Doğal taşım gerçek midir (fotoğraflı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hopemore

Kayıtlı Üye
Konuyu nereye açacağımı bilemedimPhotoGrid_1533667518972.jpg
Fotoğraf bu, beyaz kuvars. Doğal taş tezgahı açmıştı çarşıda. Görünce beğendim satın aldım ama yanındaki bazı taşlar gerçek doğal taşa benzemiyordu güvenemedim :) sizce?

Bu arada işlenmiş taşın enerjisi düşük mü olur? Çalışmalarda kullanabilirim değil mi
20180807_215456-1.jpg

Furking

Kayıtlı Üye
Daha önce paylaşılmıştı ama konuyu bulamadım. Neyse az buçuk bahsedeyim.
Saç telinizi taşa temas edecek şekilde bağlayın. Daha sonra çakmak tutup saçı yakmayı deneyin. Saç teli yanmıyorsa gerçektir. Ben denedim yanmadı. :)

Hopemore

Kayıtlı Üye
Daha önce paylaşılmıştı ama konuyu bulamadım. Neyse az buçuk bahsedeyim.
Saç telinizi taşa temas edecek şekilde bağlayın. Daha sonra çakmak tutup saçı yakmayı deneyin. Saç teli yanmıyorsa gerçektir. Ben denedim yanmadı. :)

İlk defa duydum topraktan çıkarınca deneyeceğim:) saç telinin bağladıktan sonra sarkan tarafını mı yaktınız?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Aslında bunun testini yapan bazı yerler var ama hem bulması zor olabiliyor, hem de maddi yönden pahalı olabilir biraz. Yukarı da bahsedilen yöntemi denemek yardımcı olabilir belki. Eğer enerji konusunda deneyim sahibi iseniz ufak bir tavsiye de bulunabilirim. Taşlar dünya ana'nın bir parçasıdır. Onun kanından ve ruhundan izler taşır. Bu da onları kendilerine özel bir enerjiye sahip yapar. Taşların da ruhu vardır sözü de buradan gelir zaten.

Taşınızı ipinden çıkarın ve iki avucunuzun ortasına alın. Hafif bir biçimde sıkıp onun enerjisini hissetmeye çalışın. Toprağa gömdüğünüz için muhtemelen önceki enerjilerden arınmış olacaktır. Nötr ve saydam bir enerji aurası hissetmeniz gerekiyor. Bunu yaparken kendinizi bulunduğunuz ortamdan soyutlayın. Siz o ortamda değilsiniz ve taşınız ile yalnızsınız. Eğer bu yöntem yeterli gelmezse taş üzerinde bazı kontroller yapabilirsiniz. Yine burada çokça seçenek çıkıyor. Ona ufak bir enerji dalgası gönderip geri dönüşü analiz edebilir, veya hislerinizin size rehberlik etmesine izin verebilirsiniz. Ve hangi taş acaba? Kuvars ve aytaşı arasında gidip geldim :D

Son düzenleme:

Hopemore

Kayıtlı Üye
Aslında bunun testini yapan bazı yerler var ama hem bulması zor olabiliyor, hem de maddi yönden pahalı olabilir biraz. Yukarı da bahsedilen yöntemi denemek yardımcı olabilir belki. Eğer enerji konusunda deneyim sahibi iseniz ufak bir tavsiye de bulunabilirim. Taşlar dünya ana'nın bir parçasıdır. Onun kanından ve ruhundan izler taşır. Bu da onları kendilerine özel bir enerjiye sahip yapar. Taşların da ruhu vardır sözü de buradan gelir zaten.

Taşınızı ipinden çıkarın ve iki avucunuzun ortasına alın. Hafif bir biçimde sıkıp onun enerjisini hissetmeye çalışın. Toprağa gömdüğünüz için muhtemelen önceki enerjilerden arınmış olacaktır. Nötr ve saydam bir enerji aurası hissetmeniz gerekiyor. Bunu yaparken kendinizi bulunduğunuz ortamdan soyutlayın. Siz o ortamda değilsiniz ve taşınız ile yalnızsınız. Eğer bu yöntem yeterli gelmezse taş üzerinde bazı kontroller yapabilirsiniz. Yine burada çokça seçenek çıkıyor. Ona ufak bir enerji dalgası gönderip geri dönüşü analiz edebilir, veya hislerinizin size rehberlik etmesine izin verebilirsiniz. Ve hangi taş acaba? Kuvars ve aytaşı arasında gidip geldim :D

Kuvars olmasını ümit ediyorum ?
Çok teşekkür ederim yapacağım

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ay taşı biraz daha farklı zaten ama ışık yanılttı sanırım beni. :ROFLMAO: Kuvarsları cinsiyetinize göre seçmeniz gerekiyor. Bu büyük ihtimalle dişi bir kuvars, çünkü erkekler daha sivri ve net bir yapıya sahip oluyor. Ama karıştırıyor da olabilirim, bu yüzden çok net konuşmak istemiyorum. Kısaca eğer bir kadınsanız erkek kuvars, erkekseniz de dişi kuvars kullanmanız gerekiyor. :)

gökay1

Kayıtlı Üye
Ay taşı biraz daha farklı zaten ama ışık yanılttı sanırım beni. :ROFLMAO: Kuvarsları cinsiyetinize göre seçmeniz gerekiyor. Bu büyük ihtimalle dişi bir kuvars, çünkü erkekler daha sivri ve net bir yapıya sahip olabiliyor. Ama karıştırıyor da olabilirim. Çok net konuşmak istemiyorum. Kısaca eğer bir kadınsanız erkek kuvars, erkekseniz de dişi kuvars kullanamanız gerekiyor. :)
Taşların cinsiyet yapısını ilk kez duyuyorum konuyu biraz daha açarmısınız.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Kristal kuvarslar diğer taşlardan biraz daha özeldir. Eski çağlardan beri büyünün, kehanetin ve yaratımın taşı olarak görülürler. Bir çok kürenin kristal olmasının sebeplerinden birisi de budur zaten. Vücudumuzda + ve eksi kutuplar vardır. Bunu erkeklerde +, kadınlarda - ağır basıyor olarak düşünün şimdi. Erkek kuvars kadına + enerjisinden verir, dişi kuvarsta erkeğe - enerjisinden verir. Bu şekilde hem bir dengelenme gerçekleşir, hem de iki taşın barındırdığı özellikler farklıdır. Yani dişi kuvars erkeğe sezgisel yetenek, şifa ve sevgi konusunda ek bir destek verirken, erkek kuvarsta kadına koruma, enerji absorbasyonu ve marsiyen enerji konusunda destek çıkar. Eğer aynı kutuplar bir araya gelirse taşı takarken uykulu, rahatsız veya bunalmış hissedebilirsiniz.

gökay1

Kayıtlı Üye
Kristal kuvarslar diğer taşlardan biraz daha özeldir. Eski çağlardan beri büyünün, kehanetin ve yaratımın taşı olarak görülürler. Bir çok kürenin kristal olmasının sebeplerinden birisi de budur zaten. Vücudumuzda + ve eksi kutuplar vardır. Bunu erkeklerde +, kadınlarda - ağır basıyor olarak düşünün şimdi. Erkek kuvars kadına + enerjisinden verir, dişi kuvarsta erkeğe - enerjisinden verir. Bu şekilde hem bir dengelenme gerçekleşir, hem de iki taşın barındırdığı özellikler farklıdır. Yani dişi kuvars erkeğe sezgisel yetenek, şifa ve sevgi konusunda ek bir destek verirken, erkek kuvarsta kadına koruma, enerji absorbasyonu ve marsiyen enerji konusunda destek çıkar. Eğer aynı kutuplar bir araya gelirse taşı takarken uykulu, rahatsız veya bunalmış hissedebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Doğal taş alırken bu hususları değerlendireceğim.

Fehu

Kayıtlı Üye
1601638044166199223733096554059.jpgbaşka başlık açmak yerine burada sorayim dedim. Bu da benim aytaşı kolyem. Işığa tutunca tamamiyle turuncu oluyor. Orjinal olup olmadığını anlayan biri var mı acaba :) ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...