Elektrokineziye Giriş.(Seviye- Acemi)

Psikite

Kayıtlı Üye
Öncelikle Selamlar ve sevgiler gizlimabet ailesi. Uzun süre önce kayıt olduğum bu foruma tekrardan geri dönmek cidden çok güzel ve burada olup elimden geldiğince ustalaştığım alanlarda sizlere yardım etmeyi umuyorum.

Acemi/Orta/Usta
Olarak Elektrokinezi konusun da 3 başlık açmayı düşünüyorum. Görüyorum ki pek yardımcı konular yok ve bana göre en cezbedici olan parapsikoloji dallarından birisi elektrokineziye daha çok önem verilmeli. Dilerseniz ''Acemi'' seviyesindeki eğitim yazımıza başlayalım.

Elektrik ve elektriği yönetmek mükemmel bir yetenektir ve cidden heyecan verici olduğunu kabul etmeliyiz. Daha öncesinde 2013 tarihin de bu forum da bir teknik paylaştığımı biliyorum fakat silinmiş olduğu düşüncesiyle yeniden tertemiz bir sayfa ile daha aydınlatıcı yazmayı düşündüm. Umarım sizlere ışık olur.

Elektriği Tanımak;
Hepinizin bildiği üzre bir şeyi kontrol etmeden önce onu tanımalıyız, ne olduğunu bilmeliyiz. İşte ilk tekniğimiz ve acemilik sürecimiz bu şekilde başlayacak. Var olan ve sürekli vücutta akışta olan elektrik yeteneğimizi tanıyarak. Size tavsiyem elektrik ve insan vücudu hakkın da biraz araştırma yapmanız. Sonrasın da bu başlığa dönüp vereceğim meditasyonu uygulayabilirsiniz. :)

Elektriği Hissetmek;
Eğer meditasyonu düzenli ve disipli yapan biriyseniz bu tekniğe kolay ısınacaksınızdır.Bir tekniğin veya işin zor olmasının sebebi ona yeni başlamanız ve deneyimsiz olmanızdır. Gerekli deneyim ve tekrar ile başarılamayacak teknik yoktur.
Tekniğimize geçelim...

Sakin ve güzelce temizlenmiş derli toplu odanız da bağdaş kurarak oturun.(temiz ve toplu olması pozitif enerji açısından önemlidir.)Şimdi gözleriniz kapalı bir şekilde odak noktanızı vücudunuzdaki elektrik akışına yönlendirin. Onun vücudunuz da akışını hissedin.Sizin vücudunuz da her gün yenilenen ve üretimini yediğiniz besinlerden alan bir enerji akışıdır.Vücudunuz da dolaşıyor, Elleriniz de kollarınız da,göğsünüz de, devamlı bir akış halinde.Sakin ve durgun bir halde onu hissedin.Eğer bu durumda zorluk çekiyorsanız, çakmaklarda bulunan kıvılcım başlatıcıyı kullanabilirsiniz.Elinize ufak bir kıvılcım vermeniz hissetmenizi kolaylaştıracaktır ve sizi de öldürmeyecektir.
Daha sonrasın da bu hissin ellerimize yoğunlaştırıyoruz. Burada imajinasyonunuzu kullanmalısınız. Ellerinizin elektrik ürettiğini ve (mavi veyahut sarı) bir elektrik ile sarmalandığını düşünün, imaje edin ve hissedin. Bu meditasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz zaman acemilik düzeni geçmiş olacaksınız ve ben bir sonraki seviye için (seviye orta düzey, elektriği kullanma, çekme ve depolama) burada olucam. Şimdilik yetersiz ve tatmin olmamış hissedebilirsiniz ama bu işler cidden aceleye gelecek
ve bir anda olacak işler değildir.İlk olarak yeteneği tanımalı ve hissetmeliyiz.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu aileyi seviyorum ve tekrardan yeniden burada olmak beni mutlu ediyor. Sevgi ve ışıkla kalın. Hoşçakalın..

Psikite

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim. Talep yoğun olsun veyahutta olmasın başlattığım bu öğrenim serisini devam ettireceğim. Aynı zaman da aslan burcuyum bu yüzden umarım beğenilir. :)

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ben daha farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Elektriği yönetmek ne işimize yarayabilir? Bir çok kinezi çeşidi bulunuyor ancak bunların kullanılabilitesi yok. Bir odanın lambasını kontrol etmek kimseye bir şey kazandırmaz. İçinde bulunduğumuz boyut belli bir kararlılık ile yükseliş aşamasında olsa bile, mevcut koşullar ekstra durumları desteklemeyecek nitelikte. Yani siz mevcut enerji frekanslarını daha yüksek boyutların varyasyonu ile kullanamazsınız.

Bu durumda merak ettiğim şey bu kinezi size ne fayda sağlayabilir? Ben bu tür uygulamaların altında ben güçlüyüm veya dikkat çekiyorum imajı görüyorum. Size böyle bir şey söylemiyorum tabii, bu bir tür sorgulama

Psikite

Kayıtlı Üye
Beni yanlış anlamayın fakat söylemek isterim ki hayal gücünüz bu konu da kısıtlı. Sadece ampuller ile sınırlandırmak bana göre yetersizdir. Hepinizin bildiği üzere elektrik enerjisi hayati enerji alanına giriyor. Kısaca hayatın her yönün de mevcut. Kullanabilmek,çekmek ve yönlendirmek bize hayatta büyük avantajlar sağlayabilir. Örnek verecek olursam;
Elektrik atmak,yönlendirmek ve pek çok elektrik ile çalışan aletlere etki etmek olacaktır. Bu durum da sadece ampul olarak düşünmemiz aşırı sınırlıdır. Ayrıyetten Tercihlere bağlı olarak;
Saldırı -Savunma
Gizlilik - Güvenlik
Ve gündelik eğlence için kullanılabilir.
Örnekleri çoktur.Sonuç olarak elektrik enerjisi her yerdedir ve kullanım alanları çok geniştir.
Dipnot:Yukarı da bahsettiğim seçeneklerin kişiliklere göre kullanım amaçları değişkendir.Kötülük için de iyilik için de kullanılabilir.
Bu tamamen size kalmış.O sizin ve yönlendirecek olan sizlersiniz.
Yorumunuz için teşekkür ederim :) İyi günler dilerim.

EkSen

Kayıtlı Üye
İlginç. Paylaşım için teşekkürler.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Beni yanlış anlamayın fakat söylemek isterim ki hayal gücünüz bu konu da kısıtlı. Sadece ampuller ile sınırlandırmak bana göre yetersizdir. Hepinizin bildiği üzere elektrik enerjisi hayati enerji alanına giriyor. Kısaca hayatın her yönün de mevcut. Kullanabilmek,çekmek ve yönlendirmek bize hayatta büyük avantajlar sağlayabilir. Örnek verecek olursam;
Elektrik atmak,yönlendirmek ve pek çok elektrik ile çalışan aletlere etki etmek olacaktır. Bu durum da sadece ampul olarak düşünmemiz aşırı sınırlıdır. Ayrıyetten Tercihlere bağlı olarak;
Saldırı -Savunma
Gizlilik - Güvenlik
Ve gündelik eğlence için kullanılabilir.
Örnekleri çoktur.Sonuç olarak elektrik enerjisi her yerdedir ve kullanım alanları çok geniştir.
Dipnot:Yukarı da bahsettiğim seçeneklerin kişiliklere göre kullanım amaçları değişkendir.Kötülük için de iyilik için de kullanılabilir.
Bu tamamen size kalmış.O sizin ve yönlendirecek olan sizlersiniz.
Yorumunuz için teşekkür ederim :) İyi günler dilerim.
Olaya salt bir tavır ile yaklaştığımın farkındayım ancak zaten amacım sorgulamaktı. Saydığınız örnekler mevcut boyutumuzda etkinliği arttırılamayacak şeyler. Bir elektriği somut olarak cihazlrdan çekip bariyer oluşturamazsınız sonuçta. Bu konuyu irdeliyorum çünkü bir dönem başka kinezilerde yoğunlaşmıştım. Eğer siz elektriğin yapısına enerji ile müdahale ediyorum ve onu kendi çıkarlarım için kullanıyorum derseniz anlayabilirim. Ancak direk elektriğe yönelmek bana doyurucu bir sonuç göstermiyor.

Ve burada ki amacım sizin yazdığınız şeyi kötülemek değil, sadece şahsi süzgecimden geçiriyorum. İnsanlığın doğası ile uyumlu olan kinezilere inancım var mesela. Aero, pyro veya hydro. Çünkü bunu gerçekleştirmek için enerji kullanılıyor ve geliştirmek mümkün. Ama elektrik, gölge gibi şeyler bana absürd ve uçlarda geliyor. Sonuç olarak avatar dünyasında bulunmuyoruz ve boyutumuzun koşulları belli.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Psikite

Kayıtlı Üye
Olaya salt bir tavır ile yaklaştığımın farkındayım ancak zaten amacım sorgulamaktı. Saydığınız örnekler mevcut boyutumuzda etkinliği arttırılamayacak şeyler. Bir elektriği somut olarak cihazlrdan çekip bariyer oluşturamazsınız sonuçta. Bu konuyu irdeliyorum çünkü bir dönem başka kinezilerde yoğunlaşmıştım. Eğer siz elektriğin yapısına enerji ile müdahale ediyorum ve onu kendi çıkarlarım için kullanıyorum derseniz anlayabilirim. Ancak direk elektriğe yönelmek bana doyurucu bir sonuç göstermiyor.

Ve burada ki amacım sizin yazdığınız şeyi kötülemek değil, sadece şahsi süzgecimden geçiriyorum. İnsanlığın doğası ile uyumlu olan kinezilere inancım var mesela. Aero, pyro veya hydro. Çünkü bunu gerçekleştirmek için enerji kullanılıyor ve geliştirmek mümkün. Ama elektrik, gölge gibi şeyler bana absürd ve uçlarda geliyor. Sonuç olarak avatar dünyasında bulunmuyoruz ve boyutumuzun koşulları belli.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Farklı bir yorum ve görüşte bulunduğunuz için teşekkür ediyorum.

Psikite

Kayıtlı Üye
Yarın nasip olursa orta seviye tekniklerini yazmayı planlıyorum. İlgi ve alaka gösteren herkese teşekkürler.