Eril yanıma aşık oluyorum

minoset

Kayıtlı Üye
Merhaba.Bunu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum ama bende çok garip bir durum var Arkadaşlar. Ben 27 yaşında heteroseksüel bir kadınım yani erkeklerden hoşlanıyorum. Hatta şu an sevgilim var 1.5 yıllık. Sadece bazen erkek gibi hissetğim oluyor erkek olsaydim diyorum keşke. İşte ben bu içimdeki erkeği fazla büyüttüm galiba. Çünkü bu yarattıgım erkek benim için ideal mükemmel erkek haline geldi ve ona aşk duymaya başlıyorum git gide. Napmalıyım bilmiyorum korksam mı. İşin kötüsü cinsel yöndede onu (Yani kendimi) arzulamaya başladım. Kendimi kendimle hayal ediyorum.doktora görünmeli miyim. Bu bir hastalık mu

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Narsistlik kişilik bozukluğuna benziyor genellikle erkek bireylerde rastladığımız bir durumdur, temelinde kendinden nefret etme, kendini beğenmeme sebebiyle oraya çıkan bir kendine aşık olma sendromudur. Cinsel anlamda da farklı semptomlar görülebilir.

Kendini arzulama, ayna karşısında mastürbasyon, başkasının bedenine dokunmayı hak etmediğine inanmaya başlama, farklı fanteziler geliştirme, kendisini ya da kendisine ait eşyaları arzu nesnesi olarak görme gibi.

psikolojik bir rahatsızlıktır ve tedavi edebilmesi gerekir

minoset

Kayıtlı Üye
Narsistlik kişilik bozukluğuna benziyor genellikle erkek bireylerde rastladığımız bir durumdur, temelinde kendinden nefret etme, kendini beğenmeme sebebiyle oraya çıkan bir kendine aşık olma sendromudur. Cinsel anlamda da farklı semptomlar görülebilir.

Kendini arzulama, ayna karşısında mastürbasyon, başkasının bedenine dokunmayı hak etmediğine inanmaya başlama, farklı fanteziler geliştirme, kendisini ya da kendisine ait eşyaları arzu nesnesi olarak görme gibi.

psikolojik bir rahatsızlıktır ve tedavi edebilmesi gerekir
Çok teşekkürler . Peki çoklu kişilik bozukluğu olabilir mi acaba?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tabi buradan teşhis koyamayız psikologların böyle yetkisi de yok, klinik psikolog ya da psikiyatrist teşhis koyar lakin çölü kişilik bozukluklarında kişi diğer kişiliğinin farkında değildir ya da başka birey sanır. Yani diğer kişilik ya da kişilikler ayrı bir benlik oluşuyor. Bilinçli aklınız onu diğer yanınız ya da eril yanınız diye tanımlıyor. Çünkü bilinçli aklınıza öğretilen Bilgi bir kişi bir başkasını sevebilir ya da arzu edebilir yönündeki Bilgiyi işliyor

Aynı zaman da bilinçaltında kişinin kendi öz benliği olan kavgası, kendisini sevmemesi, kendisini affedememsi gibi sebepler nedeniyle bir özelliğinize ya da bir parçanıza yansıtma yaparak onu sevme onu yüceltme davranışına götürüyor.

NKB hastası olan kişilerde aslında tam olarak durumun farkında değildir. Bilinçaltı kodlarına her biri başka sağlıklı olmayan düşünceyi tekrar ediyor.

örneğin erkekler daha güçlüdür
Erkek gibi kadın namuslu kadındır
Erkeksi tavırlar seksidir
Erkeklere bir şey olmaz
Gibi bilinçaltı kodları var diyelim.

NKB olan bir kadın bu bilinçaltı kodlarını, bilinçüstünde şu şekilde yorumlayabilir.

ben erkek gibi kadınım bu yüzden de kendinin bu özeliklerine hayranlık duyabilir.

Ya da erkek bireyin eksikliklerini de değerlendirerek hem kadın hem erkek özeliklerini taşıdı için diğer kişilerden kendisini daha özel bir yere koyabilir.

NKB ileri seviyelerde kendisinden başka hiç bir şeye önem ve değer vermeme, beğenmeme, hatta onların yok olmasını isteme ya da kendisinin istediği gibi oynayabileceğini bir Nesne inancına kadar götürebilir.

başkaları cinsel olarak beraber olsa bile amaç kendisini yüceltmektir.

Amerikan sapığı filmi Ve kitabı ileri seviye NKB hastalarını anlamak için iyi bir Örnektir.

inpheux

Kayıtlı Üye
Jung’a göre her kadında bilinçdışı düzeyinde maskülen bir erkek kişilik, her erkekte ise feminen bir dişil kişilik zaten analog olarak bulunur. Bunu da “anima” ve “animus” kavramları ile açıklar .Bu durum kolektif bilinçdışının arketiplerinin tikellerde görüngü bulmasıyla kişiliğin özündeki dualiteyi belirler. Fakat mesele “ideal bir erkek inşa etme” ve “erkeksi hissetme ve libidoyu ideal erkeğe yönlendirme” şeklinde cereyan ediyorsa Urum’un da dediği gibi narsistik bir durum söz konusu olabilir. Zira narsizmin en yaygın belirtilerinden biri nesnesine kanalize olamayan libidonun kastrasyon ile öznenin kendisine yönelmesi,yansıtılmasıdır. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız psikolojik destek almalısınız.İyi günler diliyorum..

minoset

Kayıtlı Üye
Jung’a göre her kadında bilinçdışı düzeyinde maskülen bir erkek kişilik, her erkekte ise feminen bir dişil kişilik zaten analog olarak bulunur. Bunu da “anima” ve “animus” kavramları ile açıklar .Bu durum kolektif bilinçdışının arketiplerinin tikellerde görüngü bulmasıyla kişiliğin özündeki dualiteyi belirler. Fakat mesele “ideal bir erkek inşa etme” ve “erkeksi hissetme ve libidoyu ideal erkeğe yönlendirme” şeklinde cereyan ediyorsa Urum’un da dediği gibi narsistik bir durum söz konusu olabilir. Zira narsizmin en yaygın belirtilerinden biri nesnesine kanalize olamayan libidonun kastrasyon ile öznenin kendisine yönelmesi,yansıtılmasıdır. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız psikolojik destek almalısınız.İyi günler diliyorum..
Çok açıklayıcı.. bilgiler için teşekkürler ?