Enerjiyi hissetmek

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, enerjim çok yüksek oluyor çoğu zaman.Ama çevredeki kişilerin enerjilerini çok fazla hissediyorum.Ve kontrol edemiyorum.Genel de Śu ile arınmaya çalışıyorum.Namaz,Kur'an Kerim okuyorum bol bol.Ama durumda çok fazla değişim yok.Enerjileri çok fazla hissediyorum.Dusuncelerime ve duygularıma yansıyor.Bunu kontrol edemiyorum.Bu beni olumsuz yönde çok etkiliyor.Tabi hisselerimin açık olması olumlu taraflari ama.Olumsuz tarafları çok.Örnegin bir hastaneye gittiğimde.Orada bulunan hastaların enerjileri bana çok yansıyor ve bu bana çok zarar veriyor.Bu hisleri kontrol etmek için ne yapmam gerekiyor.Goruslerinizi bekliyorum...

Alakan

Kayıtlı Üye
İmajinasyon ile kendinizi koruyucu bir alan içerisine aldığınızı hayal edin. Evden çıkmadan ya da bu durumla karşılaştığınız her an uygulayabilirsiniz ve kendinizi telkin edin. "Bu duygu ve düşünceler bana ait değil. Bana ait olmayan hiçbir şeyin enerji alanımda kalmasına izin vermiyorum" şeklinde.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
İmajinasyon ile kendinizi koruyucu bir alan içerisine aldığınızı hayal edin. Evden çıkmadan ya da bu durumla karşılaştığınız her an uygulayabilirsiniz ve kendinizi telkin edin. "Bu duygu ve düşünceler bana ait değil. Bana ait olmayan hiçbir şeyin enerji alanımda kalmasına izin vermiyorum" şeklinde.
Peki bunların sebebi nedir?Çok yogunlar ve beni yoruyorlar?Birde bu durum bir yetenek mi olumlu şeylere çevirilebilinir ?

Alakan

Kayıtlı Üye
Peki bunların sebebi nedir?Çok yogunlar ve beni yoruyorlar?Birde bu durum bir yetenek mi olumlu şeylere çevirilebilinir ?
Empatlık. Bu yetenek herkeste az veya çok var benim gözlemime göre. Olumlu yöne çevirebilirsiniz tabii ki. Öncelikle kendinizi tanımanız, nelerin size ait olup nelerin ait olmadığını ayırt edebiliyor olmanız gerekiyor ki anladığım kadarıyla siz bunu yapabiliyorsunuz. İkinci adım olarak dediğim yöntemi uygulayın. Kendi enerji alanınızı korumaya alın. Siz etraftan sürekli karmaşık sinyaller alıyorsunuz. Enerji alanınızı korumaya aldığınızda bu karmaşık sinyallerin önüne geçeceksiniz. . Enerji alanınıza neyi dahil edip neyi dahil etmeyeceğinizi seçebilirsiniz. Birinden pozitif enerjileri alabilirsiniz mesela. Alabildiğiniz gibi yansıtabilirsiniz de. Nasıl kullanacağınız size kalmış.

cathrine

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, enerjim çok yüksek oluyor çoğu zaman.Ama çevredeki kişilerin enerjilerini çok fazla hissediyorum.Ve kontrol edemiyorum.Genel de Śu ile arınmaya çalışıyorum.Namaz,Kur'an Kerim okuyorum bol bol.Ama durumda çok fazla değişim yok.Enerjileri çok fazla hissediyorum.Dusuncelerime ve duygularıma yansıyor.Bunu kontrol edemiyorum.Bu beni olumsuz yönde çok etkiliyor.Tabi hisselerimin açık olması olumlu taraflari ama.Olumsuz tarafları çok.Örnegin bir hastaneye gittiğimde.Orada bulunan hastaların enerjileri bana çok yansıyor ve bu bana çok zarar veriyor.Bu hisleri kontrol etmek için ne yapmam gerekiyor.Goruslerinizi bekliyorum...
Bazı ortamlarda kendinizi an'da tutabilirsiniz ama hastane,pazar ya da kalabalık yerlerde kendi durumunuza ve o anda ne yapmanız gerekiyorsa ona odaklanın...Hastanede kendiniz için bulunuyorsanız sıranın ne zaman çağrılacağınızı,raporunuzu ya da o an kendinizle ilgili soruları düşünün.Pazardaysanız eve ne alacaksınız?Fiyatlar nasıl?Satıcılar ne alemde?Orada bulunan küçük çocukların sevimliliği....Hastaneden dönüşte yıkanın ,arının ve bir yerde beklemeniz gerekiyorsa ya dergi,kitap okuyun ya da kulaklığınızla müzik dinleyin...Sizin durumunuz çok yorucu olur yoksa...Eğer engel olamıyorsanız mutlaka eve dönüşlerinizde yıkanın,ferahlayın....Aklınızdan da esma gibi ya da mantra gibi koruyucu olduğunu düşündüğünüz tekrarlarda bulunun...Başkalarının duygularını sırtlanmak omuzda da ruhta da yük olur sonra...

Noirhunter

Kayıtlı Üye
Merhaba, Empat olduğunuzu biliyorsunuz herhalde, bende empatim enerjim düştüğü zaman başka enerjiler baskın kalıyor, bir nevi eziliyor yani bu bende anksiyete sorununa yol açtı. Küçük yaştan beri meditasyon yapıyorum. Kendinize enerji yüklemesi yapsanız bile beyin kimyalari değişiyor. Asıl olan ruh olsa da vücut bir araç ve otomasyon programla ile çalışıyor, işte burada işin içine ilim değil bilim giriyor. Ruhsal olarak aldığınız enerjileri beynin süzgeçten geçirmesi ve hormonları düzene sokması lazım düşünce ve duyguları filtrelemesi gerek ama bunu yapamıyor çünkü ruh daha güçlü bedene söz dinletmek öğretmek gerek, bunu yapamiyorsaniz alışana beta blockerlar'dan destek alabilirsiniz. İlla ilaç sektörü değil doğadan yararlanıp bitkisel çözümleri de var. Beyin bir yerde bunu öğrenmeye başlayacak yazılıma kod satırı eklemiş olacaksınız, sonra bırakın. Ve kontrolü ele alın.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Merhaba, Empat olduğunuzu biliyorsunuz herhalde, bende empatim enerjim düştüğü zaman başka enerjiler baskın kalıyor, bir nevi eziliyor yani bu bende anksiyete sorununa yol açtı. Küçük yaştan beri meditasyon yapıyorum. Kendinize enerji yüklemesi yapsanız bile beyin kimyalari değişiyor. Asıl olan ruh olsa da vücut bir araç ve otomasyon programla ile çalışıyor, işte burada işin içine ilim değil bilim giriyor. Ruhsal olarak aldığınız enerjileri beynin süzgeçten geçirmesi ve hormonları düzene sokması lazım düşünce ve duyguları filtrelemesi gerek ama bunu yapamıyor çünkü ruh daha güçlü bedene söz dinletmek öğretmek gerek, bunu yapamiyorsaniz alışana beta blockerlar'dan destek alabilirsiniz. İlla ilaç sektörü değil doğadan yararlanıp bitkisel çözümleri de var. Beyin bir yerde bunu öğrenmeye başlayacak yazılıma kod satırı eklemiş olacaksınız, sonra bırakın. Ve kontrolü ele alın.
Evet empatim hem de yoğun bir şekilde.Hastanelere gittim zamanlar insanların hastalıkları ruhuma bedenemime yansıyor.Bu sebebden dolayı çok sıkıntı çektim.Şimdi daha kontrolu güçlüyüm.Ama yine de arınma çalismalari yapıyorum.Galiba iyi bir sifacim olabilirim.Ama daha çok Majiye doğru kayiyorum.İradem güçlenmeye başladi.Herseyi hissetsem bile bana etki etmiyor çok fazla.Artik ben etki etme boyuta çikarmak ve ilerlemek istiyorum.Yardim sever biriyim.Guclenince faydalı olacağımi düşünüyorum.Ama hala kendimi arayışım devam ediyor.Derin yerleri seviyorum.

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Bir süre beta blockerlardan dideral kullandım. Bağlantıyı azaltıyor fakat dengeyi sağlayamaya yardımcı degil. Kullanmayı bıraktığında daha yükseķ bir empati ve duygu yoğunluğuna maruz kalıyorsun. Resmen hissetmeyi reddettiğin için üzerine yük biniyor. Meditasyon ve anda kalmak için nefes egzersizleri çok daha kesin çözümler bana göre kendine bir odak noktası bulmalısın ve duyguların senden geçip gitmesine izin vermen gerek. Odağını kaybetmemeye çalış, kaybettiğinde sürekli tekrara giriyor çünkü.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Evet Yazdıklarınızdan kontrolsuz enerji akiyor. Muhtemelen farkinda olarak ya da olmayarak psişik saldırı yapan birisiniz. Eğer şifacı kanala çeviremeyecekseniz bu yolu bırakın derim çünkü çevrenizdekilere büyük ihtimal çok zarar veriyorsunuz. Bu istemeyerekte olabilir.
**
Düşünceleri değiştiriyorum demişsiniz bir başka konuda da. Telepatı apayrı bi konu ama sizin icin soylemem gerekirse sizde musallatınız karşı tarafa etki ediyor ne yazık ki...
Bende bir mussalat yok.Ama düşüncelerim ve enerjim, olumlu olumsuz etki ediyor bu doğru.Şifadan çok Majiye doğru bir ilgim var.Ama henüz yolun başında olduğum için doğru yönlendiremiyorum.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Var efendim var bal gibi var yani. Hocanızın kendisini, bizim gibi piyasada başkası yok diye övmesi peki. Madem öyle hepsini temizleseymiş.. İşin ehli biraz tevazu sahibi olur açıkçası.

Anladigim kadariyla islam inancina sahipsiniz. Ona göre bir sey önerebilirim;
Maddi ve manevi anlamda şifalanmaya niyet ediyorum diyerek;
70 gün boyunca
1000 defa La ilahe illallah diyin.

Bakalim sizi normalüstü bu kanala çekmeye çalışan musallatiniz mi, kendi karariniz mi görün bakalim!
Sana kendi dünyan da kolay gelsin....

Alakan

Kayıtlı Üye
Bu konuda neden musallat tartışıldı? Bana ayrıntılı bir şekilde bağlantıyı açıklayabilecek olan var mı? Kişi empat ve bunu istediği gibi kontrol edebilir. Etik değerler kişinin kendisini bağlar. Uyarı iyi hoş ama konu başlığı enerjiyi hissetmek altında tartışılan konu musallat...

AuroraBorealis

Kayıtlı Üye
Sanırım önceden bir yargıları yada sohbetleri var anlamlandıramadım. İyi bir uyarıyı nasıl insanları yol göstermekten ziyade yapmamaya teşvik eder bir uslupla kullanabiliyoruz bunu anlamıyorum. Bu tarz çatışmalar sürekli görüyorum. Bir bezmişlik.Sözüm meclisten dışarı ama ben egoyum diye bağrıyor, karşı taraf için.

Neyse,
Kişide su elementi ne kadar fazla ise kendi ruhsal sorunlarından ve duygularından kaçmaya o kadar meyilli olabilir ancak sistem ona bir şifacılık görevi vererek kendi duygularını ve ruh alemini başkalarının hayatlarından izleyerek şifalandırma şansı vermiştir.Bu nedenle su elementi karma ile alakalı. Kişi her ne kadar kendisini duygularına kapatmak istese de kendi duygularını anlayamasa da içsel olarak fırtınalı denizdeki bir kayık misali ordan oraya sürüklenmekte ve zaman içerisinde ne yaşadığını anlamaya çalışmaktadır. Zaman geçtikçe kendisine bahşedilen şifacılık yetenekleriyle hem başka hayatlarla hem hal olarak kendi ruhsal yaralarını keşfetmeye ve kendisini şifalandırmaya çalışır.
Yolun başında olduğun için mi yada yanlış yerde durduğun için mi yönlendiremiyorsun bunu zamanla anlarsın.Verilen tavsiyeleri kulak arkası etme yeter.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bu konuda neden musallat tartışıldı? Bana ayrıntılı bir şekilde bağlantıyı açıklayabilecek olan var mı? Kişi empat ve bunu istediği gibi kontrol edebilir. Etik değerler kişinin kendisini bağlar. Uyarı iyi hoş ama konu başlığı enerjiyi hissetmek altında tartışılan konu musallat...
Kendim de ne olduğunu kendim daha iyi anlayabilirim herhalde.Beni hiç tanımayan göremeyen biri tutturmuş sende mussalat var diye.Aslinda burdaki durum bahsedilen kişi bendeki meydana gelen şeyleri olumsuz tarafa bağlayarak kendini tatmin etmesi.Mussalattin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.Bana zikir tavsiyesinde bulunmuş.Allah razı olsun.Ama bence bir karşı tarafı neler yaptığını bilmeden onu tanımadan bu bastıra bastıra iddia etmesi tamamen aslında egoyu beslemek.Neler yaptığımi iyi biliyorum.Kimler le bağlantılı olduğumu iyi biliyorum.