Fotoğraflardaki yazılanları okuyabilen varmı?

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Merhaba arkadaşlar;
Evimde bunu buldum dolabımın içinde ne için olabilir okuyabilen varmı?

Ekli dosyalar

• BEAA6E90-41E7-4175-AAF7-F35E1E42F76D.jpeg
    BEAA6E90-41E7-4175-AAF7-F35E1E42F76D.jpeg
    94.4 KB · Görüntüleme: 66
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 62179

Ortasında kıtmir yazıyor. Etrafında da Ashab - ı Kehf'in isimleri yazıyor. Bir ara intrnette sıkça Kıtmir Kolye adıyla satılan bir kolye görüyordum. Yazıların yerleşimi bu şekildeydi diye hatırlıyorum. Zararsız bir şey, genelde korunma amaçlı ya da bulunduğu yere bereket getirmesi amacıyla kullanılıyor diye biliyorum.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
@yektasif in dediği dogru ama böyle şekilli ayet olmayan yazılar sünnete uygun değil. Korunmak isteyen felak nas ayetel kürsi yi okusun.
Ayet olsun yani.
Buradaki isimler hangi rivayet yoluyla gelmiş bilmiyorum. Çünkü. KURAN da bulunmuyor.
Böyle yazılarla korunmaya gerek yok. Başka imtihanlar sıraya diziliyor sonra onlarla baş edemiyorsunuz iyice hayatınız içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Başınıza gelene razı olun, her şey yoluna girer.
İlk kural rıza göstermektir. Sabır ve şükürle tevekkül eden kul dünyada da ahirette de felaha erer.

Sipsy

Kayıtlı Üye
İş
MağaZacılık
Çok teşekkürler yorumlarınız için.. dolapta buldum oraya nasıl geldi kim koydu bilmiyorum merak ettim ve korktum çok sağolun

Ü

Üye silindi 62179

@yektasif in dediği dogru ama böyle şekilli ayet olmayan yazılar sünnete uygun değil. Korunmak isteyen felak nas ayetel kürsi yi okusun.
Ayet olsun yani.
Buradaki isimler hangi rivayet yoluyla gelmiş bilmiyorum. Çünkü. KURAN da bulunmuyor.
Böyle yazılarla korunmaya gerek yok. Başka imtihanlar sıraya diziliyor sonra onlarla baş edemiyorsunuz iyice hayatınız içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Başınıza gelene razı olun, her şey yoluna girer.
İlk kural rıza göstermektir. Sabır ve şükürle tevekkül eden kul dünyada da ahirette de felaha erer.

Evet size tamamen katılıyorum Rabbin ayetlerine sığınmak varken böylesi uygulamaları asla onaylamıyorum. Sadece sayın Sipsy'nin içini rahatlatmak adına kötücül bir kullanımının olmadığını söylemek istedim. Bu güne dek Ashab_ı Kehf isimleriyle yapılan bir büyü ya da farklı uygulamaya rastlamadım hiç. İnternette gördüğüm kadarıyla hep nazardan korunma amaçlı kolye olarak taşınıyor, yahut ticari mekanlarda bereket amaçlı duvara asılıyor. Bir yandan da Kur'anda geçmiyor olması da ilginç, acaba bu isimlerin geçtiği ilk kaynak nedir merak ettim. Araştıracağım mutlaka. Maalesef ülkemizde kaynağı bilinmeden uygulanan bir sürü şey var. Yeteri kadar bilmiyor ve araştırmıyoruz toplum olarak.
Çok teşekkürler yorumlarınız için.. dolapta buldum oraya nasıl geldi kim koydu bilmiyorum merak ettim ve korktum çok sağolun
Rica ederim. Bence hiç korkulacak bir durum yok. Belki ailenizdeki büyüklerinizden biri kendince bir şeyi amaçlayıp koymuş olabilir. Size olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi olmaz.