Geç Kalmak, Embriyo ile Kısa BirSohbet

albus

Kayıtlı Üye
Ben neredeyse her yere geç kalırım.
Başka bir konuşma sırasında bu konu gündeme geldi.
Ve çok güzel, verimli bir sohbet ortaya çıktı.
Sizle paylaşmak istedim..

embriyo' Alıntı:
albus' Alıntı:
Geç kalmak.
Daha çok bu yüzden uyarılıyorum.
Nerdeyse her yere geç kalırım.
Acaba bunun için ne yapmalıyım embriyo?

Neredeyse her yere geç kalırım diyerek bilinçaltınızda kod oluşturuyorsunuz.

''Geç Kalmak İstemiyorum'' Yerine ''Zamanında Gitmek İstiyorum'' Deyin:

İnsanların istediklerini elde edememelerinin tek sebebi,olmasını istedikleri şeyler yerine olmasını istemedikleri şeyler üzerine düşünüyor olmalarıdır.
Örnek:''Geç kalmak istemiyorum'' düşüncesi sizin geç kalmanıza neden olur. Çünkü bu düşüncede baskın olan bir şeyi ''istememek''tir. Oysa sonuca varmak için ''zamanında gitmek istiyorum'' diye düşünmeniz gerekir. Beyninizi ''istemedikleriniz'' üzerine değil ''istedikleriniz'' üzerine düşünmeye programlayın..

Israrla Düşündüğünüz Her şeyi Çağırırsınız:

Siz ona inansanız da inanmasanız da onu anlasanız da anlamasanız da çekim yasası işleyişine daima devam eder. Bu yasa ''hayır''ları, ''değil''leri, ''olmaz''ları hesaba katmaz.
Örnek: Siz ''bu kadar işle başa çıkamam'' diye düşündüğünüz zaman çekim yasası bunu şöyle kaydedecektir: ''Başa çıkamayacağım kadar çok iş istiyorum''

"Randevularıma ve okula zamanında gitmek istiyorum." gibi şimdiki zaman ekiyle olumlamalar geliştirebilirsiniz. Sabah uyanınca ve gece yatmadan önce 21 gün boyunca yapmalı ve bilinçaltı kodlarınızı değiştirmelisiniz. 21 gün önemli. Zihinimiz alfa (7-14 hz.) aralığındayken yapmamız gerekiyor. Bilinç düzeyinde yapılan olumlamalar genellikle egomuzun tesiriyle ters tepebiliyor. Olumlama yapayım derken daha çok olumsuzluk hatırlatan geveze zihin ortaya çıkıyor. Bu nedenle bu çalışmayı zihnimizin doğal süreçte alfaya girdiği zamanda yani sabah uyanır uyanmaz ve gece uyumadan hemen önce yapmamız gerekiyor. Ya da kendinizi nasıl bu alana yani hipnoz alanına çekebileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Düzenli meditasyon yapan kişiler istedikleri zaman zihni sessizleştirmeyi başarabilirler. Zaman zaman sessizce hiç bir şey düşünmeden, nefesinizi dinleyerek, meditasyon müzikleri dinleyerek oturmak bile en basit ve etkili meditasyon yöntemleridir. Bu şekilde oto-hipnoz yapmış olursunuz.
İyi forumlar:)

embriyo' Alıntı:
albus' Alıntı:
Çok açıklayıcı bir yazı.
İlgin için teşekkür ederim.
Geç kalmak problem doğuruyor hep.
Ve bu problemde problemleri doğurunca..

Bu yazıdan başkalarında yararlanmalarını isterdim embriyo.
İzninle bu özel mesajı ,mesajın senden geldiğini belirterek bir konuda benim gibi her yere geç kalan üyelere ithafen paylaşmak istiyorum.

Bu güzel cevap için yeniden teşekkür ederim.

İstediğinizi yapabilirsiniz:)

endlesspear

Kayıtlı Üye
Ah o geç kalma sorunu :S Ben de her zaman her yere geç kalıyorum. Bu olumlamayı denemeye bugünden itibaren başlıyorum, bari buna geç kalmayım :D Çok teşekkürler paylaşım için hem size hem de Sayın Embriyo'ya :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Ben tam dakikasında gidiyorum ne hikmetse :) Saat 12'de ordayım dersem tam o vakitte orda olurum.

Kimbu

Kayıtlı Üye
Bekletmekten ve bekletilmekten hiç hoşlanmam, çok dakiğimdir. Başak burcunun belirgin özelliği bu fakat her başak böyle değil. Hatta dakikliğin ötesinde geç kalma telaşı ve tedirginliği olduğu; bunun sebebinin de asıl yönetici gezegeni olan - Marduk gezegeni olduğu varsayılan - x gezegeninin kayıp olması ve bunun akabinde telaş, endişe ve kuruntu yaratması olduğunu okumuştum bir yerde. Bu durumda bile dakik olan başakların asıl gezegeni yörüngede olsaydı nolurdu acaba? :D

Zika

Kayıtlı Üye
Bu tarz sorunlar bende de var,21 gun deneyecegim.tesekkurler paylasim icin

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Çok güzel bir yazışma ve paylaşım olmuş. Burada ki kilit nokta; "-Beyninizi "istemedikleriniz" üzerine değil "istedikleriniz" üzerine programlayın." olmuş. Bu yazıdaki tavsiye tüm problemli alanlarımız için geçerli,sadece geç kalma konusunda değil elbette.Sitemizdeki bu tarz kilit cümleleri(ki bana göre hayat kurtaran tavsiyeler) bir kağıda yazıp ve mümkünse çoğaltıp odamızın duvarına,sonra okumak üzere aldığımız kitabımızın arasına,giysi dolabımızdaki herhangi bir rafa koyarsak zamanı gelipte o noktayı kullanırken bu nasihatler tekrar tekrar gözümüze ilişirler. Ve bu sözleri eyleme geçirip hayatımıza sokmamız kolaylaşır.