Egregore

hekate22

Kayıtlı Üye
" Egregore, kollektif bilinçle yaratılmış astral varlıklara denir, yapılan en genel tanımı bu.
Biraz daha ayrıntıya girersek ki bu ayrıntılar mitolojik tanrıların, varlıkların oluşumlarıyla ilgili mantıksal çıkarımlara kadar gidiyor. Egregore; insanın beşinci elementi ( akasha) ile sahip olduğu yaratma gücünden doğan, astral düzlemde imajinasyon yoluyla varlık/entity' lere verilen genel addır. Insan düşüncesi imajinasyonu yaratma gücüne sahiptir. Bu yaratma gücü insanlar tarafından bilinçsizce durmadan yapılır. Fakat var oluş süresi uzun değildir. Yaratılan şey hemen yok olur. Büyücüler, kimisi cemiyet olarak tapınaklarını ve kendilerini korumak için sayıca daha fazla olarak bir araya gelip egregore yaratırlar. Bazı ritüeller eşliğinde o egregoreyi büyütür, güçlendirirler. Yaratılan egregore, yaratan kişinin/kişilerin sorumluluğundadır. Bazı sapkın kişilikler egrrgoreye deli gibi negatif güç yükleklerinden dolayı, bir süre sonra egregoreleri çığrından çıkıyorlarmış. Bu egregore yaratma bilgisi, ortaçağ'da büyücülerin ölmesi ve kalanların da kenarlara çekilmesi nedeniyle günümüze pek ulaşamamış ( mı acaba?)

Bütün bu tanrıların aslında kollektif bilinçle yaratılmış egregoreler olduğunu tahmin etmek zor değil. "

Bu alıntı epey geniş ve
epey uzun bir yazıydı kısaca özetledim. Ilgimi çekti ve beni çok düşündürdü. Bazi görüleri ve günümüzde ne kada ileri götürülebileceği aklıma geldi ve kısa zaman önce yaşadığım bir diyelok zihnimde belirdi... bu hoşuma gitmedi, içim rahatsız oldu. Bu bir üstünlükmüdür yoksa.... açıkca ne düşüneceğimi bilemiyorum...Tartışmaya açık bir konu olarak görmeme rağmen şahsen tartışmak da istemiyorum; ama ciddi olarak düşüneceğim kesin ve sadece fikirler almak istiyorum...

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
HD kalitesinde imajinasyon yapabiliyorum. Bu yazınızdan dolayı bir deneyeyim bakalım. Enteresan bir konu. Neden olmasın dimi?

hekate22

Kayıtlı Üye
HD kalitesinde imajinasyon yapabiliyorum. Bu yazınızdan dolayı bir deneyeyim bakalım. Enteresan bir konu. Neden olmasın dimi?
Eski bir diyaloğum da şöyle bir ifade kullanılmıştı:
" bir resim çizilir kusursuz ve aynı; ve onu imgelersin "sanırım
imajinasyon...ve o resim kendi resmi. Onu hangi enerisi ile beslemeye çalıştığını burada yazmak uygun değil. Bu yazıyı okuduğumda o kişinin ifâde ettiği şeyler aklıma geldi. O anki rahatsızlığı hissettim ve yazmak paylaşmak istedim. Nedense hala o duyguyu yaşıyorum...

Ama şuna da karar verdim, ve bunun da nedenini bilmiyorum; bir majisyen olmak istiyorum ve ne kadar ileri götüreceğimi bilmek istiyorum; sanki bu dürtü beni zorlamaya başladı 😔

Çalışın derim, ve neticeyi de bilmek isterim; tabi isterseniz paylaşırsınız.

daemonemperor

Kayıtlı Üye
Tüm tanrılar birer enerjidir ve hepsi enerjisel olarak gerçektir ama güçleri olduğuna inanmamaktayım, çığrından çıkmak bana göre sahte bilgi.

hekate22

Kayıtlı Üye
Tüm tanrılar birer enerjidir ve hepsi enerjisel olarak gerçektir ama güçleri olduğuna inanmamaktayım, çığrından çıkmak bana göre sahte bilgi.
O bir alıntıdır; aslına bakarsanız tum yazılanlara bende şüpheyle bakarım. Okudugum kitaplar kalitelidir. Fakat okultizm başlıklı sanal arayışlarında bu bilgilerle karşılaşıyorum ve gercek payı olduğu kısımları da inkar etmiyorum. Orada çığrından çıkan bence de tanrıyla veya tanrılarla ilintili değil; astral katta düşünce gücüyle yaratılan ıvır zıvır lar sadece diye yorum yapabilirim.

[XTR] Similar Threads

S
Cevaplar
29
Görüntüleme
1K
Schwarzenegger
S
Cevaplar
4
Görüntüleme
492