EŞÇİnsellİk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muratsavci

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaŞlar cok yakin bir arkadaŞim hemcinslerine İlgİ duyuyor ama bur durumdan cok rahatsiz yada bunu herhangi bir buyu İle dÜzeltme imakni varmidir.

Beerzebub

Kayıtlı Üye
bence psikolog tedavisi sizin yapacağınız büyüden daha iyi sonuç verir her şeyi büyüyle çözmek mümkün değil mantıklı olan bir psikoloğa yada bir ürolağa gitmek hormon dengesizliğinden de kaynaklı olabilir

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
İşin aslı herkes hem cinslerine de ilgi duyar ama bunu toplumsal normallerinden dolayı bastırır.Çünkü aşkın cinsiyeti yoktur,üreme ve çoğalma içgüdüsü ile sevmenin cinsiyeti vardır ancak.Bence siz önce kendiniz daha sonra arkadaşınız "bu yanlış" fikrini silin aklınızdan,yanlış yaptığını hissediyor,herkes başka türlüsünü kabul ediyor diye doğru ancak başkalarının kabul gördüğü olmak zorunda değildir.Kesinlikle CRAZY isimli filmi oturup beraber seyredin,arkadaşınızı kendisini kabul ederek yaşamak konusunda yüreklendirin ve ona destek olun.Dilerseniz psikoloğa gidin ama eşcinsellik "PSİKOLOJİK BİR RAHATSIZLIK DEĞİLDİR" bu dünya sağlık örgütünün kabul ettiği,bilimsel olarak kanıtladığı ve geçen yıl ilgili bir kısa animasyon yayınladığı bir konudur.Arkadaşınız baskı hissederek kendini kabul edip kendiyle yüzleşmeyi ne kadar ertelerse durumu o kadar zorlaşır ve hakkaten major depresyon geçirir sonunda.Büyü böyle birşeye çözüm değildir,öyle bir sormuşsunuz ki bakkalda ekmek yok fırına mı gitsek gibi?Büyü bir alternatif ama kişinin yaşama gelme amacını ve kaderini bu şekilde yönlendirmek için değil,çok çok istiyorsa bunu bırakın kendi yapsın o halde?Büyüyü işe karıştırana kadar ilgili yasal derneklere gidin,toplantılara katılın,yardımı kendisi gibi olan bir başkasından görünce anormal olmadığını görecektir arkadaşınız.

Eğer arkadaşınızın durumu yaşanan bir travmadan ötürü oluşmuş farklı bir durumsa psikolojiktir elbette.Ama bu durumda arkadaşınız zaten eşcinsel değildir,bir taraftan mutsuzluk yaşadığından başka tarafa yönelmiştir.

Şu bir alternatif olabilir her iki duruma da ;cesaret ve güç veren büyüler,manevi destek arttıran taşlarla terapiler,bilinçaltı temizleme ve programlama.Bu şekilde uygulama çözümleri sanat öteki türlüsü ise kefaretini üstüste günü kurtarmak için büyü yapıp duracağınız sonunda ne elde edeceğinizi ve arkadaşınızın nasıl bir insana dönüşeceğini bilemediğiniz bir kaos olacaktır.

Sevgiler

xalpx

Kayıtlı Üye
Hemen hemen bütün canlılarda görülebilen bir durum.Hastalık olmadığı zaten bir gerçek.Bu konuda destek olmanız en mantıklısı.Psikoloğa gitmek bu durumu kolay kabullenmesi ve bunalıma girmemesi için gerekli ancak bazı şarlatanlar bu durumu tedavi edebileceklerini iddia ederek , ruh sağlığı yerinde insanları intihara kadar sürükleyebiliyorlar.Böyle 1-2 olay okumuştum.Dikkatli bir seçim yapmanızı öneririm psikolog konusunda.Umarım herşey yolunda gider.

Lughnasadh

Kayıtlı Üye
Benim çevremde de böyle yaşayan insanlar var kessinlikle bu hastalık değildir. Dış baskılardan dolayı tedavi olmak değişmek istemesi çaresizlikle yapılr.

berula

Kayıtlı Üye
Öncelikle eşcinselliğin normal olduğunu, doğada her türlü canlıda eşcinselliğin var olduğunu, resmi kayıtlara göre dünyada her 10 kişiden 2'sinin (aslında 10 kişiden 5'inin olduğu tahmin ediliyor) eşcinsel olduğunu ve yorumlarda birçok üyenin düştüğü hata gibi tam tersine EŞCİNSELLİĞİN BİR HASTALIK OLMADIĞI'nı kabul etmekle başlaması gerekiyor.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
''Eşcinsellik kesinlikle bir hastalık değildir'' demek yanlıştır. Bilinçaltının bir hastalığı dışa vurum şekli olabilir. Yani sebebini bulmak gerekir. Bu konuda teşhis noktasında en iyi yöntemin ''hipnoz'' olduğu kanısındayım. Eğer bilinçaltından kaynaklı bir durumsa tedavi edilmesi gerekir. Hastalık demek yanlızca fiziksel hastalık demek değildir. Ruhsal bozukluklarda hastalıktır. İyi forumlar.

baysal01

Kayıtlı Üye
Arkadaşım kim ne derse desin eşcinsellik hastalıktır. Tanrı kadın için erkeği, erkek içinde kadını yarattı. Bence hormonlarını kontrol ettirsin. Normal çıkarsa psikologa gitmeli diye düşünmekteyim.

Dimply

Kayıtlı Üye
Birçok arkadaşım eşcinsel ve bu bir seçim değil.Düzeleceğini sanmıyorum...

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Bende bir eşcinselim ve bu bir hastalık veya pisikolojik bir rahatsızlık değil yada tercih olayı hiç değil kişiliğinizin bir parçası bu ve kimliğiniz sonuçta silip atılabilcek bir şey değil . Ben tedavi görüp hetoro************uel bir birey oldum artık karşı cinse karşı ilgim var derse biri dünyanın en büyük yalancısı olur kesinlikle. Arkadaşın mutsuz olabilir bende mutsuzum çok haksızlığa uğradım kişiliğimden kimliğimden ötürü fakat yalnış bir şey yapmadım ve biliyorumki dayatmalar toplumsal baskı şiddet vs tüm bu acılar bir gün ortadan kalkıcak zira insanlar zamanla bilinçlenecekler eminim .Belki bu zamanlar en kötü zamanlar bizim için ama gelecek nesillerdeki eşcinsel bireyler için ayrımcılık ötekileştirilme baskı ve şiddet söz konusu olmayacaktır umudunu taşıyorum . Arkadaşınızın yanında olun ve ona yalnız olmadığını kendisi gibi çok insanın olduğunu söyleyin ..!

muratsavci

Kayıtlı Üye
Yorumlar icin teŞekkÜr ederİm sÖylediklerinizi yapicam ama dÜzelme konusunda cok kararli :( İkna edemiyorum bÜyÜ son Çarem dİyor ve farkli insanlar tarafindan dolandirilmasindan endiŞelenİyorum. AÇikcasi

EastBlood

Kayıtlı Üye
İş
Şu anda pizza dükkanı işletiyoruz :D
Eşcinsellik bir hastalık değildir. Bu bir seçimde değildir. Psikolojik bozuklukta değildir. Arkadaşınıza destek olun aslında o hemcinsine duyduğu ilgiden rahatsız değil sadece kabullenilmeyeceğini düşünüyor, destek olun....

Sevgiler.....

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cinsel yönelimlerin hiç bir bir hastalık, bir sorun, bir problem, değildir. Bir yaratımdır. Şeftali ben neden elma değilim diye üzülmüyorsa ve bunu düzeltmek için çaba sarf etmiyorsa bu durum da aynı şeydir. bunun bir nedeni de yoktur, öyle olduğu için öyledir. Size kim olduğunuzu bir başkasının söylemesine izin verdiğiniz her şey aslında hastalığın kendisidir. kadına, erkeğe, çocuğa, yaşlıya her neyse sen böyle olmalısın diyen kişi ve onun istediğini yapan kişi hastalıklıdır.

Bu konuda yapılabilecek bir büyü, bir tedavi ya da başka her hangi bir şey yoktur. Ben kesinlikle hem cinslerimle, duygusal ya da cinsle bir yaşamak istemiyorum diyorsa yaşamayacak. Bu bir seçimdir. Ben hem cinslerime ilgi duymayacağım, karşı cinse ilgi duyacağım diyemez bu seçim değildir.

Bazı arkadaşların yorumları hem cinslerine ilgi duyanların için hakaret olarak algılanabilir ve konuya yeterli cevap verildilği için kapatıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...