Deri hastalıkları (Egzama)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Çuha çiçeği yağı egzama tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır. Çuha çiçeği yağı egzamadan kaynaklanan kaşıntıları da azaltır. Bristol Kraliyet Hastanesi Dermatoloji Bölümü tarafından yapılan bir çalışma, bu yağın “atopik” egza****ması olan hastalar üzerinde çok etkili olduğunu ortaya koymuştur. Çalışma****nın da belirttiği gibi, üç hafta boyunca her gün 4,000 mg çuha çiçeği yağı hapı kullanan hastaların kaşıntısının %36 oranında azaldığı, kızarıklığın %29 ora****nında geçtiği ve deri dökülmesinin %33 oranında iyileştiği bilinmektedir. Çu****ha çiçeği hapı için ideal kullanım dozunun çocuklar için 2,000 mg olduğu be****lirtilmiştir.

Ayrıca papatya çayı torbaları, egzamanın neden olduğu kaşıntı ve yanmaları alır.

Elleri beyaz sabunla günde en fazla 5-6 kere yıkamalıyız, yıkadıktan sonra da silkeleyip, henüz kurumadan vazalin sürmeli nemi kremle hapsetmeliyiz.

Bir kez egzama gelişmişse bazı tetikleyiciler daha da kötüleştirebilir.
- Beslenme, tetikleyici bir yiyecek yemek. Tütün bitkisi Solaraceae ailesinden olan patates, patlıcan, domates ve biber gibi bazı sebzeler de düşük miktarda nikotin bulunmaktadır. Nikotin içerikli sebzeler de az tüketilmelidir.
- Kimyasal maddeler, çamaşır detarjanları, cilt kremleri, sabun ve şampuanlar. Detarjan kullanılacağı zaman eldiven kullanılmalı 15 dk sonra çıkartılmalı ve vazelin sürülmeli, gerekiyorsa tekrar takılmalı.
- Stres ve anksiyete-endişe.
- Hava, özellikle soğuk hava.
- Hava yoluyla yayılan alerjenler, ev hayvanı alerjenleri ve ev tozu aktarıdır.

AJA

Elit Üye
Malesef stres ve bulamadığınız yada mana veremediğiniz birikmiş düşünce kalıpları hastalık meydana getiriyor.Ben yıllardır çekiyorum.Bir sürü testler yapıldı ve sonucunda sadece bir tane kortizon iğne verildi o da bana bildirilmedi tuzlu yemeye devam ettim sonuç 5 kg.Tenim kabarıp birşey ısırmış gibi kızarıyor ve feci kaşıniyor.Rahatlatan tek bir hap var onu şimdik ömür boyu kullanmam gerekiyor..
Egzama için anasayfada verdiğim bir tarif var deneyin derim.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
küçükken bende de vardı sonra bu gibi hastalıklarla ilgilenen biri okumuştu, geçti ve bir daha da olmadı. Bir tanıdığımda da topuk dikeni sorunu vardı ayakta dururken çok zorluk çekiyordu o da okutturdu ve geçti. Demek istediğim Anadolu da bu tur hastalıklarla ilgilenen ve mucizevi sonuç alan insanlar var. Eğer güvenilir birini bulabilirseniz bir deneyin derim

AJA

Elit Üye
Denedim geçmedi..Bir defa okutmuştum ama.3 defa olması gerekiyormuş.Kadın bilmediğim bir dua ile nas suresini okuyarak o bölgeyi kalemle çizdi ve halka içine almıştı.Benim elim değil peygamberin eli diyordu.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Bende alerji hapı alıcam sanırım ya hayatını kaşınarak geçireceksin yada hap içeceksin çare yok Allah daha büyük hastalık vermesin daha ağır ilaçlarla ömür geçirenler var

downland

Banlı Kullanıcı
Bende çok önceden temizlik takıntım olduğu yıllarda vardı.Domestosla elimi yumuşatıp ,makine deterjanı ile yıkayıp ,şampuanla temizleyip sabunlada son aşamayı yapardım.En az 10 dakika yıkardım.Ondan dolayı elimde bir egzama çıktı .Her tarafım zombiye dönüştü.Benim parmaklarım uzun kollarım zayıf olduğu için cesete benziyordu.Tavsiyem bitkiceden egzamaya karşı olan sabun kullanman .Zeytinyağlı krem kullanman,NE ÇOK SICAK NE ÇOK SOĞUK su olacak derecede yıkaman ,bide doktar eldiveni takman özellikle krem sürdükten sonra .Benim bu şekilde geçmişti belki daha alternatifleri vardır tam bilmiyorum.Geçmiş olsun bu arada kanama yapıyormu egzamalı bölge

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
benim akrabamdada vardı ocakcıya gitti.bi tanıktı ALLAHA şükür güzel bi tedavi uyguladı okudu üfledi geçti.

aşk1

Banlı Kullanıcı
stres diyorum bunun sebebine mutlu olun kurtulmak için biliyorum böyle nasıl mutlu olunur diyorsunuz ama olmaktan başka çarede yok. buarada doktorum bana krem verdi kremi sürüyorum bi dakikada yok oluyor kabarcık bende. krem adı veremem msj atmayalım lütfen.

Şafak2

Kayıtlı Üye
Bu tarz birçok hastalığın sebebi Candida mantarıdır araştırmaları yaparsanız tedavisini rahatlıkla bulabilirsiniz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Saç diplerimde egzama olmuştu hiçbir dermatolog hiçbir cildiyeci çare olamadı. 2013 yazından 2015 kışına kadar geçmedi sürekli kanadı, kabuklandı, kaşındı, yandı, acıdı. . .
Sonuçta canım yana yana saç boyattım ve boya deriyi kuruttu (çok fena acıdı) birdaha çıkmadı.
Bazen böyle alâkasız ve tahmin etmediğimiz şeyler çare oluyor.Mesela sivilceyide en çabuk kurutan ürün fondotendir.

asterix

Kayıtlı Üye
Ne klasik tıp ne alternatif tıp nede herhangi bir tıp cilt hastalıklarına;özellikle egzema ,sedef ,vitiligo ya çare olamıyor,enerji çalışmları ve bu sitede bahsedilen şifa teknikleride bir işe yaramadı.kısa süreli geçici iyileşmler oluyor ilk fırsatta yine ortaya çıkıyor.O kadar böbürlenmemize rağmen basit bir hastalığı bile iyileştiremiyoruz.Bu yüzden kızgınım.