Dikkatle oku

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

marble

Kayıtlı Üye
dördüncü mühür açıldığında, dördüncü canlının sesini duydum. "Gel!" diyordu. Baktım, soluk renkli bir at, binicisinin adı da Ölüm. Hemen arkasından ölüler diyarı geliyordu. Kılıçla, kıtlıkla, kırgınla ve yerin vahşi hayvanlarıyla öldürmeleri için onlara dünyanın dörtte biri üzerinde yetki verildi.
İnsanlar için ölüme yol açan savaşlar, kıtlıklar ve salgın hastalıkların yanı sıra, "yerin vahşi hayvanları" da ölüme yol açan nedenleri oluşturacaktır. Bu dönemdeki yozlaşmış insanların davranışları vahşi hayvanlarınkine benzetilir. Bu insanlar, savaşlardaki toplu katliamlar, bombalı eylemler, silahlı saldırılar ve cinayetler gibi çeşitli yollarla ölümlere yol açacaklardır.

Sonra ona şöyle sordular: "Öğretmen, bu olaylar gerçekten ne zaman olacak? Bunların gerçekleşeceği zamanın alameti ne olacak? İsa şu karşılığı verdi: "Dikkatli olun da kimse sizi aldatmasın; çünkü birçokları benim ismimle gelip, 'Ben oyum', 'Vakit yaklaştı' diyecek. Onların peşinden gitmeyin. Ayrıca, siz savaş ve karışıklık haberleri duyduğunuzda korkmayın. Önce bunların gerçekleşmesi gerek, ancak son hemen gelmeyecek."Sonra İsa anlatmaya devam etti: "Millet milletle ve krallık krallıkla çatışacak. Büyük depremler, birçok yerde salgın hastalıklar ve kıtlıklar olacak. Korkunç görüntüler ve gökten büyük alametler görülecek.

İncir ağacına ve diğer tüm ağaçlara bakın. Onların tomurcuklanmış olduğunu gördüğünüz zaman yazın yakın olduğunu hemen anlarsınız. Aynı şekilde, bunların olduğunu gördüğünüzde anlayın ki, Tanrı'nın krallığı yakındadır. Şuna emin olun, bütün bunlar oluncaya kadar bu nesil asla geçip gitmeyecek. Gök ve yer kaybolup gidecek, fakat benim sözlerim asla kaybolup gitmeyecek."Kendinize dikkat edin de, aşırı yeme içmeyle ve hayatın kaygılarıyla yüreğiniz ağırlaşmasın; ve o gün ansızın gelip sizi bir kapan gibi gafil avlamasın. Çünkü o gün yeryüzünde yaşayan herkesin başına gelecek. Öyleyse, her zaman Tanrı'ya yakararak uyanık kalın ki, olacak tüm bu şeylerden kurtulmayı ve insanoğlunun önünde durmayı başarabilesiniz."

Fakat şunu bil ki, son günlerde çetin ve bunalımlı bir dönem gelecek. Çünkü insanlar kendini seven, parayı seven, böbürlenen, kibirli, küfürbaz, ana baba sözü dinlemeyen, nankör, vefasız, insan sevgisinden yoksun, uzlaşmaz, iftiracı, özdenetimden yoksun, azgın, iyilik düşmanı, hain, dikbaşlı, gururlu, Tanrı yerine zevki seven, Tanrı'ya bağlı gibi görünüp, yaşamlarıyla böyle bir bağlılığın gücünü inkar eden kişiler olacaklar; böylelerinden sakın.Fakat kötü kişiler ve sahtekârlar, aldatmaya ve aldanmaya devam ederek gittikçe daha da kötü olacaklar.

Ü

Üye silindi 58480

... Baktım, soluk renkli bir at, binicisinin adı da Ölüm. Hemen arkasından ölüler diyarı geliyordu. Kılıçlarıyla... -

R_pfch.gif

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Bu sitede herkes profil fotosunun etkisinde net.
Bu durumda kedi resmi kullanan kişi arasıra miyavlıyor ve mabette köşe bucak fare arıyordur..

Bence bazı kişiler zaten mevcut kişilik ve ruh yapısına uygun profil resimleri seçerler. Bazıları kuş sever onu koyar, bazıları bir film kahramanını vs vs. Benim mesela rumuzum Mehdix. Anlamı:Mehdi (kurtarıcı), X (bilinmeyen) yani bilinmeyen beklenen kurtarıcı demektir. Şimdi benim ne haddime kendimi kurtarıcı görmek. aksine, daha çok kurtarılmaya ihtiyacım var.

f3rnwh

Kayıtlı Üye
O çok beğendiğimiz hoollywd filmlerinin senaristleri ile oturup bi çay içelim desek. Adamlara etmediğimiz hakaret kalmayacak anlaşılan.

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Sonun çok acı olacak dennise uzun zamandır seni izliyorum ciddiyetsizliğinin altında yatan büyük korku tüylerini diken diken ediyor karanlık her tarafını sarmış ve seni kurtaracak olan ışığı arıyorsun fakat üzgünüm...
@dennise yalınız değildir.arkadaşımıza sahip çıkalım.
#uyeleredokunma
#geyikdemiyapmayak
#senbaslattın

Ü

Üye silindi 58480

Sonun çok acı olacak dennise uzun zamandır seni izliyorum ciddiyetsizliğinin altında yatan büyük korku tüylerini diken diken ediyor karanlık her tarafını sarmış ve seni kurtaracak olan ışığı arıyorsun fakat üzgünüm...

Güzel dostum,
Korkuların dolayısı ile asıl sen gerçekliğe karşı bilișsel intiharını gerçekleştirmiş durumdasın.

Sevgisini gösteremeyen, sevgi görmemiş, hatta şiddete ve tacize maruz kalmış bir haldesin. Direncin çok zayıf ve kendini koruyamayacak kadar da hassas bir yapidasin.

İnsanları bir çırpıda lanetleme ve korkutma yetkini kullanman senin ciddi anlamda özgüvensiz olduğunu da gösteriyor. Özgüveni oturmamış olmaktan daha kötü bir şey varsa o da özgüvensizligini maske ile örtbas etme gayretidir. Sende bu var işte.

Sasyol ilişkilerin de berbat dostum. Topluma ancak tanrı rolün onandığı zaman karisabiliyorsun. Yani Ciddi anlamda korkak birisin. Çok yüksek sosyal fobin de var.

Kendini ifade etme güçlüğü çektigin için de mutlak otoriter ve en üst ve en ulaşılmaz perdeden yayın yapma kaygısı taşıyorsun.

İşte bunlar hep yüzleşmeye hazır olmadığın çocukluk travmalarından kaynaklanıyor. İçin Kasım kasım kasıyor seni.

Hani çok sevdiğin bir yakınını kaybedersin de, onun öldüğünü kabullenemezsin ya, kapı çalar o geldi diye bir umut dolar içine... Işte sende boyle bir gerçeklik sapması olmuş. Akli melaikelerin bile seni terketmis.

Öte yandan,
Trol olduğunu da biliyorum. Ama role kendini kaptırdıkça da kendine git gide yazık ediyorsun. Kendine zulmediyorsun. Sana zulüm bizden değil senin kendi talebinden dolayı geliyor. ?

marble

Kayıtlı Üye
Güzel dostum,
Korkuların dolayısı ile asıl sen gerçekliğe karşı bilișsel intiharını gerçekleştirmiş durumdasın.

Sevgisini gösteremeyen, sevgi görmemiş, hatta şiddete ve tacize maruz kalmış bir haldesin. Direncin çok zayıf ve kendini koruyamayacak kadar da hassas bir yapidasin.

İnsanları bir çırpıda lanetleme ve korkutma yetkini kullanman senin ciddi anlamda özgüvensiz olduğunu da gösteriyor. Özgüveni oturmamış olmaktan daha kötü bir şey varsa o da özgüvensizligini maske ile örtbas etme gayretidir. Sende bu var işte.

Sasyol ilişkilerin de berbat dostum. Topluma ancak tanrı rolün onandığı zaman karisabiliyorsun. Yani Ciddi anlamda korkak birisin. Çok yüksek sosyal fobin de var.

Kendini ifade etme güçlüğü çektigin için de mutlak otoriter ve en üst ve en ulaşılmaz perdeden yayın yapma kaygısı taşıyorsun.

İşte bunlar hep yüzleşmeye hazır olmadığın çocukluk travmalarından kaynaklanıyor. İçin Kasım kasım kasıyor seni.

Hani çok sevdiğin bir yakınını kaybedersin de, onun öldüğünü kabullenemezsin ya, kapı çalar o geldi diye bir umut dolar içine... Işte sende boyle bir gerçeklik sapması olmuş. Akli melaikelerin bile seni terketmis.

Öte yandan,
Trol olduğunu da biliyorum. Ama role kendini kaptırdıkça da kendine git gide yazık ediyorsun. Kendine zulmediyorsun. Sana zulüm bizden değil senin kendi talebinden dolayı geliyor. ?
Hemen karalama kampanyasına başlamışsın çocukluk travmaları falan bu ay korkudan tir tir titreyeceksin ve en sonunda yeşil ölüm seni de yakalayacak

marble

Kayıtlı Üye
Güzel dostum,

Öte yandan,
Beni kışkırtamazsın istediğin sözü söyle ben insanlığımı bir kenara bırakalı çok oldu

Ü

Üye silindi 58480

Hemen karalama kampanyasına başlamışsın çocukluk travmaları falan bu ay korkudan tir tir titreyeceksin ve en sonunda yeşil ölüm seni de yakalayacak

Karalama değil ki, senin hakikatin bu.
Zorda kaldıkça daha da tanrılaștın bak ???‍♀️

Bu saatten sonra ağzından çıkan her söz beni haklı çıkaracak. Çünkü senin kehanetini ben uzun bir süredir yazıyordum. ?

İçin için kafayı bana takacaksın.
Bensiz soluk alamayacaksın.
Beni hickimseyi lanetlemediğin gibi lanetlemeye çalışacaksın.

Senin için bir kehanetim var :
Alışmış kudurmuştan beterdir. ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...