ezan

muhtiş

Kayıtlı Üye
Daha bu sabah ezan okundu uyandım. Daha sonra zaten biraz sonra kalakacam diye baya bir yatakta yuvarlandım alarmı bekleyerek. Ama bir tülü çalmayınca saate baktım yanımdaydı telefon. Baktım saat 05:28 idi. Çok şaşırdım çünkü duyduğuma eminim.Sonra biraz dalayım dedim uyudum uyandım arası bir şey oldu sonra bu sefer vaktinde ezanı duydum zaten uyanmıştım o vakittede. Rüyadamıydım yoksa gerçekten başka bir duyumsama mıydı ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
İmsak bugün 06.31 de çıkıyordu.

Ezan çok erken okunuyor. Sizde erken uyanıyorsunuuuzz
Belki de teheccüd için uyandınız ondan takip ediyorsunuzdur ama ezanı işitme durumu psikolojiktir.

Yakaza halindeyken ezan i Muhammedi yi işitmek güzel...

O vakitler zaten çok bereketli ve çokta halavetli oluyor. Zihin berrak beyin tazelenmiş. Haliyle ezan ı akıldan geçirenin aklına başka ne gelir ki...

Allah daim etsin bu güzel hassasiyetinizi. Buradan da anlaşılıyor ki taatkar bir kardeşimizsiniz.
Aklınızda gönlünüzde ve ruhunuzda uyandığınız vakit Allah Muhammed yankılanıyor ki akisleri böyle dimağınızdan süzüm süzüm süzülüyor.

Genelde alem uyanınca ilk aklına o günkü planları, işi, dersi, sevdiği ya da sıkıntısı gelir. Gelir de gelir...

Sizin ruh aradığını bulmuş, bir şeyler tatmış daha da istiyor. Sinyaller o yönde... : ))

Ya da bilemiyorum bir anda da başlamış olabilirsiniz. Böyle işte ruh arzu ettiği şeyi istediğini belli eder, Allah ta nasip ederse olur.

Selamletle.

muhtiş

Kayıtlı Üye
HEPİNİZİN YORUMLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM ÇOK SAĞOLUN.ARTI ENNEGRAM YORUMUN BENİ ÜMİTLENDİRDİ. İNŞALLAH ÖYLEDİR.ŞU SIRALAR ZATEN YARATILIŞ İLE İLGİLİ (BEN KENDİME GÖRE AYDINLANMA DİYORUM DA KENDİ ABARTMAM BÜYÜK İHTİMAL ÇÜNKÜ ANLATSAM SADECE HAYAL ÜRÜNÜ DERSİNİZ) OLABİLİR) KÜÇÜK GELİŞMELER OLUYOR.