Esrarengiz İntihar Vakası

• Konbuyu başlatan Üye silindi 62179
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 62179

Arkadaşlar merhaba çoğunuz duymuşsunuzdur, geçenlerde 4 kardeş siyanürle intihar etmişti. Bu haberi okuduktan sonra tesadüfen 2011 yılına ait başka bir intihar haberiyle karşılaştım. Kahramanmaraş'ta kendini asarak intihar eden 4 kardeşle ilgili... Çok ürpertici bir hikayeleri ve merak uyandırıcı bir hayatları var. İsimleri de yaşamları gibi farklı.. Beraris, Raden, Rulin, Sajen(Sağocak)... Hepsi farklı yaşlarda, annelerinin ölümünden sonra birbirlerini göremeyecekleri odalarda aynı anda kendilerini asıyorlar. Haberin linki şurada: https://m.haberturk.com/yasam/haber/623269-4-kardes-ipe-asili-olarak-bulundu
Ünlü bir sözlük sitesinde de "4kardeşler intiharı" olarak üzerine epey konuşulmuş. Kimisi musallat demiş, kimisi bir tarikata bağlı intihar, kimisi anneye bağlılık. Ama olayla ilgili bir netlik yok. Bana kalırsa gerçekten ortada doğaüstü birşeyler var veya ben öyle hissettim bilemiyorum. Kardeşlerin kendilerini asmadan önce siyah giymeleri, tüm aile fotoğraflarını yok etmeleri, son ses müzik açmaları ve aynı evde, birbirlerini göremeyecekleri noktada kendilerini asmaları çok ilginç ayrıntılar. Aile de epey tuhaf, babaları Necdet Sağocak da ilginç anneleri de. Kimseyle konuşmayan iletişime gerekmedikçe geçmeyen bir aileymiş, çocuklar da öyle. Hikayeyi okuyunca siz de etkileneceksiniz eminim. Bence bu olaydan bir film bile çıkar. Sizlerin yorumlarınızı da çok merak ediyorum. Sizce böyle bir intihara ne sebep olmuş olabilir? Kötücül bur varlık tarafından ele geçirilme ihtimaline siz de katılıyor musunuz? Sizce yalnızca psikolojik sebeplere dayandırabilir miyiz? Ailenin resmini ekledim. Vakayı detaylı inceleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. 20110426_iste-3-kardesin-oldugu-o-sirlar-evi_k.jpg

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Baba Kahramanmaraş barosuna kayıtlı 65 yaşında bir avukat,
Anne astım hastası bir heykeltıraş
En büyük oğlan 31 yaşında İstanbul daki asker ocağından annesinin cenazesine izinle gelmiş. (Bu arada intiharlar gerçekleşiyor.)
En küçük erkek 26 yaşında KKTC de özel bir üniv.de bile başarısız bir öğrenci. Okulu yarıda bırakıyor zaten.
Aradaki 30 ve 27 yaşlarındaki kızlarda evde...

Ailenin hikayesi dikkatli incelenirse sorunlar rahat gözlemleniyor. İlla intihar olmasına gerek yok ama intihar bayagı problemli olan durumu şahlandıran bir son olmuş.

Şöyle ki 2 kişinin üçüncüsü şeytandır. 3 kişi cemaati oluşturur. Kandırmak zordur. Dört çocuğun intihara aynı anda rıza göstermesi biraz zor bir hadise. Bir sorun var o kesin.
Biraz düşünelim;
Anne neden astım hastası? Tetikleyen bir şeyler olmuş olmalı. Mutsuz, içine attıgı şeyler vardı hep ve heykeltıraş. Şahsına münhasır bir kişilik olabilir.
Başarısız çocuk ilgisiz aileye işaret.
Dört evladın dördü de bu yaşlarda evlenmemiş. Türkiye gibi şartlarda yani en azından biri evlenebilirmiş.
Çocuklar mutsuz, kendi başına ne yapacaklarını bilmez haldeler.
Aynı şekilde babanın da çevresiyle ilişkilerinin kopuk ve kendi halinde oldugu yazılmış. Anne ve baba kendi iç dünyasıyla ilgilenen tipler. Var böyle insanlar. Ana baba da nasiptir. Para olur ama ilgisi alakası olmaz.
Bu çocukların genetik mirası kötü bir hayata göz kırpar cinsten bu anne babayla...
Yaşam koşullarını bilmiyoruz. Cinni vakalara müsait bir yaradılış varsa günahkar bir hayatta cinlerin müsallatıyla çeşnilenirse böyle toplu intiharlar neden olmasın? Ki kısmetsizler ve işleri rast gitmiyor. Annenin babanın yaptıkları çocuklardan çıkıyor.

Heykeltıraşlık yapan anne... Evlerdeki biblolar, suretler, bunlar pek saglıklı degil. Cinlerin o eve doluşmasına imkan tanır. Zaten dini bütün yaşayan bir aile değillerse muhtemel ev cinler tarafından uğrak bir mekana dönüşmüştür. Ama yine de 4 kişinin birbirini kafalayıp intihara sürüklemesi zor.
Yalnız en büyükleri askerlik kafasıyla ölüm halini içselleştirip niyeti koyduysa kardeşleri olan iki kızı kendine uydurması ardından küçük oğlanı da hep beraber kafalamaları da annenin ölümü üzerine mümkündür.

Ya da avukat babanın sümen altı işleri dolayısıyla mafya ve ya kendi çapında örgütlerin işide olabilir.
Pis işleri göre göre normal addeden, birilerinin bir yerlerin adamı olan çok insan var. Çaresiz, el mahkum. Bilemeyiz.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Flood.
Resimleri hakkında yorum yapacaktım.
Kişi, binasından bellidir. Görünüşleri de ruh dünyalarından az cok haber veriyor. İntihar ya da başka bir sıkıtlı sona yapıları müsait . Bir vesveseye bir musallata yahut psikolojik bir rahatsızlığa bakar her şey.

Licht

Kayıtlı Üye
En büyük oğlan 31 yaşında İstanbul daki asker ocağından annesinin cenazesine izinle gelmiş. (Bu arada intiharlar gerçekleşiyor.)
En küçük erkek 26 yaşında KKTC de özel bir üniv.de bile başarısız bir öğrenci. Okulu yarıda bırakıyor zaten.

Ailenin hikayesi dikkatli incelenirse sorunlar rahat gözlemleniyor. İlla intihar olmasına gerek yok ama intihar bayagı problemli olan durumu şahlandıran bir son olmuş.

Şöyle ki 2 kişinin üçüncüsü şeytandır. 3 kişi cemaati oluşturur. Kandırmak zordur. Dört çocuğun intihara aynı anda rıza göstermesi biraz zor bir hadise. Bir sorun var o kesin.
Biraz düşünelim;
Anne neden astım hastası? Tetikleyen bir şeyler olmuş olmalı. Mutsuz, içine attıgı şeyler vardı hep ve heykeltıraş. Şahsına münhasır bir kişilik olabilir.
Dört evladın dördü de bu yaşlarda evlenmemiş. Türkiye gibi şartlarda yani en azından biri evlenebilirmiş.
Aynı şekilde babanın da çevresiyle ilişkilerinin kopuk ve kendi halinde oldugu yazılmış. Anne ve baba kendi iç dünyasıyla ilgilenen tipler. Var böyle insanlar. Ana baba da nasiptir. Para olur ama ilgisi alakası olmaz.
Bu çocukların genetik mirası kötü bir hayata göz kırpar cinsten bu anne babayla...
Yaşam koşullarını bilmiyoruz. Cinni vakalara müsait bir yaradılış varsa günahkar bir hayatta cinlerin müsallatıyla çeşnilenirse böyle toplu intiharlar neden olmasın? Ki kısmetsizler ve işleri rast gitmiyor. Annenin babanın yaptıkları çocuklardan çıkıyor.

Heykeltıraşlık yapan anne... Evlerdeki biblolar, suretler, bunlar pek saglıklı degil. Cinlerin o eve doluşmasına imkan tanır. Zaten dini bütün yaşayan bir aile değillerse muhtemel ev cinler tarafından uğrak bir mekana dönüşmüştür. Ama yine de 4 kişinin birbirini kafalayıp intihara sürüklemesi zor.
Yalnız en büyükleri askerlik kafasıyla ölüm halini içselleştirip niyeti koyduysa kardeşleri olan iki kızı kendine uydurması ardından küçük oğlanı da hep beraber kafalamaları da annenin ölümü üzerine mümkündür.

Ya da avukat babanın sümen altı işleri dolayısıyla mafya ve ya kendi çapında örgütlerin işide olabilir.
Pis işleri göre göre normal addeden, birilerinin bir yerlerin adamı olan çok insan var. Çaresiz, el mahkum. Bilemeyiz.

Bilemeyiz de geç işte nedir bu boş yorum.

Ü

Üye silindi 62179

Biraz düşünelim;

Babaları ailedeki en baskın çocuğun Beraris olduğunu söylemiş, Beraris hatırladığım kadarıyla en küçükleri. Sanırım en baskın kardeş olmakla yaşın ilgisi yok. İlginç bir aile hakikaten.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Gereksiz yere uzatmışsın insanların ne yaşadığını nereden bilebilirsin ki direk dine bağlamışsın.
Varsa baglayacagın bir yer sende başka bir yere bagla. Yorum istiyor konu sahibi, hepsi bu...

Sadece dine baglamadım tabi o da bir kıstat bir sürü tahlil yaptım. Dini çekip çıkarma.