falcılığa giriş

cemulusoy1

Kayıtlı Üye
Babaannem zamanında iyi bir falcıymış herkesin kurşun döktürmek için falan ona uğradığını öğrendim bildiğim kadarıyla da ailede böyle biri varsa benimde fal yeteneğimin olma ihtimali yüksek babaannem el verdiği için. Bu yeteneği nasıl açığa çıkarabilirim?

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,
Öncelikle bu yeteneğin ya da yetinin size miras kalıp kalmadığını net bir şekilde biliyor olmanız gerekir. Ardından gerekli destek verilebilir.

Bilginize Saygılarımla

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kahanet yeteneği olan kişiler çocukluğundan başlayarak zaten normalden farklı bir algıya sahiptir. Beş duyunun dışında da Hisseder, görür ya da duyarlar. Duyu dışı algılama dediğimiz durumu yaşarlar yani. Ailede birinin olup olmaması önemli değil. Kişi zaten kendisinin farkındadır. Yaş açıkça yaptığı eylemin farkındalığına vararak yapar. Araştırmaya başlar. Onlarca farklı konu da kendini geliştirebilir. Bazıları da hiç teorik bir bilgi almadan içsel olarak yoluna devam eder. Formumuz bu konularla dolu zaten. Astrolojiden, Tarota, çakra sistemlerinden, majikal sistemlere kadar. Şu noktadan ilerleyin demek doğru olmaz. Kendi yolunuzu kendiniz bulacaksınız. Araştırın, sorgulayın içsel rehberliğiniz size yol gösterecektir

sallama

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Konuyla ilgili bir sorum olacak. Anneannem 15-20 yıl kurşun dökmüş, yaptığı işte epey tanınmış ve yetenekli biriydi. Geçen yıl kendisi bana el verme lütfunda bulundu. Kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum fakat yol yordam bilmiyorum. Kendisinin bana öğretme ihtimali yok artık, ne yazık ki aramızda değil. Bilen, yardımcı olabilecek birinden yardım almak isterim.

Diamons

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Konuyla ilgili bir sorum olacak. Anneannem 15-20 yıl kurşun dökmüş, yaptığı işte epey tanınmış ve yetenekli biriydi. Geçen yıl kendisi bana el verme lütfunda bulundu. Kendimi bu konuda geliştirmek istiyorum fakat yol yordam bilmiyorum. Kendisinin bana öğretme ihtimali yok artık, ne yazık ki aramızda değil. Bilen, yardımcı olabilecek birinden yardım almak isterim.

El verme durumu nasıl oluyor ?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Bu konuda teknik olarak mı yardım istiyorsunuz? Kurşun dökme ritüeli ile ilgili birçok yerde belirlenmiş temel sistematikler vardır. Bu sistematik üzerinden gidilerek kurşun dökme işlemi gerçekleştirilir. Ev verme işlemi bir inisiliye çalışmasıdır. Anadoluda bu işleme el verme denilmekte. Önce kurşun dökmenin temel aşamaları hakkında bir araştırma yapın derim. Anlamlandıramadığınız bir nokta olur ise o zaman size yardımcı olabiliriz. Yeteneğin geliştirilmesine yönelik bir yardım ise talebiniz @URUMHAMATAHAYİL 'in üstteki mesajını okumanızı tavsiye ederim. Sevgi ve Işıkla...

Lucifernyan

Kayıtlı Üye
el nasıl verildiğini bilmiorum biri açiklyabilirmi
Üzerinde el olan kişiler sadece el verebiliyor, en başından el o kişiye nasıl geliyor bilmiyorum. Üzerinde el olan kişi zamanı geldiği zaman artık el vermesi gerektiğini ve vereceği kişiyi hisseder, kararlaştırır daha sonrasına çeşitli ritüel ve dualar ile el vereceği kişiye kısaca nurunu aktarır. Sadece kadınlar kadınlara, erkekler erkeklere el verebiliyor diye biliyorum yanlışım olabilir net de pek bilgi yok netden öğrendiğim ve el alan bir ablamın anlattıklarında hatırladığım kadarıyla yazıyorum :)

Enneagram

Banlı Kullanıcı
En önemli detayı vereyim, kimse söylememiş. Fal ile kurşun dökmek aynı şey değildir.

Ve falın el almak ile hiç bir baglantısı yoktur, ayrı şeyler.

En başa dönelim. Faldan kasıt ne idi? Babaanneniz ne yapardı?

Meselâ Batı dillerinde fal, kehanet ve bakıcılık “divination” kelimesiyle ifade edilmektedir. Ancak yine de falcılık, kehanet, büyücülük, bakıcılık ve sihirbazlık arasında farklar vardır.
Fal genelde ya bazı alet ve vasıtalarla ya da bazı yöntemlerle tahminlerde bulunma, içinde bulunulan zamanla ve gelecekle ilgili yorumlar yapma işidir. Kehanet ve bakıcılıkla ortak yönleri varsa da fal özü itibariyle farklıdır. Çünkü kehanet ve onun özel bir şekli olan bakıcılık cinler yardımıyla veya özel yeteneklerle (bakış, seziş vb.) icra edilir. Bu bakımdan falcı kâhin ve bakıcıdan farklıdır. Kâhin (şaman), riyâzet sırasında aç kalıp kendinden geçtiği ve vecde ulaştığı durumlarda gözle görülmeyen varlıklardan özel olarak bilgi aldığını iddia eder. Bakıcı kâhinlerin göz yeteneği gelişmiş bir sınıfıdır; ateşe, suya, yağa ve diğer bazı şeylere bakarak açıklamalar yapar. Falcı da bazı şeylere bakar, belirli işlemler yapar, özel alet ve vasıtalar kullanır; ancak onun farklı bir yeteneği ve uymak zorunda olduğu zühd kuralları yoktur. Falcı bazı teknikler, kurallar ve söz kalıplarıyla belirli şeylerden anlamlar çıkarıp olumlu veya olumsuz sonuçlara ulaşır. Ayrıca falda şimdiki zamanla veya gelecekle ilgili bir tahmin söz konusu iken sihir ve büyüde mevcut durumu iyiye yahut kötüye yönlendirme ön plana çıkmaktadır.
~Alıntı~

Başta büyü ve sihir olmakla birlikte hepsi haramdır, bir kısmı da külliyen hurafedir.
Falcıların dedikleri bazen doğru çıksa bile, Allah’tan başkasının her şeyi bilecegine inanmak küfürdür. Kişiyi şirke sürükler.

El almak ise çok çeşitli olmakla birlikte ocaklı diye tabir edilen Anadolu dan günümüze azda olsa hala kesilmeyen islam akaidine aykırı ritüeller mevcutsa kabul edilmez, bid'at karışmıştır, günaha sokar hatta kimi ritüeller tamamiyle şirktir.
Fakat ayet hadîsler ile bazı muska cevşen türü yazılar yazmak kurşun dökerek nazarı def etmek gibi şirke sokmayacak uygulamaları caiz görülür. Bunlar İslam da icma ve kıyas ile belirlenmiştir.
Tekrar ediyorum falın bunlarla zerre alakası yoktur.
Ya siz yanlış cümle kullanıyorsunuz ya da babaanneniz ortaya karışık hem fal bakıyordu, hem ocaklı kültürünü devam ettiriyordu(dogru-yanlış) ya da bulunduğu muhitte mahalleli, köylü ona öyle oldugu için itibar ediyordu. Nefsine yenik düştü şeytanların oyununa geldi. Yani var bir sorun.
Müslümansanız durum bu.

Babaanneniz den aldıgınız elin türü nedir, biraz açar mısınız?
Sadece kurşun dökmemiydi algılayamadım. Hem size neden versin, verse böyle mi olurdunuz?
Yaş kaç?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Üzerinde el olan kişiler sadece el verebiliyor, en başından el o kişiye nasıl geliyor bilmiyorum. Üzerinde el olan kişi zamanı geldiği zaman artık el vermesi gerektiğini ve vereceği kişiyi hisseder, kararlaştırır daha sonrasına çeşitli ritüel ve dualar ile el vereceği kişiye kısaca nurunu aktarır. Sadece kadınlar kadınlara, erkekler erkeklere el verebiliyor diye biliyorum yanlışım olabilir net de pek bilgi yok netden öğrendiğim ve el alan bir ablamın anlattıklarında hatırladığım kadarıyla yazıyorum :)
Doğrudur nette çok bilgi yok.
Sadece kadın kadına erkek erkege verir diye bir kaide yoktur. Mahremin olan karşı cinsten el alınabiliyor.
Örnegin kayınpederinden bir gelin, karısından koca, abi kız kardeşinden, anne oğlundan, erkek torun anneannesinden, kız torun dedesinden gibi.

Bunu şahıs belirlemez tabi, Allah ın dilemesiyle olur. Çünkü kendisine ait olmayan bir meziyet kişiden istenmez, asıl sahibi olan Allah verir.

El alan kişi her şeyden önce şunu bilmeli ki Allah abes iş yapmaz. Gün gelir o nimet kullanılır. Belli ki kuluna öyle bir imtihan lütfetmiş. Her nimetin külfeti de olacaktır, unutmamak lazımdır. Keşke bende de olsaydı demek lüzumsuzdur.
Kim istemez ki doga üstü güçler degil mi?
Düşünsenize her derde deva şifai gücünüz olacak. Vaoww, gibi dursa da öyle değildir. Zaten öyle olması için o kişi yoğrulurda yoğrulur, imtihan üstüne imtihanlar yaşar en çokta sabrı sınanır. Tabi her el alanın seviyesi de bir olmaz. Kişinin salih kimselerden olması gerekir.
Bir seviyeye kadar Allah tarafından getirilirler ama gerisi tamamiyle kendi gayretleriyle gerçekleşir. Büyük günah işlememesi icab eder, ufak olanları da arttıkça okumalarındaki tesir azalır. Görevi başladıysa durum böyledir. O süreçte de zaten sınanmaya devam der.
Şeytanın tasallutuna kapılırsa imansız da gidebilir her mümin gibi son nefeste kimin imanlı kimin imansız gideceği yine de belli olmaz. Dışardan dindar sanılır, halk öyle zanneder ama içten çürütülmüştür. Bunu insanlar anlamaya bilir.

[XTR] Similar Threads