Doğum Sayısı & Paranormal Fenomenler

factorx

Kayıtlı Üye
Merhabalar;

Foruma yeni dahil oldum, daha önce parapsikoloji forumlarına yine okuyucu olarak katılmış ama aradığım cevapları bulamamıştım. Ben daha çok sembolizm, okültizm ve psikoloji ile ilgileniyorum yani daha çok araştırma kısmıyla. Bu sebeple teorik bilgim geniştir ama pratik bilgim pek yeterli değildir. Yeterli olmama sebebi de herhangi bir paranormal olay yaşayamamış olmam bu güne kadar...

Kişilik analizleriyle çok ilgilenirim ve bunlardan biri de doğum tarihi rakamlarını tekrar tekrar toplayarak tek bir rakama indirgemek ve çıkan rakama göre analizler yapmaktır. Benim doğum tarihi rakamım 6. 6 rakamı dengeyi temsil eder malumunuz. İyi ile kötünün, yukarısı ile aşağınısının yani temelde ruh ile maddenin denge sayısıdır 6 sayısı. Ama hepsinden de öte maddi evrenin üzerine inşa olduğu yapının sayısıdr 6. Çünkü 7 sonsuzluktur. Dünya 6 günde yaratılmıştır ve 7 tanrının sayısıdır. Gerçekten de 6nın bu özelliğine uyuyorum dünyaya bedenlenen karakter benliğim olarak. Nihai amacım elbette bu geçici benliğimi asıl benliğim ile bütünleştirmek, öz benliğim ile iletişim kurmak ama dünyaya gelirken sahip olduğum bazı engeller olduğunu düşünüyorum 6 rakamından gelen... Bu nedenle ne yaparsam yapayım doğa üstü bir olay yaşayamadım ya da oluşturamadım. Oluşturmaktan kasıt telekinezi gibi teknikleri çok denedim ama herhangi bir sonuç alamadım ya da astral seyahat vb... Lakin hiç istememelerine hatta korkmalarına rağmen böyle deneyimler yaşayanlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Ben de bunun sebebinin kişilik özelliklerimizde yattığı sonucunu çıkardım. Yani doğuştan bazı kişiler bu tür şeylere yatkın. Eskilerin yıldızı düşük dediği insanlar mesela. Bu bağlamda benim yıldızım yüksek olabilir ki bu da gerçekle gerçeküstü fenomen alemi arasındaki duvarlarımın yıldızı düşük kişilere göre daha kalın olması anlamına gelir.

Varacağım nokta şu; madem ki elimizde kişilik analiz teknikleri var o zaman bunu kullanıp gerçekten de doğru mu görelim isterim. Tanıdığım doğum sayısı 7 olan biri bu tür çalışmalarda başarılı mesela. Çünkü 7 manevi olanla ilgilidir ki bu da ona doğuştan madde üstü potansiyeller vermiş olabilir. Teorimiz gerçekten tutuyor mu diye bir test edelim isterim. Her sayının kendine özgü potansiyel güçleri var. Pisagoryan sayı teorisi ile birlikte tüm bunları öğrendim. Siz de doğum tarihi sayınızı yazıp bu tür paranormal yetenekler ya da olayları yaşama konusunda ne kadar etkili olduğunuzu belirtirseniz sayılarla bu fenomenler arasında bir bağ var mı analiz edebiliriz.

Doğum tarihi sayısını şu şekilde hesaplayın:

Örnek: Doğum tarihi 20/12/1985 olan biri için:

2+0+1+2+1+9+8+5= 28 ----> 28 rakamları toplamı: 2+8=10 yani 1dir bu kişinin doğum sayısı.

Eğer son sayıya ulaşmadan bir önceki iki basamaklı sayıyı da yazarsanız bazı özel durumlar için daha açıklayıcı analizler yapabiliriz. Mesela bu örnekte 28'den 1. Şöyle yazılabilir: 28/1 Neden diyorum çünkü mesela doğum sayısı 6 olan birçok kombinasyon yapılabilir. 24den 6 olabilir ama eğer 33den 6 olmuşsa 33 sayısından 6 olanların durumu farklı değerlendirilir. 11 22 ve 33 farklı kategorilerde değerlendirilir.

Özetle doğum sayınızı ve paranormal olaylar yaşama sıklığınızı yazarsanız, bunun altındaki sır perdesini aralayabiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

mabe

Kayıtlı Üye
Bu sayıların kişilik üzerinde bir anlam ifade ettiğini söylediniz ancak sayıları açıklamadınız.
Bu konuda bilginiz var mı ?

biard

Kayıtlı Üye
Merhaba. Aslında bu doğum tarihi analizlerinin doğru olabileceğini düşünüyorum. Ama ikiz kardeşime ve kendime baktığımda inancım azalıyor. Çünkü karakter yapımız çok farklı ve ben paranormal olaylara inanırken o inanmıyor. Aslında doğum saat ve dakikasının da etkili olabileceğini düşündüm. Bunun bir açıklaması var mı?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Çıkan sayıların ne anlama geldiğini vereceğim linkten öğrenebilirsiniz, ancak forumda üyelerimizin doğum tarihlerini, isim- soy isim bilgilerini vermeleri güvenlikleri açısından yasaktır.

http://www.gizlimabet.com/threads/1...lı-Kader-Sayılarımız(Numeroloji)-ve-Anlamları

Bu konuyla ilgilenenlerin okumak isteyebileceği diğer benzer konuların linkleri de aşağıdadır.

http://www.gizlimabet.com/threads/25797-Doğum-Tarihine-Göre-Kişilik-Analizi

http://www.gizlimabet.com/threads/16384-Karmik-borcunuzun-numerolojik-olarak-bulunmasi

İyi forumlar:)

factorx

Kayıtlı Üye
Bu sayıların kişilik üzerinde bir anlam ifade ettiğini söylediniz ancak sayıları açıklamadınız.
Bu konuda bilginiz var mı ?

Yazar ismini vermeyeyim ama yabancı bir yazarın yazdığı ve kitapçılarda bulabileceğiniz hayatlarınızın amacı adlı kitapta bu analizler detaylıca veriliyor ayrıca internette de aratıp bulabilirsiniz. Yabancı kaynaklar daha geniş bu konuda lifepath numbers diye aratırsanız daha geniş analizleri bulabilirsiniz. Amacım sadece bu sayılarla paranormal olay yaşama arasında bir ilişki var mı onu anlamak olduğu için sayıların açıklamalarını vermedim ama şunu söyleyeyim kökeni çok eskilere dayanan bir sayı tekniği ve binlerce kişi üzerinde denenerek oluşturulmuş bir sistem.

Merhaba. Aslında bu doğum tarihi analizlerinin doğru olabileceğini düşünüyorum. Ama ikiz kardeşime ve kendime baktığımda inancım azalıyor. Çünkü karakter yapımız çok farklı ve ben paranormal olaylara inanırken o inanmıyor. Aslında doğum saat ve dakikasının da etkili olabileceğini düşündüm. Bunun bir açıklaması var mı?

Doğum sayısı daha çok içimizdeki potansiyeli verir. Mesela atıyorum birinin piyano çalmaya inanılmaz yeteneği vardır ama çevresinde hiç piyano yoktur o nedenle içindeki bu potansiyeli asla keşfedemez. Bunun gibi bizim de içimizde potansiyel özelliklerimiz var. Bazılarımız yaşam deneyimleriyle bu potansiyellerden bazılarını sivreltip bazılarını ortaya çıkaramaz ve bu yüzden farklılıklar oluşabilir. Zaten bu yöntemin amacı kimin hangi sayıya sahip olduğunu bilerek salt kişiliğini çözmek deği asıl olayı yönlendirmek ve bu sayede bu potansiyeli bazı çalışmalarla ortaya çıkartmak. O nedenle sende olup kardeşinde olmayan özellik aslında kardeşinin senden ya da başkasından etkilenerek ya da senin aksine sende tetiklenen özelliğin onda tetiklenmemiş olması sebeiyle oluşabilir ama bu asla olmayacağı anlamına gelmez.

31/4 paranormal olaylar yaşadım

Muhtemelen yaşadığınız şeyler dışarıdan etkilerdi? Kolay etkilenen bir yapınız olablir yani yıldızı düşük diye tabir edilen. 3 ve 1 sayılarının etkisinden kaynaklanan. 4 yaşamsal döngüyü temsil eder bu da sizi etkileyen döngüsel mekanizmaları, olayları ifade edebilir. Ama genelde 4ler hassas oluyor bu konuda.

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Konuya ilginç bir yaklaşım olmuş, elinize sağlık.

Bu arada benimki 38/11 ve paranormal olaylar yaşadım,yaşıyorum:)

Sayıların anlamlarını merak edenler üstteki mesajda da verdiğim şu linke bakabilirler, konuda Numerolojide ki sayıların anlamları var.

http://www.gizlimabet.com/threads/1...lı-Kader-Sayılarımız(Numeroloji)-ve-Anlamları

Sayın Fact or X sitemizde flood yapılması yasaktır, yani mesaj yazdıktan sonra tekrar yazabilmeniz için arada başka bir üyenin mesaj yazmasını beklemeniz gerekmektedir. Mesajlarınız bu yüzden birleştirilmiştir.

Sevgi ve saygıyla kalın:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
34 / 7 Paranormal olaylar yaşadım, yaşıyorum , daha da yaşayacağım. :)

Ve dendiği gibi maneviyat,görünmeyenler,bilinmeyenler hep beni ben yaptı,hepte öyle olucak. :)

factorx

Kayıtlı Üye
Sanırım bir pattern yakaladık bile. :) Paylaşan herkesin ilk toplam sayısında 3 rakamı var. 34,36,31,35,38... Hatta iki haneli sayının ilk rakamında bulunan 3te bir sır olduğunu düşünebiliriz. Elbette daha çok kişi paylaşırsa daha kesin sonuçlar elde edilebilir.

3 sayısı malumunuz trinity yani üçlemedir. 1 ve 2 nin birleşimi yani doğal bir sonucudur o nedenle 1 ve 2 nin çocuğudur yani bütün ile bireyselleşmenin uyumu. 3 denince akla yaratıcılık gelir o nedenle yukarıda saydığım ilk rakamında 3 olan kişilerin yüksek bir yaratıcılık gücü olduğu söylenebilir elbette kimileri bunu ortaya çıkarabilmiş kimileri farkında olmayabilir ama yaratıcı fikirler ya da sanat eserleri çıkabilir. Bizim araştırdığımız şeyde ise spiritüel anlam olarak 3 sayısı büyüyü, inisiasyonu temsil eder. 1 ve 2nin sonucu olduğu için avantajları ve mutlak başarıyı sembolize eder o nedenle güzel başarıları olmuştur hayatlarında bu insanların ve genelde çabalarının ödüllerini almışlardır bu da spiritüel deneyimlerde çalışmalarının sonuçlarını alabildiklerini gösterebilir.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Paternin dışında olacak ama :D 10/1 paranormal olayları hep yaşadım.Belki bir farkı;istemesem de,genelde sevmesem de,olmamasına uğraşsam da yaşadım ve yaşıyorum.

factorx

Kayıtlı Üye
Paternin dışında olacak ama :D 10/1 paranormal olayları hep yaşadım.Belki bir farkı;istemesem de,genelde sevmesem de,olmamasına uğraşsam da yaşadım ve yaşıyorum.

Evet bu fark önemli. Yani spiritüel çalışma sonucunda elde edilen parapsikolojik deneyim ve doğal olarak insanda vuku bulan deneyimler... Birincisi özgür iradeyi yönlendirebilme kudreti iken ikincisi daha çok dış iradelerin insanda tezahür etmesi olabilir. Bu bakımdan 1 rakamının olayı biraz farklıdır. Her iki süper pozisyonu da içerisinde barındırır ki o da şöyle; eğer potansiyelinizin farkında olursanız siz onu kullanabilirsiniz ama eğer farkında olmaz ya da bu durumdaki gibi istekli olmazsanız o size tezahür eder. Çünkü 1 sayısı fiziksel ve mental güçlerin dengesidir. Mental güçler size deneyimler olarak görünebilir ama bu dışarıdan bir etkiden ziyade kendi içinizden bir gücün etkisidir. Ne yaşadığınızı bilmiyorum ama tahminim yaşadıklarınızın içsel tezahürlerle ilgili olabileceği yönünde.

factorx

Kayıtlı Üye
Hiç doğa üstü deneyim ya da gözlem yaşamayan, yaşayamayanlar da yazabilirler. Ben özellikle kendi açımdan 6ları merak ediyorum mesela.

demonic

Kayıtlı Üye
Yazar ismini vermeyeyim ama yabancı bir yazarın yazdığı ve kitapçılarda bulabileceğiniz hayatlarınızın amacı adlı kitapta bu analizler detaylıca veriliyor ayrıca internette de aratıp bulabilirsiniz. Yabancı kaynaklar daha geniş bu konuda lifepath numbers diye aratırsanız daha geniş analizleri bulabilirsiniz. Amacım sadece bu sayılarla paranormal olay yaşama arasında bir ilişki var mı onu anlamak olduğu için sayıların açıklamalarını vermedim ama şunu söyleyeyim kökeni çok eskilere dayanan bir sayı tekniği ve binlerce kişi üzerinde denenerek oluşturulmuş bir sistem.

Doğum sayısı daha çok içimizdeki potansiyeli verir. Mesela atıyorum birinin piyano çalmaya inanılmaz yeteneği vardır ama çevresinde hiç piyano yoktur o nedenle içindeki bu potansiyeli asla keşfedemez. Bunun gibi bizim de içimizde potansiyel özelliklerimiz var. Bazılarımız yaşam deneyimleriyle bu potansiyellerden bazılarını sivreltip bazılarını ortaya çıkaramaz ve bu yüzden farklılıklar oluşabilir. Zaten bu yöntemin amacı kimin hangi sayıya sahip olduğunu bilerek salt kişiliğini çözmek deği asıl olayı yönlendirmek ve bu sayede bu potansiyeli bazı çalışmalarla ortaya çıkartmak. O nedenle sende olup kardeşinde olmayan özellik aslında kardeşinin senden ya da başkasından etkilenerek ya da senin aksine sende tetiklenen özelliğin onda tetiklenmemiş olması sebeiyle oluşabilir ama bu asla olmayacağı anlamına gelmez.

Muhtemelen yaşadığınız şeyler dışarıdan etkilerdi? Kolay etkilenen bir yapınız olablir yani yıldızı düşük diye tabir edilen. 3 ve 1 sayılarının etkisinden kaynaklanan. 4 yaşamsal döngüyü temsil eder bu da sizi etkileyen döngüsel mekanizmaları, olayları ifade edebilir. Ama genelde 4ler hassas oluyor bu konuda.
peki hassas olmayan 4ler? çünkü hassas olsaydım bu seviyeye gelebileceğimi düşünmüyorum...

factorx

Kayıtlı Üye
peki hassas olmayan 4ler? çünkü hassas olsaydım bu seviyeye gelebileceğimi düşünmüyorum...

Hassastan kastım elbette algıları açık ya da duyarlı manasında. Dediğim gibi yaşadığınız şeyi bilemem ama genel anlamda doğa üstü fenomen yaşayabilmenin kolaylığı ya da zorluğundan bahsederken bazı kişilerin daha kolay yalayabildiklerinden eminiz. Elbette her kes belirli bir aşamadan sonra yaşayabilir diyebilirsiniz ama kimse şunu inkar edemez sanırım: Bazıları daha çocukkenden bu tür şeyleri üzerilerine çekebiliyor ya da kendi potansiyellerinden açığa farkında bile olmadan çıkartabiliyorlar. Üzerinde odaklandığım konu bu kolaylık zorluk meselesi ve hassasiyet, duyarlılık. Bu bağlamda hassası kötü bir manada kullanmadım yani. Keşke benim de yıldızım düşük olsa ve hassas olsam bu sayede kontrolü daha hızlı ele geçirebilsem iradi potansiyelimin...