Film ve Dizi Replikleri

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Peki ya o adam ? Adının Guy Fawkes olduğunu ve 1605 yılında Parlamento Binası'nı havaya uçurmaya çalıştığını biliyorum.
Ama aslında kimdi o ? Nasıl biriydi ?
Bize adamın kendisini değil, savunduğu fikri unutmamamız söylendi. Çünkü bir insan başarısız olabilir. Yakalanabilir, öldürülebilir ve unutulabilir.

Ama bir fikir 400 yıl sonra bile dünyayı değiştirebilir.

Fikirlerin gücüne doğrudan şahit oldum. İnsanların bir fikir uğruna birbirini öldürdüklerini, hayatlarını feda ettiklerini gördüm.
Bir fikri öpemezsiniz, ona dokunup sarılamazsınız. Fikirler kanamaz. Onlar acıyı hissedemez. Ve onlar sevemez.

Özlediğim bir fikir değil, bir adam. 5 Kasım'ı unutmamamı sağlayan bir adam.

- V

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Dinleyin Sürüngenler !

Sizler özel değilsiniz. Sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz.
Sizler paranız kadar değilsiniz. Bindiğiniz araba değilsiniz. Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz.
Sizler iç çamaşırı değilsiniz. Herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz !

Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip, dans eden pislikleriyiz !
Hepimiz, aynı pisliğin lacivertiyiz !

- Fight Club

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Biz televizyon izleyerek ; milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olmayacağız.
Bizim neslimiz Büyük Depresyon'u ya da Büyük Savaş'ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş.
Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
- Kim, kimsin sen ?
+ Kim ? Neye göre kim, maskeye göre mi yoksa içimdeki ben'e göre mi ? Maskeli bir adamım ben.
- Bunu görebiliyorum.
+ Elbette görebilirsin. Senin gözlem gücünü sorgulamıyorum. Maskeli bir adama, kim olduğunu sormandaki paradoksa dikkat çekiyorum.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Sakın bana, ben de sevdim deme. Seninki sevgi değil, hınç. Hınçla sevilmez. Yok haksız tahrik, yok iyi hal.. İndire indire bir madalya takmadıkları kalmış sana.

Her zamanki gibi gereği düşünülmüş de, gereği yapılmamış o mahkemede.

Neden senin gibi, üniversitede devrimcilik oynayıp, sonrada zengin bir herif bulup kıçımın üzerine oturmadım mı ? Söyleyeyim, canım istemedi ! Benim canım bir şeyler yapmak istedi, gerçek bir şeyler..

- Belki bir taşla, iki kuş vuruyorsundur. Olamaz mı ?
+ Asla ! Hala biraz da olsa idealist biri olduğum için, her kuşa ayrı taşım var benim.

- Alzheimer çok ciddi bir hastalık.
+ Benim gibi ciddi bir adama da öylesi yakışır zaten.

- Şahsiyet ❤️ H. Bilginer

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
- Simbelmyne, atalarımın mezarlarında bitmiştir ezelden beri. Artık oğlumun mezarını örtecek.
Heyhat, bu kem günler bana denk gelecekmiş. Gençler yok oluyor, yaşlılar kalıyor.
Bu kadar yaşamak, soyumun sonunu görmek içinmiş.

+ Theodred'in ölümü senin suçun değildi.

- Babalar, oğullarını gömmemeli.

Rohan Kralı Theoden :cry: