Depresyon

• Konbuyu başlatan Üye silindi 67799
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 67799

Merhabalar 6 aydır antidepresan kullanıyorum bir hafta dır evden dışarı çıkmıyorum psikolojim iyi değil ilaç kullanmama rağmen neden iyi değilim anlamadım hafta sonu sınavlarım var ders çalışamıyorum bir ay önce düşük yaptım bana önerebileceğiniz olumlama enerji sözleri varmı teşekkürler

Ü

Üye silindi 58480

Bir olumlama:

"Zorlukla beraber kolaylık vardır. Vallahi zorlukla beraber kolaylık vardır"

Çok geçmiş olsun.
Zorlukla kolaylık aslında aynı anda gelirler. Ama insan ya birini ya diğerini seçerek onun etkisine girer. Yaşar yaşar yaşar ve sonra diğerini yaşamak kendisine farz olur.

Zorluğu önce yaşarsa kolaylık, kolaylığı önce yaşarsa zorluk nasibini almadan bırakmak insanın yakasını. Akım böyle. Yazgı böyle.

Ama kur'an söyle bir anlaşma getiriyor : zorluğu ve kolaylığı istersen aynı anda yoğun duygular üzerinden de yaşayabilirsin. Heyecan ve korkuyu üst üste yaşayabilirsin. Sahneye cikmadan önceki korkunu aynı anda Quantum bilinci ile tatlı bir heyecana evirebilirsin. Çünkü zorlukla beraber kolaylık zaten aynı anda var.

Bunu farkedebilmeye bakar herşey. Farkedemez sen önce birini sonra diğerini yaşarsın. Bu pek te istenen birsey değil. İnsanı yorgun düşürür.