enokyan alfabe ile ilgili

valoizm

Kayıtlı Üye
merak ettiğim bir şey var enokyan alfabesi ile birinin rüyasına girmek ile ilgli bir şey okudum ama orda mesela a harfi un diye yazılıyor şeklide ok gibi mesela ben bunu kağıda yazarken sembol ile mi ismi yazıcam yoksa orda yazan harflerle mi ismi yazıcam ya da bu konuda çok iyi bilen biri varsa o ismi özelden söylesem enokyan dilinde yazabilir mi?

codzombi

Kayıtlı Üye
O uydurma , internette fenomen olmuş bir yazı .İnisiye olmadan enokyan alfabesini kullanmayın yazmayın bile. Belli bir boyuttan alınmış bir dil ama şer güçlere ait olduğu biliniyor.Sakıncalı bir dil. Yoksa türlü türlü varlıklar başınıza toplanır rahatsız ederler.

Keira

Moderator
Enokyan melek dili olarak bilinir. Sembol olarak yazmanız daha uygundur.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Evet melek dilidir ancak düşmüş meleklere aittir ki, bunlar da demon demektir...Lucifer ve yoldaşları, cenetten kovulmuş melektir. Yani iblis dilidir. Tehlikeli olduğunu bilin ve ona göre yapıp yapmayacağınıza karar verin. Sitede enokyanla ilgili pek çok konuda Urum ve Origanum'un açıklamaları var, araştırabilirsiniz. Ayrıca inisiye olunması, uyumlanılması gerekir diye bahsediliyor.

Agrahya

Kayıtlı Üye
Öncelikle şeytan kavramının bilinmesi gerekiyor. Kilise bütün mistik konuları elinde tutmak için kendi dini dışında olan bütün varlıkları saf kötü olarak betimlemiştir. Hristiyanlığın bu tutumu da zerdüştlükten gelir her neyse konuya derinlemesine girmiyorum ancak Lucifer düşmüş melek değil roma mitolojisinde tanrıdır. İblis kavramı ise Şeytan'ın müslümanlıktaki karşılığıdır. Kuran'da İblis, Tagut vs.. isimlerle de geçer.