Demonlar ve lucifer

hekate22

Kayıtlı Üye
Bir yerlerde Demoların luciferden bilgi aldıkları yazıyordu. Demonlar daha zeki ise, insanların ne olduğu hakkın da düşünmeye başladım.

Retro

Kayıtlı Üye
Lucifer kim? İslam'daki iblis mi?
Öyle de denebilir.

Bir yerlerde Demoların luciferden bilgi aldıkları yazıyordu.

Bizim için Google neyse, domonlar için de lucifer o.

Demonlar 1000 yıl yaşıyorsa, iblis ilk günden beri yaşıyor. Yetki alanı, hafıza alanı, propoganda alanı çok geniş. Bilgi ve big data ibliste toplanıyor.

"Şeytanın avukatı" filminde metroda geçen bir sahne vardı. Serserinin biri John Milton ve Kevin'a bulaşıyordu. John Milton da (lucifer) o serseriye karısına sahip çıkması gerektiğini, şu an burda boşa vakit kaybettiğini çünkü karısının onu en yakın arkadaşı ile boynuzladığını söylüyordu. Üstündeki kıyafetten, yatak odalarındaki detaya kadar herseyi bir bir naklediyordu.

Demonlar daha zeki ise, insanların ne olduğu hakkın da düşünmeye başladım.

Demonlar daha zeki o yüzden onlarla zeka yarıștırmamak en doğrusu olur.

Demonların eli ne zaman kuvvetlenir? seni içsel tartışmaya ve şüphelere düşürebilirse. İstersen dünyanın en zeki insanı ol, olmayan bir problemi senin zekanı kullanarak sana oldurtur ve kendi zekanı sana karşı kullandığını kalp gözün açık değilse de farkedenezsin.

Onlar daha zeki, ama biz onların elini önceden görürsek daha avantajlı konumda kalabiliyoruz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bir yerlerde Demoların luciferden bilgi aldıkları yazıyordu. Demonlar daha zeki ise, insanların ne olduğu hakkın da düşünmeye başladım.
düşünmeye başladıktan sonra çıkarımınız ne oldu? tam olarak konunun mantığını anlamadım.

Demonlar kabalada ki 72 meleğin zıttı varlıklardır. 72 baş demon vardır. mantık şudur. evrende her şey zıttı ile vardır. Kabala da 72 melek var ise 72 tanede onun zıttı temsil olması gerekir.

Demonlar arasında Lucifer yoktur. Samauel'in Lucifer olduğuna dair düşünceler vardır lakin. Kabala inancına yok eskilere dayanır lucifer inancı.

Mirt'ler Anadolu kökenli gizli bir topluluk. Yatırıcının dünyayı evreni yarattıktan sonra düzen için artık ilgilenmeyi bıraktığını inanır. dünya da ciddi bir kaos vardır. Venüs (tanrıça ) dünyayı ışığını gösterir. Işığı taşıyan ise luciferdir. İnsanları ahlakı, sanatı, bilgiyi, vb gibi düzeni sağlayacak değerleri öğretir.

Bu inanç sistemi yayılır. Ortaçağ da pagan inanç sistemine ait her şey iblis ya da onunla ilgili ilan edildiği için Lucifer de şeytan ilan edilir.

Politik sanatanizmle birlikte şuan herkesin bildiği hiristiyanların uyduyruğu halinde kalmaaya devam eder. Politik satanizm zaten hiristiyan ve düzen karşısıdır.

Özetle Lucifer'in demonlarla uzak yakından bir alakası yoktur tamamen uydurmadır.

Demonlar zekimidir?
evrende bilgiyi işleme şekli başka başkadır. Bir çilekte zekidir. Bir nehir de bir insan da. Kendi varlık özlerine göre bilgiyi işlerler. Bilgi üretme ve bunu yayma anlamında bilgin manasında zeki demonlar da vardır.

Lucifer Demonlarla iletişim kurrar mı anlaşma yapar mı?
hayır yapmaz. Demonlar özleri gereği kaosa aittir. Lucifer kaosa karşı savaşır.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Demonlar hafızaya sahipdir şöyle düşün biz max 50-100 yıl yaşıyoruz o süre içinde ne görüyoz ki onu oğrenecez cannlar 400-700 yıl yaşar onların bilgileri elbet fazla olur lakin zeki değil
Zeka ve hafıza farklıdır misal sana bir olayın iç yüzü gösterilse karşı tarafa aktarabilirsin lakin iç yüzü gösterilmese zeka gerekirki iç yüzünü bilebilesin

onalda öyledir onların zeka seviyeleri bizim çocuklerınki gibidir onlar gibi düşünürler 10 yaşındaki bir çocuk gibi yani

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Demonlar hafızaya sahipdir şöyle düşün biz max 50-100 yıl yaşıyoruz o süre içinde ne görüyoz ki onu oğrenecez cannlar 400-700 yıl yaşar onların bilgileri elbet fazla olur lakin zeki değil
Zeka ve hafıza farklıdır misal sana bir olayın iç yüzü gösterilse karşı tarafa aktarabilirsin lakin iç yüzü gösterilmese zeka gerekirki iç yüzünü bilebilesin

onalda öyledir onların zeka seviyeleri bizim çocuklerınki gibidir onlar gibi düşünürler 10 yaşındaki bir çocuk gibi yani
Diğer başlıkta demonların insan genetiğinden anladıklarını, hamile kadının gen dizilimini değiştirerek Yarı şeytan yarı insan varlık dünyaya getirebildiklerini söylemistiniz. Bu tür genetik calışmalar binlerce yıl önce Atlantis te yapılıyormus diye biliyorum, işte yarı eşek ya da öküz yarı insan, insan üstü güçte belki üç ya da beş erkek gücünde falan. Boynuzlu, eşek kulaklı, çatal dili. Eğer Atlantis'tekilere çalışmalarında demonlar akıl veriyorduysa, bahsettiğinizden çok daha yaşlı ve kadim varlıklar olmalılar. Zeka konusunu bilemem tabii, dediğiniz gibi olabilir.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Evet islamda azazil ve iblis olarak bilinir
Bahtis likte hristiyanlıkta lucifer diye bilinir
Azazil insanlarla çiftleşen düşmüş meleklerin lideriymiş Google a göre. Bunların insanlarla çiftleşmesinden nefilimler dünyaya gelmiş. Yalnız bunların ruhları yokmuş sanırım ve yaptıkları zorbalıklar sonucu Tanrının lanetine uğramışlar ve Lut kavmiyle birlikte helak olup gitmişler.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Diğer başlıkta demonların insan genetiğinden anladıklarını, hamile kadının gen dizilimini değiştirerek Yarı şeytan yarı insan varlık dünyaya getirebildiklerini söylemistiniz. Bu tür genetik calışmalar binlerce yıl önce Atlantis te yapılıyormus diye biliyorum, işte yarı eşek ya da öküz yarı insan, insan üstü güçte belki üç ya da beş erkek gücünde falan. Boynuzlu, eşek kulaklı, çatal dili. Eğer Atlantis'tekilere çalışmalarında demonlar akıl veriyorduysa, bahsettiğinizden çok daha yaşlı ve kadim varlıklar olmalılar. Zeka konusunu bilemem tabii, dediğiniz gibi olabilir.
Ben demonlara değil şeytanlara dedim 3500 yaşındaki iblisler bile var elbette dediğin doğru hemde kesinlikle doğru kardeşcağzım

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Azazil insanlarla çiftleşen düşmüş meleklerin lideriymiş Google a göre. Bunların insanlarla çiftleşmesinden nefilimler dünyaya gelmiş. Yalnız bunların ruhları yokmuş sanırım ve yaptıkları zorbalıklar sonucu Tanrının lanetine uğramışlar ve Lut kavmiyle birlikte helak olup gitmişler.
Hayır iblis yaşıyor yaşayacak kıyamaete kadar insanlarla çiftleşme durumu yok lakin sırf insanların canı yansın diye gen değiştirip bebeklerin görünüşleri ve sağlıklarıyla daha ana karnında oynuyorlar

vede iblis allaha itaatden çıktığı o an lanetlenmiştir Lut kavmiyle helak olmamıştır yaşnış kaynaklar çıkmış önüne
Zaten bu tarz şeyleri dini bilgileri vs. İnternetten aramak çok yalnış zira bir satanistin sözü bile doğru gibi karşına çıkabilir

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnsan kavramlarla düşünür ve idrak eder. Kavram kargaşası yüzünden konu o kadar komik bir hal almış ki.
Her şeyin ismini yani kavramları öğrenen insan soyunun başlangıcından gelinen nokta şaka gibi.