Ezoterik 5 yasa

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
-Mentalizm yasası

Evren ve yaşam bütünün zihninde'dir.Ruhsal beyin ile BÜTÜN sürekli iletişim halindedir.Bütün'den kastedilen yaradandır.
Hermetizme göre yaşam ve evrenin doğası zihinselliktir.
Mentalizm yasasına göre evren bütün içeriği ile bütünün bir parçasıdır.
Mentalizm yani zihinsellik sağlıklı düşünme tinsel arınma ile Ruhsal düşünceyi ön plana çıkartarak insan ve yaratıcı arasında ki
Enformasyonu sağlamayı amaçlar

-Tekabül yasası

Tekabül denk gelme yasasıdır.Bazı şeylerin birbirine denk gelmeleri için tekabül edicek karşılığın uyarılmasıdır.
Atom altı bilgi yaşıyıcı parçacıklar insanın ruhsal bedeni ile enerji alışverişi yapabilir.
Mikrokozmos ile makrokozmos ve metafizik evren arasında ki uyum ve rezonans hem zihnin hemde evren ile insanın iletişimi için önemlidir.

-Titreşim yasası

Hermetik öğretilere göre herşey titreşir.
Evrende ki bütün atom altı parçacıklar elekstronlar gibi duygularımız düşüncelerimiz ve zihnimizden geçen herşey pek çok dalga boyutunda titreşir ve enerji yayar.

İnsan duygularını ve zihnini atom altı evren ve diğer insanlar ile aynı frekansa ayarlayabilir ve istenilen enerjiyi yayabilirse frekans uyumu ile tekabül yasasına göre istediği karşılık ile denk gelicektir.
İnsanlar arası ilişkiler,yaşamın evrenin ve tanrının enformasyonuna uğlaşmanın önemli bir sırrıdır titreşim yasası.
Frekans ve rezonans uyumunun sırrı bu yasa ile öğretilmiştir

-Kutupluluk yasası

Herşey iki kutupludur.Herşey aynı anda hem vardır hem yoktur.Bütün doğrular yarım doğrudur.Herşeyin iyi ve kötü güzel ve çirkin yönü aynı anda vardır.
Evrende aralarında çok az fark bulunan ve uyumlu olan herşey dönüşüme uygundur.

-Ritim yasası

Doğadaki herşey bir ritim içinde salınır.Ritim ve titreşimler ayrıca bilgiyi de taşırlar.Doğanın,insanın,duyguların kurantum evrenin kısacası görünen ve görünmeyen herşeyin bir titreşimi vardır.Kutupluluk ve titreşim yasası birbirini tamamlar.Bir tarafın ritmi nekadarsa diğer kutbun ritmide ona göre değişiklik gösterir.

makssenberg

Kayıtlı Üye
-Titreşim yasası

Hermetik öğretilere göre herşey titreşir.
Evrende ki bütün atom altı parçacıklar elekstronlar gibi duygularımız düşüncelerimiz ve zihnimizden geçen herşey pek çok dalga boyutunda titreşir ve enerji yayar.

İnsan duygularını ve zihnini atom altı evren ve diğer insanlar ile aynı frekansa ayarlayabilir ve istenilen enerjiyi yayabilirse frekans uyumu ile tekabül yasasına göre istediği karşılık ile denk gelicektir.
İnsanlar arası ilişkiler,yaşamın evrenin ve tanrının enformasyonuna uğlaşmanın önemli bir sırrıdır titreşim yasası.
Frekans ve rezonans uyumunun sırrı bu yasa ile öğretilmiştir

-Ritim yasası

Doğadaki herşey bir ritim içinde salınır.Ritim ve titreşimler ayrıca bilgiyi de taşırlar.Doğanın,insanın,duyguların kurantum evrenin kısacası görünen ve görünmeyen herşeyin bir titreşimi vardır.Kutupluluk ve titreşim yasası birbirini tamamlar.Bir tarafın ritmi nekadarsa diğer kutbun ritmide ona göre değişiklik gösterir.

Ne hikmetse bu titreşim laflarını fizikteki sicim teorisinden sonra duymaya başladık. Önyargılı olmak istemiyorum ama sözdebilimcilerin doğa bilimcilerden çok çalıntı yaptığını görüyoruz, olmayan şeyleri bilim literatüründeki popüler laflarla süsleyip bunlarla saf insanları kandırarak haksız kazanç sağlıyorlar. Hermetik öğretilerde olduğu iddiasına kaynak gösterebilecek olan var mı?

Son düzenleme:
  • Beğendim
Tepkiler: dgo

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ne hikmetse bu titreşim laflarını fizikteki sicim teorisinden sonra duymaya başladık. Önyargılı olmak istemiyorum ama sözdebilimcilerin doğa bilimcilerden çok çalıntı yaptığını görüyoruz, olmayan şeyleri bilim literatüründeki popüler laflarla süsleyip bunlarla saf insanları kandırarak haksız kazanç sağlıyorlar. Hermetik öğretilerde olduğu iddiasına kaynak gösterebilecek olan var mı?

https://books.google.com.tr/books?id=1iJeDwAAQBAJ&pg=PA5&lpg=PA5&dq=hermetic+resonance+law&source=bl&ots=zKmlYEDPuW&sig=ACfU3U3u0m4xqz34x2xPU_ZkC3kR7wCNBA&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwj7m8ykjaDpAhXGepoKHaOuCnQQ6AEwGXoECAoQAQ#v=onepage&q=hermetic resonance law&f=false 5 degil 7 yasa olarak var. Nasıl bir haksız kazanç düşündüğünüzü anlamadım ?

Arama motoruna “hermetic resonance law” yazinca bir suru bilgi ve kitap cikiyor. merakiniz var ise eleyerek okuyabilirsiniz.

makssenberg

Kayıtlı Üye
https://books.google.com.tr/books?id=1iJeDwAAQBAJ&pg=PA5&lpg=PA5&dq=hermetic+resonance+law&source=bl&ots=zKmlYEDPuW&sig=ACfU3U3u0m4xqz34x2xPU_ZkC3kR7wCNBA&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwj7m8ykjaDpAhXGepoKHaOuCnQQ6AEwGXoECAoQAQ#v=onepage&q=hermetic resonance law&f=false 5 degil 7 yasa olarak var. Nasıl bir haksız kazanç düşündüğünüzü anlamadım ?

Arama motoruna “hermetic resonance law” yazinca bir suru bilgi ve kitap cikiyor. merakiniz var ise eleyerek okuyabilirsiniz.
İnternette rastlamışsınızdır spiritüel danışmanlık vs. diyerek insanları kandıranları kastettim. Forum üyeleri farkında olmadan ve istemeden bunların emellerine alet olabilirler. Sicim teorisi 1960lar civarında çıktı diye biliyorum. Bahsettiğiniz kaynaklar bu tarihten daha eski mi?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kaynakları inceleyerek tarihlerini de öğrenebilirsiniz biraz araştırın herşeyin önünüze konmasını beklemeyin.Şüphecilik araştırmacılığı da beraberinde getiren birşeydir.Araştırınız :)

makssenberg

Kayıtlı Üye
Kaynakları inceleyerek tarihlerini de öğrenebilirsiniz biraz araştırın herşeyin önünüze konmasını beklemeyin.Şüphecilik araştırmacılığı da beraberinde getiren birşeydir.Araştırınız :)
Eski bir tarih göremedim hep yeni şeyler. Şüphelerimi destekliyor bu durum. Asıl siz her şeyi benden beklemeyin bence. Belki de benden önce forumda bunu düşünen kimse yoktur, belki hiç duymayacaktınız ben olmasam. Bunun dışında kaç konuyla uğraşıyorum bir bilseniz keşke. Bazen birisi ortaya bir fikir atar, hakikatı merak ediyor ve yalanlara inanmak istemiyorsanız olaya tarafsızca yaklaşır kendiniz devamını getirirsiniz.