Evliyalarla iletişim

Ben_&_Kedilerim

Kayıtlı Üye
Can Aydoğmuş'un "Aşka Yürü: Evliyalar ve Yücelerle Yaşamak" kitabını okumustum. Kitapta evliyaları hayatına çağırmak için bir çok yöntem paylaşılmış. Hatta kendisi de başından geçen bir tecrübesini paylaşmıştı.

Okuduğum çoğu kitapta da evliyaların birbirleri ile olan iletisimlerinin devam ettiği ve onların serbestçe dolastiklari yazıyor.

Buradan soracak olursam;

Evliya olmayan insanların da bu kişilerle iletişimi söz konusu olabilir mi? Yani böyle bir temasın var olduğu söylenebilir mi?

Sevgiler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Kitabı okumadım bu yüzden yorumum eksik olacaktır.
New age ile beraber artan bir furya var. Güzel bir pazar payı. Kişisel gelişim, dönüşüm çalışmaları. Bedensel sağlık kadar önemli olan enerjisel sağlık ve elbette mistik çalışmalar.

bu konularda okuduğum tüm kitaplar new akımının temelinde dönüyor.
Meditasyonlar, nefes çalışmaları, incelemeler, afirmasyonlar, zikirler vb.

kendince eklemler yapıyorlar ya da kavramların üzerinde oynama yapıyorlar ki. Temelde zaten bunlar vardır o konuda bir sıkıntı yok.
Sıkıntı şurda başlıyor insnaların değer ve inançlarına göre orjinal yaklaşımları bozmaları. Daha fazla Satması için belli kavramları alıp bilinç ve bilinçaltı ile oynama.

şimdi islam kültüründe ölmüş bireyler ile iletişim diye bir şey yoktur.
Şaman inancında atalar inancı vardır ve atalar ile iletişim kurulabilir ve bunu şaman yapar. Karşılıksız iletişim şeklinde nornal insanlarda yapabilir ( Dilek dileme gibi)

atalar inancı ile islam inancındaki bazı kavramlar birleşip şu anki halini almış. Bir sürü inanç karışması var.

melekler irtibat çalışmaları da aynı şekilde farklı inançların sentezi.

ben atalar ile iletişim kurmaya inanıyorum. İnançtan öte ben bir şamanım ben bunu yaşıyorum.

bir kimse evliya der bir kimse başka bir isim var. Bazı ataların bu dünya da hala görevde olduklarına ve iletişim kurduklarına inanıyorum. Ve bu herkese açık bir kapı bence. Yani yapılamaz diye bir şey yok. Her şeyde olduğu gibi konu inanç.

birde olaya şöyle bakıyorum. Belki iletişim yok hiç bir şekilde bu mümkün değil. Kişi buna inanıyor ve ona iyi geliyor. Hayatında olumsuz değil olumlu katlısı var. O zaman benim için o şey doğrudur.