Evimde Dolaşan Varlık

FouR ≛

Banlı Kullanıcı
İş
Sıradan
Evimde dolaşan varliklar la nasıl iletişim kurabilirim ?

Birde bu varliklar ( ben cin diyorum da insan lar cin ne varlık diyor özellikle başka dinden insanlar) bizi nasıl görür? Bixim gördüğümüz şekilde mi bedenimiz i
Ve sesleri nasıl işitir
Yoksa onlarda ayna gibi bisey var bizi ordan mi izliyorlar
Hayal dünyam geniştir:D
Ama yine de yardımcı olun sevinirim

ceyda

Kayıtlı Üye
Ben hayatımda varlık görmedim nasıl sizleri buluyolar

ceyda

Kayıtlı Üye
Herkez varlıktan bahsediyor görüyoruz diyolar

Aisling

Kayıtlı Üye

İnan o insanlarda neden ben, ne alaka yahu falan diyorlar. Ben uğraşmadım, davet uygulamadım, neden gelip buluyor beni diyor insan. Sanırım bazı insanların enerjisi dikkat çekici. Ve perdeleri daha ince. Nasıl desem ulaşılması daha kolay, ya da dikkat cezbedici. Bazı şeyler yaradılıştan geliyordur belkide. Kimbilir. Aileden geçiyorda olabilir.

Retro

Kayıtlı Üye
İnanmıyorsanız bu forumda ne işiniz var ?

Kulak dolgunluğundan zarar gelmez.

Bazen önce deneyimin kendisini yașarsın ve sonradan anlam arayışına girersin. Bu biraz zaman alır.

Bazen de önce yaşayanların anlattıklarına kulak verirsin, bu sefer de kendi hayatında biryerlere kondurmaya çalışırsın ama keșfin açılmadığı için, deneyimde eksik kaldığın için o fenomeni yine doğru anlayamazsın.

Yani o da zaman alır.

Kozmik ölçekte, yaratıcı tarafından kendisine değerlilik verilen herkesin nizami oranda metafizik idrakı olur.

Metafiziği kökten reddeden, herșeyi bilime indirgeyen insanlar üst menzilde de gözden çıkarılmıș kişilerdir.

Değer verilen insana ileri idrak ta verilir.

Evrenin sırrı bilinmekten geçer, yani sana verilen ipuçlarını doğru okuyamıyorsan büyük ihtimalle gözden çıkarılmıș biri olma ihtimalin de yüksektir.

Bu kötü bir şey değildir. Bir ağaç vazifesini yaptıktan sonra çürüyüp gittiğinde nasıl ki ızdırap hissetmiyorsa, bazı insanların durumu da böyledir. Ayette ölü bırakıldılar diyor.

Bir robota sensörler koy, o bile şarjı azaldığını anlar, WiFi zonun nerde olduğunu bilir, nerede kablosuz sarj olacaksa yürüye yürüye oraya gider. Kendi kendini idame ettirir yani. Ama ezberler ve programlanmıșlıklar üzerinden yaşanan hayatların üst menzillerde bir izdüșüm ve albeni oluşturmadını iyi hissetmek gerek.

Canlı kalmanın sırrına ulașmak gerek.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Metafiziği kökten reddeden, herșeyi bilime indirgeyen insanlar üst menzilde de gözden çıkarılmıș kişilerdir.

Ona göre de sorgusu yapılır öte alemde iyi mi kötü mü bilemedim..

emre0654

Kayıtlı Üye
Kulak dolgunluğundan zarar gelmez.

Bazen önce deneyimin kendisini yașarsın ve sonradan anlam arayışına girersin. Bu biraz zaman alır.

Bazen de önce yaşayanların anlattıklarına kulak verirsin, bu sefer de kendi hayatında biryerlere kondurmaya çalışırsın ama keșfin açılmadığı için, deneyimde eksik kaldığın için o fenomeni yine doğru anlayamazsın.

Yani o da zaman alır.

Kozmik ölçekte, yaratıcı tarafından kendisine değerlilik verilen herkesin nizami oranda metafizik idrakı olur.

Evrenin sırrı bilinmekten geçer, yani sana verilen ipuçlarını doğru okuyamıyorsan büyük ihtimalle gözden çıkarılmıș biri olma ihtimalin de yüksektir.

Bu kötü bir şey değildir. Bir ağaç vazifesini yaptıktan sonra çürüyüp gittiğinde nasıl ki ızdırap hissetmiyorsa, bazı insanların durumu da böyledir. Ayette ölü bırakıldılar diyor.

Bir robota sensörler koy, o bile şarjı azaldığını anlar, WiFi zonun nerde olduğunu bilir, nerede kablosuz sarj olacaksa yürüye yürüye oraya gider. Kendi kendini idame ettirir yani. Ama ezberler ve programlanmıșlıklar üzerinden yaşanan hayatların üst menzillerde bir izdüșüm ve albeni oluşturmadını iyi hissetmek gerek.

Canlı kalmanın sırrına ulașmak gerek.
Bazı insanlar var ki varlık musallatı yaşıyorlar aileleri metafiziğe inanmadığı için psikiyatriye gönderiyor çözüm de olmuyor öyle yaşıyorlar.

nest

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Her insanın doğuştan gelen özellikleri var. Bazı insanlar çok zeki bazıları çok iyi keman çalar ya da futbol oynar spirituel özelliklerde doğuştan geliyor bir nevi piyango kazanmak gibi. Yani sen ben neden piyano çalamıyorum gibi birşey soyluyorsun

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben şöyle duymuştum. İman edenlere görünürmüş, imanları pekişsin diye. İnanmayanlara görünmezmiş, sınavları bozulmasın ya da inanmamaya devam etsinler diye. Bir de korkaklara görünmezmiş, kalpten gitmesinler diye. Genetik değil yani, iman ve takva ile alakalı bence.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ben şöyle duymuştum. İman edenlere görünürmüş, imanları pekişsin diye. İnanmayanlara görünmezmiş, sınavları bozulmasın ya da inanmamaya devam etsinler diye. Bir de korkaklara görünmezmiş, kalpten gitmesinler diye. Genetik değil yani, iman ve takva ile alakalı bence.
Hah, bir de derler ki saf temiz kalpli masum insanlara görünürmüş. Bakire kızlara, küçük çocuklara, yetişkin olup da çok temiz kalpli saftirik hiç günahı olmayan insanlara. Tabii bunlar istemeden görenler, böyle diyorlar. Bir de davet edenler varmış, onları bilemeyeceğim.

nest

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Bu işin Din ile ilgisi yok. Her kültürde olan bir şey bu. Enerjiye senin bilinçaltın şekil veriyor. O varlıkların herhangi bir uzvu, gözü, Ayağı felan yok onlar insana madde hayatına özel şeyler ama sen o enerji formuna bilinçdışınla şekil veriyorsun. Müslümansan müslüman olarak görüyorsun. Ateistsen farklı olarak, Hristiyansan farklı, yahudiysen farklı. Yani kısacası Cin dediğiniz şey bir enerji formu herhangi bir şekli felan yok herhangi bir dini felan yok senin bilinçaltına göre şekilalıyorlar

emre0654

Kayıtlı Üye
Bu işin Din ile ilgisi yok. Her kültürde olan bir şey bu. Enerjiye senin bilinçaltın şekil veriyor. O varlıkların herhangi bir uzvu, gözü, Ayağı felan yok onlar insana madde hayatına özel şeyler ama sen o enerji formuna bilinçdışınla şekil veriyorsun. Müslümansan müslüman olarak görüyorsun. Ateistsen farklı olarak, Hristiyansan farklı, yahudiysen farklı. Yani kısacası Cin dediğiniz şey bir enerji formu herhangi bir şekli felan yok herhangi bir dini felan yok senin bilinçaltına göre şekilalıyorlar
Cinler akıllı ve şuurlu varlıklar olduğu için tıpkı insanlarda olduğu gibi onların da dini olduğunu düşünüyorum.