Gerçeklik Payı Nedir? (Youtube Video)

Corpor

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar,

Youtube'de gezinirken (paranormal olaylar üzerinde) bugün yüklenmiş bir video dikkatimi çekti. İlk yorumlarına baktım 'rahatsızlığı olan izlemesin vs.' gibi yorumlar okudum abonelerinin. Sonra o dakikasını verdiklerini bölüme baktığımda ise biraz şok olmamla beraber sizlere danışmak istedim. Doğruluk ve gerçeklik payı nedir?

Video Link:
Sahne dakikası: 35:33'den sonrasında 5, 6 saniyelik tam karşıda beliren bir şey.

Kanalı biraz incelediğimde, kanal sahibi önceki videolarının birini youtube'nin kaldırdığını pskolojiye zarar verdiği dolayısıyla olduğunu iddia ediyor. Youtube'ye savunma olarak korku kanalı olduklarını ve bu durumun normal olduğunu belirtiyor. O pskolojiye zarar veren videoları tekrar yüklemiş orada da paranormal olaylar görüntü aldığını söylüyor

Video Link:
Sahne dakikası: 16:08'den sonrasında oluşan durumlar.

Vakti olup inceleyenlerin görüşlerini çok merak ediyorum. Herkese hayırlı günler, hayırlı haftalar diliyorum.

Corpor

Kayıtlı Üye
Bir detay daha eklemek istiyorum; ikinci videodaki 23:32 'den sonra bir cisme yani kamerayı oynatıyor çeviriyor, kameranın sol kadrajında kendisinin bir bölümü görünüyor gibi ve kamera tekrar düzeldiğinde karşıdan geçen gölgemsi bir şey.

Ü

Üye silindi 70925

Dediğiniz kısımlara baktım. Videolarda oynama yapıldığı bariz belli. Gün gibi ortada. Üzüldüğüm nokta, insanları kandırmaya yönelik böyle videolarda ayetler paylaşılması. Bir de abimiz kim cinlerin gölgesi olmaz derse şirke girmiş olur yazmış. Videodaki siyah oynamanın illa cin olduğunu kelime oyunları yaparak inandırmaya çalışıyor yazık. Takipten çıkıp, böyle kişilere itibar etmeyin derim.

Corpor

Kayıtlı Üye
Dediğiniz kısımlara baktım. Videolarda oynama yapıldığı bariz belli. Gün gibi ortada. Üzüldüğüm nokta, insanları kandırmaya yönelik böyle videolarda ayetler paylaşılması. Bir de abimiz kim cinlerin gölgesi olmaz derse şirke girmiş olur yazmış. Videodaki siyah oynamanın illa cin olduğunu kelime oyunları yaparak inandırmaya çalışıyor yazık. Takipten çıkıp, böyle kişilere itibar etmeyin derim.

Ben pek takip etmeden izlerim.? Daha çok yabancı kanalların izliyorum ancak ruh diye adlandırdıkları için pekte orijinal gelmiyor bu şahısıda yine bir Türk asıllı Alman youtuberi izlerken gördüm ikiside aynı taktikte ilerliyor EVP,EMF cihazları ile. Tabii ben pek anlayamamıştım değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :)

roothoaxvir

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji
Çoğu hile ve yalan dolanla olan şeyler.
Youtubede bu tarz videolar çok arttı son zamanlar.Kamerada görülen hareketlerin çoğu ek bir kişinin yardımıyla çok kolay yapılacak şeylerdir.Açıkcası ben pek inanmıyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Süptil maddeleri görüntüleyen bir kamera sistemi hala keşfedilmedi. İnsan gözünün göremediği bir şeyi bir kamera göremez. Kamera ile görülen bir şeyi gözümüzle görebiliriz zaten.

Kamera açıları ile basit efektler ve oyunlar ile ( ışık gölge ayarları) rahatlıkla benzer görüntüler elde edilebilir. Özetle tüm bu videoları öncelikle sıkıcı buluyorum. Boşuna uzatılmış ve cahilce yorumlar içeren, gerginlik yaratma üzerine kurulu ve vasat buluyorum.

Hepsi aynı Karanlık izbe terk edilmiş yerler. Konu aynı senaryo aynı. Dinler diğer türler hakkında detaylı bilgi sunmazlar. Yani bu konuları da dinsel olarak incelemenin de pek mantığı yok. Bunca senedir denetimlerim içinde bu videolardaki gibi şeyler yaşamadım görmedim . Çünkü zaten halk efsanesinden esinlenerek yapılıyor. Basit korkular üzerine kurulur. Gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yok hiç birinin.

Corpor

Kayıtlı Üye
Süptil maddeleri görüntüleyen bir kamera sistemi hala keşfedilmedi. İnsan gözünün göremediği bir şeyi bir kamera göremez. Kamera ile görülen bir şeyi gözümüzle görebiliriz zaten.

Kamera açıları ile basit efektler ve oyunlar ile ( ışık gölge ayarları) rahatlıkla benzer görüntüler elde edilebilir. Özetle tüm bu videoları öncelikle sıkıcı buluyorum. Boşuna uzatılmış ve cahilce yorumlar içeren, gerginlik yaratma üzerine kurulu ve vasat buluyorum.

Hepsi aynı Karanlık izbe terk edilmiş yerler. Konu aynı senaryo aynı. Dinler diğer türler hakkında detaylı bilgi sunmazlar. Yani bu konuları da dinsel olarak incelemenin de pek mantığı yok. Bunca senedir denetimlerim içinde bu videolardaki gibi şeyler yaşamadım görmedim . Çünkü zaten halk efsanesinden esinlenerek yapılıyor. Basit korkular üzerine kurulur. Gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yok hiç birinin.

Değerli yorumunuz için ve vakit ayırıp incelediğiniz için çok teşekkür ederim Sayın URUMHAMATAHAYİL. :)

Ori

Kayıtlı Üye
Özür dileyerek izlemediğimi belirteceğim. Bu konuya mahsus klasikleşen önyargımla bu tarz videoların prim için olduğuna inanmaya devam edeceğim. Gözümde zerre değeri yok. Kusura bakmayın. O yüzden cevabım belli. :)

Ü

Üye silindi 70925

Sabah kanalın hakkında kısmına göz atmıştım. Belki kurgu olduğu yazıyordur, eğlence amacında yapılıyordur diye. Ama hakkında kısmına gerçek olayları çekiyoruz diye eklemiş. Bende şu yönergeleri izledim.
Bildir-Yanıltıcı içerik-Hilekarlık/sahtekarlık
Size de tavsiye ederim.

Snooww

Kayıtlı Üye
Sabah kanalın hakkında kısmına göz atmıştım. Belki kurgu olduğu yazıyordur, eğlence amacında yapılıyordur diye. Ama hakkında kısmına gerçek olayları çekiyoruz diye eklemiş. Bende şu yönergeleri izledim.
Bildir-Yanıltıcı içerik-Hilekarlık/sahtekarlık
Size de tavsiye ederim.
Korku paranormalite çeken her kanal zaten gerçek olay çekiyoruz der medea emin ol ama işin aslına gelelim hepsi bir ton zırvalıktan ibaret her harabe yerde cinler varmış gibi davranıyorlar.Olsa bile dahi bunu biz insanoğlu algılayamayız , onlarında biz burdayiz diyecek hali yok.Son söyleyeceğim artık rahatsız etmekten sürekli isimlerini zikredip dalga gecmelerinden vazgecseler keşke

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kamerayla yakaladım görüntüledim diye başlayan hiçbir videoyu gerçekçi bulmuyorum açıkçası.
Sosyal medyada bu tür nice videolar var.
Onları kamera ile görüntülemek bukadar kolay olsa normal gözümüzle de çok kolay görebilmemiz gerekirdi herzaman.

Ü

Üye silindi 70925

Korku paranormalite çeken her kanal zaten gerçek olay çekiyoruz der medea emin ol ama işin aslına gelelim hepsi bir ton zırvalıktan ibaret her harabe yerde cinler varmış gibi davranıyorlar.Olsa bile dahi bunu biz insanoğlu algılayamayız , onlarında biz burdayiz diyecek hali yok.Son söyleyeceğim artık rahatsız etmekten sürekli isimlerini zikredip dalga gecmelerinden vazgecseler keşke
Bu tarz videoları hiç takip etmediğim için belirtip belirtmediklerini bilmiyordum. Zaten kamera ile görüntülerini elde edebilmek mümkün değil. En azından içerik sahibinin dürüst olup kurgusal olduğunu yazması gerekiyordu. Yorumlara bakınca ne kadar çok insanın oltaya düştüğü anlaşılıyor. Bu da istismara giriyor bence.

Ü

Üye silindi 58480

Cinler kameradan görünmez ki zaten.

İnsanın algı merkezi üzerinden görülürler anca. O da içerik olarak kişiyi bağlar. Algı merkezi de neresi? E, epifiz bezi. Gerçekliği içimizdeki gözlemciye göre algılama merkezimiz epifiz bezimizdir. O çakrayı biz gerektiği gibi açamazsak ya da dengede kullanamazsak onlar his olarak zaten Çakra çeperine dayanırlar.

Karartı geçmeleri, gece duşa girme korkusu, yüzü sabunlayamama, izlenme hissi gibi hisler üzerinden kişi kendini içgüdüsel olarak koruma altına alır gerisine de pek karışmak istemez. Çünkü o hisleri takip ederse perdenin bir anda açılma eşiğinde olduğunu bile hissediverir. Anında başka şeyler düşünür ve kendini kurtarır.

Ü

Üye silindi 58480

Cin gören insan kamerasını açıp onu çekmeye çalışırsa bir anda telefonunu elinde tuttuğu cin olarak görür.

Çünkü cin artık onun odaklandığı yerden ona yansır. İnsana bakarsa insanı başka algı ile görür. Ayakkabısına bakarsa ayakkabısını başka bir yaratık gibi görür. İstem dışı olarak gözünün gördüğü şeyleri cinin ona verdiği algı ile kodlar. Ayırma ya da aşık etme büyüleri de zaten böyle yapılıyor. Karından bir cinnet geçirmede tiksiniyorsun. Ya da tiksindiğin birine veye birseye istem dışı ilgi duyuyorsun.

Yani 4.boyutun enerji bedenini 3. Boyutun kamera cihazı ile yakalamak akıl karı da değil. ?

Ha termal kameralar ya da kirliyan fotoğrafçılığı ile bir derece aura bedenler ölçülebilir. Ama bedenin enerjisini cin de yükseltir, melek te, nefs te, vesvese de. Yani enerji ölçümü saptansa bile hangi faktörün bunda başrol oynadığı yine muallakta kalır.

İbisu

Kayıtlı Üye
Cin gören insan kamerasını açıp onu çekmeye çalışırsa bir anda telefonunu elinde tuttuğu cin olarak görür.

Çünkü cin artık onun odaklandığı yerden ona yansır. İnsana bakarsa insanı başka algı ile görür. Ayakkabısına bakarsa ayakkabısını başka bir yaratık gibi görür. İstem dışı olarak gözünün gördüğü şeyleri cinin ona verdiği algı ile kodlar.
diyelim bu oldu nasıl kurtulucaz

Ü

Üye silindi 58480

diyelim bu oldu nasıl kurtulucaz

Onun senden daha zayıf olduğunu bilerek ve bu şekilde ona doğal olarak psikolojik üstünlük sağlayarak.

Ayetel Kürsi, felak, nas okumak musallat durumun yoksa onları anında kaçırır.

Musallat durumun varsa zaten okutmazlar.
Okutmuyorlarsa bil ki sen okudukça onlar yara alıyorlar. Ama sen onlara bir şekilde bedeninin kapılarını açmış olduğun için de evlerinden bu kadar kolay kovulmak istemezler. Tam tersi senin kendi bilincini kendi bedeninin küçük bir kıvrımına hapsetmek isterler. Böylece sen irade olarak zayıflarsın ve onların hertürlü oyununa gelirsin artık.

En sevdikleri şey seni delirtmek, akrabalarına saldırtmak, toplumdan soyutlamak, dine düşman yapmak, kurban psikolojisine sokmak, kadın isen de erkek isen de bedenini herkesle istem dışı olarak paylaşmak istemen VS.

Çünkü irade merkezin zayıflar ve senin bilincini onlar kendi iradeleri ile kullanarak tatlanmaya başlarlar.

Tiksindiğin şeylere meylettiğini görürsün ama sana bunu yaptıran onlardır. Kirli zevkler aldığını zannedersin ama o zevki onlar yaşar aslında. Sen ise maruz kalırsın. O yüzden de sonradan kendini suçlarsın. O haksız suçluluk duygusu ile de bunalıma sürüklenmeni izlerler.

Evet korkunç şeyler anlattım yine ?
Acı ama gerçek. Psikologların ne yazık ki çaresiz kaldığı yer tam da burası.

Bedendeki musallat aldırılmadan psikolojik destek almak işe yaramayabiliyor. Çünkü sağlam bir psikolojiye ulaşsan bile hayatın bu tabakasını bilmediğin için iç seslerin seni sürekli yanıltacağı yerden yükselmeye devam edecek.

Çünkü musallat biliçlidir. Daha da kötüsü onun artık sana takık olmaktan başka bir sosyal hayatı da yoktur. İşe gitmez, geçim derdi yoktur. Tüm negatif enerji rızkını senden temin etmeye çalışır çünkü.

Ne yazık ki toplumda bu konular bilinmiyor. İntiharlar da artıyor Malesef. Bunalıma sürüklenmemek için kendi ile cebellesiyor insanlar.

Neden? Çünkü namaz yok. Zikir yok. Zina ve günah hayat trendi olmuş. Bu şartlar altında da çok kolay ortak oluyorlar sana.

1 insan 100 yıl yaşıyorsa, nir cin 1000 yıl yaşıyor. Sen iki çocuk yapıyorsun torunlarını görüyorsun en fazla. Ama cinler 14 göbek ceddine kadar sağlar. Yani çok kalabalıklar. Ve sadece enerji arayışı içindeler. Biz hem sosyal hayat yaşayıp hem sakınmak zorundaysak onlar sadece musallat olacak yer arıyorlar.

Corpor

Kayıtlı Üye
Gündüz de vardı bu konu, bilinçsizce cinli şeyleri hep gece açasım geliyor bi de altını çizmişim yazının, acaba bu bi işaret mi:rolleyes:

Vallahi bende üstadlarımızın yorumlarından sonra üstlerde durmasın diye yorumları okuyup beğenip geçiyordum, ama her yeni yorumda heyecanlanıyorum.? Gerçi aramıza yeni gelenler için bu konu bir yol gösterici olabilir de. Çünkü paranormal sevdalıların aşkı ilk başta youtubede başlıyor ve yalanlara kapılıp gidiyorlar. Bende öyleymişim bu konuyu açana kadar. İyiki de açtığımı düşünüyorum kendi açımdan. Gizlimabet bana çok şey katıyor. Henüz harekete geçemesem de oldukça kaliteli konular ve kaliteli insanlar mevcut. Hatta öyle bir üstadlar var ki sabaha kadar anlatsa dinlerim. Tek kötü yönleri yazdıkları yazının bitmesi. :)

dünyalı

Kayıtlı Üye
kamera ile bu görüntü yakalanmış olsaydı muhtemelen kamerada bozukluk gibi algılanan cızırtılar ve uydusu bozuk tv görüntüsü gibi birşey izlemiş olurduk. .. Enerjilerimiz farklı boyutlarımız farklı frekans desen ona keza....biz olup biteni bu şekilde basitçe algılamazdık diye düşünüyorum....Kabak gibi çarşaflıyı koymuşlar :)