Demon çağırmak istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Firdevs Taheri

Kayıtlı Üye
Nerden başlayabilirim yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum :)

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Majikal Evokasyon kendi başına bir daldır. Karmaşık sonuçları olan bir invokasyonun dışında, pek denemedim. Denememenin sebebi de böyle bir girişimden önce kişinin ne yaptığını çok bilmeli, çok deneyimli ve tedbirli olmalıdır. Ayrıca, eski grimoire kriterlerine göre kişi çok fazla alet edevatla donanmalıdır. Diğer bir husus grimoire literatüründe geçen varlık özellikler, tedbirler, sigil ve ritüellerde ya yanlışlık varsa? Bu varlıkların arkasındaki gerçek, ne oldukları, neden bir kısmı pagan tanrı isimler taşıdıkları? Vs. Hiç kimse tarafından tatmin edici bir biçimde açıklanmamıştır. Beni frenleyen hususlardan biri de Franz Bardon’un “Practice of Magical Evocation” kitabıydı. Garip bilgilerle dolu bu modern grimoire’de bir kısmı invokasyona girdiği tartışabilir 700 varlık sigili ve vasıfları verilmekte ve bu çalışmalara girmeden önce “Initiation into Hermetics” kitabındaki bütün pratiklere, özellikle durugörüye hakim olma gereğinden söz eder. Ayrıca evokasyon majisyeninin önündeki tuzaklardan söz eder. Evokasyon bir sanatdır. Masraflı bir süreçtir. Ama size çok büyük katkıları olacaktır. Evokasyon konusunda türkçe kaynak bulamazsın. Daha önceden hiç majiyle ilişkin.varmı? Varsa hangi ekollerlen ilgileniyosun yoksa bu ileri düzey bir konu usta majisyenlern bazıları bu konuya girmez. Çünkü tehlikelidir seremonik maji ile ilgisi olmayan kişiler için bir başlangıçta değildir. Umarım yardımcı olmuşumdur. Sağlıcakla kal...

origanum

Yönetici
Böyle birşey yapmanız imkansız. Hele ki bunu böyle ulu orta soran ve başkasının tavsiyesine uyarak başaracağını sanan biri için mucize ötesi.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Herhangi bir x şekili kendim oluşturup o şekle bir isim verip bunun demon olduğunu iddaa edebilir bunun gibi bin farklı şekil ve isim oluşturarak detaylandırabilirim. Bir başkasının şeklin sonucunu gözle görüp duyamayacağı için bir bilgi olarak kalır fakat ne tür bir bilgi. Açıkçası kitaplarda yazılanlar çok ilgimi çekmez. Majide ya gerçeklilik vardır yada hayal ürünleri. Bu yüzden yüzyıllar ilerledikçe majinin kökeni hep azalma içerisinde girmiş kaynaklar saklanmış ve sonrasında gizli bir savaş haline dönmüştür.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Böyle birşey yapmanız imkansız. Hele ki bunu böyle ulu orta soran ve başkasının tavsiyesine uyarak başaracağını sanan biri için mucize ötesi.
Genel majikal bilgiler artık internetde çok rahatça bulunabiliyor. Yabancı forumlarda ve mail listlerde evokasyon ile ilgili gerçekten ilginç tonlarca bilgi var. Hepsi doğrdudur demiyorum ama 3 aşağı 5 yukarı bunlar size bir görüş verir. Bu konu imkansız değildir bana göre majiye başlangıç için ilk en temel kitaplardan biri olan "modern magick" de bile invokasyon ve evokasyon teknikler geçer. Kitabın fiyatıda 15 dolar civarında bu kitabı alıp adam gibi bir evokasyon gerçekleştiremeyebilirsin ama en azında kafanda bir şeyler belirir.

origanum

Yönetici
Genel majikal bilgiler artık internetde çok rahatça bulunabiliyor. Yabancı forumlarda ve mail listlerde evokasyon ile ilgili gerçekten ilginç tonlarca bilgi var. Hepsi doğrdudur demiyorum ama 3 aşağı 5 yukarı bunlar size bir görüş verir. Bu konu imkansız değildir bana göre majiye başlangıç için ilk en temel kitaplardan biri olan "modern magick" de bile invokasyon ve evokasyon teknikler geçer. Kitabın fiyatıda 15 dolar civarında bu kitabı alıp adam gibi bir evokasyon gerçekleştiremeyebilirsin ama en azında kafanda bir şeyler belirir.

İşte o bulunanların hepsi çöp. Saftirik insanlar üzerine atlıyor, bir de uygulamaya kalkıyor. Büyük cehalet. Tüm bu bilgiler zaten majisyen adayları için örnek niteliğinde, başka bir amaçla değil sırf bu amaçla paylaşılır. Ama altını çizeyim örnek sadece, uygulanacak şey değil. Zira çalışması imkansızdır. Bu örneklere bakarak kafalarında birşeyler şekillenmeye başlar, kendi iç sesi ve varlıksal iletişimi ile inen bilgilerin hepsini kafasında harmanlayıp üzerinde çabalayarak kendisi için en uygun çalışmaya sahip olurlar. Bunu da her majisyen ve adayı bilir zaten. Sorun halkın bilemeyecek kadar cahil ve saf olması ki biz de buradan hep uyarıyoruz bu yüzden. Bilgilenin artık şu konularda.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
İşte o bulunanların hepsi çöp. Saftirik insanlar üzerine atlıyor, bir de uygulamaya kalkıyor. Büyük cehalet. Tüm bu bilgiler zaten majisyen adayları için örnek niteliğinde, başka bir amaçla değil sırf bu amaçla paylaşılır. Ama altını çizeyim örnek sadece, uygulanacak şey değil. Zira çalışması imkansızdır. Bu örneklere bakarak kafalarında birşeyler şekillenmeye başlar, kendi iç sesi ve varlıksal iletişimi ile inen bilgilerin hepsini kafasında harmanlayıp üzerinde çabalayarak kendisi için en uygun çalışmaya sahip olurlar. Bunu da her majisyen ve adayı bilir zaten. Sorun halkın bilemeyecek kadar cahil ve saf olması ki biz de buradan hep uyarıyoruz bu yüzden. Bilgilenin artık şu konularda.
Yahoo'da bazı mail gruplarına üyeyim. Evokasyon ile ilgili çöp diyemiyiceğim tonlarca bilgi var. Bunlarda tabi bazıları deneyimlerini neler yaptıklarını majikal günlüğündeki notlarını paylaşmış. Bazıları teorik bilgiler paylaşmış. Tabi herkes kendi inancında biri thelemic görüşlerine göre gerçekleştirmiş. Biri wiccan görüşlerine göre . Majisyen bu bilgileri etüd edip araştırıp kendi inancına görüşüne göre en doğru olanı seçmeli. Sorun bu tarz varlıklarla ilgili olan konuların hele şer varlıklarla ilgili olanların doğruluğu bilinmeden ulu orta paylaşılması ve bu konuda bilgili olmayanların saçma sapan yalan yanlış yorumlar yapıp insanların kafasını çelmesi ile sorunlar çıkıyor.

origanum

Yönetici
Yahoo'da bazı mail gruplarına üyeyim. Evokasyon ile ilgili çöp diyemiyiceğim tonlarca bilgi var. Bunlarda tabi bazıları deneyimlerini neler yaptıklarını majikal günlüğündeki notlarını paylaşmış. Bazıları teorik bilgiler paylaşmış. Tabi herkes kendi inancında biri thelemic görüşlerine göre gerçekleştirmiş. Biri wiccan görüşlerine göre . Majisyen bu bilgileri etüd edip araştırıp kendi inancına görüşüne göre en doğru olanı seçmeli. Sorun bu tarz varlıklarla ilgili olan konuların hele şer varlıklarla ilgili olanların doğruluğu bilinmeden ulu orta paylaşılması ve bu konuda bilgili olmayanların saçma sapan yalan yanlış yorumlar yapıp insanların kafasını çelmesi ile sorunlar çıkıyor.

Evet her majisyen araştırıp kendine göre olanı seçmeli ama sonrasında düzenlemeli kendine göre. Aynısını kopya etmesi başarısız olmasına davetiyedir. Paylaşan zaten kaybeder elindekini. Yani kimsenin işine yaramaz. Bu işlerle ilgilenmeyen ve nasıl yapacağını bile bilmeyen kişiler zaten yapamaz. Yapacağına dair düşünmesi bile abes.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Demonu neden çağırmak istiyorsunuz ?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Arada bende istiyorum da nedenleri söylememiz durumunda şu formül denilecekse nedenleri ben de yazabilirim :) Tabi o formül varsa.

mavibere

Kayıtlı Üye
Ben önceden çağırdım fakat çok büyük bir şekilde enerjini alıyor. Ben hocam sayesinde çağırdım.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Ben önceden çağırdım fakat çok büyük bir şekilde enerjini alıyor. Ben hocam sayesinde çağırdım.
Öyle bir çağırdım demişinki sanki çok kolay bir şeymiş de gibi anlaşılıyor. Ama normalde evokasyon yapmak isteyen bir kişi hatta goetik bir evokasyon için 2 3 yıl sadece bu konuya çalışır. Çünkü zor ve tehlikeli bir konudur. Hocam sayesinde çağırdım demişsin hangi hoca bu söylede bizde bu usta majisyen ile tanışalım. Hangi demon ı çağırdın ? Yaptığın hazırlığı bir anlatda bizde yararlanalım.

ZeberuS

Banlı Kullanıcı
Öyle bir çağırdım demişinki sanki çok kolay bir şeymiş de gibi anlaşılıyor. Ama normalde evokasyon yapmak isteyen bir kişi hatta goetik bir evokasyon için 2 3 yıl sadece bu konuya çalışır. Çünkü zor ve tehlikeli bir konudur. Hocam sayesinde çağırdım demişsin hangi hoca bu söylede bizde bu usta majisyen ile tanışalım. Hangi demon ı çağırdın ? Yaptığın hazırlığı bir anlatda bizde yararlanalım.
Bencede gelen varlık kadim bir paralel varlıktır demonum diye kandırmıştır. Çünkü dediğin gibi çok ama çok zor. Demon seni beni aşar.

Firdevs Taheri

Kayıtlı Üye
Böyle birşey yapman imkansız derken? Bu yetiyi anasının karnından doğarken öğrenen kim var? Kimin tavsiyesine uyacağım yol gösteren biri olmadıkdan sonra ellerimi göğe açıp tanrım bana ilham kaynağı gönder mi diyeceğim? Kafalarında birşey şekillenmeye başlar? Kendi iç sesi-varlıksal iletişimi? Karşınızda salak mı var? Dalga mı geçiyorsunuz? Neymiş efendim örneklere bakarak çalışma çıkarıyormuşuz yapma ya :) İyi gireyim internete araştırayım kendi kafama göre birşeyler uydurayım çağırmaya çalışayım dimi :) Havas ilmi hakkında bilgim var yani boş değilim bu konularda 4-5 yıldır araştırıyorum. Bana bu işi öğretmeye çalışıyordu ama inancımdan dolayı koyverdim neyse uzatmıyorum daha fazla forumdan yasaklayabilirsiniz bu söylediklerimden sonra beni sizdende bu beklenir. Ama vellakin sizin gibi üstad değiliz sayın [SIZE=2,5]origanum[/SIZE](!) kusura bakmayın. Saygılarımla..

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Koyverdim derken araştırmalarınız koyvermiş inancınıza, isteklerinize ve bakış açınıza. Araştırmaya devam bir kaç asıra sorulardan ziyade anlatımlarınız olursa okumak isterim.

Sarfeyail

Kayıtlı Üye
Demon çağıranların çoğu başlarına bela satın aldılar,hastalandılar,sevdiklerini,herşeylerini kaybettiler,hiçbir kazançlarıda olmadı.Bence bu işe hiç girmeyin bulaşmayın.

mavibere

Kayıtlı Üye
Her bir demonun sembolü vardır. O sembolü gözünüzde canlandirip ismiyle cagirman yani hep tekrar etmen lazım onu hissedene kadar. Benim cagirdigimin ismi marbas idi. Hocamı paylaşmak istemiyorum.

Eyoo87

Kayıtlı Üye
Her bir demonun sembolü vardır. O sembolü gözünüzde canlandirip ismiyle cagirman yani hep tekrar etmen lazım onu hissedene kadar. Benim cagirdigimin ismi marbas idi. Hocamı paylaşmak istemiyorum.
Niye böyle bir yalan konuşma zahmetine giriyosunuz anlamıyorum. Bir demonun sigilini alıp gözünün önünde canlandırmak ile en basit varlıkı bile çağıramazsın . Demon çağırmak majisyenler lamenini hazırlamak için bile aylar harcıyor. Bukadar basit ve boş bir yöntemle demon mı çağırıcağını sanıyosun ? Yada Niye ben demon çağırdım diye bir yalan konuşuosun daha bilgili olacağınımı düşündün bence sadece kendini rezil etmişsin bu saçma sapan bilgilerinle...

origanum

Yönetici
Böyle birşey yapman imkansız derken? Bu yetiyi anasının karnından doğarken öğrenen kim var? Kimin tavsiyesine uyacağım yol gösteren biri olmadıkdan sonra ellerimi göğe açıp tanrım bana ilham kaynağı gönder mi diyeceğim? Kafalarında birşey şekillenmeye başlar? Kendi iç sesi-varlıksal iletişimi? Karşınızda salak mı var? Dalga mı geçiyorsunuz? Neymiş efendim örneklere bakarak çalışma çıkarıyormuşuz yapma ya :) İyi gireyim internete araştırayım kendi kafama göre birşeyler uydurayım çağırmaya çalışayım dimi :) Havas ilmi hakkında bilgim var yani boş değilim bu konularda 4-5 yıldır araştırıyorum. Bana bu işi öğretmeye çalışıyordu ama inancımdan dolayı koyverdim neyse uzatmıyorum daha fazla forumdan yasaklayabilirsiniz bu söylediklerimden sonra beni sizdende bu beklenir. Ama vellakin sizin gibi üstad değiliz sayın [SIZE=2,5]origanum[/SIZE](!) kusura bakmayın. Saygılarımla..

İmkansız olduğunu bildiğim için imkansız dedim ki haklıyım, verdiğiniz tepkiden de herkes sizi anladı zaten. Siz hala evrim geçirmeye devam edin binlerce yıl sonra amacınıza ulaşırsınız da 4-5 yıl araştırma yapmayı kendinizi boş sanmamak olarak zannettiğiniz bu komik duruma beraber güleriz. Sizin gibi nefsine bile hakim olma aşamasına gelmemiş birini neden yasaklayayım ki, ne öneminiz var da bunu yapayım ama ikinci üyelik almaya kalktığınız için o gitti, tekrarında o sebepten yasaklanırsınız o ayrı. Herkesin sizi bu yazdığınız mesaj yüzünden yasaklandığınızı düşünmesini isteyecek kadar irikıyım bir nefs. Sizden de bu beklenirmiş.

mavibere

Kayıtlı Üye
Niye böyle bir yalan konuşma zahmetine giriyosunuz anlamıyorum. Bir demonun sigilini alıp gözünün önünde canlandırmak ile en basit varlıkı bile çağıramazsın . Demon çağırmak majisyenler lamenini hazırlamak için bile aylar harcıyor. Bukadar basit ve boş bir yöntemle demon mı çağırıcağını sanıyosun ? Yada Niye ben demon çağırdım diye bir yalan konuşuosun daha bilgili olacağınımı düşündün bence sadece kendini rezil etmişsin bu saçma sapan bilgilerinle...

Ben bu şekil yaptım ve işe yaradı herkesin bir tecrübesi vardır. Kimseyi inandırmak zorunda değilim. Kendim bu şekil çağırdım böyle bir yöntem söyledim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...