Enokyan alfabesi hakkında

vivian

Kayıtlı Üye
enokyan-alfabesi.jpg
Bildiğim kadarıyla enokyan anahtarları yazıldığı gibi okunuyor (bir kaç istisna dışında) bu resimde karakterler ve değerleri doğru verilmiş gibi gözüküyor ancak ''adı'' yazan bölüm ne anlama geliyor anlam veremedim örneğin 1. karakter A , 2. karakter B diye okunuyor un veya pa ne anlamda? bu harfleri de mi bu şekilde okumamız gerekiyor ? açıkçası biraz kafam karıştı yardımcı olabilir misiniz?
İyi forumlar...

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Sana şu şekilde açıklıyayım. Latince dışında bazı dillerin alfabelerinin harflerinin özel ismi vardır.
Mesela yunanca;
Σ - sigma ( s harfidir. )
Λ - lamda ( L harfidir. )
φ - Fe ( f haridir. )

Harflerin yazılışı ve okunuşunun dışında özel isimleri vardır. Adı diye kast ettiği budur.
Matematikte ki alfa " α " veya beta " β " gibi terimler harfin özel ismiyle betimlenir olay budur.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Ω - omikron ( o harfi )
Ψ - ksi ( ks sesi - taKSi gibi )
Ξ - psi ( ps sesi - resePSiyon gibi )
Γ - gama ( g/ğ harfi )
Δ - delta ( d harfi )
υ - ipsilon ( i harfi )

Gibi örnekler. Aslında harfler ve sesler benzer. Ancak harflerin özel isimleri var o kadar.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Aslında düşüncenizin aksine enokyan alfabesi yazıldığı gibi okunmaz. Zaten düz sembolik ifadeleri, karşılık geldikleri varyasyonunu özümsemedeğiniz sürece okuyamazsınız bile. O yüzden sembollerin çevrilmiş halinden bahsedeceğim. Şimdi en başta bu dil yazıldığı gibi okunmuyor dedim. Her kelimenin kendine özgü bir enerjisi vardır ve her kelime bu enerjiye göre şekil kazanır. Farklı kelimelerin kombinasyonu, size farklı anahtarlar sunacaktır. Bunu bir yapboz gibi düşünün, tek farkı parçaların çok yönlü olması.

Okunuş kısmı ise biraz karmaşık. Enokyan normal bir sohbet dili değildir, bu yüzden türkçenin veya ingilizcenin cümle yapısını kafanızdan çıkarın. Yukarıda da söylediğim gibi, her kelimenin enerjisine göre birleştirmeler yapılıyor. Siz A kelimesini Un diye okuyamazsınız. Söylenirken titreştirme ve dudak büzme - açma gibi kuralları vardır. İnternet ortamında paylaşılan anahtarlar tamamen gerçek bile olsa, doğru şekilde okunmadıkça işe yaramaz. Enerji ile işleyen bir dil ancak enerji ile harekete geçer.

Ü

Üye silindi 62166

Melek dili zor bir alfabe bunu çözene helal olsun... Mısırdaki piramitlerin bazılarında bu enokyan alfabeleri olduğunu duymuştum...

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
Aslında düşüncenizin aksine enokyan alfabesi yazıldığı gibi okunmaz. Zaten düz sembolik ifadeleri, karşılık geldikleri varyasyonunu özümsemedeğiniz sürece okuyamazsınız bile. O yüzden sembollerin çevrilmiş halinden bahsedeceğim. Şimdi en başta bu dil yazıldığı gibi okunmuyor dedim. Her kelimenin kendine özgü bir enerjisi vardır ve her kelime bu enerjiye göre şekil kazanır. Farklı kelimelerin kombinasyonu, size farklı anahtarlar sunacaktır. Bunu bir yapboz gibi düşünün, tek farkı parçaların çok yönlü olması.

Okunuş kısmı ise biraz karmaşık. Enokyan normal bir sohbet dili değildir, bu yüzden türkçenin veya ingilizcenin cümle yapısını kafanızdan çıkarın. Yukarıda da söylediğim gibi, her kelimenin enerjisine göre birleştirmeler yapılıyor. Siz A kelimesini Un diye okuyamazsınız. Söylenirken titreştirme ve dudak büzme - açma gibi kuralları vardır. İnternet ortamında paylaşılan anahtarlar tamamen gerçek bile olsa, doğru şekilde okunmadıkça işe yaramaz. Enerji ile işleyen bir dil ancak enerji ile harekete geçer.

Bakın üst sütunda " Adı " yazıyor. O kısı da ki yazan şey harfin okunuşu değil. Özel ismi

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ben zaten onun ne demek olduğunu biliyorum. Basit örnekler ile açıklamaya çalıştım sadece, çünkü anlatılacak/incelenecek bir çok alt bölümü var bu konunun. Ben şimdi:
X: Ks
Y: Yi
Z: Zood diye anlatsam ve bu harflerin diğer harfler ile birleştiğinde daha da farklılaştığını söylesem, soruyu soran kişinin aklı daha da karışacak. Bu yüzden kendi sorduğu örnek üzerinden gittim. Ciddi bir zaman harcamadığı müddetçe de mantığını kavrayamaz zaten. Benim dikkat çekmek istediğim kısım okunuşun önemiydi. Enerjisel bir dili sadece okuyarak aktifleştiremezsiniz, bu okunuş esnasında da uyulması gereken kurallar vardır.