Gözlü öğrenme

Embesilpokemon

Kayıtlı Üye
saygıdeğer kullanıcılar sizlere bir şey danışmak istiyorum yurt dışındaki üniversitelere başvurucam ve bu üniversiteler için yüksek düzeyde İngilizce gerekiyor ve iyi üniversitelerde yaş önemli bir kritermiş diğer türlü geç başvuru şeklinde değerlendiriliyormuş uykuda veya hipnozla İngilizce öğrenme tarzı şeyler gördüm bazı yerlerde de ajan yöntemleri falan var yazıyordu hatta beyne direkt yükleme üzerinde çalışılıyormuş tabii ki ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemem insan beyninin sınırları yok bu şekilde İngilizce öğrenmiş olan var mı veya olabilirliği nedir bu biraz bana bir hap alıp başka bir dili konuşmak gibi imkansız geliyor ama sizin bilgilerinizin benden fazla olduğunu biliyorum daha kolay öğrenme yöntemleri var mıdır varsa neler bilgilendirme yapabilir misiniz? Bazı yerler 45 günde c2 ye getireceğini söylüyor mümkün müdür

etzel

Kayıtlı Üye
Mumkun olmadigini dusunuyorum gecen sene bir magazada calisarak a1 seviyesinden b1 e cikabildim ha belki siz olsaydiniz b2 ye cikardiniz. Diyelim ki hadi girdiniz universiteye. O gideceginiz universitede anlatilan dersleri nasil anlayacaksiniz. Ne kadar zamaniniz var bilmiyorum ama yaklasik 7 ayda hergun konusur yeni kelimeler de ogrenirseniz isinize yarayacak bir seviyeye gelmeniz mumkun. Ama dedigim gibi okulda anlatilan derslerde baya sıkıntı cekebilirsiniz anlama acisindan

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Öyle bir şey mümkün değil. En azından şu anki tıp seviyesince diyeyim. Çünkü dil öğrenme varolan nöron kümelerinin işlenmesi değişmesi ve gelişmesi ile mümkündür. Yavaş bir süreç anlayacağınız gibi.

Alakan

Kayıtlı Üye
C2 neredeyse anadile yakın bir seviyedir. Yabancı öğrenci olarak hangi üniversite C2 seviyesinde ingilizce istiyormuş? A1 den B2 geçmek kolay fakat B2 den C1 e atlamak gerçekten çok zor. Sürekli dile maruz kalmak ve aktif olarak kullanmak lazım. 45 günde C2 ye getirebilen bir yöntem bulmuş olsalardı tercümanlar işinden olurdu :)

Retro

Kayıtlı Üye
Hipnozla dil öğrenilmez. Daha doğrusu USB ' den yükleme yapar gibi dil yükleyemezsiniz beyninize.

Ama insan beyninde zaten anlama ve konuşma merkezi bütün dünya dillerini hatta hayvanların dillerini bile öğrenmeye yeter.

Hipnoz ile ancak algılama ve farkederek öğrenme becerilerinizi ön planda tutabilirsiniz ve böylece 45 günde bir dili öğrenmek pek tabi ki mümkün olur. Hatta 20 günde.

Hipnoz, bir yabancı dili içinize yüklemez, ama bir dile sürekli maruz kalıyor ve çalışıyorsanız, farkedișleriniz artar, kilit motor öğrenme beceriniz hiponozun etkisi ile hedef gösterdiğiniz alana yöneltilmiș olur ve uykuda bile açılımlar ve "sökülme" dediğimiz konuşma becerisi oluşmaya bașlar.

Beyin zaten biseyler öğrenmek için adeta yalvaran, hatta sahibini ara sıra köşeye sıkıştıran bir organ, ama işte kullanmayı bilmiyoruz.