Elim kolum bağlı kalıyor.

taroh

Kayıtlı Üye
Burda aile meselesi anlatmaya gelmedim.fakat bir sorunum var.bosanma asamasindayim.kizimi babası ile görüşme günü idi 3saatlik babalık edip bakamamış.dusurmus uyardigim halde gec yurudu 19 aylik bir aydir yürüyor.gozum hep arkada.nereye sikayet ederim bilmiyorum.kendisini de kucuk başlarla beraber onlar gibi buyutmusler ne dusunce var ne babalik yeteneği. Mahkeme karari yuzundem ziyan oluyor resmen kızım.onu aipesini uzak tutacak her turlu işlem onerinizi bekliyorum.beni kinamayin gercekten onlardan uzak olunca cocuk daha duzgun mutlu bir hayat suruyor.babanesi zaten calisiyor.evde var yok fazla bisey diyemiyorum o 3 saat onun fakat kizinin hayatini tehlikeye aracak kadar geri zekali biri oldu.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Sayin Taroh, ne hissettiginizi, nasil bir çıkmazda olduğunuzu o kadar iyi anliyabiliyorum ki.. yazdıklarını okuyunca birkaç yil onceye kendi yasadiklarima gittim. Benim de bir kiz evladim var ve babasi ile gorusmesinden nefret ediyor ama yine de babasi dir aradaki bağın azalmaması ve sorumlulugunu bilsin diye kendim gonderiyordum. Bizde ki baba; fiziksel zarar yerine duygusal yaralar açmaya baslayinca herturlu hakaret, tehtid ve olaylara rağmen ortalığı ayaga kaldirip, degil mahkeme karari feriştagi gelse bu kizi goremezsin diyerek ona ve ailesine ruhsal savaş actim. Cok yiprandim ama vazgecmedim. Cunku biliyordu ki bir sekilde kizimi alip giderdim ve gercekten de bir daha da goremezdi. Ama sonra dan ilahi bir yardimla kendi hatasini bir sekilde ailesi de gosterdi ve artik iliskileri daha guzel. Size haddim olmayarak sadece dua da kalin diyebilirim. Gercekten de , keser döner sap döner gun gelir hesap doner diye boşuna dememisler. Cocugunuzla size mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum

taroh

Kayıtlı Üye
Sayin Taroh, ne hissettiginizi, nasil bir çıkmazda olduğunuzu o kadar iyi anliyabiliyorum ki.. yazdıklarını okuyunca birkaç yil onceye kendi yasadiklarima gittim. Benim de bir kiz evladim var ve babasi ile gorusmesinden nefret ediyor ama yine de babasi dir aradaki bağın azalmaması ve sorumlulugunu bilsin diye kendim gonderiyordum. Bizde ki baba; fiziksel zarar yerine duygusal yaralar açmaya baslayinca herturlu hakaret, tehtid ve olaylara rağmen ortalığı ayaga kaldirip, degil mahkeme karari feriştagi gelse bu kizi goremezsin diyerek ona ve ailesine ruhsal savaş actim. Cok yiprandim ama vazgecmedim. Cunku biliyordu ki bir sekilde kizimi alip giderdim ve gercekten de bir daha da goremezdi. Ama sonra dan ilahi bir yardimla kendi hatasini bir sekilde ailesi de gosterdi ve artik iliskileri daha guzel. Size haddim olmayarak sadece dua da kalin diyebilirim. Gercekten de , keser döner sap döner gun gelir hesap doner diye boşuna dememisler. Cocugunuzla size mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum
Teşekkür ediyorum cevabınız için evet ilahi yardımla aklı başına gelmiş babası
fakat bizimki sanki ilahi kattan veto yemiş gibi bilinç şuur hakkında.Annelik haddimle bahanesini uyardım.sen olunca görsün tek bakamıyor.dedim ama bana çocuk görmek için yalaka davranan babanesi gerçek yüzünü gösterdi.
cocuk eve gelince tuhaf tuhaf bağırmaya başladı. Şimdilik yüzünde bir mor renk var fakat.bi yeri incinirse rapor alıp gostermemeyi düşünüyorum. Siz ilahi kattan yardım. Almışsınız fakat onlar ilahi kattan lanetlenmiş gibi.onlarin kendi dertleri imtihanlarinda kizimi helak etmelerine izin vermeyecegim.benimde dualarım kızımdan uzak durmaları.kizimin tek aklı başında dayanağı benim yine de tüm yollarideneywcegim ayrıca babanesi tarafı ailece buyuseverler.naptiklari belli değil hukukta büyüyü anlatamiyorsun.

xax2

Kayıtlı Üye
hata adamın zaten iyiki ayrılmışsınız senin gibi nefsine düşkün ve yenilik biriyle bir ömür asla geçmezdi şimdi olmasa ileride yine bu yola düşer adama yaşantıyı zindan ederdin bari çocuk hiç olmasın ortada sahiplendir gitsin zengin çocuğu olmayan ailenin birine

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bazen annelerde cocuklari kolladiklari halde dusme yaralanma oluyor cocuklar hareketli oluyor nihayetinde. Eger akli sorunlari yoksa ya da yetişme tarzinda gariplikler yoksa, eski esinizin bilerek cocugu ihmal ettigini soylemek biraz fazla olabilir gibi geldi bana. Kizginsiniz haklisiniz da yine de daha yapici yollar bulma imkaniniz olmasini dilerim...

taroh

Kayıtlı Üye
hata adamın zaten iyiki ayrılmışsınız senin gibi nefsine düşkün ve yenilik biriyle bir ömür asla geçmezdi şimdi olmasa ileride yine bu yola düşer adama yaşantıyı zindan ederdin bari çocuk hiç olmasın ortada sahiplendir gitsin zengin çocuğu olmayan ailenin birine
Maşallah ben yaşamadan hayatımı yaşamışsınız gibi anlatmışsınız.Allah sizin gibilerden korusun yada neye inanıyorsanız o korusun sizden masum insanları.
sizde evlat sahibi olun işler kötü gidince barınağa filan bırakın sahiplendirilsin diye.

taroh

Kayıtlı Üye
Bazen annelerde cocuklari kolladiklari halde dusme yaralanma oluyor cocuklar hareketli oluyor nihayetinde. Eger akli sorunlari yoksa ya da yetişme tarzinda gariplikler yoksa, eski esinizin bilerek cocugu ihmal ettigini soylemek biraz fazla olabilir gibi geldi bana. Kizginsiniz haklisiniz da yine de daha yapici yollar bulma imkaniniz olmasini dilerim...
Bu uyarımın yettiğini düşünüyorum.ama tepkiler tuhaf anası olarak andişelenirim onlarda bi daha olmaz der. dikkat eder.hani her gittiğinde sıkıntı olur.her gittiğinde babanesi olmaz neyse.ama ilkten dikkat etmiyorlarsa doğru bir yerlerine girmemeli onların.
Bir erkeği çocuk bakamıyor diye direk suçlayamam ama bakamadığını bildiği . Halde cocuğunu değilde kendini mutlu etmek için güvendiği bir yere götüremiyorsa bu çocuk görmek filan olmuyor.çocuk karnı aç bitkin üzgün şekilde nasıl mutlu olacaksa babasıyla babası temel ihtiyaçlarını karşılayamazken tek başına

fako

Kayıtlı Üye
Yıllardır bu forumdayım, uzun zamandır okuyucu konumundayım. Sizin şu yaşadıklarınıza artık üzülüyorum. Yardımı dokunmayacak bir yorum kusura bakmayın ancak kolaylıklar diliyorum hayatınızda.

taroh

Kayıtlı Üye
Yıllardır bu forumdayım, uzun zamandır okuyucu konumundayım. Sizin şu yaşadıklarınıza artık üzülüyorum. Yardımı dokunmayacak bir yorum kusura bakmayın ancak kolaylıklar diliyorum hayatınızda.
Teşekkür ederim temennimiz yeterli
Bende benim durumumda olanlar için kolaylık diliyorum

star53

Kayıtlı Üye
Bu tarz bir kaza tekrarlarsa avukatınıza danışıp neler yapabileceğinizi öğrenmenizi tavsiye ederim. Bir çocuğun sıkıntılı bir şekilde düşmesi ilerisi için de sorunlar meydana getirebilir. Mesela çenemi 5 yaşındayken vurup 14 yaşımda vurduğum yerde oluşan zedelenme nedeniyle çenemin komple şişmesi buna örnek verilebilir. Ki iğnelerle dişlerimin arasından kemiklere inip neler neler çekmişlerdi. Yani babası 3 saat falan bakamıyorsa ve bu olay tekrarlarsa, çocukta bariz bir yaralanma izi varsa ne olur ne olmaz bir danışın. Bu sadece benim düşüncem, babası nasıl birisidir bilmem ama 3 saat çocuğunu kollayamayan zaten bakmak istemiyordur benim bakış açıma göre.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Yaşadığınız probleme objektif bir yorum yapamıyorum çünkü çok öfkelisiniz eski eşinize karşı .bir anne olarak haklı olduğunuz noktalar elbette ki vardır ama empati yapmanızı öneririm bir babadan haftadan yalnızca 3 saat olan evlat görme hakkı alınsa??

taroh

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız probleme objektif bir yorum yapamıyorum çünkü çok öfkelisiniz eski eşinize karşı .bir anne olarak haklı olduğunuz noktalar elbette ki vardır ama empati yapmanızı öneririm bir babadan haftadan yalnızca 3 saat olan evlat görme hakkı alınsa??
Kendisi aslında çok meraklı değil görmeye bana satasmasinda da inat ön planda
zamanında babanesi dedesi görürken görme talebi isteği olmadı. Son 2 görüşme esnasında geldi.bastan derdi çocuk olanın bu konuda istekli ve yapıcı olması gerekirdi.ama onun derdi sadece benle kavga etmekti.çocuğumu tamamen saklamadım.kendisinin hala öncelikleri farklı ve hala barışmak için kendi şartlarında ısrarcı.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Kendisi aslında çok meraklı değil görmeye bana satasmasinda da inat ön planda
zamanında babanesi dedesi görürken görme talebi isteği olmadı. Son 2 görüşme esnasında geldi.bastan derdi çocuk olanın bu konuda istekli ve yapıcı olması gerekirdi.ama onun derdi sadece benle kavga etmekti.çocuğumu tamamen saklamadım.kendisinin hala öncelikleri farklı ve hala barışmak için kendi şartlarında ısrarcı.
Babalar anneler kadar düşkün değilller evlatlarına bu bir gerçek fakat artık olaya çocuğunuzun psikolojik sağlığı açısından bakmalısınız inat,öfke negatif duygulardır ve çocuğunuzu olumsuz etkiler .bu konudaki kilit nokta yine sizin eski eşinizle olan ilişkiniz ,adama açık açık söyleyin kaygılarınızı ama tatlı dille .emin okun yılanı deliğinden çıkarır diye boşuna söylemiyorlar .sırf size inadından çocuğu görmek istiyorsa siz güzellikle söylerseniz bir o kadar da kolay vazgeçer bundan .

taroh

Kayıtlı Üye
Babalar anneler kadar düşkün değilller evlatlarına bu bir gerçek fakat artık olaya çocuğunuzun psikolojik sağlığı açısından bakmalısınız inat,öfke negatif duygulardır ve çocuğunuzu olumsuz etkiler .bu konudaki kilit nokta yine sizin eski eşinizle olan ilişkiniz ,adama açık açık söyleyin kaygılarınızı ama tatlı dille .emin okun yılanı deliğinden çıkarır diye boşuna söylemiyorlar .sırf size inadından çocuğu görmek istiyorsa siz güzellikle söylerseniz bir o kadar da kolay vazgeçer bundan .
Ben kesinlikle çocuğun önünde bağırmadım ona.onun anlaması lazım kin nefretin inadın bir yere varamayacağını.inadından. vazgeçeceğini sanmıyorum.5 senede hiçbir şeyin değişmeyeceğini hatta daha kötü gideceğini kafama kazıdı.anne babası ona göre anne baba önce bunu anlamalı.hala aile içinde onun anne babasının karakterinden.onlarında çocuklarının karakterlerinden bi haberler

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Ben başka bir açıdan yorum yapacağım çünkü erkek kadın ilişkileri hakkında çok bir fikrim yok.

Baba bir kız çocuğu için çok önemli. Baba figürü eksik kızlar hayatı boyunca çok büyük hatalara düşüyor. Herkes böyle olacak diye bir şey yok ama benim gördüğüm örnekler hep bu yöndeydi. Umarım iyi bir ilişki kurabilirler ve babasının hep arkasında olduğunu bilerek yaşar.

taroh

Kayıtlı Üye
Ben başka bir açıdan yorum yapacağım çünkü erkek kadın ilişkileri hakkında çok bir fikrim yok.

Baba bir kız çocuğu için çok önemli. Baba figürü eksik kızlar hayatı boyunca çok büyük hatalara düşüyor. Herkes böyle olacak diye bir şey yok ama benim gördüğüm örnekler hep bu yöndeydi. Umarım iyi bir ilişki kurabilirler ve babasının hep arkasında olduğunu bilerek yaşar.
Sorunda tam orda başkaları icon kendi kurduğu ailesini harcayan baba ne kadar arkasında olur bilemiyorum.çocuğa yanlış şeyler öğretir diye endişe ediyorum.önceliği kızı olsa iyi olurdu.