Enokyan İslam dininde günahmıdır?

kertoruxl1

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar enokyan dili çok ilgimi çekti.Yorumları inceledim ve islam dinine göre günah olup olmadığını bulamadım. Bu konuda islam dininin altını çizmemin sebebi bir satanist için günah anlayışı yoktur veya bir hristiyan için farklıdır.Bu forumdaki herkesin müslüman olmadığını düşünerekten bu soruya islam dinini de kattım.
Cevaplarınızı bekliorm...

origanum

Yönetici
Tüm majikal uygulamalar islam dininde ve diğer semavi dinlerde günahtır. Bu kesindir. Bazı dinlerde böyle uygulamalar yapmak ise ibadetin bir parçası olmaktadır. Herkes kendi inancının sistemini bilir zaten.
Enokyanı uygulayabilmek için de buna uyumlanmak ve bunun için de sisteme uygun yaşamak gerekmektedir.

glfm

Kayıtlı Üye
Enokyanla ilgili herşey için ne yapmak gerek anlamadım.herhangi bir uygulama yapamak hiç denememiş biri için zararlı olabilirmi bunumu demek istiyorsunuz..

origanum

Yönetici
Enokyanla ilgili herşey için ne yapmak gerek anlamadım.herhangi bir uygulama yapamak hiç denememiş biri için zararlı olabilirmi bunumu demek istiyorsunuz..

Soruyu bana sordunuz galiba. Enokyan kullanmanın bir şartı vardır, enokyana uyumlanmak. Yoksa çalışmaz, birşey yapamazsınız. Uyumlanmadan enokyan okumak anlamsızdır. Herhangi bir yazı, roman okumuş gibi olur.

gerçekdua

Kayıtlı Üye
merhabalar.uyumlanmak nasıl oluyor çok merak ettim.bilgilendirirseniz çok sevinirim.tşk.

origanum

Yönetici
merhabalar.uyumlanmak nasıl oluyor çok merak ettim.bilgilendirirseniz çok sevinirim.tşk.

O ustadan icazet alınması gerekiyor diyebiliriz kısaca. Niyetinizi belirteceksiniz o da sizi uygun görürse bu konuda eğitecek ve enerji transfer edecektir. Ama buna başlamadan önce neyi istediğinizi, hangi tarafta yer alacağınızı da kesinlikle belirlemeniz gerekiyor.

Macro

Kayıtlı Üye
Bu konuda islam dininin altını çizmemin sebebi bir satanist için günah anlayışı yoktur veya bir hristiyan için farklıdır.

Bir Satanist eğer ki Ruhani(Spritüel,teistik) veya Ezoterik bir yol benimsemişse Günah kavramından çok daha ağır olarak göreceği yasakları vardır. Dini vicdanıdır çoğu zaman. Gerçi bu yolu benimsemiş bir Satanist ile bir Sofu arasında da pek fark yoktur.

Saygılarımla.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bir Satanist eğer ki Ruhani(Spritüel,teistik) veya Ezoterik bir yol benimsemişse Günah kavramından çok daha ağır olarak göreceği yasakları vardır. Dini vicdanıdır çoğu zaman. Gerçi bu yolu benimsemiş bir Satanist ile bir Sofu arasında da pek fark yoktur.

Saygılarımla.

Ya da tam tersi bazı spiritüel inançlarda günah, yasak, hesap verme olguları yoktur.
Ama böyle inançlarda olan kişiler zarar vermeye, suça eyilimli kişiler değillerdir.

Gizlİksir

Banlı Kullanıcı
Daha önce hiç bir büyü uygulama yapmadım Allah yaptırmasın Dün bir tane enokyan buldum tam okuyacaktım iyiki yorumlara bakayım öyle okuyayım demişim şeytana yakarışmış Yapsaydım hayatımda yaptığığm ilk uygulama olacaktı Allah nasip etmedi şükür :)

Macro

Kayıtlı Üye
Bazıları Şeytana, bazıları Meleklere, bazıları Demonlara der. Lakin öyle bilmeden okumaya kalkılacak şey değil başınıza birşey gelir diyemem ama gelmez de diyemem.

@DreamDuality

Az çok doğru bir yorum. Şu da var. O kişilerin çoğu nefsini tutmaya özen gösterir. Her ne kadar eğilimli olsalarda nefisleri kadar dirayetleri de güçlüdür zaten. Günah, yasak, hesap verme yoktur.

Şu vardır; Kirlenmiş ve değersiz ucuz basit hissederler.
Hani İslam'da der ya utancın imanındandır diye. O hesap bir utanç ve kirlilik hissederler.
Ancak dediğim yolları gerçekten benimsemiş olanlardır bunlar.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Üstteki mesajımı konuları karıştırarak yanlış yere yazmışım.
O yüzden herkesten özür dilerim.
Asıl konumuza dönersek;
Benim bahseğim spritüel sistemlerde farklı bir sistem işler.
Ama basitçe anlatmak adına;
insanları ödürmenin suç olmadığı bir hukuk sistemi olsa
gene de herkes birbirini (en azından sevdiklerini) öldürmekten kaçınırdı.

Mantık olarak bu sistemlerde de kutsallıklar (evrensel dokunulmazlar) vardır.
Bunların zarar görmesinin evrenin sürekliliğini,tabiatın dengesini bozacağına inanılır.
Bu da basit bir örnekle açıklanırsa;
elinde atom bombası olan bir kişi bunu kendi de yok olacağını bile bile dünyaya atmazdı diye düşünebilirsiniz.

Derin bir konu, umarım az da olsa anlatabilmişimdir.

daniel

Kayıtlı Üye
Asıl konumuza dönersek;

Bunların zarar görmesinin evrenin sürekliliğini,tabiatın dengesini bozacağına inanılır.

Cok dogru bir yaklasim.

Cimlere basmayiniz tabelasinin kulanilmadigi ulkelerde, yesile asiri sahip cikilir ve kollanir ve bakilir. Ne zamanki tabela konur cevre kirlenmeye baslar. Aklima bu ornegi getirdi.

Saint

Banlı Kullanıcı
Daha önce hiç bir büyü uygulama yapmadım Allah yaptırmasın Dün bir tane enokyan buldum tam okuyacaktım iyiki yorumlara bakayım öyle okuyayım demişim şeytana yakarışmış Yapsaydım hayatımda yaptığığm ilk uygulama olacaktı Allah nasip etmedi şükür :)
ii yapmıssın kardesim şeytana yakarılmaz şükretmelisin...

ibriz

Kayıtlı Üye
Üstteki mesajımı konuları karıştırarak yanlış yere yazmışım.
O yüzden herkesten özür dilerim.
Asıl konumuza dönersek;

Bu da basit bir örnekle açıklanırsa;
elinde atom bombası olan bir kişi bunu kendi de yok olacağını bile bile dünyaya atmazdı diye düşünebilirsiniz.

Derin bir konu, umarım az da olsa anlatabilmişimdir.

size katılamayacağım bu konuda. evrensel dokunulmaz diye birşey olduğunu düşünmüyorum. doğanın dengesi bozulamaz. öldürmek yasak olsa da olmasa da birileri mutlaka cinayet işleyecektir. ve bu da doğanın bir parçasıdır. evreni anlayabilmek için insan gibi düşünmekten bir an olsun vaz geçerseniz, büyük ölçüde faydası olduğunu göreceksiniz bunun. ölüm, çok doğaldır ve güzeldir. kötülük ve iyilik kavramları yalnızca insan gibi bilinçli varlıkların bünyesinde bulunan ayrımlardan kaynaklanır. siyah ve beyazın arasındaki farkı görmenizi sağlayan gözleriniz gibi, iyiyi ve kötüyü ayrıştıran zihinsel mekanizmalarınız vardır. ve yine parlayan siyah bir arabanın kimi kısımlarını beyaz göreceğimiz gibi, kötü olan birşeyi iyi gibi de görebiliriz, bu tamamen nerede durduğunuzla alakalıdır. özünde ne o arabanın bir rengi vardır, ne de herhangi bir olgunun iyilik ya da kötülüğü. bu farklar yalnızca ışık ile onun açılarıyla ve olayların ise sebep-sonuçlarıyla ilgili bilgilerin beynimizde işlenmesiyle oluşur. eğer tetiği çekersem bu çocuk ölür, çocuk ölürse birileri beni öldürmek isteyebilir(ya da başka türlü herhangi bir empati- sonuçta ölüm korkusu öldürmekten uzaklaştırır) öyleyse tetiği çekmek kötüdür. bu çocuğa yemek vermeliyim(çünkü bir gün ben de aç kalbilirim, o zaman biri de bana verir- yine empati.) örnekler çoğaltılabilir. ama iyi ve kötü sonuç olarak insan ve diğer bilinçli varlıkların arzuları sonucunda oluşmuştur. bu arzuların gerçekleşmesini sağlayan şeyler iyi, engelleyenler kötüdür. kültürler ve dinler bu olguları takip etmişlerdir.
ama dediğiniz gibi oldukça derin bir konu. umarım bakış açımı biraz olsun aktarabilmişimdir.

VenusDavis

Kayıtlı Üye
Merhabalar.. Enokyan hakkında bilgisi olan birisi bana biraz açıklayabilir mi tam olarak ne olduğunu? Sadece bir dilden mi ibaret yoksa bir tür din mi pek anlayamadım..

laserjetx

Kayıtlı Üye
İş
anestezi teknisyeni+ medikal
bilmiodum şeytana yakarış olduğunu öğrendiğim iyi oldu

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Zaten bir müslümana dininin gereği bu tür uygulamalar ve Allah' tan başka birinden medet umması yasaktır.Bunun bilincinde olan biri zaten bu başlığa yorum yapmaz...