Gerilim Tipi Baş Ağrısı

İbisu

Kayıtlı Üye
Birçok kişide gördüğüm bir sorun nasıl çözülür bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Tanım olarak: Gerilim tipi baş ağrısının genellikle stresten dolayı oluştuğu düşünülür, fakat stres sadece ağrıyı tetikleyen faktörlerdendir. Gerilim tipi baş ağrısında, başın etrafında bir bant varmışçasına basınç hissine sebep olur. Gerilim tipi en sık görülen tiptir ve nedenleri henüz bilinmemektedir.

moonshine

Kayıtlı Üye
Aklıma hemen akupunktur geldi. Bir de baş ağrıları için küçük kavanozda nane ya da mentol içeren merhemler var. Ağrı esnasında bu merhemler denenebilir fakat kalıcı çözümü neler sağlar bilemiyorum. Zor bir durum her tür hastalık çekenler şifa bulur umarım.

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
Stresten uzak durmak.Meditasyon yapmak.Düzenli spor yapmak.Doğayla iç içe yaşam.Kafeini azaltmak.Radyasyon yayan aletlerden uzak durmak.Uyku düzeni de önemli.Ağrı Dönemsel olur.Hafiflediği zaman olacaktır.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Benim muzdarip olduğum konu .bende var özellikle yoğun bir gün geçirince mide bulantısıyla eşlik eden gerilim tipi baş ağrısı,kusmadan rahat edemeyenlerdenim.iştahım kesilir ve uyurum .ilaç almadan düzelmez bu arada ama ille de doğal olsun diyorsan baş kısmına tülbent dolayıp baskılanmak da bir seçenek .bu arada bu ağrı olduğu zaman olumsuz etkilendiğim için meditasyon ile vücut dengelemesi yapıyorum ve iki haftadır iyi geldi .ağrının nazarla da alakası olduğu kanaatindeyim .zamanla enerjisi düşen bünyeler daha sık yaşıyor bu problemi .