Esma ül hüsna rüyası

Senechaux

Kayıtlı Üye
İyi günler. Ben 2 gündür sitede esma bölümünü araştırıyorum, kendi ebced değerimden ismin esmasını öğrendim ve 2 gündür çekiyorum. Rüyamda bir esma ismini kâğıtta gördüm (esmayı hatırlamıyorum) el kayyum olabilir. Bunun anlamı nedir, saygılar.

Furking

Kayıtlı Üye
Kayyum esması Kuran içinde Hayy esmasıyla birlikte bildirilmiştir. Bunun sebebi, sistemsel tecellisi bu esma ile birlikte oluşudur.
Hayy esmasi canlılıktır, yaşamın kaynağıdır, diri Olan'dır.
Kayyum esması ise bu canlılık için gerekli olan yaratımdır, muhteşem dengedir.
Bir örnek verecek olursak, yeryüzündeki canlılık Hayy isminin tecellisi ise, bu canlılığı sağlayan yerçekimi, su döngüsü, oksijen miktarı gibi yaşamı sağlayan yasalar Kayyum esmasının tecellisidir.

Tabi ki her esma, bilincin potansiyeline göre açığa çıkar. Makro anlamdaki tecellileri hayal bile edemiyorum :)

Alpha.gif

Kayıtlı Üye
Kayyum esması Kuran içinde Hayy esmasıyla birlikte bildirilmiştir. Bunun sebebi, sistemsel tecellisi bu esma ile birlikte oluşudur.
Bir örnek verecek olursak, yeryüzündeki canlılık Hayy isminin tecellisi ise, bu canlılığı sağlayan yerçekimi, su döngüsü, oksijen miktarı gibi yaşamı sağlayan yasalar Kayyum esmasının tecellisidir.

Tabi ki her esma, bilincin potansiyeline göre açığa çıkar. Makro anlamdaki tecellileri hayal bile edemiyorum :)

Esma olayını anlatabilir misin bilgim yok da

KarBahçesi

Kayıtlı Üye

makro anlamdaki tesciller ne oluyor acaba

Ü

Üye silindi 58480

Isminizin Ebced karsiligini sayisi kadar cekmek zorunda degilsiniz. Bu zihninizi Allaha zorlamak olur.
Dinde zorluk, kastirmak, baski yoktur. Baskasini zoryamadiginiz gibi kendinizi de zorlayamazsiniz. Zorlarsaniz munafiklik tehlikesi dogar.

Isminize denk dusen esmanin el-Kayyum oldugunu bir kere bilmeniz zaten dogal olarak ise yaramaya baslar.
Isminizle her cagrildiginizda, ses dalgasinin polifonik melodisi sizden el-Kayyum esmasini da cagirir. Zikir dil ile oldugu gibi farkedisle de olur.
Bu sadece bu kadardir. VEsile etmek, zihni kodlamaktan ibarettir. Denk dusurmek sureti ile zaten duzen icinde isleyen enerjileri hizalamak gibidir.

Hergun esma cekmek sizi korkunc bir bosluga iter. Yemeginizin miktarini arttirmak icin gereken dengeyi bozarsiniz. Tuz,tuz tuz tuz tuz diye hergun zikir yaparsaniz kusura bakmayin ama diger esmalar ile araniza bosluk girer. Sizi analitik bir bosluk duzlemine surukler, orada sadece ilgili esma perspektifinden olaylari gorursunuz ve o muazzam kudret sizi o muazzam boslukta gerceklik sapmasina iter. Bu seytanin bir tuzagidir.

Kalpler ancak Allahin zikri ile mutmain olur. Yani butunluk ve dengenin muhafazasi ile. Hersey ziddi ile anlam kazanir. Bir elmasin parlakligi arka planinda karanlik bir fonu gerektirir. Siz gunes isigi altinda elmasa bakarsaniz guzelligini iskalarsiniz. Allah bir ayette :

Onlar Allahin kadrini gerektigi gibi taktir edemedirler diyor. Yani Allah taktir edilmek iste. GErektigi gibi taktir edilmek zikredilmek iste. Ebced olaylari cok buyutuluyor. Insani saptiracak hale geldi hatta

Ü

Üye silindi 58480

Bu da su hakikati araliyor :

Isminiz `Mehmet` ise ancak `Memo` diye cagriliyorsaniz esmaniz degisir.
Bir lakabiniz varsa ve o lakab ile cagriliyorsaniz da esmaniz degisir. Cunku cagrilmak demek, enerji boyutundan bakildiginda dis alemden size bir enerji talebi ve hatta bir uzarinize kumesi saliniyor demektir. O enerjiyi de bir esma kalibina frekans olarak tam oturuyorsa bunu rahatlikla vesile yapabilirsiniz. Goz ve nizam nasil simetriten tatmin oluyorsa, enerji frekanslari da enerji boyutundan hizalanabilir.

Benim endisem : Bunu ilahi plandan hirsiz gibi calarak Allahi yok sayarcasina bir rituele girismeye insanlari tesvik etmis gibi olmaktir. yoksa eskiden bu konuda cok tesviktar biriyken kendi yasadigin sorunlardan sonra isin sakasinin olmadigini anlatiyorum : )))

Furking

Kayıtlı Üye
Gereken tek yaşam şekli Kuran hükümleri üzerine yaşamaktır.
Rab ile aranızdaki iletişimde herhangi bir kişiye ihtiyacınız yoktur. "Böyle yapan delirmiş" diyenler kaza ve kadere olan inancına tekrar göz atsın derim.
Rab sizin Velinizdir-Dostunuzdur. Gerekli olan her şeyi ilahi sistem ile yaşamınızda karşınıza çıkan mesajlarla bildirir.
Ümmetin Kuran'ı terk etmesinin sonucunu şuan ortadoğuda görüyoruz.
Siz siz olun, Kuran ilmine sarılın; ortadoğuya dönmemek için.
Esmanın tecellisine dahil olmak-bilincinize kodlamasını istiyorsanız, Kuran içinde kullanım yerlerini anlamlarıyla tefekkür edin. Bilgi, tefekkür edildikçe bilinçte açığa çıkar.
Kendi akli iradesine dahi sahip çıkamayacak kadar aciz kişiler, birilerinin ilmine gölgesine sığınırlar.
Alim olan Allah'tır. Hakim olan da Allah'tır. Herşeyin bilgisi ve kontrolü O'nun elindedir.
Siz yeter ki bu yolda ihlaslı: samimi olun. Rabbimiz olan Allah size yol gösterir. Kullarına Velidir Vekildir.

Furking

Kayıtlı Üye
Imanı yargılamayin demişsiniz ama bahsettiğim "kaza ve kader" hakkında tek kelime yazmamışsınız. :) Aynı tavsiyeler sizin için de geçerli. Insanoğlu hakkında az buçuk bilgi sahibi bile olduğu şeyin üzerinde hakimiyet göstermeyi pek sever.
Tavsiyem, bulunduğumuz konumu dışarıdan göstermek.
Bu yorumumda akıl hocalığı yapmayacagım, herkes kendi yolunda. Ancak tavsiyede bulunabilirim.
Sanki herkese özel "hakikat bilgisini doğru bir sekilde anlatabilen" kişiler varmış gibi konuşmuşsunuz. Bir cok insanın "hoca-alim" dediği kişiler sapmasına katkı sağlıyor, verdiginiz ornekteki gibi...
Esmaları karışık bir düzeneğe bağlı bomba gibi görmeniz de çok ilginç. Oysa esmalar nefsin potansiyeli kadarıyla açığa çıkar. Siz istediğiniz esmayı cekin, ancak potansiyeliniz kadarıyla tecellisine tabii olursunuz. Allah'ın sistemi o kadar dengesiz değil emin olun. Bunu anlamamış olmanız garibime gitti doğrusu.
Anlattığım şeyler de çok açık. Farklı bir acıdan bakıyor olmanız konuyu farklı algılara sokmanıza sebep oldu büyük ihtimalle.
Ben sizin yorumunuza "saçma"demeyecegim, çünkü kişilerin düşüncelerine saygım var. Anlamak isteyen yorumu tekrar okur, düşünüp kendine pay alır. Selametle.

Yaptığınız saçma bu yorumdan ötürü ne diyeceğimi bilemedim. Nereden cevap vereceğimi hiç bilemedim. Biz Allah ile kimsenin arasına bir aracı koymayı düşünmüyorken, karşınızdakinin imanını sorgulamak ehli sünnetten yani öyle mi?

Allah ile bir olmak için, tevhid için yaşamak için zaten aracıya gerek yoktur. Lakin herşeyinde bir usülü, adabı ve EĞİTİMİ vardır. Bizim ehl-i tarik dediğimiz olayda da, mesele tamda budur. Siz nasıl bir sınava hazırlanmak ve konu hakkında bilgi sahibi olmak için öğretmene yani eğitmene ihtiyaç duyarsanız (veya bir spor müsabakası adını artık siz koyun) Allah yolunda da yürümenin, hatta adabınca yürümenin bir eğitimi vardır. Şeyh, Veli vs. dediklerimiz de bu konunun eğitmenidir. Onlar sadece yürüyeceğiniz yolun nasıl olacağını ve ne şekilde yürüneceğini size anlatır. (Bu dönemlerde böyle birisini bulmakta oldukça zordur.) Ancak bu demek değildir ki, o sizin ile Allah arasında aracı olacak. O sadece bir yol rehberi gibi veya bir eğitmen gibi yapılması gerekenleri söyler, ancak Sırat-ı Müstakim yolunda her kul tek başınadır. Kimse kimseyi elinden tutup cennete sokacak değildir.

Esmalar konusunda da aynı şekilde yanlış konuşmuşsunuz. Esmalar evet bilinç kodlaması ve enerji verir lakin bu esmaların çoğu evliyaların zikirlerinden olduğu için, esmada görevli ervah veya şeytanda o esmanın gücündedir. Yani nefsinizin seviyesinin üstünde bir esma çekerseniz, o esmanında görevli iyi ve kötü ervahını üstünüze çekersiniz ki bugün ortalıkta ben mehdiyim, resulum, yok tevbe suresinin son 2 ayeti yok hükmündedir, yok ben nebiyim diyenlerin ekseriyeti bu şekilde yoldan çıkmıştır. Çünkü insan biraz takva yolunda ilerlediğinde şeytan hemen gelir onu yoldan döndürmeye veya sapıttırmaya uğraşır. Çoğu kezde başarılı olur. Esmalar zamanla nefs terbiyesi ile çekilecek zikir şeklidir. Bana birşey olmaz, ben istediğim gibi çekerim diyorsanız buyrun çekin siz bilirsiniz.

Size de tavsiyem imanını sorguladığınız kişi veya kişileri yargılamadan önce biraz konu hakkında bilgi sahibi olup ondan sonra yorum yapmanızdır. Selam ve dua ile.