DNA yazılım programı

Kar

Elit Üye
Katılım
24 Mar 2009
Mesajlar
637
Tepkime puanı
97
nd_kader_dna_indigo_yildiz_cocuk_26.jpg
DNA Yazılım Programı
Hurda DNA ilgili en ilginç çalışmalardan birisi Prof. Chang’a ait.
Hurda DNA’ların üzerinde çalışmak isteyen Chang, Wall Street türev güvenlikleri uzmanı genç bir teorik fizikçi olan Dr. Lipshutz’den yardım istedi.
Lipshutz insan Genom Projesinin çok büyük veri tabanını birleştirerek, kodlanmamış dizilerin Kolmogorov entropisini hesapladı ve bunu düzenli, aktif genlerin entropisi ile karşılaştırdı ve kodlanmış DNA’lar ile kodlanmamış DNA’ların etropisinin (düzensizliğin ölçüsü) şaşırtıcı şekilde aynı olduğunu gördü.
Her iki grupta da gürültü ve ses vardı ve bu seslerin içerdiği bilgileri çözmek için belki eski lisanları bilmeye ihtiyaç vardı. Mısır, İbrani, Sümer lisanları açısından elde ettiği bilgilerin çözümlenmesi mümkün olabilirdi ancak bu alandaki hiçbir uzman kendisine yardımcı olamadı.
Sonunda Chang bulduğu mesajları çözmek için kriptologlara başvurdu. Ermeni Cumhuriyetinden bir kriptolog Dr. Adnan Mussaelian sabırla çalışmaya devam etti. Sürekli olarak kodlanmamış dizilerin tek kısa bir DNA çizgisinden önce geldiğini fark eden Dr. Adnan biyologların ALU (artithmetic logic unit) diye adlandırdığı en genel genin peşine düştü. Bilgisayar programcılığı eğitimi alan Dr. Adnan bu gene bilgisayar kodu muamelesi yaptı. 0-1 kodları yerine 0-1-2-3 (genetik kodun dört bazı) kodlarını kullandı.
Eylemsizliğe neden olan koddaki en genel sembolü uyuyan bir kod yığını takip ediyordu. Adnan bir kaynak kod yakaladı ve deşifre etmek için sembollerle kullanılan bir program kullandı. Bulduğu semboller arasında en yaygın olan ( / ) sembolü yani yorum sembolüydü. İki taksim işareti arasındaki kodun asla uygulanmadığını gördü. Yani aslında taksim işaretleri arasındaki şey kod değil kodun yorumu idi ve bir komutla önündeki kodu uyandırmaya hazır bekliyordu.
nd_kader_dna_indigo_yildiz_cocuk_27.jpg
Bu olağanüstü bir keşifti, Adnan din eğilimliydi ve bunun tanrının işi olduğunu düşündü. Ama kodları iyice analiz ettikten sonra kullanılan bazı komutların dikkatsizce programlanmış olduğunu gördü. Sanki bu kodu dikkatsiz bir Mikrosoft programcısı hazırlamıştı ve bu dikkatsiz programcı Adnan’ın mükemmel Allah’ı olamazdı.
Bu hatalı programlamayı test etmek için bilinen bir kanser geni ile yaptığı kontrolde geni kodlayan hurda DNA’nın diziliminde olması gereken (/) sembolün olmadığını görünce kanserin komut zincirindeki eksiklik yüzünden bir programlama hatası olduğuna emin oldu.
internet
 

fikret genç

Kayıtlı Üye
Katılım
19 May 2010
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
:nopity:MERHABA
BENİM SPASTİK ENGELLİ KIZIM VAR ONA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ BAŞINI TUTAMIYOR OTURAMIYOR TUTAMIYOR KONUŞAMIYOR YÜRÜYEMİYOR YARDIM EDERSENİZ BİZE ÇOK BÜYÜK İYİLİK YAPMIŞ OLURSUNUZ .
BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ BİRŞEY VARSA SÖYLERSENİZ BİZDE YAPARIZ SAYGILARIMLA
 

dmkol

Kayıtlı Üye
Katılım
24 Kas 2008
Mesajlar
4,907
Tepkime puanı
529
İş
Web Master
:nopity:MERHABA
BENİM SPASTİK ENGELLİ KIZIM VAR ONA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ BAŞINI TUTAMIYOR OTURAMIYOR TUTAMIYOR KONUŞAMIYOR YÜRÜYEMİYOR YARDIM EDERSENİZ BİZE ÇOK BÜYÜK İYİLİK YAPMIŞ OLURSUNUZ .
BİZİM YAPABİLECEĞİMİZ BİRŞEY VARSA SÖYLERSENİZ BİZDE YAPARIZ SAYGILARIMLA

Bütün açıklığımla konuşacağım.
Alternatif terapiler ve şifa çalışmaları (bu tür bir çalışmada uzaktan olmaz ancak yakından olur) ile yapılabilecek her şey yapılsa da çeşitli kategorilerde belki %5 en fazla da (bu asla garantisi verilecek bir şey değil) %10 artış sağlanabilir. Özellikle bu durumlarda yapılabilecek şeylerde sonuç için beklenebilecek çok fazla bir şey yok ne yazık ki. Bunun dışında da size farklı bir vaatte bulunulursa çok iyi araştırın ve hemen güvenmeyin derim zira bildiğimiz yöntemlerle zaten yukarıda verilen yüzdeler belki belki sağlanabilir. Bilgimiz dışında da bir yöntem varsa gerçekten çok çok gizli veya hiç duyulmamış bir yöntem olabilir.
 
Üst