doreen virtue

Zühre*

Kayıtlı Üye
Doreen Virtue, kendisi melek kartlarını hazırlamış olan ve melekler hakkında, meleklere iletişim hakkında kitaplar yazmış olan bir kadın. Neredeyse yaklaşık 30 yıldır bu tür konularla ilgilenmiş olduğunu söylüyor ama birkaç ay önce kendi internet sitesine baktığımda çok farklı yazılar yazdığını gördüm. Yaptığı, yazdığı her şeyin saçmalıktan ibaret olduğunu, ve insanları da kendisiyle beraber kandırdığı için özür dilediğini söylemiş, kendisinin de kandırılmış olduğunu söylediği yazılar paylaşmış. Meleklerle iletişim sağladığını düşünürken aslında bunların melek değil de kötü varlıklar olduğunu söylemiş,
Melekleri neden çağırmamalıyız, tarot ve melek kartlarını neden yakmalıyız ve kullanmamalıyız gibi bu tarz yazıları var. kendisinin çıkarıdğı melek kartlarını ve üzerine yazdığı kitapların hepsinin satışını durdurmuş ama bir yerlerde hala kendisinden habersiz basılıp satıldığı için bunları engelleyemiyormuş.
Bu kadını birkaç sene önce duymuştum ve kendisinin inancı böylesine değişmiş olabilir tabi
sadece yorumlarınızı merak ettim, düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
internet sitesi: https://doreenvirtue.com/

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Melek inancı Mezopotamya dinlerinde vardır. Bu üç din ve mezheplerinde melekler, tanrıya hizmet eden karar mekanizmaları olmayan varlıklar olarak anlatılır. Yaratılış amaçları ne ise onları gerçekleştirir.
Bu dine mensup kişiler meleklerle konuştuğunu idea ederse yalancı ya da deli olarak kabul edilir. Ya da kendimi melek diye tanıtan iblislerdir.

Musevilik deki sonra kabalada 72 melek çalışmaları
İslamda ise havas daki hadimler çalışmaları ile bu melek çalışmaları karıştı. Hristiyan inancında ise kadim bir gelenek yoktur.
lakin melekler ilgi çeken bir kavram kişilerin kendileri de bu konuda inançlar geliştiriyor.. sempatik bir konu inanması güzel. görse olarak estetik ve güven verici. hemde harika bir pazar. ( ticareti yapılabilir)
bu fırsatı gören kimseler melek çalışmaları yapmaya başladı. Melek kavramı bu üç dinde var ve bu üç dinde net bir şekilde meleklerin çağrılabilindiğini ve insanların kullanılabildiğini tamamen red ediliyor. o yüzden bana hep iki yüzlü geldi bana bu çalışamlar. eğer bu dinleri kabul etmiyorsanız meleklerin çağırabilir ve şahsi çıkarlarınız için kullanabilirsiniz. O zaman da şöyle bir sorun var diğer dinlerde melek diye bir şey yok.

bu kişi ise iki sebeple yapmış olabilir. birincisi gerçekten buna inanmaya başlamıştır. meleklerle konuştuğuna inanıyorsa sonradan başka varlıklar olduğunu da düşünebilir.

ikincisi akli dengesini kaybetmiştir.

üçüncüsü ise bence doğru olan bu sayfasını inceleyince tarikatların birine katılmıştır. beyni yıkanmış ya da bilerek yapıyordur. tarikatlarda başka bir pazar ( ticaret alanı) sonuçta.

kelendria

Kayıtlı Üye
Doreen Virtue, kendisi melek kartlarını hazırlamış olan ve melekler hakkında, meleklere iletişim hakkında kitaplar yazmış olan bir kadın. Neredeyse yaklaşık 30 yıldır bu tür konularla ilgilenmiş olduğunu söylüyor ama birkaç ay önce kendi internet sitesine baktığımda çok farklı yazılar yazdığını gördüm. Yaptığı, yazdığı her şeyin saçmalıktan ibaret olduğunu, ve insanları da kendisiyle beraber kandırdığı için özür dilediğini söylemiş, kendisinin de kandırılmış olduğunu söylediği yazılar paylaşmış. Meleklerle iletişim sağladığını düşünürken aslında bunların melek değil de kötü varlıklar olduğunu söylemiş,
Melekleri neden çağırmamalıyız, tarot ve melek kartlarını neden yakmalıyız ve kullanmamalıyız gibi bu tarz yazıları var. kendisinin çıkarıdğı melek kartlarını ve üzerine yazdığı kitapların hepsinin satışını durdurmuş ama bir yerlerde hala kendisinden habersiz basılıp satıldığı için bunları engelleyemiyormuş.
Bu kadını birkaç sene önce duymuştum ve kendisinin inancı böylesine değişmiş olabilir tabi
sadece yorumlarınızı merak ettim, düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim
internet sitesi: https://doreenvirtue.com/
sayfasını tam okumamışsınız. Doreen Virtue hristiyan oldu. Bir kilisede İsa'yı görmüş kendi tabiriyle imana gelmiş, hristiyanlık inancına göre yaşama kararı almış. O konuştuğu meleklerin de melek kılığına giren kötücül varlıklar olduğunu düşünüyor. Yani konu hristiyanlık. New age'i bırakıp hristiyan olan çok kişi var aslında. From neww age to jesus diye google'da aratınca birçok video çıkıyor. Birçok insan new age uygulamalarını (tarot çakralar reiki vb.) bırakıp hristiyan oluşunu anlatıyor. Doreen virtue youtube kanalında bu kişilerin birçoğuyla röportaj yapıyor.

Fehu

Kayıtlı Üye
sayfasını tam okumamışsınız. Doreen Virtue hristiyan oldu. Bir kilisede İsa'yı görmüş kendi tabiriyle imana gelmiş, hristiyanlık inancına göre yaşama kararı almış. O konuştuğu meleklerin de melek kılığına giren kötücül varlıklar olduğunu düşünüyor. Yani konu hristiyanlık. New age'i bırakıp hristiyan olan çok kişi var aslında. From neww age to jesus diye google'da aratınca birçok video çıkıyor. Birçok insan new age uygulamalarını (tarot çakralar reiki vb.) bırakıp hristiyan oluşunu anlatıyor. Doreen virtue youtube kanalında bu kişilerin birçoğuyla röportaj yapıyor.
Yanlış anlaşılmasın ama bence Hristiyanlık dışı bir inançtan yeteri kadar maddi destek göremeyince saf değiştirip bu kez oradan daha çok kazanç elde etmeye çalıştığını düşünüyorum. Çünkü şimdiden Isa'yi gördüm demeye başlamış bile