Feng Shui İle Eş Bulmak

ikbal1505

Guest
Açıkçası beni “Feng Shui”ye iman ettiren, yaşadığım ilk örnekte aldığım sonuçtu. O dönemde fellik fellik “hayat arkadaşımı” arzuluyordum. Derken Reiki hocam Gülüm, bana aldığı Feng Shui eğitiminden bahsetti ve bana eşimi bulmam için önerilerde bulundu. Gülüm bana önce evindeki “ilişkiler köşesini bul ve oraya öpüşen bir çift heykeli koy” dedi. Hemen gidip bir hediyelik dükkânından, tepesinde mumluk olan öpüşen bir çift heykeli almıştım.

Sıra gelmişti “İlişkiler” köşesini bulmaya. Bu köşeyi bulmak için önce sırtımı evimizin giriş kapısına verdim ve evimin en sağ üst köşesini belirledim. (Bu tekniği odanızda da uygulamanız mümkün ki bu durumda oda kapısına sırtınızı verip,en sağ üst köşeyi belirleyin.) Sonra da bu köşeye heykeli yerleştirdim. Yine Gülüm’ün önerisine uyarak heykelin mum başlarına da pembe kalpli iki mum koydum. (“İlişkiler” köşesindeki tüm çalışmalarınızı ikili yapıyorsunuz hiç unutmayın. Çünkü “çift”i temsil eden objeler bulmanız gerekiyor.) Heykeli ve mumları yerleştirdikten sonra, içimden “Hayat arkadaşımı bana getir” diye defalarca dua ettiğimi hatırlıyorum evrensel güce. Aradan üç ay geçtikten sonra –şimdi eşim olan- kız arkadaşımla heykele bakıyorduk ve şaşkınlık içinde onun, heykeldeki kızın birebir aynısı olduğunu görüp, birbirimize bakakalmıştık. Peki, bu nasıl olmuştu?

Öncelikle ben niyetimi gerçekleştirmeye artık hazırdım, ama içimdeki yaratıcı harekete geçirecek ve o kişiyi bana çekecek bir sembole ihtiyacım vardı. Bu sembol de o heykeldi. Ben evrene, ne istediğimi sembolik bir dille ifade etmiştim ve sadece Çi’nin bu isteğim için daha güçlenerek aktığını düşündüğüm bir konuma o sembolü yerleştirmiştim. Tabii “İlişkiler” köşesini sadece eş bulmak için değil, mevcut eşinizle ilişkiniz açısından değerlendirmek de mümkün. Yalnız bu köşede kıpkırmızı bir renk değil de, pembe renk kullanmak daha yararlı; çünkü çok kırmızı, çok ateş demek ve kavgası dövüşü bol bir ilişkiniz olabiliyor.

The Wise-H.Celiktas