Güneş Majisi

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
Katılım
5 Haz 2008
Mesajlar
7,096
Tepkime puanı
4,968
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sağlık, Güvenlik, Enerji ve Canlılık İçin Büyü

Büyücü olarak kendi sağlık durumumuza, bazı büyük ve gerçek değişiklikler getirebiliriz. Bedenimizin içindeki doğal güçleri ne denli anlayabilir ve üzerinde durursak, kendi fiziksel sorunlarımızı da o kadar anlar ve içgüdüsel olarak onlarla nasıl baş edeceğimizi saptarız. Şunu da vurgulamam gerekir: Şifacı olabilmek için (Herhangi bir tıp dalında), kişi tüm yaşamını buna adamalıdır. Hiç bir sihirbaz, bir tek büyüyle, bilgi ve deneyimin kazandırdığı her şeye sahip olamaz. Demek ki, bu büyü şifa büyüsü değil, bir sağlık büyüsü olup bir tür sihirsel tıbbi korumadır.
Eğer güçsüz ve kolay hastalanan biriyseniz, bu büyüyü gerçekten yararlı bulacaksınız. Normalde güçlü bir kişiyseniz bile, bu uygulamanın size hiçbir zararı dokunmaz, hasta olmanız halinde ise bir hayli güç kazandırır. Ama hastalandığınızda yaptığınız büyü, sizi çarçabuk sağlığınıza kavuşturmazsa, vücudunuz gönderdiği mesaj da gerçek bir profesyonele gereksiniminiz olduğunu bildiriyor demektir. Böylece uzmanca bilgi ve beceri, büyünün gücüyle birleşerek size canlılık ve sağlık kazandırır.
Bu büyüyü istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu kez güneşin enerjilerini çağıracaksınız. Güneş sisteminin merkezi ve gezegensel devinimin evrensel odağı olarak Güneş her gün herkese açıktır.
Zamanlama konusunda dikkat edeceğiniz tek şey, bu büyüyü olanaklarınız çerçevesinde, öğle vaktinde yapmanızdır.
Büyü Öncesi Hazırlık
Bir tıp kitabını ya da insan bedenini açıklayan bir ansiklopediyi karıştırdıysanız, çok karmaşık ve büyüleyici bir makinenin içinde yaşadığınızı biliyorsunuz. Her günün her dakikasında binlerce sinyal ve mesaj, bedeninizin sınırları içinde korkunç bir hızla yarış halindedir. Sağlığımızın güvenliği açısından, tüm sistemin kendiliğinden çalışması büyük şans. Eğer her eylemi biz yönetiyor olsaydık, düşünmeye, hatta yaşantımızla ilgilenmeye vakit bulamazdık! Bu nedenledir ki hastalanınca yaşamınızla rahatça uğraşamıyorsunuz. Yaşamsal düzenin devam edebilmesi için bedeniniz, beyninizde normalde varolan enerjinin fazlasını çekmek zorunda kalıyor. Sonuçta halsiz, yorgun düşüyor, bedeninizin içinde olanları daha iyi fark ediyorsunuz.
Başkalarına Yönelik Sağlık Büyüleri
Biliyorum, çok hasta olan bir tanıdığınız varsa, bu büyüyü onun için yapmak is tersiniz. Ben, yine de bunu önerecek değilim. Arkadaşınız ya da tanıdığınız kişi gerçekten hastaysa bir uzmana gitmesi çok iyi olur. Hastanın sağlık durumu pek kötü değilse, büyüyü sizin değil de onun yapması daha uygundur.
Bu uygulamayı istediğiniz zaman, her durumda yapabilirsiniz (Ancak ağır hastaysanız doktora danışmadan yapmamalısınız). Ancak uygulamadan 24 saat öncesine kadar ilaç almamaya dikkat edin.
Aynı zamanda, 24 saat süreyle hiçbir katı besin de almamalısınız.
Bu süre içinde dilediğiniz kadar su ya da meyve suyu içebilirsiniz; ancak çay ve kahveden uzak kalmanızı öneririm. Alkol ise kesinlikle yasaktır. Ruhsal nedenlerle değil, 12 ya da daha fazla saat mideniz boş kalacağından alkolün sizi anında çarpacağı için!
İlk 12 saat en zor olan süredir; büyük olasılıkla, korkunç açlık duyacaksınız. Kendinizi değil yarım gün, sanki yarım yıldan beri aç kalmış gibi hissedebilirsiniz. Sinirli olabilir, çöküntüye uğrayabilirsiniz. Başınız dönebilir. Fikrinizi değiştirip bir şeyler yiyebilmek için nedenler bulmaya başlayabilir, uygulama için daha uygun zamanlar arayabilirsiniz. Belki de uygulamayı yeniden denemeye yarın daha uygun gelecektir. Tüm bunlara karşı koyun!
Karşı koymanın en iyi çaresi, ilk 12 saati yapılacak çok şeyin bulunduğu bir ortamda geçirmenizdir. İşe gidin ya da öteden beri düşündüğünüz ilginç bir tasarıyı gerçekleştirmeye girişin. El işlerine dalın ya da resim ve çizim yapmayı, yazı yazmayı deneyin. Merdiven altındaki dolabı temizleyin ya da çalışma masanızın en alt çekmecesini karışırın. Kendinizi meşgul edin, bir şeylerle oyalanın. Eğer bayılır gibi olursanız, biraz daha su ya da meyve suyu için. Bunun zararı dokunmaz: aksine sizi oldukça rahatlatır (Bu tür sıvılı perhizin başlıca yararlarından biri sistemdeki artıkların yakılmasıdır). Başka bir çare de kapalı şişeden su içmek yerine, kaynak ya da maden suyu içmektir. Birkaç saat aç kaldıktan sonra, suların arasında tat bakımından büyük farklar bulunduğunu keşfedeceksiniz!
Belirli bir süre içinde beslenmeden uzak kalmak neşeli, arındırıcı, hoş bir deney de olabilir. Aslında bedeninizi gereksinim duyduğu hiçbir şeyden yoksun bırakmıyor, ona nadir ve çok gerekli bir dinlenme sağlıyorsunuz. Bunu zorlayıcı bir mahkumiyet olarak düşünmemeye çalışın. Saatleri saymayın ve ‘Teknik olarak, dün akşamki yemekten sonra, zaten besin almadım’ gibi karamsar düşüncelere kapılmayın. 24 saatlik süreniz, uyandığınız sabahtan bir sonraki sabaha kadar sürmelidir. Nasılsa ilk 12 saati aştıktan sonra, her şeyin daha kolaylaştığını göreceksiniz. Belki de iştahınızı tümden yitirip bir şeyler atıştırma düşüncesi, sizi şaşırtıcı bile gelebilir. Yine de mutfaktan uzak kalmalısınız; evde biri yemek pişiriyorsa, dışarıda bir tur atmanızı, yemek faslı bittikten sonra dönmenizi öneririm. Saatlerin geçmesiyle bedeninizin çalışması ve içinizde olup bitenler konusunda yeni ve olağanüstü şeyler keşfedeceksiniz.
Olağan yatma vaktiniz geldiğinde, yorgunluk duymadığınızı saptayacaksınız. Bu, perhizin doğal bir yan etkisidir. Bedeniniz daha hafif ve daha az çaba harcamaktadır. Aslıda beden, gereksiz bir sürü ağırlıkla uğraşmaya alışmıştır; çoğumuz yaşamak için gerektiğinden daha fazla yiyoruz. Batı dünyası, oburluğu meziyete dönüştürmüştür; siz ise akıllı bir sınırlandırmanın özgürlükçü duygusunu denemektesiniz. Fazla enerjinizi, hoşunuza giden bir şeye aktarın.
Ertesi sabah uyandığınızda, aklınızdan en son geçecek şey yemek yeme düşüncesi olacaktır. Karnınız çok aç bile olsa, sandığınızdan daha az bir şeylerle yetinebileceksiniz. Perhizinizi uzatmak niyetindeyseniz, bu eyleminizden hiçbir zarar görmez, bir 24-48 saat daha yalnızca su ve meyve suyu ile, bedeninize zarar vermeksizin devam edebilirsiniz. (Yeter ki perhize başlarken oldukça sağlıklı olun). Başlangıçta taze meyve ve Çiğ sebze yiyebilirsiniz. Bel ki de karar verip, sonraki yedi günü çiğ havuç, sulu armut ve taze tatlı portakal yiyerek geçirebilirsiniz. Böyle yaparsanız —hiçbir zararlı etkisi olmadan— gitgide rahatladığınızı (hatta kafayı bulduğunuzu!) göreceksiniz. Bir haftayı aşarsanız, o vakit bir iyi beslenme kitabına başvurup yemeklerinizde bazı değişiklikler yapın.
24 saat sonra durup eski alışkanlıklarınıza dönseniz bile, fiziksel yapınız ve onun çalışma biçimi konusunda derin bir farkındalığa varmış olduğunuzu göreceksiniz. Kokulara, dokunuşlara, ses ve renklere çok daha duyarlı olduğunuzu keşfedeceksiniz. Bu keşiflerin anısı içinizde kalacak ve beden adını verdiğimiz o canlı organizmayla daha olumlu ve ödüllendirici bir ilişkiye girdiğinizi göreceksiniz. Bu ilişki sayesinde, içinizde olup bitenleri daha kolay anlayacak —içgüdüsel olarak—, bedeninizin neyi, ne zaman istediğini de kavrayacaksınız. Böylece, sağlığımızı pekiştirecek, bedeninizi besleyecek ve denetleyeceksiniz. Eğer normalde — örneğin— sigara içiyorsanız ve perhiz sırasında içmemeyi denemiş seniz, her sigaranın bir öncekinden daha kötü tad bıraktığını saptarsınız.
Mümkünse büyüyü yaptığınız gün de perhiz yapmanız yerinde olur:
bu, zihinsel enerjinizin olağanüstü ve etkin bir biçimde yoğunlaşmasına yardım eder.

Büyü Hazırlıkları ve malzemeleri

Bu uygulamanız için büyü takımına gerek duymayacaksınız, ama biraz güneş tütsüsü, bir iki damla güneş öz yağı ve bir bardak taze su (tercihen, kapalı şişe kaynak suyu) gerekecektir.
Olanağı varsa, bu büyüyü evin dışında yapmalısınız; ama soğuk, yağışlı ya da rüzgarlı havada içeride yapmanız uygun olur (Sağlık büyüsü yaparken nezleye yakalanmanız saçmalık olur!)
Bu büyüde ‘yön’, çok önemlidir. İster içeride, ister dışarıda;
(a) Büyü vaktinde Güneşin nerede olduğunu,
(b) Doğu’nun hangi tarafta olduğunu,
bilmelisiniz.
Enerji sağlamada, yüce Güneş fikri belki de insanlığın tanıdığı en eski büyü kavramıdır. Her ne kadar, tüm büyülerde olduğu gibi amacımız içimizde bulunan bir enerji kaynağını ortaya çıkarmaksa da, kendinizi Güneşin enerjisini çeker halde hayal etmenizde hiç sakınca yoktur.

büyü ayini

o Bu ayini yapmadan önce, 24 saat perhiz yapmış olduğunuzu umuyorum. Eğer yapmadınızsa beş köşeli yıldız meditasyonunu yapın.
o Banyonuzu alarak kendinizi hazırlayın. Banyo suyuna bir iki damla Güneş öz yağı katmayı unutmayın.
o Hazır olunca, Güneş tütsüsünü yakın; sonra da Doğuya dönün.
o Beş köşeli yıldızı ve çevrenizdeki sihirsel çemberi gerçekleştirin.
o Yavaş, derin ve düzenli bir biçimde soluk almaya başlayın. Bedeninizin duvarları arasında devinen kendi solumanıza, kalp atışlarınıza ve insani yaşamınıza kulak verin.
o Elinizden geldiği kadar gevşeyin. Meditasyon uygulamayı biliyorsanız yapın. Bilmiyorsanız, çizdiğimiz çemberin içinde oturun ya da ayağa kalkın ve huzurlu olmaya çalışın.
o Sağ elinizle su bardağını alın ve güneşe doğru kaldırın, Bardağı, tutabildiğiniz kadar öylece tutun ve güneşin yaşam veren, yeryüzüne sürekli boşalıp bitkilere, hayvanlara ve insanlara enerji kazandıran ışınlarının bardağın içine dolduğunu hayal edin.
Elinizde tuttuğunuz su bardağıyla birlikte, yeniden Doğu’ya doğru dönün. Sol elinizin parmaklarından birini suya batırın ve bir damlasını alnınıza sürün. Bunu yaparken, “Güneşin gücü önümdedir” deyin.
Parmağınızı yeniden suya batırın ve bir damlasını başınızın tepesine sürün. Bunu yaparken, “Güneşin gücü üzerimdedir” deyin.
Parmağınızı, son bir kez daha suya batırarak bir damla suyu ensenize sürün. Bunu yaparken de, “Güneşin gücü arkamdadır” deyin.
Birkaç derin soluk alın. Bu sırada bedeninizde yayılan çok hoş, olumlu ve sağlıklı bir sıcaklık duyumsayacaksınız. Bu hal, bugünden itibaren, artan bir düzeyde sizinle kalacak olan yeni edinilmiş bir aydınlığın, bir güvenin ve sağlıklı bir canlılığın başlangıcıdır.
o Hazır olunca sihirsel çemberi iptal edin. Olağan biçimde gevşeyin. Hoş, basit, sıradan ya da eğlenceli bir şeyler yapın. Eğer perhiz yaptıysanız gidip hafif bir şeyler atıştırın. Artık, eyleminizi kutlama zamanı gelmiştir.
Şimdi, bardağı dudaklarınıza getirip suyu son damlasına kadar için.
Bunu yaptıktan sonra, “Güneşin gücü içimdedir” deyin.
*********************************************************

Not: bu uygulama su karakuşundur aslında bir çok batı büyü ekollerinin uygulamalarının birleşmesidir. yani uydurmadır .örnek olsun ve haberiniz olsun diye siteme ekledim
 
Üst