Gördüğüm Rüya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar internette aradım lakin bulamadım bunun için rüyamı size anlatmak istiyorum.Rüyamda tek başıma bir falcıya gidiyordum ve falcı bana 43 günümün kaldığını ve öleceğimi söyledi bu rüya ne anlama geliyor ve ciddiye almalı mıyım yoksa almamalı mıyım lütfen yorumlamayı bilenler yazsın bu şey tüm gün kafamdaydı çünkü

Kirkel

Kayıtlı Üye
Rüya yorumlamayı pek bilmem ama nacizane fikrim bence bu rüyayı çok ciddiye almamalısın kaldı ki 43 gün sonra öleceğini bilmek neyi değiştirir ki ne de olsa her an ölebiliriz bugün veya 43 gün sonra insan hayatını her an ölücekmiş gibi yaşamalı ve bu düsünceyi ciddiye alarak yaşamalı

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Rüya yorumlamayı pek bilmem ama nacizane fikrim bence bu rüyayı çok ciddiye almamalısın kaldı ki 43 gün sonra öleceğini bilmek neyi değiştirir ki ne de olsa her an ölebiliriz bugün veya 43 gün sonra insan hayatını her an ölücekmiş gibi yaşamalı ve bu düsünceyi ciddiye alarak yaşamalı
Doğruyu söylüyorsun lakin ben bu rüyayı öleceğim olarak algılamadım 43 gün sonra başıma bir şey gelecek ve ben o vakitten sonra değişeceğim anlamını çıkardım bu yüzden merak ediyorum düşündüğüm mü olacak diye

Ü

Üye silindi 58480

Arkadaşlar internette aradım lakin bulamadım bunun için rüyamı size anlatmak istiyorum.Rüyamda tek başıma bir falcıya gidiyordum ve falcı bana 43 günümün kaldığını ve öleceğimi söyledi bu rüya ne anlama geliyor ve ciddiye almalı mıyım yoksa almamalı mıyım lütfen yorumlamayı bilenler yazsın bu şey tüm gün kafamdaydı çünkü

43 gün sonra geçer.

Ü

Üye silindi 58480

istiyorum.Rüyamda tek başıma bir falcıya gidiyordum ve falcı bana 43 günümün kaldığını ve öleceğimi söyledi bu rüya ne anlama geliyor ve ciddiye almalı mıyım yoksa almamalı mıyım lütfen yorumlamayı bilenler yazsın bu şey tüm gün kafamdaydı çünkü

Şeytanlar uğraşmış hafiften korkacak bişey yok.

Rüyanda falcıya gitmek zaten şeytani bir rüya olduğunu en baştan farkettirmeliydi sana. Fal işleri şeytan işi pisliktir diyor ayette.

Haaa,
Normalde çok fazla fal merakın varsa, ara ara medyumlara giden, geleceğinin merakına kapılan biri isen de rüyanın yorumu değişir.

O zaman rüya senin iyice kafayı kırdığının alameti olur. Çünkü köprüyü geçene kadar telkini (vesveseyi) alan kişi artık ölüm telkini ile telkinlenir (yani vesveselenir.)

Vesvese = şeytani telkin = șerri hipnoz = o da eşittir mekanizmayı bir an önce en kolayından kıramazsan etkisinde kalırsın ve OKB olursun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kuran da fal işleri pislik işidir diye bir ayet yoktur. Ezlam için bu ifade kullanılır. Arapların çubuklar kullanarak oynadıkları kumar ya da inandıkları tanrıların elçilerine sorup üzerinde yap yapma evet hayır gibi olumlu ve olumsuz ifadelerin yazdığı tahta parçalarıdır. İnandıkları Tanrı ve tanrıçalardan Bilgi alma amacı ile kullanılmıştır.

Gaybı Allahtan başka kimse bilemez ifadeleri ve sorularına cevap almak için Tanrı ve tanrıçalarından Bilgi alma almak Amacıyla soru sormaları nedeniyle bu ayet fal olarak çevrilmiş ve hala da aynı şekilde çevrilmeye devam ediyor. Hadisler ile desteklenmeye çalışılan bir konu aslında. Tamamen yorum içeriyor.

Siz bir toplumun inandıklarına put derseniz ve onların herhangi bir enerjiye sahip olmadığını düşünürseniz ve bu putlara cevap vermesi için sorduğunuz sorular için şansa dayalı olduğunu düşündünüz çubuklar çektikleri ve önemli saydıkları olaylar için gelecek yorumu aldıkları için fal olarak yorumlarsanız. Ayetleri de çevirirken ona göre çevirseniz elbette ki yorum yapmış olursunuz. Pek çok kuran ayetinde olduğu gibi alimler ortak yorumlar yaparak kuran da gerçekte olmayan ifadeleri gerçek gibi sunmaya devam ediyor

Fal yerine ezlam ( Tanrı ve tanrıçalara soru sormak amacıyla hazırlanmış yazılır nesneler ) şeklinde bir çeviri yapılmış olsaydı, alimler kendilerince kuran dışı yazıları ile kendi yorumlarını yapmamış olsaydı bugün çok daha başka ifadeler ile kuranı anlama şansımız olurdu.

Gayb kelimesi de aynı şekilde, bilinmeyen alem anlamına gelmektedir. Gelecek geçmiş ve şimdiki zaman ile ilgili olarak beş duyu dışında başka duyularınızla evreni algılama değildir.

Medyumluk yeteceği ile ilgili ben kuran da hiç karşıt bir ifadeye rastlamadım. ( bazı kelimeleri parantez açarak kendince yazarların ( alimlerin) yorum yaprak açıklamalarını, sözde hadisleri, islam bilgisi adı altında kişilerin ayet ve sureleri kendince yorumlarını ayrı tutuyorum.

Kuran içinde parapsikolojik olaylar ve yetenekler kabul edilmektedir.
Bu yeteneklerin örnekleri peygamberler üzerine ve melekler üzerlerine verilmektedir.

Süleyman peygamber ile ilgili ayette ise cinlerin geleceği bilemediği üzerine bilgi verilmiştir. Cin kelimesini de yanlış tercüme ettikleri için yine bir karmaşa çıkmaktadır.

Gizli olan olarak çevrildiğin de bir sürü türden bahsedebiliriz. Hangilerinin geleceği gördüğü ya da görmediği üzerine durulmamıştır. Sanki cin tek bir tür gibi özel gibi çeviri yapılmaktadır. Neyse bu ayrı bir konu.

Medyumluk yeteneği olan kişilerin sözde şeytan ( tüm kötülüklerin sebebi olarak lanse edilen varlık) ile işbirliği içinde ya da onun kandırmaları içinde olduğu ifadelerini tamamen red ediyorum ve ırkçılık, cinaiyecilik gibi bir ayrımcılık olarak görüyorum.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Rüya'nın dili sembollerdir.
Rüya semboller ile konuşur.
Sizin bilinçli zihninizle duyduğunuz kelimeler birşeyleri sembolize eder.
Rüyaları bu açılardan değerlendirmek lazım.

Rüyaların birde psikolojik anlamları var
ek olarak bilinçaltımızda varolan inanç kalıpları ise bazen rüyalara yansıyabiliyor.

Bu açılardan gele almanız gerek rüyanıız.
Bence anladığımız mana da bir ölüme işaret etmiyor rüyanız.

Ü

Üye silindi 58480

Kuran da fal işleri pislik işidir diye bir ayet yoktur. Ezlam için bu ifade kullanılır. Arapların çubuklar kullanarak oynadıkları kumar ya da inandıkları tanrıların elçilerine sorup üzerinde yap yapma evet hayır gibi olumlu ve olumsuz ifadelerin yazdığı tahta parçalarıdır. İnandıkları Tanrı ve tanrıçalardan Bilgi alma amacı ile kullanılmıştır.

E tamam iste. Totem yaparlardı Araplar kısaca.

Totem yazı tura atarak ta yapılır, fal okları ile de yapılır, kısmet kağıtları çekerek te yapılır. Çünkü ön șartlanma dolayısı ile zaaf göstereni bağlayıcıdır.

Hatta bir kişinin kahve falına bakarken, o bulanık telveden ilk zihninde canlanan imaj ile de yapılır. Zihnin, carkifelek gibidir, asıl fal okları zihindedir. Çünkü duygu durumuna göre bir şekli değişik değişik şekillerde yorumlayarak kendi duygu durumunun tesirine kapılır. Bunu da çoğu zaman kiramayabilir.

Yani biraz geniş düşünürsek bir sözde medyum geleceğe dair bilgi verirken zihnindeki fal oklarına başvurur. İlk zihninde önceleneni soyleyoverir.

Fal okları şeytan işi pisliktir diyor. Bunu ucu sivri tahta sopalardan yapılmış turnikeler olarak değil de, daha geniş çapta zihinsel duygu ve hisler skalasindan seçilip alınan zanlara rastgele başvurmak gibi de düşünebiliriz. İnsan ne düşüneceğine karar vermesi gereken bir varlık iken kendini boşta bırakırsa kapılıp gidebilecek olan bir varlık haline gelir.

Ayetin dış görünüşü değil, temsil ettiği mekanizmaya bakacağız. Dış görünüşüne bakarsak sopalar gelir aklımıza. Halbuki tehlike zihinsel bir tehlikedir.

Fal oku demek irade dışı olarak kapılıp gideceğin, olası bir negatif telkini bir anda yiyebileceğin herturlu tehlike ve riskli alan demektir. Bulanık alandır.

Tabi kendimi eksik ifade etmiş olabileceğimi düşündüğüm için yazdım. Yoksa muhalefet kastım yok :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Dinsel inanış algından çıkıp, sosyolojik bir analiz yapalım. Sonuçta din kitaplarının fantastik öğelerini çıkarsak sosyal düzenleme kitapları ya da kanunlar olarak yorum yapabiliriz.

Çok tanrılı inanç sistemine sahip olan Araplar, inandıkları Tanrı ve tanrıçaları temsil etmeleri için fiziki objeler kullanmışlardır. Sadece Araplara özgü bir davranış değil bu tabiki manevi değere sahip olan herşey için sembolleri kullanmayı tercih ediyoruz. Tek bir ifade ile çok şeyi anlatmak için tercih ettiğimiz bir yol.

Bu Tanrı ve tanrıçalarına ziyarete gittiklerinde onlara soru soruyorlardı. Bu sorularının cevabını almak için de Tanrı ve tanrıça ikonlarının önünde bulunan tahta çubuklara yazılmış evet hayır yap yapma anlamına gelen objeleri çekerler ve sorularına yanıt alırlardı. Bu işlem Tanrı ve tanrıçaları ile iletişim kurma yolu idi.

Kuran kendisinden başka tüm ilahları ve o ilahlara olan dua iletişim ya da adına ne dersek diyelim onu yasaklardı.

Benzer tahta parçalarına ifadeler yazarak da kumar oynamışlardır ve kumarda açıkça kuran da yasaklanmıştır.

Kuran apaçık bir kitap olduğunu ifade eder. Rakamlar sayılar ayrıntılar her türlü bilgi açık bir şekilde verirlerken, parapsikolojik yetenlerin varlığı kabul edilirken kuran ezlam kelimesi yerine ( Tanrı ve tanrıçalara soru sormak amacıyla geliştikleri bir sistem) kehanet yasaklanmıştır. Hiç bir insan kehanet yeteceğine sahip olamaz ya da karabet yeteceğine sahip olabilir lalin bunu kullanması yasak ya da Kehanet yeteneği şeytana aittir ve onun izinden gidenler kehanet yeteceğini kullanır. Gibi bir sürü başka ifade kulllanabilirdi.

Fal oku kelimesinin yanlış bir çeviri olduğunu düşünüyorum. Çünkü kehanet sanatı ile ilgili anti bir durum ile ilgili ayet bulunmuyor.

Bilimsel olarak yapılan çalışmalar ile insanların 6 saniye öncesini bildikleri ve aslında tepkilerini ona göre verdiklerine dair çalışmalar mevcut. Tüm insanlar için geçerli bu. Niyet deney çalışanları ile psişik yetenekler üzerine yapılmış çokça üniversitesi çalışması var.

İnsan beş duyudan oluşmuyor daha fazla duyu yeteneğine sahip bir varlık.

Nasıl sahte sihir konusunda kuran ayrıntılı Bilgi veriyorsa, sahte kehanetçilik içinde Bilgi verebilirdi.

Lakin insanı kandırmak zarar vermek, yalan söylemek konularında Bilgi verdiği için basitçe çıkarım yapabilir. Sahte kehanet yaparak insanları kandırma eylemini şeytan işi olarak yorumlayabiliriz.

İnsan kendi beyninde elbette yanlış inanç ( dinsel inanış anlamında kullanılmamıştır) kalıplarına sahip bu yanlış inanç kabulleri elbetteki hayatımızı olumsuz yönde etkiliyor. Bu da eğitim ile çözülebilecek bir şey. İnsanın düşündükleri ve bu düşündüklerini eyleme getirmesini de şeytana bağlamak bana kaçak oynamak gibi geliyor.

Sen tüm kötülükleri yap sonra şeytana uydum de. İnanç kısmı için bir şey diyemem herkes neye inanıyor ise doğrudur lakin. İnsan beynini, enerjisini duygusunu yapısını açıklamak için sadece şeytan ikonundan yola çıkmak ne kadar sağlıklı bir veri elde etmemizi sağlar bunu düşünmek gerekiyor.

Naifliğiniz için teşekkür ederim. Hangi anlamda kullandığınızı anladım lakin yinele belirmek isterim ki, Konular üzerine elbette muhalefet olacağız ki güzel güzel tartışabilelim. Sonuçta hepimiz kendi algımız, bildiklerimiz ve inandıklarıma göre yorum yapıyoruz

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Şeytanlar uğraşmış hafiften korkacak bişey yok.

Rüyanda falcıya gitmek zaten şeytani bir rüya olduğunu en baştan farkettirmeliydi sana. Fal işleri şeytan işi pisliktir diyor ayette.

Haaa,
Normalde çok fazla fal merakın varsa, ara ara medyumlara giden, geleceğinin merakına kapılan biri isen de rüyanın yorumu değişir.

O zaman rüya senin iyice kafayı kırdığının alameti olur. Çünkü köprüyü geçene kadar telkini (vesveseyi) alan kişi artık ölüm telkini ile telkinlenir (yani vesveselenir.)

Vesvese = şeytani telkin = șerri hipnoz = o da eşittir mekanizmayı bir an önce en kolayından kıramazsan etkisinde kalırsın ve OKB olursun.
Agnostiğim hayatıma hiç fal baktırmadım sorunda o zaten bilinç altımdan yansıyan bir şeyde değil??

4

43887

Agnostiğim hayatıma hiç fal baktırmadım sorunda o zaten bilinç altımdan yansıyan bir şeyde değil??
Hayatınızda hiç fal baktırmamanız, agnostik olmanız o rüyayı görmeyeceginiz ve rüyanın bilincaltı rüyası olmadığı anlamına gelmez. Fal ile ilgili herkes bir şekilde olumlu olumsuz genel geçer bilgiler biliyordur. Bu veri de bilinçaltında saklıdır. Uyku sırasında ortaya çıkması da normal bir durum. Kişi eğer haberci bir rüya geleceğe dair bilgi aldığını düşünüyorsa o kişi zaten rüyasının farkındadır.

Devilsadness

Kayıtlı Üye
Hayatınızda hiç fal baktırmamanız, agnostik olmanız o rüyayı görmeyeceginiz ve rüyanın bilincaltı rüyası olmadığı anlamına gelmez. Fal ile ilgili herkes bir şekilde olumlu olumsuz genel geçer bilgiler biliyordur. Bu veri de bilinçaltında saklıdır. Uyku sırasında ortaya çıkması da normal bir durum. Kişi eğer haberci bir rüya geleceğe dair bilgi aldığını düşünüyorsa o kişi zaten rüyasının farkındadır.
Aslında haklısınız şu an hatırladımda 4-5 gün önce ölüm tarihinize bilseydiniz adlı kısa bir film izledim ordan bilinç altıma girmiş olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...