Falcının dediği?

ecrinekinn

Kayıtlı Üye
Merhaba, bugün falcıya gittik bir kaç arkadaşımla ve baktığı falı kağıda döktü sonrasında bu kağıdı 1 hafta sonra yakmamızı söyledi. Kağıtta Allahın arapça ismi yazılıydı ve bu durum garibimize gitti. Bu büyü falan olabilir mi? Açıkçası biraz şaibeli geldi. Sebebini de Allahın ismi çöpe atılmaz diyerek açıkladı. Yardımcı olabilir misiniz?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Fal bakanda baktıranda şirke düşer.
Tövbe edin bir daha gitmeyin.
baktığı falı kağıda döktü
Bu tabiri açmalısınız, tam anlaşılmıyor.

Adam size الله ın adının yazılı oldugu bir kagıdı kasten yaktırıyorsa muhtemel kâfirdir(Allah en dogrusunu bilir). Çünkü kafir cinlerle çalışan bir falcıdan başkası Allah ın adını gidin yakın demez/diyemez.

Siz biraz şüphe edince de çöpe atılmaz diyerek kandırıyor. Çöpe atılmaz amenna ama topraga gömülebilir, denize de atılabilir. Çünkü temiz ve temizleyicidirler.

Ayrıca o kağıdı yakarsanız başınıza cin musallat olabilir ve kağıda ne gibi bir işlem yapıldığını bilmemekle birlikte hiçbir şeye vakıf olmadıgınız için külliyen tehlikeli bir durum.

Kağıdı size neden verdi, neden yaktırıyor, neden bir hafta sonra? Bunlar belli kocaman bir oyundur. Tamamiyle kendi amacına hizmet eden bir kağıtta olabilir ya da tammamiyle الله ın adını yaktırmak maksatlıdır, zevk alıyordur. Sonuçta kâfir. KURAN ı yakan, basan, Allah a küfreden yok mu? Bu bir hakaret biçimidir.

Allah a kullarının ne kadar cahil oldugunu göstermek istiyor da olabilir. Arkadan cinleriyle kıs kıs gülüyorlardır sonra da bu haberi baş şeytan İblis e iletip toplu bir kahkaha tufanı kopartıyorda olabilirler.

Emin oldugum tek şey var ki, ben abartmıyorum hepsi mümkündür. Onlar işini yapıyor. Sorun sizde gitmemeliydiniz.

Kaç para verdiğinizi bağışlarsanız, bilinçleniriz.

Teşekkürler, sevgilerimle.

ecrinekinn

Kayıtlı Üye
Gerçekten tövbe ettim bu olaydan sonra. Dediğinizi açarsam eğer saçma sapan bir sürü insan ismi söylemişti tanıyor musun diyerek onları yazmıştı kağıda ve anne ismi gibi kişisel bilgiler vardı. Onun haricinde kağıdın altına pentagram işareti çizmiş ve içine arapça bir şeyler yazmıştı. Biz ilk başta arkadaşlarımla şarlatan olduğunu düşündük ama siteden öğrendiğim kadarıyla belirttiğiniz gibi yakmak hele ki Allah’ın ismini yakmak çok fazla bir saçmalık. Ama dediği şey yazdığı yazıyla uyuşmuyordu oradaki harflerin Allah yazısıyla ufaktan yakından alakası yoktu bu yüzden bizlerde ayetel kürsi eşliğinde tövbe ederek bu kağıtları yaktık. Cahillik ettik belki ama yinede içimde bir şüphe kaldı.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Sonuçta bir kağıt ve mürekkeptir...

İster yakın, ister küllah yapıp kafaya takın...

Hiç Bişey farketmez.

Ü

Üye silindi 56746

İngilizceyi udemy deki kurslardan mı öğreniyorsun youtube mu, kurs bakıyorum da amacım altyazısız film izlemek..
Orkun Londoner diye birini takip ediyorum youtube da, enerjisini çok seviyorum (y) bir de prison break izliyorum epey sardı :p sevdiğim dizi olunca kalıpları daha kolay öğreniyorum

Ü

Üye silindi 58480

İngilizceyi udemy deki kurslardan mı öğreniyorsun youtube mu, kurs bakıyorum da amacım altyazısız film izlemek..

En iyi yontem sevdigin sarkilarin sarki sozlerini ezberlemek. Boylece kaliplar ve kurallari kalici olur. Cumle kurarken ya bir sozu anlarken sarkilardaki kaliplardan otomatik esleme yaparak double-check etmis olursun.

Hafizlar Kurani nasil ezbeliyor ? Tabi ki sarki soyleyerek. Unuttugun bir sarkinin sozlerini nasil hatirliyorsun ? O sarkiyi sesli soyleyerek ; )

Beyin ahenkle calisir. Frekansla calisir.

Ingilizce gunluk konusmalari 2 ayda toparlamak icin 2 dizi tavsiyem var :

1 - Full House
2 - Friends

Atom parcalamiyorla sadede durum komedisi ile size kaliplari ogretiyorlar adeta.

Ceydacan

Kayıtlı Üye
The crown izliyorum bende kraliyet ailesini dizi güzel