine çeker ama önce gad ın tutkalından arınmamız gerekir. Gad hasta adamken Kad bıcırık bir çocuktur.

Jupi

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Kad da zorlar Gad da zorlar. Gad bildiğiniz alışık olduğunuz bir enerjidir ama bu enerjide kaldığınızda sürekli enerjinizin emildiğini yorulduğunuzu, bu alandaki işleri bir şekilde yarım yamalak yaptığınızı hissedersiniz. Kad enerjisi ise sizin tam zıttınız bir enerji olduğundan ve alışık olmadığınızdan zorlar. Ancak gerçekten bilinçli bir tercihle Gad'dan ayrılıp Kad yoluna girdiğinizde hayatınızdaki tüm düğümlerin çözüldüğünü tatbik edersiniz. Hayatınız gitgide kolaylaşacaktır.

Ü

Üye silindi 56746

Kad da zorlar Gad da zorlar. Gad bildiğiniz alışık olduğunuz bir enerjidir ama bu enerjide kaldığınızda sürekli enerjinizin emildiğini yorulduğunuzu, bu alandaki işleri bir şekilde yarım yamalak yaptığınızı hissedersiniz. Kad enerjisi ise sizin tam zıttınız bir enerji olduğundan ve alışık olmadığınızdan zorlar. Ancak gerçekten bilinçli bir tercihle Gad'dan ayrılıp Kad yoluna girdiğinizde hayatınızdaki tüm düğümlerin çözüldüğünü tatbik edersiniz. Hayatınız gitgide kolaylaşacaktır.
Kesinlikle katılıyorum, birinin enerjisinden çıkıp diğerininkine adapte olmak gerekiyor ancak bu hiç kolay değil; bu süreci deneyimleyerek geçişe yavaş yavaş "zorlanıyoruz" diye düşünüyorum.

Bu arada, @ayikizleri beni çok güzel aydınlatmışsın, yukarıdaki yorumunu bir kere daha okudum teşekkür ederim.

taroh

Kayıtlı Üye

Şimdi benim kad boğada 7. Evde gad ise 1. Ev akrepte buna istinaden 5 derece bi ayım var yay da birleşim sayılır mı bilmem.
7.evde boğanın son derecelerinde o yüzden oğlak gibi mi çalışıyor?başak ve oğlaklar gibi mi yapmam lazım düşmanlarıma ve partnerime.gamsız olmalı vurup kafayı yatmalı sadece parayı ve rahatı düşünmeli.hislerimin fazlaliğini ameliyatla aldırıp yerine maddi hevesler ile mi doldurmalıyım?akrepteki gad da yengeç gibi çalışıyor birinci evde.
Bu sıralar gezegenlerin noktaların çalışma prensiplerine takıldım.

ayikizleri

Kayıtlı Üye
7.evde boğanın son derecelerinde o yüzden oğlak gibi mi çalışıyor?
Hayır böyle bir şey yok. Kad boğaysa, boğadır. Neden oğlağa dönüşsün ki ?
Köşe eve düştüğü için Kad boğa veya Gad akrep, kendi grubunun öncü burcuna dönüşmez.
Yukarıda da belirttiğim gibi; Kad'ın yer aldığı burç geliştirmemiz gereken niteliklerimizi, bulunduğu ev ise bunu hangi alanda yapmamız gerektiğini gösterir.
Son olarak asla bunları haritadan bağımsız düşünmeyin, artık çok klişe olacak ama haritanın bütün olarak çalıştığını aklınızdan çıkarmayın.
Bunun için diğer etkenleri bilmeden, sadece bir detay hakkında ne yapmalı gibi sorular genelde yanıtsız kalır.
Haritanız bir derya, siz su dolu bir kovaya odaklanarak manzaraya haksızlık etmeyin.

taroh

Kayıtlı Üye
Hayır böyle bir şey yok. Kad boğaysa, boğadır. Neden oğlağa dönüşsün ki ?
Köşe eve düştüğü için Kad boğa veya Gad akrep, kendi grubunun öncü burcuna dönüşmez.
Yukarıda da belirttiğim gibi; Kad'ın yer aldığı burç geliştirmemiz gereken niteliklerimizi, bulunduğu ev ise bunu hangi alanda yapmamız gerektiğini gösterir.
Son olarak asla bunları haritadan bağımsız düşünmeyin, artık çok klişe olacak ama haritanın bütün olarak çalıştığını aklınızdan çıkarmayın.
Bunun için diğer etkenleri bilmeden, sadece bir detay hakkında ne yapmalı gibi sorular genelde yanıtsız kalır.
Haritanız bir derya, siz su dolu bir kovaya odaklanarak manzaraya haksızlık etmeyin.
Mecburen konu ile ilgili kısmı ilgi çekiyor.butun harita yorumlamak da pahalı

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Kad yengeç 8. evde ama ben duygularımı göstermekten nefret ederim. Ne zaman biri bendeki bir duvarı yıkmaya kalksa ben daha sağlamını örerim. Duygusal her şeyin özellikle de ilişkilerin bana iyi geldiğini düşünmüyorum. Bu bir dersse almasam da olur galiba.

Jupi

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Kad yengeç 8. evde ama ben duygularımı göstermekten nefret ederim. Ne zaman biri bendeki bir duvarı yıkmaya kalksa ben daha sağlamını örerim. Duygusal her şeyin özellikle de ilişkilerin bana iyi geldiğini düşünmüyorum. Bu bir dersse almasam da olur galiba.

Maalesef hayata direnmek bu durumlarda yanlış bir tutum oluyor. Şöyle düşünün eninde sonunda sizi yengeçe getirecek o kad. Sizin yapmanız gereken ben oraya nasıl en acısız şekilde giderim onun yolunu bulmak. Bu duygusal alan dışında 2-8 aksı maddeyle bağlantılıdır. Maddeyle sınanırsınız, bırakamadıklarınızla sınanırsınız.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Maalesef hayata direnmek bu durumlarda yanlış bir tutum oluyor. Şöyle düşünün eninde sonunda sizi yengeçe getirecek o kad. Sizin yapmanız gereken ben oraya nasıl en acısız şekilde giderim onun yolunu bulmak. Bu duygusal alan dışında 2-8 aksı maddeyle bağlantılıdır. Maddeyle sınanırsınız, bırakamadıklarınızla sınanırsınız.
Haklisiniz belki ama bir şekilde duygularımı ifade etmekte güçlük çekiyorum. Güvende hissettrmiyor bir türlü. Uzun uzadıya tabi çok tartışılır hayattaki yeri çoğunu da yaşıyorum ama sanırım o oğlaklığo üstümden atıp yengeçliğe geçmeye hiç niyetim yok. Sadece 8. Ev konusunda biraz daha ılımlıyım artık. Ortak maddi alan vs. O da sanırım chironuyla kadımın kavuşum yaptığı kişiyle alakalı bir durum

Jupi

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Çakrayla alakalı bir çözüme gidecekseniz 4. Çakra kalp çakrasından başlayın burayı Ay yönetir. Ay çakrasını şifalandırmadan diğer çakralar enerjiyi doğru kullanamaz. Ay vortex etkisi yaratıp tüm gezegen dolasıyla çakra enerjilerini emer.

Ü

Üye silindi 56746

Çakrayla alakalı bir çözüme gidecekseniz 4. Çakra kalp çakrasından başlayın burayı Ay yönetir. Ay çakrasını şifalandırmadan diğer çakralar enerjiyi doğru kullanamaz. Ay vortex etkisi yaratıp tüm gezegen dolasıyla çakra enerjilerini emer.
önce kök çakradan başlamak gerekiyor diye biliyordum ben de, demek ki yanlış biliyorum?