Gerçek Safran Mürekkebi Fiyatı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blood10

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar gerçek safran mürekkebi fiyatı nedir acaba? Bu konu hakkında kesin bir bilgi almam gerekiyor.. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.. Sevgi ve saygılarımla..

AğLan

Kayıtlı Üye
kalem gibi yazma kalıbıyla 50tl arası deişiyor boyuna göre

blood10

Kayıtlı Üye
Gerçek safran mürekkebinin 150-200 tl arasında değiştiğini duydum gerçeklik payı nedir?

codzombi

Kayıtlı Üye
safran çiçeğinin 1 gramı 10 tl . Toptan alırsan belki indirimler olur , iran safranı ve bizim safran arasında kalite farkı var. bazen de sahte olabiliyor dikkatli lmak lazım güvenilir bir yerden alırsan daha iyi olur . daha sonra mürekkep kısmı basit zaten zor bir şeyi yok .

mmaabbeet

Kayıtlı Üye
Safran ve safran mürekkebi sitede bayağı konuşulmuş temin hususunda sıkıntı var sanırım. Ben Safranbolu'da yani Safranın memleketinde yaşıyorum. Site yönetimi uygun görürse dileyen arkadaşlara temin konusunda yardımcı olabilirim ...

zero2900

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 5704 Bu gerçek safrandır rengi daha açık..

Ekli dosyayı görüntüle 5705 Bu da sahte olan.

Safran ve safran mürekkebi sitede bayağı konuşulmuş temin hususunda sıkıntı var sanırım. Ben Safranbolu'da yani Safranın memleketinde yaşıyorum. Site yönetimi uygun görürse dileyen arkadaşlara temin konusunda yardımcı olabilirim ...

O safrandan safran mürekkebi yapılmaz. Yapılsada koku ve muhteviyatı yeterli kalmaz. Önce safran mürekkebi neden kullanılır bunu bilmek lazım. Sonra tarifini usulünü bilip evde yapmak lazım. Oratalama yarım su bardağı safran mürekkebi gerçek malzemeler kullanılırsa 300 Tl tutmaktadır. İçinde iran safranı amber siyah misk beyaz misk gül yağı gül suyu ve süzmede halis ipek mendil kullanılır. Bu nedenle pahalı tutar. Sevgili AJA gösterdiğiniz renk sahteliği temsil etmez içine konan siyah misk de ona koyu renk verir. Zaten iki mürekkeb vardır SAFRAN MÜREKKEBİ ve MİSK-İ ZAFERAN MÜREKKEBİ "FARKLIDIR" Bu iki mürekkebi bibirine karıştırmamak gerekir. Safran mürekkebi denen şey bariz safran suyudur. Misk-i Zaferan ise amber siyah ev beyaz misk gül yağı gül suyu ve safran içerir. Rengi yazıldığında kırmızı olur. Safran mürekkebi iel yazılan nusha ise sarı olur. Altın sarısından daha açık huzur verici bir sarı.

mmaabbeet

Kayıtlı Üye
Hocam fiyatı biraz fazla uçuk yazmışsınız 1 gramı 15-20 Tl ye temin edilebilir safranın ki 1 gramda az gibi gelmesin sadece bir kaç yaprağını kullanarak bir hokka mürekkep elde edilebiliyor ki bu ortalama 5 hokka yapar yani kısaca sürekli bu işle uğraşmayan bir iki vefk muska yazacak insanların işini fazlasıyla görür 1 gram safran .:)

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Ben geçen sordum 25 tl dedi azdı ama bence vefk için yeterliydi.Sahte safran ve orjinali hakkındada bilgi verdi tabi aktar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...