Enochian alphabet Enokyan dili ve alfabesi DİKKAT !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

phoenşxky

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu öyle a harfine karşılık şu harf geliyormuş haydi ezberleyip öğrenelim diyebileceğiniz bir dil değil. İngilizce mi sanıyorsunuz bunu öğrenip kullanmak istiyorsunuz. Çok tehlikeli ve sonu intaara kadar uzana bilecek bir kavramdır. Her dil yaşar canlı manada değil tabiki yaşayan herşey gelişir ve değişir. Dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır.

Öncelikle kendinize bir sorun bu dili ne amaç için öğrenmek istiyorsunuz beklentileriniz nedir bu dilden. Peki büyük beklentiler içindeyseniz her sitede tekerleme gibi tekrar eden bir alfabe var bu ne kadar gerçek bir sorgulayın. Bu dili ciddi manalarda öğrenmek büyük bilgi ister, en ufak bir okuma telafuzu sizi çok farklı noktalara itebilir hem bu dünyanız hem öbür dünyanız bir anda mahvolabilir.

Enokyanın anlamını kaçınız biliyor onu geçtim kaçınız doğru şekilde bu yazılışı okuyabiliyor. Çok fazla ritüeli, çizimi ve ayini olan bir dil. Öncelikle bunu paylaşanlar ne amaçla paylaştı ve ne kadar doğru paylaştı. Üstünden yüzyıllar geçmiş tevrat, incil bile değişirken bu dil ne kadar saf kalabildi ve bu dili farzedin ki öğrendiniz; bu öyle 3 ayda 5 ayda olacak birşey değil. Çok uzun bir zaman, araştırma ve bilgi ister. Çocuk oyuncağı değil, sakın farklılık yaratmak farklı görünmek ve heves uğruna bu değil ve buna benzer şeylere kalkışmayın. Çok ciddi anlamlarda söylüyorum yanarsınız, intahar edersiniz, hayatınız zindan olur. Hiç kimse size yardım edemez.

Öncelikle kutsal kitapları okuyun. Tevrat, incil, kuran bunları araştırın. Bir bilgi var mı bunun hakkında ya da bu tarz şeylere bir gönderme yapılmış mı? İllaki öğreneceğim diyorsanız kitabın yazıldığı yıllarda kitapla ilgili bilgiler bulmaya çalışın. Bulabılıyorsanız asıl enokyan alfabesının kitabının kopyasını bulmaya çalışın. Ben inanmıyorum bulabılecegınıze ama aslına bakın kimde ve kimlerde şuan enokyan alfabesi diye sızdırılan bilgi kimler tarafından paylaşılmış? Şu an gördüğüm kadarıyla 3 5 çoluk çocuk bir heves uğruna dibi olmayan karanlık bir kuyuya ip salıp inmeye kalkıyor. Unutmayın ne kadar inerseniz çıkışınız o kadar güç olur ve öyle bir zaman gelir ki ne ışık kalır tepede ne de bir insan. Ettiğiniz dualar kimse tarafından duyulmamaya başlayabilir.

Eğer bu dili bir amaç uğruna öğrenmek istiyorsanız bütün tehlikelerine gögüs germeye hazır olun. Melek dili diye durmadan ismi geçiyor. Bu dili yazan şahıs öncelikle hangi melekten öğrenmiş?, Bu dili ona öğreten meleğin adına ulaşabiliyor musunuz?, bir sorgulayın. Sonuçta şeytanda bir melektir ve tanrı katında şeytanın öğretilerinde yol almak her dinde büyük bir azapla son bulur. Şahsen az bir mantık yürüterek bazı şeyleri çözebilirsiniz.

Gidin enokyanın ayin çizimlerine, pentagramlarına bakın yorumlamaya çalışın. Hiç bir harf ve nokta boş yere yazılmaz ayinlerde ritüellerde her birisinin farklı görevi vardır. Size belki basit geliyor olabilir, bu insan ne diyor diyebilirsiniz ama hayat sizin hayatınız körü körüne mahfederseniz. Açıkcası sevinirim dünyada yeterince çok insan var, bir kaçının intahar ettiğini duymak beni açıkcası mutlu ediyor ve o zavallılardan güçlü olduğumu, hayata her şekilde göğüs gerip çabaladığımı bilerek ve hissederek mutlu oluyorum.

Diyeceğim şu ki ya uzun yıllar peşinde koşup yeterli bilgiye ulaşıp bu dili öğrenin ya da karanlıkta kaybolun. Her şekilde dünyaya birşey katmış olursunuz. Tabiki kendi ruhunuzu ve hayatınız mahvederek sizin sayenizde insanlar az çok birşeyler öğrenebilir.

Bol şanslar.

codzombi

Kayıtlı Üye
sonuna kadar okudum, özetçi mezarcılardan değilim ama çok fazla gereksizce uzatmışsın. evet söylediklerin sadece enochian için geçerli değil, her majikal ekol için geçerli. fakat hiç bir öğreti şeytan öğretisi değildir, hepsi de tanrı öğretisidir. yine aynı mevzuları tekrarlamak düşüncesinde değilim. Belli kalıpların içine girerek pek mantık yürütülemiyor.

phoenşxky

Kayıtlı Üye
uzatılıp uzatılmaması önemli değil sonuçta 3 dk nı bile almamıştır okumak amacım saf ve bilgisizce sonu olmayan bir yola giren insanları uyarmak tarihte bu yüzden yok olan toplumlar köyler ve insanlar vardır bunları kaç kişi biliyor acaba

juan07

Kayıtlı Üye
ben katılıyorum geçen sene bu dili bilinçiszce bir anahtarını yüksek sesle tekrarlamıştım erstesi günki yaşadıklarımı burda anlatmıyım ve ben okumadan önce senin paylaştıklarınla ilgili hiçbirşey duymamıştım gördüm ve okudum intihar etmedim ama neler geldi söylemeyim..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir deneyim sonucunda yazılmış olan bir paylaşım belliki..
Bunu düşünenlere bir uyarı niteliğinde.Detayĺı olmasının sebebi ise sanırım iyice kendini ifade etmek istemesi.Gözü kapalı ne olduğunu tam bilmeden herşeye atlanmaması gerektiğini iyi açıklamış aslında..

phoenşxky

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7239

Bakınız ben size kitabın örnek aslından küçük bir kare vereyim. Yazılardan ziyade resimleri iyi inceleyin. Mümkünse resmin bir çıktısını alıp büyüteçle dikkatle inceleyin. Unutmayın her kitap olduğu gibi okunmaz.

juan07

Kayıtlı Üye
ama çok güçlü etkileri var öğrenmek lazım nasıl okunduğuyla ilgili ya da eğitim almak lazım...

codzombi

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 7239

Bakınız ben size kitabın örnek aslından küçük bir kare vereyim. Yazılardan ziyade resimleri iyi inceleyin. Mümkünse resmin bir çıktısını alıp büyüteçle dikkatle inceleyin. Unutmayın her kitap olduğu gibi okunmaz.

resimlerde ne var ? sıradan bir alfabe , ne olduğu belirsiz latin harflerden farkı olmayan bir şey

codzombi

Kayıtlı Üye
Resimlerde başı miğferli yüzler var.

yani tehlikeli olduğu gerçeğini mi gösteriyor bunlar , bence arkadaş ne anlatacağını ne diyeceğini bilmiyor , bir deneyimi vs oldugunu da sanmıyorum . işte öyle büyü yapmayın günah der gibi ortaya atılan post yani :)

origanum

Yönetici
Enokyan konusunda sitemizde yeterince bilgi, açıklama ve uyarı var. İsteyen okuyup bilgilenebilir zaten. Konu tekrarlardan ibaret olduğu için kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...