Evde , bahçede ekonomik ve etkin spor: Trx Antrenmanı

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evde güç antrenmanı yapmak için çok ideal bir ürün. kişinin kendi beden ağırlığını kullanarak yapılan her egzersiz daha güçlü, daha sağlıklı ve daha etkin. ev egzersiz ekipmanları çok pahalı. neredeyse hiç bir işe yaramayan yürüme bandı 4bin civarında. Güç antrenman bantları ise 100 tlden başlıyor. en iyi yanı ise taşınabilir olması ve yer kaplamaması. Ben danışmanlarıma öneriyorum ve kendim de kullanıyorum. aşağıdaki yazıyı alıntıladım. meraklısı daha fazlasını araştırabilir.

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki direnç egzersizleri fiziksel sağlığımız için, kas gelişimi için ve yağ yakımı için en etkin yöntem. Sporun eklem sağlığını, hormon sağlılığını ve psikolojimizi de olumlu yönde etkilediğini zaten biliyoruz.

TRX Suspension Trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.
TRX Suspension Trainer:
• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
• Sağlam bir core yapısının gelişmesine yardımcı olur
• Kas dayanıklılığını arttırır
• Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur
• Kolay taşınabilir ve her yerde kullanılabilir özelliktedir (spor salonu, ev, otel yada açıkhava)

Vücudunuzu fitness makinesi gibi kullandırır.
TRX Suspension Training Sistemi ile tek ihtiyacınız olan kendi vücudunuzdur başka bir ağırlığa ihtiyacınız yoktur. Kendi vücut ağırlığınızı yerçekimine karşı kullanarak çalışırsınız.

Sınırsız hareket seçenekleri sağlar.
TRX Suspension Training Sistemi ile her bir hareketi farklı zorluk dereceleri ile programınıza ekleyebilirsiniz.

Antrenman süresinden tasarruf ettirir.
Bir egzersizden diğer bir egzersize geçiş sadece 15 saniye sürer. Böylece zamandan kazanır ve antrenmanınızı dairesel idman gibi geliştirirsiniz.

Core bölgesini en iyi şekilde geliştirir.
Güçlü bir core bölgesine sahip olmak, postürü iyileştirir, sakatlanmalardan korur ve genel dayanıklılığı arttırır. Tüm hareketler karın, bel ve pelvis kasları ile desteklenerek omurganın sağlıklı duruşu iyileştirilir. Tüm vücudun denge ve koordinasyonu gelişir.

Vücudu doğal hareket yönlerinde çalıştırır.
Normal yaşantımızda vücudumuz öne, arkaya, sağa, sola ve çapraza hareket eder. Bu nedenle vücudu çalıştırırken bu boyutları kullanmamız gerekir böylece vücudumuzun denge ve koordinasyon gelişir, performansı artar ve sakatlıklara karşı güçlenmiş olur.

Arama motoruna Egzersiz aletini almak için trx antrenman diye yazarsanız zaten çıkıyor.

Birde örnek bir antrenman ekleyelim.