El ve Yüz Çizgileri(kıyafet ilmi)

• Konbuyu başlatan DAİMON
  • Başlangıç tarihi
D

DAİMON

Avuç içindeki çizgilere ve elin yapısına bakarak insanların geçmişi, gelecegi ve kişiliği hakkında haber verilebildigine inanıyorum ancak bunu 'herkes' yapabilir mi? Yani bu kişilerin kitaplarını okumakla ve programlarını izlemekle bu ilme ne derecede vakıf oluruz?
Konu hakkında aklınıza gelebilecek her türlü bilgi, tecrübe ve yorumu yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

ThEnd

Kayıtlı Üye
kıyafetname daha çok insanın kişiliğiyle ilgili yorum yapmaktır diye biliyorum ben. Bir ara sosyal medyada çok dönen "ince dudaklı insan sinsidr" cümlesi gibi. Eğitimini almadan yapılabilen bir şey değil zaten. Teorik bilgi için kitaplar güzel bir öğrenme şekli ama gelecek,geçmiş öğrenme gibi bir durum olamaz. Benim düşüncem bu tabi.

Ü

Üye silindi 58480

Boyle bir ilim vardir. Evrendeki binlerce uyumsal disavurumun perdelenmis halidir.

Nasil ki uzun,kisa,erkek,kadin,siyah,beyaz farketmeksizin tum insanlar sinirlenince ayni kodla kodlanmis ifadeyi takiniyorlarsa, sevindiklerinde keza ayni uyumlu ortak ifadeleri takiniyorlarsa, demek ki her belirgin ifadenin altinda belirgin bir hal yatmaktadir. PEkiiii : 2-3 kat derinine inildiginde ise, eglenceli izlenim verme telasinda olan birinin nasil ki dertlerini sakladigi veya yuzlesmekten kactigi sarraflarca farkedilebiliyorsa :

Elbette ki 6-7 kat daha derinine inildiginde ehli tarafindan daha da sakli olan sirlar kendini ele verir. Evren uyumsalliklar icinde tasarlanmistir. Sinir aglari, genetik ve hormonlar islevsellik bakimindan ayni programcinin ve ayni yazilimin eseridir. O halde insan icinde bulundugu halleri illa ki uzerine uyumlu uzantilarla kadlamistir. Bir dosyayi acmadan once uzantisina bakarsak DOC ise editlenebilir PDF ise editlenemez oldugunu anlariz.

Demek ki ayni ismi tasiyan 2 dosyadan hangisini terbiye edebilecegimizi anlamak icin uzantisina bakmak gerek. ISte insanlardan da ayni kiyafetleri giymis olanlari derin analiz ile ayirdetmek icin kiyafetname bilmek gerekir.

Isin asli insan sarraflari farkinda olmadan zihinlerinde insan yuzlerini scan ederek ve davranis bicimlerini de hafizalarina naksettikleri icin , karsilastiklari insanlari bu ilme sahip olduklarini bilmeden ayirdederler.

Gerci ben bu ilmin analitik duzleme uyarlatilip projelestirilmesi taraftari degilim sahsen.

Ü

Üye silindi 58480

Yani bu kişilerin kitaplarını okumakla ve programlarını izlemekle bu ilme ne derecede vakıf oluruz?

Cok genis bir ilim. Teoriden gidilerek elde edilemez. Saverek ilgi duymak gerekir ki normal hayat akisinda arka planda ilim gozu ile bakacagin icin her gordugun davranis,tavir ve scan ettigin simalarda, her isittigin sesin tinisinda kendi kendine veriler toplayip kategorize etmeye baslasin zihin. Bunu bilincli yapmaya kalkarsan beyin delirir. Cunku beynin %2 sini irade ile kullaniyoruz gerisini o kendi prensibi ile kullaniyor.

Cok genis bir ilim, alni genis olan kisi cok akilli da olabilir cok ahmakta. Senin burda anlaman gereken o kisiye kapasite verildigidir. Doldurup doldurmadigini anlamak icin cenesine bakmalisin. iki kasinin ortasinda cizgi varsa cok israr eden, kararli biri oldugunu anlarsin.

Konusurken kelimelere can verircesine vurgu yaparak ama ilkokul cocugu gibi basit ve yarim yamalak cumlelerle konusuyorsa duygusaldir. Cunku realist insan kelimelerin zengin kombinasyonlarina zihninde odaklanirken dokunsal,duygusal kimseler basit anlatimlari kelimeleri duygu yuklu eda ile guclendirerek konusurlar.

Yaaaaa olummmm bi maccc yapmisizzzzzz derler mesela. Siz kisideki elektrigi alirsiniz.

Ama gorsel ve realist yapili bi insan : Maca kimlerin geldigini soyler, volem rovasata, arapas vs ile nasil goller atildigini anlatir siz de zihninizde canlandirirsiniz ve o kisi sizdeki enerjiyi bir nevi size karsi kullanarak elektrik verir size.

Korkunc genis bir ilim.. 10 larca kategorisi var. Takip edemezsiniz yani ogrenmek isterseniz bile. Surekli bir upgreat gelir cunku.

D

DAİMON

Sayın Dennise her zamanki gibi engin bilgi birikiminizle bu mevzuda da bana ışık tuttunuz.
Soruyu yazdıgımda içten içe sizden okkalı bir cevap beklemiyor değildim hani. ??
Bekledigimden de fazlasını buldum. Beynimde bu konuya dair müthiş açılımlar oldu.
Ben, M. Ali Bulut'un Elfabe sini gördüğüm ilk gün, vurulmuşcasına gece dörde beşe kadar okuduğumu hatırlıyorum. Sonrasında deliler gibi günlerce elimden düşüremedigimi ve toplamda 20 ye yakın kitabı okuduğumu, yer yer bazı kısımları dönüp bir daha okuduğumu bilirim. Bu işle sınırlı kalmayıp internette YouTube da bütün videolarını izlediğim gibi piyasada bulunan bir başka el çizgileriyle alakalı kitabı da aldım karşılaştırıp okudum. Pdf olan el çizgileriyle alakalı ulaşabildigim üç beş kitap indirdim 3 - 4 defa okudum. Bunlarla iktifa etmeyip yüz çizgilerini anlatan eski pdf kitaplar var onları okudum.
Hasılı anlatsam roman olur misali bayağı ilgilendim. Şu an sürekli açıp bakmasam bile bende bir insanı gördüğümde eline baktıgımda yahut yüzüne sesine tavrına duruşuna bir şeyler hissediyorm ama dile dökemedigimi farkettim. Çokta her detaya vakıf degilim ama nasıl bir yöntem izleyecegimi bilsem daha emin adımlarla yürüyebilirim.

Surekli bir upgreat gelir cunku.
Bu durumda benim gibi insanlar için ne yapabiliriz, kısaca.