Evrende iste olsun!

Morwenath

Banlı Kullanıcı
bilmiyordum. teşekkürler...

genelde insanın içinde şüphecilik vardır,elindekini bazen delillendirse bile karşındakini inandırmazsın... benimkisi sadece buydu...

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Evet sayın Özlemi özled, tam anladığınız gibi. Dinler insanları geriletmek için var olmamışlardır ama kimileri "miş gibi" yaparak, maalesef dönemin çıkarlarına göre kullanabiliyorlar. Tüm semavi dinler, Yaradanı anlamak, kendimizin onun değerli bir parçası olduğunu görmek ve onun bize olan sevgisini, sınırsız kaynaklarla bize sunduğunu göstermek içindir. Toplumların düzeni, ahengi ve bütünlüğünü göstermek içindir. Ancak biz kalkar, sanki sadece yasaklayan, sadece yakan, sadece cezalayan bir olguymuş gibi algılarsak, en büyük yanlışı da burada yapmış olmaz mıyız?

Yarattığını seven, ona bilinç, enerji, koca evreni sunan Yaradanı, ne kadar anlayabiliyoruz, her sunulana aykırı gözle bakınca, dışlayınca?

Sadece bu yöntem de değil, işleyişini anladıkça, çok geniş bir yelpaze gözlemleyebilir kişi. Zaten kuantum, farkındalık konusudur, farkındalıkta şükür vardır, değerlendirme vardır, anlamak vardır. "Fark etmek" hem ruhsal yolculuğumuza, hem de mutluluğumuza dokunuştur fark etmeli. Bizi, dimağımızın bile almayacağı denli seven bir Yaratıcıya sahibiz. Bunun mutluluğunu ve sunduklarını, doyasıya yaşamak dururken, şahsım adına görmezden gelmeyi, red etmeyi, hakkımız olmayan bir durum olarak görüyorum.
Sevgiyle...

sevgili Alin zaten sizleri okuyarak bu sonuca ulaştım, tamamıyla da katılıyorum bu dediklerinizi zaten farkına vardıkça otomatikman yapıyor insan şükrediyorsun, kuantum yapıyorsun daha çok fırın ekmek yemem lazım biliyorum ama szilerin sayesinde bu doğru sonuçlara ulaştım sağolun varolun çok mutluyum sizleri tanıdığıma

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Evrenden istemek konusunda bende olumlu düşüncelere sahibim Dine inanan birisi olarak.
Evreni ilah gibi görürsek ozaman tabi şirk koşmuş oluruz ama rabbimiz bizim için gerçekleştireceklerini hep bir vesileler zinciriyle gerçekleştiriyor

"yerde ve gökte nice deliller vardırda insanlar ona bakmazlar" buyruluyor yüce kitabımızda belki duamızın kabul olup olmaması bu evrendeki enerjiyle bağlantılıdır bilemem ama şu bir gerçek insanlarımızın çoğu dua ederken ya isteksiz oluyor yada gerçekleşeceğine şüpeyle bakıyor bu durumda bu dua kabul olunursa asıl ozaman bu işte bi gariplik olur hem rabbim bana nasip et diyoz hemde şüpeyle yaklaşıyoruz eskiden iman edenler bu durumları iman zayıflığı olarak değerlendirirlermiş ama evrenden istemek konusunda karşımıza sanki dua etmekten çok enteresan birşey çıkıyormuş gibi görününce insan acayip istekli oluyor bir delilim de yok ama ben kabul olan duaları evren enerjisine bağlıyorum :)

Rabbimiz musaya nedemişti ASANI DENİZE VUR - ASANI KAYAYA VUR marifet burada tabiki asa'da değil o dönemler insanların bilmediği ama rabbimizin OL emriyle meydana gelen bir ilim söz konusudur belki buradada bir enerji söz konusudur musadaki asa olmasa Allah onları gerçekleştiremicek değildi elbette biz insanoğlunun daha öğreneceği çok şey var bu site kısa sürede maneviyatıma çok şey kattı

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın dildarı-suda, '' kabul olan duaları evren enerjisine bağlıyorum .'' demişsiniz. Aynen öyle.

Düşünceler doğası gereği titreşimler yayar ve doğal olarak çekim gücü vardır. Dualarımızda düşüncelerimizin parçasıdır ve ne kadar gönülden yaparsak o kadar çekim gücü yaratırız. Günümüzün modası isim olarak olumlama olsa da aslında ''sessiz duadır''.
Ayrıca herkes, herşey enerjiden ibarettir. Enerjinin oluşturduğu gölgeler dünyasında yaşıyoruz. İsteklerimizi her neden istiyor olursak olalım, aslında hepimiz BİR'in parçası olduğumuza göre, aslında kaynaktan istemiş oluruz.
İçinde şüphe olanlar, bu tip şeylere inanmayanlar inançları doğrultusunda Allah'tan veya yaratıcı olarak neye inanıyorlarsa ondan da isteyebilirler.
Kadim bilgilerin, dinlerin, Mevlana'nın söyledikleri günümüzde kuantum başlığıyla güncelleştirilmiş oluyor. Dikkat ederseniz günümüzde bir şekilde maneviyatın önemi vurgulanıyor. Ancak bu sefer her hangi bir dine bağlı olmadan daha evrensel, en azından inancı olmayan kişilerin de uygulayabileceği şekilde. İnancı olan kişiler de farkındalıkları yüksekse kutsal kitaplarında anlatılmak istenileni, sembolleri ve derin manaları anlamaya başlıyor.
İnsanın kabı- algıları genişledikçe 2 boyutlu okuduğu şeyler 3 boyut kazanmaya başlıyor.
Kelimeler semboldür, önemli olan gönlünüzde ki niyettir. Detaya takılanlar bütünü kaçırırlar!

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Ben bu tip düşünceleri eskittim. Yani dini, dua yı yeni adıyla kuantum u daha iyi anlayabiliyorum dualarımda yada olumlamalarımda şüphe veya inanmamazlık yerine hayırlısı ile olur, hayırsızsa hayra çevir diyorum ve gerisini evrene Allaha gönderiyorum. En çaresiz anlarda teslimiyetçi olursan gerçekten Allahtan evrenden birin olduğu kaynaktan olumlu sonuç alıyorum.Örnek vereyim 1 yaşında yeğenim çok riskli bir ameliyat geçiriyordu hastane kapısında bekleşiyorduk biran o ortamdan uzaklaştım ve dua ettim, sana emanet Allahım dedim ve hiçbir şüphe duymadım ve ona teslim etmenin rahatlığı içime geldi zaten 1 saat sonra da muhteşem haberi aldık çok şükür şimdi 3 yaşında.Tabii buradaki arkadaşlar kadar algılarım açık değil ama tarzımı değiştirip gerçekleri görmeye başlayınca önce Allahın sonra evrenin ne denli muhteşem olduğunu herşeyin cevabının olduğunu çok iyi anlıyor ve daha huzurlu oluyorsun. Şüphenin yerine Allah uygun görmemiştir eğer olmazsa diye düşünüyor yine rahatlıyorum öyle de oluyor doğrusu.

EVRENİN TOZU

Kayıtlı Üye
evrenden istemek iyidir ve bunu size mutlaka verir ama isterken utopik olmayan olası hesaplamalar yapmanızı gerektiren bir seydir bu isterken yanlıs seylerde edinebilirsiniz gelen gidenin cetelesini iyi tutmayı ogrenin yeter

paskomya

Kayıtlı Üye
şimdi ben desem ki "biz insanlar besin zincirinin en üstündeki hayvanlarız" bazılarımız buna kızacaktır. fakat doğada yaşayan hayvanlar iç güdüleriyle avlanırlar ve karnını doyurur. onun karnını doyurup yaşaması neslinin devamı için gereklidir. uygun zaman gelincede neslinin devamı için yaşar. bunların tamamı hayvanın içgüdüsüyle olur. besin zincirinin en üstündekinin "içgüdüleri körelmiştir" sadece düşünerek bir şeylere ulaşmaya çalışır. içgüdülerimizin canlanması için yada asgari düzeyde bizlere doğru hizmet etmesi için "ruhumuz" dediğimiz şeyi arındırmak lazımdır. din kuantum yada inanılan her ne ise. almak istediğim televizyon için 3 ay araştırdım kendimi " bir ceylan sürüsünü takip eden büyük bir kediye benzeterek" VE benim için en büyüğünü ve en güzelini en ucuzunu aldım; derken birde baktım ki kredi kartım iflas etmiş. demek ki içgüdülerim yeterli değil. istediğim şeye ulaştım ona artık sahibim ama bedeli bir kaç ay asgarinin de altında harcama yapmam demek. istediğimiz aşağı yukarı her şeye sahip olabiliriz. ama bedelini yine biz ödeyeceğiz sakın unutmayın. VE bu işlere sakın ALLAH'ı karıştırmayın. Çünkü kitabında derki "ben sizlere akıl verdim kullanasanız diye" der.....

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Bence de dualarımızı hiç şüphe etmeden, rahatlık ve huzurla etmeliyiz.
Tekniği denemeye basladım fakat bu soruyu günde kaç defa sormalıyız ve kaç gün devam etmeliyiz bir önerisi olan var mı ya da deneyip olumlu sonuç alan arkadaşlar..?

Elfangel

Kayıtlı Üye
Bence de dualarımızı hiç şüphe etmeden, rahatlık ve huzurla etmeliyiz.
Tekniği denemeye basladım fakat bu soruyu günde kaç defa sormalıyız ve kaç gün devam etmeliyiz bir önerisi olan var mı ya da deneyip olumlu sonuç alan arkadaşlar..?

Kendinizi bir katalogdan alışveriş yaparmış gibi düşünün, tam bir inançla bir kere isteyin ve imgeleyin. Sonuçta katalogdan bir kere sipariş veririz ve geleceğinden de eminizdir. Bu şekilde düşünün. Tam bir inançla bir kere :) (Kaynak: Secret Kitabı)

Sevgi ve Işıkla...