Düşünmeden edilen lafın gerçek olmaması için ne yapılması gerekir

Mısırga

Kayıtlı Üye
Merhabalar gizlimabet'i 10 yıl kadar önce keşfetmiştim. Parapsikolojiye o zamanlar da çok meraklıydım ama bir kaç tatsız olay yaşadığım için ilgilenmeye korkuyordum sanırım. Yıllar sonra aklıma düştü bir tane parapsikoloji forumu vardı neydi diye adını bir türlü hatırlayamıyordum. Şans eseri başka bir forumda eski pmlere bakarken buldum. :)

Az önce forumda dolaşırken sn. Absoluta Virtute'nin aşağıdaki gönderisini gördüm. Aklıma uzun zamandır beni rahatsız eden bir konuyu sormak geldi.
Rüyada mesela. Bana öyle oldu bir kere.

Düşünmeden konuşarak yaparlar insanlar. Örneği : Bir daha öyle yaparsam Allah belamı vermesin! gibisinden.

Ya da : Çok uykum var, bir fincan kahve için neler vermezdim.

İnanın bu gibi cümleler hiç ilgisiz kalmazlar. İsteğiniz yerine getirilir bedava değil tabi ki. Hatta kahve konusunda şöyle bir ilginçlik var, hemen olmak zorunda da değil, çünkü siz o şartı koymamissiniz. Ertesi gün içtiğiniz kahvenin ödemesini alırlar. Fiyatı de onlar belirler.

Bundan 5-6 yıl kadar önce arkadaşlarla bir spor salonuna gidip bırakmıştık. Muhabbet sırasında tekrar spor salonuna gidelim mi diye konu açılmıştı(ben spora gitmeye üşeniyordum) ki burada çok düşünmeden bir laf ettim. Spora gitmeyi hiç istemediğimi abartarak söylemek için dedim ki "ben bir daha sporu mezarda yaparım". Bu lafı ettikten bir kaç saniye sonra rahatsız olmuştum niye böyle bi laf ettim diye. Yıllar geçti hala aklıma geldiğinde rahatsız oluyorum spor yapmaya tereddüt ediyorum. O lafı ederken kendi mezarımı düşünerek etmiştim. En çok korkutan şey kendi mezarımla ilgili değil ettiğim lafın sonucunda sevdiğim birinin mezarıyla ilgili bir şey olacak olması.

Başka bu tarz bi laf edip beni rahatsız ettiğini hatırlamıyorum ama bu "ben bir daha sporu mezarda yaparım" aklımdan çıkmıyor ve rahatsız ediyor. Bu rahatsızlıktan kurtulmanın bir yolu var mı?