Evrende her şey lehimize işliyor

Hopemore

Kayıtlı Üye
Sanki hiçbir olay aleyhime işlemiyor gibi geliyo bana yani kötü bir olay yaşıyorum mesela aradan zaman geçtikten sonra başka bir olay daha gerçekleşiyor, o kötü olayı iyi ki yaşamışım dedirtiyor. Puzzle gibi. Bir de her şey olması gereken zamanda mutlaka oluyo kendi gözlemlerimden yola çıkarak. Zor ve acı olaylar bile lehimize işliyor. Aleyhimize gibi gözüken durumlarda negatif düşüncelere kapılmak artık saçma geliyo benim gibi düşünen var mı veya düşüncelerime katılmayıp farklı görüşleri olan:unsure:

gökay1

Kayıtlı Üye
Sanki hiçbir olay aleyhime işlemiyor gibi geliyo bana yani kötü bir olay yaşıyorum mesela aradan zaman geçtikten sonra başka bir olay daha gerçekleşiyor, o kötü olayı iyi ki yaşamışım dedirtiyor. Puzzle gibi. Bir de her şey olması gereken zamanda mutlaka oluyo kendi gözlemlerimden yola çıkarak. Zor ve acı olaylar bile lehimize işliyor. Aleyhimize gibi gözüken durumlarda negatif düşüncelere kapılmak artık saçma geliyo benim gibi düşünen var mı veya düşüncelerime katılmayıp farklı görüşleri olan:unsure:
Doğum haritanızı biliyor musunuz? Belki astrolojik olarak şanslı doğmuş olabilirsiniz. Evrene olumlama yapıyor musunuz?

Ü

Üye silindi 62166

Evren çok karışık bir dengedir.. Bazen bakarsın öyle mutlu olmuşsunki bazende mutsuz olursun buna denge denir.. Aynı durumu hayvanlarda yaşıyor... Bazı insanlar büyü yoluyla mutlu olurlar.. Ancak bununda bir bedeli vardır.. çağırdığı varlık ömrünü alır...
Ne diyelim rabbim herşeyin hayırlısını versin...

makssenberg

Kayıtlı Üye
Bir şey derdim de mutluluğunuzu bozmak istemem

Seraphine

Kayıtlı Üye
Evren döngüsü de bunu gerektirir aslında. Ruhunuz durmadan bir öğrenme durumu içerisindedir. Yaşadığımız acılar, mutluluklar ve deneyimlediğimiz tüm diğer olaylar bizi geliştirir. Bunu görmüş olmanız çok güzel, farkındalığınızın arttığına işaret ediyor bence. İnancınızı korumaya ve ruhunuzu geliştirmeye devam edin. :)

Ü

Üye silindi 58480

Allah evreni zaten bizim lehimize olacak sekilde yaratti. Imtihani ve sinanmayi da konfor alanimizdan cikip gelisip guclenip uyusmayalim diye var etti.

Siz cok dogru bir dusunce uzerindesiniz. Umarim her hal ve sartta bunu muhafaza edersiniz.

Bu arada astrolojik olarak en sansli insanlar Peygamberlerdir. Hepsinin hayati cile ve zorlukla gecmistir. Asil mesele zorluklari avantaja cevirebilme yetisini kazanabilmektir. Bu da evrenle her konuda mutabakata varmakla yani teslim olup razi olmakla olur.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kısmen evet katılıyorum.Bazı istisna durumlar elbet oluyor ama geneli bu anlattığınız gibi sanki..Beş altı ay kadar önce olmasını istemediğim bir olayda, şimdi onun yerini daha uygun olanının aldığını görmem gibi..Bu bölümüne katılıyorum.
“Herşey olması gereken zamanda oluyor “kısmıysa biraz düşündürüyor beni.Tam kestiremiyorum gerçekten öyle mi?
Gerçi özellikle son 1 yılda bakış açım farklılaştığından,herşeyin insanın kendisinden ,bilinç ve enerjiden kaynaklandığını bildiğimden beri herşeyin sorumlusunu kendim olarak görüyorum.Eğer olması gereken halâ olmamışsa Yaradan değil ‘ben’den kaynaklıdır =Mea Culpa’da dahil olur bu konuya..
Bakış açısıda önemli,zor ve acı dediğimiz şeyler kişiye göre değişir.
Yalnız düşünce biçiminiz genelinde güzel,yani negatifi olumsuz olarak görmemeniz olgunlaşmaktır,büyümektir.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Allah evreni zaten bizim lehimize olacak sekilde yaratti. Imtihani ve sinanmayi da konfor alanimizdan cikip gelisip guclenip uyusmayalim diye var etti.

Siz cok dogru bir dusunce uzerindesiniz. Umarim her hal ve sartta bunu muhafaza edersiniz.

Bu arada astrolojik olarak en sansli insanlar Peygamberlerdir. Hepsinin hayati cile ve zorlukla gecmistir. Asil mesele zorluklari avantaja cevirebilme yetisini kazanabilmektir. Bu da evrenle her konuda mutabakata varmakla yani teslim olup razi olmakla olur.

Evren ne alaka hocam burada ? Allah bizden razı olmadan biz ondan nasıl razı olabiliriz ?

Ü

Üye silindi 58480

Evren ne alaka mi ?

Ayi ele alin, uzak olmasina ragmen ayeti var : size ayin halleri ibrettir diyor. Gelgitler, sularin cekilmesi, agaclardan sularin dibe cekilmesi bile zamansiz kesilen agaclarin curuyecegine isaret eder.

Gezegenleri ve gunesi ele alin, hepsinin bir ayeti ve ibreti var. Onlar bize degil, bizim onlara uyumlanmamiz gerektigini anliyoruz.
Evrenin lehimize islemesini istiyorsak, diyorum ki bizim kendi dusunce kalibimizi evrenin yasalarina hizalamamiz gerek. Hz. Yusuf haksiz yere zindana atildi. Kim olsa isyan eder. Ama o gunaha batmaktansa cilehanede piserim dedi. Ser gibi gorunen olayi faydasina kullanmayi bildi. Silik bir mahkum olacagina once evliya oldu sonra Peygamberlik verildi.

Bunlar hep misaldir. Evren ne alaka denir mi ? Alemlerin Rabbinin bize Kuran ile bir baglanti koridoru olusturmusken hele .

Hopemore

Kayıtlı Üye
Bir şey derdim de mutluluğunuzu bozmak istemem

Mutlu olduğumu söylemedim, ben polyanna değilim :ROFLMAO:
Sadece yaşadığımız kötü olayların bile bizim yararımıza (lehimize) gerçekleştiğini düşünüyorum, yaşanması gerekenleri yaşıyoruz ve yaşadığımız zorluklar bizi bir basamak daha yükseltiyor.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Doğum haritanızı biliyor musunuz? Belki astrolojik olarak şanslı doğmuş olabilirsiniz. Evrene olumlama yapıyor musunuz?

Şanslı hiç değilim :D olumlama yapıyorum evet ama kısmen kalben inanarak yapmıyorum da gerçekleşeceğini ümit ederek yapıyorum sadece aslında

Hopemore

Kayıtlı Üye
Kısmen evet katılıyorum.Bazı istisna durumlar elbet oluyor ama geneli bu anlattığınız gibi sanki..Beş altı ay kadar önce olmasını istemediğim bir olayda, şimdi onun yerini daha uygun olanının aldığını görmem gibi..Bu bölümüne katılıyorum.
“Herşey olması gereken zamanda oluyor “kısmıysa biraz düşündürüyor beni.Tam kestiremiyorum gerçekten öyle mi?
Gerçi özellikle son 1 yılda bakış açım farklılaştığından,herşeyin insanın kendisinden ,bilinç ve enerjiden kaynaklandığını bildiğimden beri herşeyin sorumlusunu kendim olarak görüyorum.Eğer olması gereken halâ olmamışsa Yaradan değil ‘ben’den kaynaklıdır =Mea Culpa’da dahil olur bu konuya..
Bakış açısıda önemli,zor ve acı dediğimiz şeyler kişiye göre değişir.
Yalnız düşünce biçiminiz genelinde güzel,yani negatifi olumsuz olarak görmemeniz olgunlaşmaktır,büyümektir.

Evet katılıyorum size :)
Her şey olması gereken zamanda oluyor kısmına gelirsek, orda cidden şüphe duymuyorum, yaşamak tecrübe etmek en güzel kanıt oluyor aslında:) bir de ruhsal farkındalık da etkili oluyor ama tabii benim asla çok gelişmiş değil :) yine de hayatta yaşadıklarımı ince ince takip edip olaylardan öğrendiğim mesajları birleştirince bir şeyler görebilmeyi seviyorum

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Konuya çooook aykırı bir yerden giriş yapmaya geldm. " Karma " demek istiyorum. Enerjisel döngü olarak verdiğiniz enerji tekrar size yansıyor aynı biçimde. Bu şekilde kalmaya devam edin. Pozitif düşünün ki pozitif şeyler yolunuza çıksın. Şayet yaşadıklarınızdan ders çıkarabiliyorsanız, bazı şeyleri fark edebiliyorsanız FARKINDALIĞINIZ çok açık. Hiç bozulmamamız dileğiyle, esen kalın.

stauffenberg

Kayıtlı Üye
Bende senin aksine kendimi çok şanssız ve Tanrının artık beni unuttugunu ve üzerimde kötü enerji oldugunu..bombok bir hayatta oldugumu dusunuyorum.//////

Aisling

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız hadiselerden ders çıkarırsanız lehinize çevirirsiniz. Olgunluk ve tecrübe olarak yansır. Ya da tam tersini yapıp ders almaz ve aynı hatalara tekrar tekrar düşersiniz. Ben özellikle ikincisini çok yaparım. Halada yapıyorum. Sonunda dersimi alırım ama "geç" alırım. Çünkü yaşım genç. Farkındalığımız fazla olabilir, bilgede olabiliriz ama kusursuz değiliz. Kusurlar bizi sadece biraz daha İNSAN yapıyor. Yaşlıların o görmüş geçirmişliğine sahip değiliz, hayat güzel ve kanımız kaynıyor. İstisnalar kaideyi bozmaz diyeceğim. Bunlar fiziksel değil ruhsal büyüme dönemleri. Dışım gelişimim tamamlansada hala bir tecrübesiz bir çocuğun ruhuna sahibim. Ve git gide büyüyorum yaşayarak, tecrübe ederek. Büyüyene kadar eh biraz kanayacak dizlerimiz. Tabi, bunlar benim kendi adıma diyeceklerim...

Son düzenleme:

Dnz1

Kayıtlı Üye
Evren ders almamiz için karşımıza bazı sıkıntılar çıkarır eğer dersimizi alamazsak tekrar tekrar benzer sıkıntılar olur herşeye rağmen mutlu olmamız gerekiyor

Caraco

Kayıtlı Üye
"Evrende her şey lehimize işliyor"
Bir de hayatı acıdan ibaret olan insanlara söyleyin bunu bakalım