Enerji çalışmalarında enerjiyi, farkı hissedemiyorum

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba?
Usui reiki, kundalini reiki gibi başka şifa çalışmalarına da katıldım. Hicbir sey hissetmiyorum. Sürekli olunca bi süre sonra çok can sıkıcı bir hal alıyor.
Dua ediyorum " içim açıldı, ferahladim, üstümden yük kalktı, bolluk bereket beni buldu" diyenlerin aksine ben ha etmişim duayi ha etmemisim hicbir şey hissetmiyorum manevi algilarim tamamen kapalı mı? Nasıl bir çözüm bulabilirim

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Merhaba...
Her insanın kalbine giden yol, anladıgı dil başkadır. Demek ki senin güzel kalbine giden yol reiki degil.

Dua etmekle de anında moda girmen mümkün değil. Belirli hareketlerle bunu desteklemen gerekir.
Namaz, bir duadır. Duanı namaz kılarak yap.
Kuran okumak bir duadır, Kuran oku.
Zikir de bir duadır, zikir çek.

Dua ettim içim açılmadı diyorsun ama dua çeşit çeşittir. Hepsini yap sonra karar ver. Bence birinden biri kalbine anında tesir eder.
Hangisi dersen, ben Kuran okumak derim. Sen Kuran dan etkilenirsin.

Bende de oluyor. Her namazdan her zaman tat alamıyorum mesela. Almadıklarım genelde benden kaynaklı oluyor.

Demem o ki biraz kendimizle ilgili manevi yoksunluk.

Ve yaşantını, ilgi alanlarını, düşüncelerini gözden geçir.

Hayatındaki bereketi alıp götüren şey ne?

acid

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba?
Usui reiki, kundalini reiki gibi başka şifa çalışmalarına da katıldım. Hicbir sey hissetmiyorum. Sürekli olunca bi süre sonra çok can sıkıcı bir hal alıyor.
Dua ediyorum " içim açıldı, ferahladim, üstümden yük kalktı, bolluk bereket beni buldu" diyenlerin aksine ben ha etmişim duayi ha etmemisim hicbir şey hissetmiyorum manevi algilarim tamamen kapalı mı? Nasıl bir çözüm bulabilirim

Pek çok sebep olabilir. Ancak sorun olarak algılamayın. Yaşantınızı, özelliklerinizi bilmediğim için kendimden ve çevremden yola çıkarak yorum yapabilirim ancak.
Bu güne kadar yaptığınız çalışmalar size, frekansınıza uygun olmayabilir. Sevmediğiniz renkte bir kıyafeti giymek gibi. Ne kadar şık olursa olsun size uygun değildir ve olumlu bir etki yaratmaz. Ya da erken olabilir sizin için. Bu benim inancıma göre dünyadaki tekamül seviyesi ile ilgili. O frekansa geldiğinizde uygun olan sizi bulur.

Öte yandan olumsuz enerjiler, stres, teknolojik aletler, insanların elindekilere karşı olan duygular da bizi kapatıyor kirletiyor. Biz böyle olmasak da dışarıdan maruz kalıyoruz. Tamamen soyutlanmak mümkün olmuyor, dengelemek ise zaman alıyor.

Ben bu konular için çözümün basit görünen ancak zaman alan şeylerde olduğuna inananlardanım.

Meditasyon, kendine zaman ayırmak, zihni insan türünün iradesinin dünyayı maruz bıraktığı bazı kötü duygulardan temizlemek ve geldiğimiz yer olan doğa ile vakit geçirmek...

Denge varlıklarıyız. Gerçekten irademiz varsa iyi ve kötünün bizde bulunması ama bunları denge içinde yaşamamız gerekiyor.

Manevi algılardan da bir süredir insanlar korkuyor aslında bu yüzden kapatıyoruz isteyerek ya da istemeyerek. İnancınız ne olursa olsun maneviyat farkındalık getirir. Dünyanın binlerce yıllık karmaşık, korkunç gidişatında daha fazlası bilinç altımızı huzursuz ediyor.

Maneviyat, farkındalık, iç huzur birbirine o kadar bağlı ki ancak kendimizi, var olan ve olmayan her şeyi kabul edebildiğimizde iç huzura kavuşabiliyoruz. Bugünlerde zor olsa da hepimiz mücadele ediyoruz işte.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba?

her meditasyon, her ibadet, her çalışma başka bir yolculuktur...

kendini iyi hissettiren her içe dönüş senin en iyi çalışmandır... Eğer bu dua ise duadır.... Şarkı söylemek ise şarkı

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Merhaba...
Her insanın kalbine giden yol, anladıgı dil başkadır. Demek ki senin güzel kalbine giden yol reiki degil.

Dua etmekle de anında moda girmen mümkün değil. Belirli hareketlerle bunu desteklemen gerekir.
Namaz, bir duadır. Duanı namaz kılarak yap.
Kuran okumak bir duadır, Kuran oku.
Zikir de bir duadır, zikir çek.

Dua ettim içim açılmadı diyorsun ama dua çeşit çeşittir. Hepsini yap sonra karar ver. Bence birinden biri kalbine anında tesir eder.
Hangisi dersen, ben Kuran okumak derim. Sen Kuran dan etkilenirsin.

Bende de oluyor. Her namazdan her zaman tat alamıyorum mesela. Almadıklarım genelde benden kaynaklı oluyor.

Demem o ki biraz kendimizle ilgili manevi yoksunluk.

Ve yaşantını, ilgi alanlarını, düşüncelerini gözden geçir.

Hayatındaki bereketi alıp götüren şey ne?
Galiba aşırı beklentiye girmek

taroh

Kayıtlı Üye
Bunların enerji kanalına girmek yada bunu aktaran kişinin aktarma enerjisi kanalına girmek zaman alır.

S

Sehane

Asıl sorun daha çok kanalize olmak ile ilgili gibi duruyor. Yani ilerlediğiniz yol üzerinde tıkanlıklık varsa öbür taraftan gelen enerjiyi deneyimleyemezsiniz. Bunun üzerinde çalışmak yerine ilk önce engeli kaldırmak gerekiyor k,i, bu sizin kendi kişisel aura ve çakra bakımlarınızın da kontrol etmesi demek. Dediğiniz duruma benzer şeyler gördüm çünkü. Yaşam tarzınız ve çakralara odaklanmak fayda sağlayabilir.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Asıl sorun daha çok kanalize olmak ile ilgili gibi duruyor. Yani ilerlediğiniz yol üzerinde tıkanlıklık varsa öbür taraftan gelen enerjiyi deneyimleyemezsiniz. Bunun üzerinde çalışmak yerine ilk önce engeli kaldırmak gerekiyor k,i, bu sizin kendi kişisel aura ve çakra bakımlarınızın da kontrol etmesi demek. Dediğiniz duruma benzer şeyler gördüm çünkü. Yaşam tarzınız ve çakralara odaklanmak fayda sağlayabilir.
Katılıyorum ?

Çakra dengeleme meditasyonları yapabilirsiniz .youtubeda bi kaç kanal var etkili meditasyon için .farkı hissedeceğinize eminim

Koalabebek

Kayıtlı Üye
Katılıyorum ?

Çakra dengeleme meditasyonları yapabilirsiniz .youtubeda bi kaç kanal var etkili meditasyon için .farkı hissedeceğinize eminim
Cevaplarıniz icin cok teşekkür ederim.

semiramis ad

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba?
açıkçası herkeste farklı etki ediyo. ben de hiç bir zaman öyle ışıklar, renkler vb görmem. ya da sesler vb duymam. sadece ellerim ısınır. ellerimdeki ısı değişiminden anlarım. nasıl ki farklı öğrenme yöntemleri var(görsel, işitsel, vb), burda da herkesin farklı özellikleri var. ama aslında her şey zamanla gelişir, hayatta her zaman olduğu gibi. enerji çalışmaları yapan birinin online meditasyonlarına katıldıktan sonra, reiki yaparken güçlendiğini farkettim reiki enerjsinin. oysaki meditasyonlar sırasında yine çok şey hissetmemiştim ama yine de devam etmiştim katılmaya defalarca. yani demem o ki: birden mucizeler olmuyo. sabır ve zaman gerekiyo. o yüzden bir işin uzmanını seçerken en çok zaman harcayanı seçiyoruz. çünkü yılar arttıkça deneyimi ve gücü artmış oluyo. sen de devam edersen, belki başka enerjiler de denersen bence gelişirsin.

Ü

Üye silindi 58480

Yüksek enerjili olan bir insanın bu hali sebep değil, sonuçtur.

Herkesin hatası burda başlıyor. Enerjinize kast ediyorsunuz yükselticem diye. Sonra da enerjiniz bloklanıyor.

Halbuki enerjiniz sırf yükselsin diye yükseltilmez. Bu müşriklik olur. Yani dar kafalılık olur.

Enerjiyi bile nasıl yükseltmek gerektiğini dini usul üzerinden anlıyoruz.

İman nasıl güçlenir misal? Üstüne gidildikçe mi? Hayır. Konsantre olundukca mi? Hayır. İbadetle mi? Hayır. Bu girişimler sadece kıvamı korur. Mertebenizin zayi olmasını engeller. Sizi zapteder yani.

İman nasıl güçlenir peki?
İmanı kum saati gibi sürekli azaltan bertaraf edicilere, gizli telkinlere, karanlık enerjilere konsantre olup, o engelleri aşarak, sakınarak, ve ruha bukașmıș kadarını tespit edip arınarak iman doğal yolla güçlenir. Yani asıl çaba engelleyici faktörlere karşı bir duruş sergilemekten geçer. Direk imana odaklanarak değil. İmana odaklanmak zaten gerekiyor ama bu imanın kat sayısını arttırmaz. Kefenizdeki kadarını kullanırsınız anca.

O halde sizin anladığınız enerji nasıl yükselir?
Enerjinizi bloklayan, noturleyen, dağıtan, sömüren, soğuran ne varsa bi kere bilișsel olarak tespit edeceksiniz. Onlarla en güzel şekilde savasacaksiniz. Enerjiniz bu uğurda yükselecek. Sonra da rituelleriniz ile doğal yoldan yukselmiș olan enerjinizi zaptedeceksiniz. Bazen ritüel esnasında kazandığınız bir skill ortaya çıkabilir. Ama bu ritüelden değil amelinizdendir. Ritüel sadece hakedișinizi size bildirim olarak gösterebilir. Çünkü ritüel demek durup, sakinlesip, durumu değerlendirmeye almak demektir.

Peki enerji akımları şeytanı nasıl bir gerçeklik içinde tarif ediyor? Klasik negatif bir enerji olarak.

Şeytanı ve zurriyetini (kafir cinleri) apaçık tarif edemeyen hiçbir akım hakiki mutluluğun kodlarını da ortaya koyamaz. Geçici merak uyandırır en fazla.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sezer_0

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba?
Uyumlanmak için ne yapmalıyız kendi kendimi uyumlayamaz miyim acaba? Gördüğüm kadarıyla uyumlanmak çok önemli :/